Technologies

CORE ANIMATION

Core Animation — програмна платформа для рендеринга й анімації графіки в iOS і MacOS. Цей фреймворк надає можливість розробникам додавати анімовані елементи в інтерфейс програми. Саме такі деталі часто визначають успіх проєкту, як унікального стартапу, так і в тому випадку, якщо у вас є прямі конкуренти. Core Animation частина UIKit і AppKit, відповідно, без якої неможливо створити навіть простий інтерфейс програми.

4 причини використовувати Core Animation для свого проєкту
Досвід користувача

Вашому додатку потрібна анімація. Динамічні й особливо інтерактивні об’єкти значно покращують враження від взаємодії з інтерфейсом. Анімація привертає увагу, ілюструє дії, підтверджуючи їх виконання, і просто робить додаток більш живим і органічним.

Автоматизація

Core Animation створений, щоби полегшити роботу програмістів. Велика частина базових завдань малювання, виконується вбудованими графічними інструментами, які прискорюють рендеринг. Вони ж відповідають за високу частоту кадрів і плавність переходів, без великих навантажень на основний процесор. Усі операції малювання будуть виконуватися в графічному. Щоби створити ефект руху, потрібно тільки задати основні параметри анімації, наприклад, точки початку й кінця, а потім повідомити про це фреймворку.

Прошаркова анімація

Як Core Graphics створює 2D-графіку, поетапно описуючи прошарки, так і Core Animation працює з цими ж об’єктами моделі. Призначаючи їм значення атрибутів, наприклад, меж або тіней, можна створювати дуже складні динамічні зображення. Анімації можна об’єднувати в групи, запускаючи їх одночасно, або з заданим проміжком часу й багато іншого.

Готові й нестандартні рішення

Щоби намалювати просту форму, досить пари рядків стандартного коду. Основні варіанти анімацій для прошарків, наприклад, рух, обертання, перекриття, пульсацію й так далі, теж можна викликати, як метод, що значно прискорює роботу. Якщо ж ви хочете намалювати щось нестандартне — для цього теж є всі необхідні інструменти. Можна створювати будь-які фігури, поєднуючи точки лініями і кривими, а потім програмно призначати їм патерни руху різної складності.

Висновок

Core Animation — фреймворк, без якого не вийде створити гарний динамічний додаток, інтуїтивно зрозуміле користувачу. Ідея проєкту не має значення. Оновлення сторінки, реакція на натискання на кнопку, перехід між екранами й інші базові анімації потрібні всім. А якщо ваша мета створити програму з хорошим UX, яка буде вигідно виділяти вас на тлі конкурентів, то буде потрібно набагато більше. За допомогою Core Animation можна створити анімацію будь-якої складності, яка за замовчуванням буде плавно працювати з високою частотою кадрів, не навантажуючи процесор.

Розробка мобільних додатків
Розробка мобільних додатків

Створюємо мобільні додатки, які вирішують бізнес-задачі клієнтів та спрощують життя користувачів. Навіть якщо ці задачі — із зірочкою. Доставляємо їх у кожну долоньку та кишеню.