Покупки на дивані: філософія додатка для інтернет-магазину

Розробка додатків для інтернет магазину необхідна, щоб збільшити продажі. Стандартний торговий майданчик онлайн має розширений функціонал та зручний інтерфейс, однак він більше адаптований для десктопних ПК. Згідно зі статистикою, кількість користувачів мобільних пристроїв збільшується з кожним роком. Паралельно зростає і кількість тих, хто воліє робити покупки через смартфон або планшет.

Переваги розробки додатка для інтернет магазину

Список переваг розробки мобільного додатка для інтернет магазину:

 1. Збільшення загального обсягу продажів шляхом розробки додаткового каналу. Сьогоднішня реальність така, що багато користувачів не мають навіть ноутбука, тому всі покупки вони роблять в інтернет магазині через смартфон. Є ще одна категорія користувачів, які серйозно вважають, що через телефон робити покупки зручніше.
 2. Розробка простого та зручного інтерфейсу. Додаток виглядає набагато лаконічнішим і компактнішим, якщо порівнювати його з класичним інтернет магазином на сайті. На ньому незручно переглядати сотні різних товарів, але ви можете пропонувати користувачам найпопулярніші позиції з топу продажів, акції, знижки тощо. Довгі прайс-листи відлякують сучасних клієнтів, тому краще, якщо програма після розробки видаватиме їм тільки найпопулярніші товари.
 3. При розробці програми для інтернет магазину в неї закладається функціонал зворотного зв'язку. Якщо потрібно зв'язатися з менеджером інтернет-магазину через дзвінок або через месенджер, то за допомогою смартфона це буде простіше зробити.
 4. Персоналізація. Коли користувач відкриває програму для інтернет магазину та переглядає певні товари, історія його відвідувань зберігається. Це потрібно для того, щоб визначити сферу його інтересів, і надалі пропонувати йому через повідомлення товари, які з високою ймовірністю його зацікавлять.
 5. Створення програми для інтернет магазину допоможе сфокусувати увагу користувача. Сучасний обиватель завжди носить телефон із собою, і на ньому постійно зосереджено увагу. Клієнта можна легко заманити в додаток для інтернет магазину за допомогою пуш-повідомлень.
 6. Акції, знижки, бонуси та інші нагороди. Якщо користувач побачить акційну пропозицію в інтернеті через ПК, то може не звернути на неї увагу. Однак на смартфоні це повідомлення займатиме більшу частину екрана, тому воно буде помічено.

Який функціонал можна закласти під час розробки додатка для інтернет магазину?

Розробка програми для інтернет магазину передбачає, що в нього буде закладено корисний для користувача функціонал. Насамперед це особистий кабінет, де зберігається інформація про покупки та інша корисна інформація, а також передбачена можливість налаштування інтерфейсу магазину під себе. Інша обов'язкова для розробки опція — пошуковий рядок та фільтри, за допомогою яких легше знаходити потрібні товари.

Після розробки мобільного додатку для інтернет магазину в ньому має бути реалізована система рекомендацій. Якщо користувач переглядав і купував товари певної категорії, то надалі йому можна пропонувати не надто нав'язливі підказки, щоб він знову купував подібне. А якщо власник смартфона надасть програмі для інтернет магазину доступ до геолокації, то вона покаже йому найближчі торгові точки на карті (якщо вони є). Внаслідок цього вдасться заманити клієнта не тільки на онлайн-майданчик, а й у фізичний магазин, де він зможе виявити нові товари, які його цікавили, але раніше з якихось причин він їх не помічав.

В результаті розробки мобільного додатку для інтернет магазину в ньому буде реалізовано зручну програму лояльності. Повідомлення про всілякі акції, знижки та накопичувальні бали краще відправляти на смартфон, адже в такому випадку вони точно будуть помічені. Але тут важливо знати міру і знати золоту середину. Якщо користувач отримуватиме повідомлення надто часто, він почне сприймати це як набридливий спам. В результаті він або відключить повідомлення, або зовсім видалить додаток, який не дає йому спокою.

У ході розробки програми для інтернет магазину необхідно закласти в неї функціонал для доставляння товарів додому. Для цього можна розробити модулі, які взаємодіятимуть із поштовими та кур'єрськими сервісами. Клієнт буде тільки радий, якщо йому не доведеться встановлювати окрему програму для сервісу доставлення. Якщо потрібно дати уточнення на замовлення або вирішити спірний момент, знадобиться функція зворотного зв'язку. Це може бути дзвінок, спілкування через вбудований чат або месенджер. Також клієнтам потрібно дати можливість залишати відгуки та коментарі, щоб висловлювати своє захоплення чи невдоволення вашим сервісом.

Етапи розробки додатка для інтернет магазину

Якщо вас цікавить, як створити програму для інтернет магазину, то все починається з аналізу ринку та складання ТЗ. Необхідна первинна аналітика, щоб визначити напрямок бізнесу, вивчити цільову аудиторію, визначитися з каталогом товарів та піддивитися за конкурентами. На основі отриманих даних виконавець разом із замовником здійснюють розробку технічного завдання, де будуть прописані вимоги до інтерфейсу та функціоналу, а також вказана вартість робочих годин та терміни розробки.

Охочих створити мобільний додаток для інтернет магазину в IT-компанії знайдеться багато, але серед них відберуть лише потрібну кількість фахівців. Це будуть маркетологи, дизайнери, програмісти, тестувальники тощо. Кількість залучених у розробці спеців безпосередньо залежатиме від масштабів програми для інтернет магазину. Все почнеться з розробки прототипу додатка, який зображатиме в загальних рисах логіку, структуру, дизайн та функціонал. Цей прототип обов'язково покажуть замовнику, адже він, можливо, захоче зробити свій внесок, тому що йому не подобається початкова концепція.

Найбільш складний етап розробки мобільного додатку для інтернет магазину — це розробка дизайну та програмування. На даному етапі пишеться код, проходить розробка архітектури, бекенда та фронтенда. При цьому враховуються попередні маркетингові дослідження та побажання замовника. Роботу дизайнера та програміста ретельно перевіряє тестувальник. Він повинен натиснути кожну кнопку і відкрити всі сторінки, щоб нічого не випустити з поля зору. Тестування програми для інтернет магазину займає чимало часу, але це виправдано. Усі критичні баги та недоробки потрібно виявити ще до релізу, щоб з ними не зіткнулися користувачі.

Після створення мобільного додатка для інтернет магазину настане урочистий момент, коли його завантажать у Play Market або App Store. На даному етапі теж можуть виникнути труднощі, оскільки програми не завжди успішно проходять через модерацію з першого разу. Особливо жорсткі вимоги висувають власники App Store, тому іноді програму для інтернет магазину доводиться доопрацьовувати. Якщо реліз успішно відбувся і додаток вийшов у широкі маси, то на цьому робота ще не закінчується. Програма потребує безстрокової техпідтримки, щоб вона вчасно отримувала необхідні виправлення та оновлення.

Розробка додатка для інтернет магазину має охопити iOS та Android?

Так, тому що потрібно охопити всю цільову аудиторію. Розробка Android програми для інтернет магазину охопить не всю ЦА. Серед ваших клієнтів обов'язково знайдеться безліч респектабельних власників дорогих гаджетів iOS, які теж захочуть оцінити нову програму та спробувати здійснити через неї свої покупки. Фанатів продукції Apple значно менше, але вони зазвичай платоспроможніші, тому дуже не рекомендується проявляти неповагу і повертатися до них спиною.

Інша сторона розробки програми інтернет магазину для iOS та Android — це фінанси. Щоб охопити обидві мобільні платформи, вам доведеться заплатити за дві окремі програми для різних операційних систем. Отже, ціна зросте вдвічі. Але вихід із ситуації є, тому що на допомогу приходить розробка кросплатформи. Програми для інтернет магазину кросплатформового типу працюють відразу під двома різними операційними системами. У них дещо обмежений функціонал, зате з'явиться можливість знизити витрати за часом та фінансами майже вдвічі.

У процесі розробки додатків iOS для інтернет магазину фахівцям доводиться вирішувати завдання, пов'язані з особливостями смартфонів Apple. Наприклад, у них, на відміну від Android, відсутня кнопка "Назад". Крім того, на всіх айфонах, починаючи з десятої моделі, у верхній частині екрана є так званий “чубчик”, де встановлюється фронтальна камера. Але проблема в тому, що на ранніх моделях цього чубчика немає, а такі смартфони теж досі використовуються. Отже, програма для інтернет магазину повинна підлаштовуватися під різні дисплеї. Вона також має враховувати особливості планшета iPad, у якого екран набагато більший.

У разі розробки Android додатків для інтернет магазину все ще складніше. Для цієї операційної системи вже випущено сотні пристроїв від різних виробників, які відрізняються один від одного не тільки розмірами та роздільною здатністю дисплеїв. У них встановлюється різне за потужністю апаратне забезпечення, а поверх ОС встановлюються оболонки, які повністю змінюють інтерфейс. Через це фахівцям у процесі розробки програми доводиться пам'ятати безліч змінних, адже програма повинна однаково добре працювати на Samsung, Xiaomi, Huawei тощо.

Від чого залежить вартість розробки додатка для інтернет магазину?

Якщо вас цікавить, скільки коштує створити додаток для інтернет магазину, то однозначної відповіді на це питання немає. Все залежатиме від функціональної складності кінцевого продукту. Чим складніша програма для інтернет магазину, тим більше фахівців потрібно буде залучити до її розробки. Велика кількість різних екранів, функціональних елементів, підтримуваних мов і пристроїв — все це потребує ретельного опрацювання.

Якщо ціна розробки програми для інтернет магазину має важливе значення, тоді вам потрібно обговорити її ще на стадії складання технічного завдання. У ньому має бути докладно розписана кількість залучених фахівців та робочих годин, які їм знадобляться. Але дуже жорсткі обмеження в такому випадку вводити небажано, тому що при розробці завжди потрібно залишати простір для маневрів. У процесі розробки може бути ухвалено рішення ввести додатковий функціонал, унаслідок чого ціна може зрости.

Важливо розуміти, що IT-компанія, яка займається розробкою програми для інтернет магазину, зацікавлена в позитивному кінцевому результаті. Після релізу в Play Market або App Store компанія займатиметься техпідтримкою вашої програми. Цей момент необхідно обов'язково обговорювати ще на стадії складання ТЗ. Якщо виконавець відмовиться підтримувати свою програму для інтернет магазину після розробки, то це дуже поганий сигнал. Швидше за все, ви маєте справу з несерйозною конторою, яка хоче приготувати для вас додаток на швидку руку, а потім позбутися його після отримання оплати.

Звертайтеся до Brander. Ми займаємося розробкою додатків для інтернет-магазинів вже понад десять років і пропонуємо максимально прозорі умови. Всі спірні моменти буде узгоджено ще до початку розробки. У процесі роботи ви матимете можливість пропонувати свої ідеї, пов'язані з дизайном, функціоналом тощо. Ми також запропонуємо інші послуги для інтернет магазину, такі як ринкові дослідження, розробка сайту, наповнення контентом тощо.

Розробка додатків для інтернет магазину

Інтернет-магазини пройшли довгий шлях. Піонером цього руху став старовина Джефф Безос, творець і незмінний керівник Amazon. Його дитя зі скромного онлайн-магазину книг у 1994-му переросло в гіганта продовольчих товарів та цінну одиницю американської економіки у 2022-му. В Україні розвиток також не стоїть на місці. Успіх західних колег штовхає вітчизняного бізнесмена вперед, що дає нам змогу не відходити від робочих місць.

Для кого?
Важко уявити успішний інтернет-магазин, що не представлений на мобільних девайсах. Люди сьогодні поспішають більше, ніж будь-коли. Купівля має забирати в них не більше ніж п’ять кліків, а перегляд товару має займати лише пару хвилин. Цього можна досягти, але потрібні відточені механіки та второвані доріжки. Кому ми це пропонуємо:
торгівля аксесуарами, парфумерією, косметикою
послуги, сервіс, освіта
гастрономія: ресторани, кафе, доставка
фінансові організації
стільникові оператори, побутова техніка
високі технології
Кейси
Розробка
Знайомство з бізнесом
Дозволяємо бути старомодними та перед початком великої роботи знайомимося з клієнтом. Візуальний контакт та живе спілкування дають змогу прискорити процедуру на цьому етапі. Якщо у вас є проблеми з фізичною присутністю, ми не проти конференції в Zoom.
Дизайнерські вишукування
Найчастіше, після погодження технічного завдання з клієнтом, першу роботу бере саме дизайнер. Його завдання — розробка візуальної концепції магазину. Якщо основи вже є — оптимізація під наявні параметри. Створити крутий інтерфейс для продавця — це половина успіху, але найцікавіше ще попереду.
Програмна частина
Програміст займає в процесі одну з провідних ролей. Ми не поспішаємо його з виконанням роботи, адже розуміємо важливість його концентрації. Можете не переживати, він у курсі дедлайнів, але болісно реагує на фразочки, на кшталт: «А скоро? А коли покажеш?».
Від тестування до релізу
Ми наполягаємо на тому, що тестування потрібно проводити стільки, скільки дають змогу терміни. Якщо нам пощастило закінчити проєкт раніше, решту часу ми обов’язково інвестуємо в перевірку додатка на боєздатність. Тільки коли у всіх напрямках буде «зелене світло», ми покажемо інтернет-магазин замовнику.
Poket pet
Кишенькова ефективність
Коло технологій

Експерти завжди радять одне чи інше, але упускають суть — сьогодні девайси працюють у комплексі, практично невідривно від комп’ютерів. Тобто, якщо ви молодий стартап і поки справляєтеся тільки з одним продуктом, нехай так і буде, але пам’ятайте! Настане день, коли постане питання масштабування та захоплення сусідньої платформи. Готуйтеся вже зараз!

До чого тут соціологія?

Мобільні додатки сильно мотивують купівельну спроможність, для вас це не таємниця, чи не так? Ви цікавилися, чому це відбувається? Уся суть швидкості попадання в інформаційне поле. Такі особливості людини. Якщо швидко оволодіти увагою, шансів не відпустити значно більше.

Зв’язок із соцмережами

Споживач — звичайна людина, тому любить хвалитися своїм життям перед друзями в соцмережах. Додаток, пов’язаний із соцмережами, гарантовано принесе вам додатковий контент від тих клієнтів, які публікуватимуть фото покупок із магазину. Не варто нехтувати такою можливістю живого контакту із зовнішнім світом.

Дінь-дінь

Інтернет, загалом, і додатки, зокрема, дали змогу скоротити відстань між брендом та клієнтом. Розсилка поштою ефективний метод, але ще простіше надіслати повідомлення в додатку. Майже миттєвий зв’язок із покупцем.

Sience
Пристрої

Додаток працює на всіх мобільних платформах. Стосується цього повного переліку пристроїв Android та iOS:

 • Смартфони;
 • Планшети;
 • Покетбуки;
 • Деякі різновиди годинників.
Rubik's cube
Технології
01
DDD

Предметно-орієнтоване програмування. З його допомогою магазин перестає виснути, працює без простоїв. Якщо ви вирішите масштабувати проєкт, він не втратить якість. Збудована архітектура займає більше часу на підготовку, але потім виправдовує очікування безперебійною роботою.

02

Система керування вмістом. Є сотні, можливо тисячі таких систем. У сфері інтернет-торгівлі виділяють Magento, Shopify, WordPress, Drupal. Ми маємо їх всі.

03

Оптимізація додатків для магазинів Apple та Google. Додатки, як і сайти, потребують підтримки. Ми хочемо бачити ваш продукт у топі видачі, але для цього потрібно об’єднати класичний SEO-аналіз та можливості обох магазинів із просування.

04

Не бачимо приводу не додати його до технологічного списку. Маркетинг займає в нашому технологічному стаку ключову позицію. Додаток, який важко продати, не має сенсу й ми не хочемо витрачати ваш час на такий сумнівний екземпляр.

Dice

Що дає кросплатформа?

Охочі отримати один код для двох додатків можуть звернутися за кросплатформним додатком. Ніякої каверзи немає, але варто враховувати, що кросплатформний метод не дає всієї повноти функцій, наявних у разі кастомної розробки для iOS і Android. Про переваги:

 • кросплатформа швидка та недорога;
 • не потребує колосальних витрат за часом;
 • є міцним та надійним середняком;
 • задовольняє технологічні норми 99 % магазинів.
Transformation
Про функції
Каталоги
Магазин — це завжди перелік товарів. Від того, наскільки зручно організований асортимент залежить тривалість знаходження клієнта на ресурсі.
Захист
Перехід бізнесу в інтернет відбувається різко, тому не всі системи встигають захищатися від шахраїв. Особливо страждає фінансова сторона. Додатки у 2022 році мають потужну систему захисту, ми даємо на неї гарантію.
Оплата онлайн
Виявилося, що клієнти з великим задоволенням розлучаються з грошима, якщо це робити безконтактним способом. Інтеграції з ключовими системами оплати, на кшталт Mastercard та Visa, є однозначним пріоритетом під час розробки додатка для інтернет-магазину.
Програми лояльності
Покупці хочуть повертатися, адже за це їм належить винагорода — знижки та подарунки. Навіть незначні дрібниці стимулюють купівельну спроможність та мотивують новачків.
Чат підтримки
Ми дуже багато говоримо про самостійного клієнта, але припустимо, він не хоче бути самостійним і йому потрібно поспілкуватися зі спеціалістом магазину. Не варто позбавляти його цієї можливості. Чат із доступністю в робочий час розв’яже проблему.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Ми не втомимося повторювати, що не відокремлюємо одне від одного. Сайти та додатки мають працювати одним кулаком і на спільну справу. Очікувати, що один із продуктів принесе різке процвітання трохи наївно.
Терміни бувають різні. Допустимо у вас високо затребуваний товар, але ніша перенасичена — окупність може загальмуватися. Однак, якщо якість вашого товару в десять разів вища, ніж у найближчого конкурента шанси на швидку окупність майже максимальні.
Якщо в магазині плануються впровадження високих технологій або ці технології пов’язані з унікальними фішками тієї чи іншої платформи (iOS/Android), краще переплатити та замовити два додатки.
Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
Голоси відсутні