Створення інтернет-магазину продуктів - розробка в компанії Brander

Створення інтернет магазину для продуктового супермаркету — це частина стратегії розширення клієнтської бази. Коли ви переводите свій бізнес в онлайн, він масово приваблює нову аудиторію, яка складається з користувачів смартфонів, десктопів та інших гаджетів. Більш того, ваш супермаркет після розробки онлайн-версії стає доступним для клієнтів у режимі 24/7, оскільки оформити замовлення можна у будь-який час доби. І це ще не повний перелік переваг, які отримують клієнти.

Що потрібно враховувати при розробці інтернет магазину для супермаркету?

При розробці інтернет магазину для продуктового супермаркету слід враховувати, що з точки зору кінцевого користувача він повинен складатися з чотирьох основних частин:

  1. Головна сторінка інтерне магазину. Саме сюди користувач потрапляє після завершення процедури реєстрації. Це “візитна картка” та “обличчя” сайту супермаркету, що після розробки має справляти на потенційного клієнта правильне враження. Тут повинна бути приємна палітра кольорів, зрозуміла система навігації по розділах, зручне розташування функціональних кнопок, полів тощо. Користувач повинен відразу зрозуміти, що він потрапив у зручний магазин, де можна легко і невимушено скупитися.
  2. Каталог та система пошуку. Це свого роду "дорожня карта", і після створення інтернет магазину продуктів вона повинна приводити відвідувача до товарів, якими він цікавиться. Каталог супермаркету в процесі розробки обов'язково розбивається на категорії та підкатегорії, щоб клієнт не заблукав у величезній різноманітності. Наприклад, міцні напої в інтернет-магазині при розробці обов'язково потрібно відокремити від безалкогольних, а дитячому харчуванню слід присвятити окремий розділ, щоб воно не перетиналося з дорослим. Якщо клієнту ліньки шукати потрібні позиції в каталозі, він може скористатися пошуковим рядком.
  3. Сторінки (картки) товарів. На такій картці після розробки інтернет магазину продуктів обов'язково має бути зображення товару, його коротка характеристика, ціна та інші цифри (наприклад, вага в розфасованих упакуваннях). Настійно рекомендується не перевантажувати такі сторінки інтернет магазину зайвою текстовою або іншою інформацією. Навряд чи клієнт супермаркету захоче прочитати історію виникнення сиру “Чедер” або дізнатися про породу корів, які дали молоко. Достатньо вказати різновид продукту, країну виробника, бренд та вагу. 
  4. Форма для замовлення, кошик та особистий кабінет. В результаті розробки інтернет магазину продуктів його відвідувачі мають отримати “особистий простір”, де вони зможуть спокійно відсортувати вибрані товари, вказати кількість, прицінитись, видалити зайве, вибрати умови доставлення та підтвердити замовлення. Після розробки у них також має бути можливість налаштувати інтерфейс інтернет магазину, ввести особисті дані, залишити відгуки про ваш супермаркет, зв'язатися з менеджерами через телефон, чат або месенджери.

Переваги розробки інтернет магазину для супермаркету

Головна перевага створення інтернет магазину харчових продуктів — це економія часу. Клієнти супермаркету будуть дуже вдячні за надану можливість замовити продукти віддалено з доставленням додому після розробки онлайн-версії. Це позбавить клієнтів інтернет магазину необхідності йти (їхати) в супермаркет і довго ходити між полицями та вітринами, обираючи потрібні товари. Таку перевагу особливо оцінять зайняті люди з ненормованим робочим днем, які не мають можливості ходити по магазинах. 

Друга важлива перевага розробки інтернет магазину для супермаркету — це практично необмежений асортимент. Якщо приміщення для вашого супермаркету не відрізняється визначними розмірами, то розмістити на вітринах усі товари може і не вийти. Однак віртуальна вітрина інтернет магазину не обмежена в розмірах і може розширюватися до нескінченності. У такому разі головне мати досить великий склад, щоб усі товари у ньому розмістилися. Існують інтернет магазини, які до розробки взагалі не мали фізичних торгових майданчиків, але це не заважає їм бути успішними та розвиватися далі.

Ще одна ключова перевага розробки інтернет -магазину для супермаркету — розширена географія. Ніщо не заважає вам найняти кур'єрів, налагодити співпрацю з Новою Поштою та іншими сервісами доставлення. В результаті розробки відкриється можливість доставляти продукти із супермаркету по всій території України. Звичайно, це будуть лише напої, консерви та інші різновиди, які довго зберігаються та витримують тривалі поїздки. Однак у межах свого міста можна доставляти будь-які продукти. Здивуйте своїх клієнтів, надавши їм сервіс доставлення холодного пива чи морозива у розпал літа, адже вони це оцінять.

Ще одна перевага розробки інтернет магазинів для супермаркетів стосується тих підприємців, у яких бізнес представлений лише в інтернеті. Йдеться про скорочення витрат на персонал. Ви знаєте, що у супермаркетах завжди працює велика кількість людей. Кожному потрібно платити зарплату, і якщо кількість працівників вимірюється у десятках чи навіть сотнях, то це стає серйозною проблемою. В інтернет-магазині після його розробки вам знадобляться тільки менеджери, комірники, вантажники та кур'єри, причому їх загальна кількість буде в кілька разів меншою.

Мультисклади та мультиціни при розробці інтернет магазину для супермаркету

При розробці інтернет магазину для супермаркету фахівці можуть приділити особливу увагу функції “мультисклад”. Її суть у тому, що у підприємця може бути кілька складів, і це пов'язано з більшими обсягами товарів. Повинна бути створена єдина база даних, яка враховуватиме наявність позицій на всіх складах. Наприклад, якщо апельсини закінчилися на одному складі, вони ще можуть бути в іншому. І після розробки на сайті інтернет магазину супермаркету при цьому не повинно висвічуватися повідомлення, що товар закінчився або тимчасово відсутній.

Інший аспект розробки інтернет магазину для супермаркету — це функціонал, пов'язаний із “мультицінами”. Так називають ціни, що відрізняються залежно від покупця. Два різні покупці відкривають картку одного й того самого товару в супермаркеті, але бачать різну ціну. Це досягається шляхом розподілу всіх клієнтів на різні категорії у процесі розробки. Можуть бути VIP-клієнти, які регулярно витрачають у магазині великі суми та отримують за це привілеї у вигляді знижок. Знижки можна надавати й гуртовим клієнтам, якщо вони купують відразу кілька товарів з однієї позиції. 

Ми, компанія Brander, допоможемо вам опрацювати всі ці тонкощі при розробці інтернет магазину для супермаркету. У нашій команді є маркетологи, дизайнери, програмісти, контентники та інші спеціалісти. Розробка інтернет-магазину супермаркету з нуля — непросте завдання, але ми точно впораємося, тому що маємо необхідний досвід. Більш ніж за десять років ми успішно завершили десятки кейсів, серед яких мобільні додатки, інтернет магазини, іміджеві сайти та інші проєкти.

Створення інтернет магазину продуктів


Створення інтернет магазину продуктів

2020 рік повністю змінив світ електронної комерції. А ще він змінив звички користувачів. Якщо до епохи пандемії замовлення продуктів із доставкою додому було рідкістю, то зараз це напрямок, який постійно зростає і розвивається. Хочете зайняти своє місце у сфері доставки продуктів? Чекаємо на вашу заявку на розробку інтернет-магазину продуктів.

Про які різновиди бізнесу йдеться?
Кому варто замовити розробку інтернет-магазину продуктів? Будь-якому бізнесу, чия діяльність пов’язана з продуктами. Це якщо коротко, а якщо докладніше:
супермаркети та гіпермаркети;
локальні фізичні магазини;
спеціалізовані магазини;
доставка готових страв і наборів для приготування;
фермерські господарства;
стартапам у сфері доставки продуктів;
постачальникам і дистриб’юторам продуктів харчування.
Етапи розробки інтернет-магазину продуктів
Аналіз 1 / 7

Зрозуміло, усе почнеться з першої зустрічі, під час якої ви розповісте нам свої побажання до вашого інтернет-магазину продуктів. Бізнес-аналітик збере функціональні вимоги, а потім ми приступаємо до ретельного маркетингового дослідження. Ми вивчимо сферу продуктового інтернет-рітейлу та його актуальні тренди, проаналізуємо конкурентів, їхні сильні та слабкі сторони. Проведемо аналіз цільової аудиторії, сегментуємо її та створимо клієнтські аватари. Це допоможе створити грамотне позиціонування вашого майбутнього магазину.

Розробка технічного завдання 2 / 7

Щоб розробка інтернет-магазину продуктів була успішною, важливо правильно до неї підготуватися, саме тому створення технічної документації — важливий етап. У ТЗ прописуються межі проєкту, вимоги до SEO, структура сайту і весь необхідний функціонал. Ми враховуємо особливості торгівлі продуктами, інтеграції із системами доставки, складськими програмами та інше. На цьому етапі визначається платформа для інтернет-магазину продуктів. Її вибір залежить від рівня складності бажаного функціоналу.

Проєктування і юзабіліті 3 / 7

Ефективний інтернет-магазин продуктів вимагає ретельного опрацювання юзабіліті. UX-фахівці створюють сценарії взаємодії користувача із сайтом для забезпечення простого шляху до здійснення покупки. Опрацьовуються поведінкові патерни, а також компоненти на кшталт пошуку, фільтрації, акцій, новинок тощо.

Дизайн інтернет-магазину продуктів 4 / 7

Цей етап розробки повністю присвячений візуальній концепції та дизайну інтерфейсу. Створюються компоненти дизайну (іконки, кнопки, графіка) у рамках єдиного стилю згідно з брендбуком або новою розробленою концепцією.

Програмування 5 / 7

Найбільш трудомісткий етап — кодування і програмна реалізація проєкту. Включає верстку дизайну, програмування функціоналу, впровадження CMS, налаштування динамічних елементів, інтеграцію із зовнішніми системами.

Тестування 6 / 7

Працюючий і ефективний інтернет-магазин продуктів для нас must have, тому тестування — обов’язковий етап нашої роботи. Ми перевіряємо всі компоненти інтернет-магазину: функціональність, юзабіліті, продуктивність, адаптивність і безпеку. Також звіряємо, чи всі функції відповідають початковому технічному завданню.

Реліз і підтримка 7 / 7

Останній етап — фінальне перенесення готового продукту на домен і його запуск (або оновлення поточної версії). Але це ще кінець. Далі потрібне регулярне доопрацювання, оновлення, ну й найголовніше — просування вашого інтернет-магазину продуктів.

Що робить інтернет-магазин продуктів ідеальним? Простий, зрозумілий, захопливий процес продуктів. Щоб забезпечити клієнтам такий досвід, інтернет-магазин має мати відповідний функціонал:
Функції
Каталогу товарів.
1/4

Без каталогу товарів інтернет-магазин функціонувати не буде. Вам потрібен структурований каталог із поділом продуктів за категоріями, продуманою фільтрацією і детальними картками товарів. Що детальнішою буде картка, то більша ймовірність покупки. Ваш мінімум — опис, фото, склад, характеристики. Добре працюють функція порівняння товарів, можливість додавати товари до списку продуктів, щоби покупець міг просто поповнювати запаси. Працює проста логіка: якщо я можу поповнити запас в один клік, навіщо мені шукати інший інтернет-магазин продуктів?

Особистий кабінет користувача.
2/4

Особистий кабінет користувача — обов’язкова умова для формування бази лояльних клієнтів. В особистому кабінеті мають бути історія замовлення, управління особистими даними, зміна адреси доставки, можливість залишати відгуки (про товари, збирача, кур’єра).

Налаштування інтеграції з платіжними системами.
3/4

Налаштування інтеграції з платіжними системами. В інтернет-магазину має бути можливість онлайн-оплати банківськими картками, а ще буде краще додаткова інтеграція з популярними електронними гаманцями. Додаючи можливість оплати готівкою кур’єру під час отримання замовлення, не забуваємо додати поле, з якої суми потрібна здача.

Програма лояльності.
4/4

Зараз майже кожен магазин має власну програму лояльності. До неї входить система нарахування та використання бонусів або балів, промокоди та акції, персональні пропозиції для постійних клієнтів.

Каталогу товарів. Особистий кабінет користувача. Налаштування інтеграції з платіжними системами. Програма лояльності.
Що дає власний інтернет-магазин продуктів?
01
Збільшення доходу за рахунок онлайн-продажів

Ключова проблема фізичних магазинів — обмежене охоплення аудиторії. Інтернет-магазин продуктів дає змогу реалізовувати продукти через онлайн-канал продажів, що відкриває доступ до ширшої аудиторії покупців і збільшує загальні продажі.

02
Підвищення окупності торгового майданчика

Якщо у вас уже є супермаркет або магазин, то за допомогою інтернет-магазину ви можете ефективніше використовувати торгові майданчики та витрати на їхнє утримання.

03
Формування бази лояльних покупців

Звичайно, офлайн-точки нерідко мають постійних клієнтів, але робота з ними обмежена. Інтернет-магазин продуктів дає змогу збирати дані про вподобання та поведінку ваших покупців, а на основі цих даних ви можете вибудовувати довірчу комунікацію з клієнтами, пропонувати їм релевантні товари та спеціальні пропозиції.

04
Збереження частки ринку

Інтернет-магазин продуктів (як і мобільний додаток, насправді) перестав бути розкішшю. Багато покупців віддають перевагу онлайн-шопінгу, і багато ваших конкурентів уже пропонують їм таку можливість. Відсутність інтернет-магазину продуктів залишає вас позаду.

05
Економія витрат на утримання офлайн-точок

Пам’ятаєте, як у 2020 році багато компаній відмовилися повертатися в офіс і утримувати його? Таке правило починає працювати й у сфері електронної комерції. Багато підприємців запускають інтернет-магазин продуктів, а потім розуміють, що утримувати офлайн-точку вже менш вигідно, ніж онлайн. А значить ви зможете заощадити витрати на оренду, комунальні послуги, персонал тощо.

Створення інтернет магазину продуктів
110+ підключених магазинів
Створення інтернет магазину продуктів - 1
14+ супермаркетів в Україні
Створення інтернет магазину продуктів - 2
100+ супермаркетів в Узбекистані
Створення інтернет магазину продуктів - 3
13+ продуктових магазинів в Україні
Чому Brander?
Business First

Це наш головний принцип. Ми не просто створюємо інтернет-магазини продуктів. Ми створюємо проєкти, які працюють, ефективні та приносять реальний прибуток. Наша команда ставить перед собою завдання — максимально ефективно реалізувати ваші бізнес-цілі.

Досвід та експертиза

Понад 10 років Brander створює інтернет-магазини й за цей час ми успішно реалізували 1000 проєктів. Серед них 100+ e-commerce рішень, зокрема для супермаркетів і продуктових магазинів. Ми точно знаємо, яким має бути ідеальний інтернет-магазин продуктів, щоб він продавав, а ви отримували прибуток.

Комплексний підхід

Електронна комерція — наша зона експертності, але на цьому послуги Brander не обмежуються. Розробка корпоративного сайту або мобільного застосунку, маркетингове дослідження або пакування бренду, рекламна кампанія або вірусні креативи — ми готові реалізувати будь-яку вашу задумку.

Нам довіряють великі компанії

Наша гордість — наші клієнти. Українські та зарубіжні компанії упродовж багатьох років замовляють у нас послуги й повертаються за новими. Зараз ми вийшли на міжнародний ринок і Grocemania — приклад того, як можна ефективно розробити інтернет-магазин продуктів у Великобританії.

Консалтинг

Ми пропонуємо консалтингові послуги, що допомагають бізнесменам ухвалювати правильні рішення. Спираючись на дані ринку, аналіз конкурентів і потреби цільової аудиторії, ми спрямуємо ваш бізнес у правильне русло.

FAQ
Розробка інтернет-магазину продуктів і її вартість залежить від безлічі чинників, але найголовніше — движок і бажаний функціонал. Чітке розуміння вартості можна скласти тільки після формування ТЗ, а ось попередню ціну ви можете дізнатися в нашого менеджера, якщо залишите заявку на сайті.
Тестування вкрай важливе для виявлення та усунення помилок, перевірки повної працездатності функціоналу, оцінки продуктивності, юзабіліті для користувача. Тільки ретельне тестування гарантує якісність проєкту, тому ми вкрай не рекомендуємо так чинити.
Це вирішувати вам. Хочете — повністю занурюйтесь у процес, хочете — розробіть із нами технічне завдання і прийміть уже готовий проєкт після завершення робіт. В обох випадках наші менеджери завжди на зв’язку й надаватимуть звітність для вашого комфорту.
Ми чекаємо на ваш проект
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Інші послуги

Розробка сайту для ресторану Розробка сайту для кафе Розробка інтернет-магазину ювелірних виробів Розробка інтернет-магазину одягу Розробка інтернет-магазину електроніки Розробка інтернет-магазину на Opencart Верстка інтернет-магазину Розробка інтернет-магазина для дропшипінгу Маркетплейс на magento Створення інтернет-магазину зоотоварів Розробка інтернет-магазину на Laravel Розробка магазину взуття Створення інтернет магазина парфумерії Створення інтернет-магазину сантехніки Створення магазину будматеріалів Створення інтернет-магазину годинників Створення інтернет-порталу Створення B2B-маркетплейсів Створення інтернет-магазину квітів Створення інтернет-магазину чаю Розробка онлайн-магазина побутової техніки Розробка магазина дитячих товарів Аудит коду. Magento edition Magento Enterprise Edition Рішення на Magento для Multi-Vendor Marketplace Конверсійний eCommerce дизайн Magento хостинг Розробка інтернет-магазину автозапчастин
Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
4.8 / 5 (59 голосів)