Створення b2b маркетплейса, розробка маркетплейс b2b - Brander

Розробка B2B порталу — це створення сайту, який належатиме підприємцю та залучатиме цільову аудиторію зі сфери бізнесу. Він вирішуватиме завдання з продажу товарів та надання послуг, але при цьому взаємодія здійснюватиметься лише між підприємцями. Скорочення B2B розшифровується як “Business to business”. Також розрізняють моделі B2C та C2C, де продаж товарів та послуг націлений тільки на кінцевого споживача.

Чим відрізняється технологія B2B порталу?

Не всі розуміють, чим відрізняється створення B2B порталу від звичайного інтернет-магазину. Якщо говорити максимально простою мовою, то це сайт в інтернеті, через який один підприємець продає товари або послуги іншим бізнесменам. Його можна назвати закритим інтернет-магазином, доступним тільки для гуртових покупців. Однак у B2B порталу зазвичай складніший функціонал, ніж у простого магазину для роздрібних покупців. Він може надавати такі опції:

 1. Розробка B2B порталу дає доступ до актуальних залишків на складі в режимі 24/7. Завдяки цьому відвідувачам легше планувати свої покупки.
 2. Персональні знижки. Торгівля в B2B побудована на договірних відносинах, тому на окремі бренди чи категорії товарів після розробки можуть поширюватися спеціальні умови.
 3. Під час розробки порталу B2B під ключ особлива увага може приділятись системі бронювання товарів. Покупці повинні бути точно впевнені, що обрані ними позиції є на складі, і після оформлення замовлення вони вже нікуди не подінуться.
 4. Відвідувачам B2B порталу важливо знати, на якій стадії знаходяться замовлення. Тому вони повинні отримувати актуальну інформацію про статус замовлень у своїх персональних кабінетах.
 5. Коли йдеться про гуртову торгівлю, покупцям потрібно надавати документи на товари. В ідеалі вони повинні мати можливість роздрукувати всю необхідну документацію, завантаживши відповідні файли.
 6. Під час розробки B2B порталу необхідно передбачити можливість перевірити розрахунки за договором. Клієнтам потрібно бачити поточний баланс, приходи та витрати. 

Розробку B2B можна розглядати як альтернативу звичнішим каналам зв'язку між постачальником і замовником. Можна скоротити до мінімуму використання телефону та месенджерів, адже клієнт після розробки отримає можливість зайти на портал, самостійно оформити замовлення та зробити необхідні розрахунки.

Переваги розробки B2B порталу

В результаті розробки B2B порталів та сервісів підприємець отримає такі переваги:

 1. Відкрите вікно для розширення свого бізнесу. Подібні портали після розробки не обмежені окремо взятими містами та країнами. Ніщо не завадить вам успішно залучати клієнтів з усього світу, адже B2B стирає кордони та розширює горизонти.
 2. Інтернет-портал B2B дозволить заощадити на рекламі. Якщо портал правильно налаштований і коректно функціонує, його слава випереджатиме його розвиток. Клієнти ділитимуться позитивним досвідом один з одним, внаслідок чого база відвідувачів почне активно розширюватись. Особливо це актуально для клієнтів з інших країн, яких не торкнулася ваша локальна рекламна кампанія.
 3. Партнери допоможуть розширити бізнес після розробки. З їхньою допомогою можна буде здійснювати розробку логістики, налагоджувати нові виробничі лінії, розвивати інноваційні технології. Портал B2B стане місцем зустрічі для підприємців різного спрямування, допоможе їм налагодити комунікації та вибудувати ефективну співпрацю. Усі підприємці на вашому порталі будуть зацікавлені у тому, щоб бізнес працював, і тому готові допомагати одне одному.
 4. Двигун B2B порталу знизить навантаження на консультантів та менеджерів. Обробка замовлень буде частково автоматизована, тому їм не доведеться витрачати свої робочі години на повну обробку кожного окремого запиту. Зрештою, це призведе до того, що персонал можна буде частково скоротити. Все залежить від того, наскільки добре настроєна автоматизація замовлень у результаті розробки.
 5. Клієнти отримають вичерпну інформацію про ваш бізнес. Вони дізнаються про всі технічні та фінансові аспекти, які їх хвилюють, і для цього їм буде достатньо присвятити деякий час вивченню порталу B2B. При цьому вся інформація буде конфіденційною. Ніхто не зможе скористатися їй у своїх корисливих цілях.

В результаті розробки B2B порталу обидві сторони виграють. І власник порталу, і клієнти розвивають партнерські відносини, мінімізують ризики, оптимізують витрати та стають більш конкурентоспроможними в умовах ринку, що змінюється. Наприклад, на порталі можуть продаватися деталі для верстатів, які необхідні машинобудівному підприємству. У такому разі замовнику вигідно знайти постійного постачальника, і власник B2B оптимально підійде на цю роль.

Етапи розробки B2B порталу

Розробка B2B порталу починається зі складання технічного завдання. ТЗ можна порівняти з проєктуванням перед будівництвом багатоповерхового будинку. Немає сенсу розпочинати будівництво, доки всі технічні моменти не будуть продумані до дрібниць. Так саме і з порталом B2B. Замовник та розробник разом складають проєкт майбутнього порталу, обговорюють спірні моменти, кількість залучених співробітників та робочих годин. Вже на цій стадії потрібно чітко розуміти, яким має бути кінцевий результат розробки, який влаштовуватиме обидві сторони з усіх боків.

Паралельно зі складанням ТЗ перед розробкою порталу B2B проходить ще один важливий етап — аналітика. Потрібно продумати, як працюватимуть канали залучення клієнтів. Для цього на майбутньому сайті можна буде запровадити такі додаткові опції:

 • функція “Передзвоніть мені”;
 • текстова форма зворотного зв'язку;
 • спілкування з консультантами чи менеджерами через вбудований месенджер;
 • підписка на розсилку;
 • можливість завантаження переліку доступних товарів (прайс-листа);
 • додавання на сайт відеороликів інформаційного характеру;
 • статистика користувача в особистому кабінеті (наприклад, кількість угод, баланс, загальні витрати).

Безпосередній процес розробки B2B порталу розпочнеться зі створення базової структури сайту (прототипу). З урахуванням технічного завдання загалом та аналітики зокрема дизайнер здійснить розробку “скелета” майбутнього сайту. При цьому йому треба пам'ятати безліч змінних. До них належить цільова аудиторія порталу, їх цілі, завдання та потреби. Портал B2B має бути складним та комплексним, але водночас досить простим та зрозумілим для користувачів. Бізнесменам точно не сподобається, якщо сайт після розробки виявиться надто складним у плані навігації та пошуку потрібної інформації.

Кульмінація розробки B2B порталу — це малювання графічних деталей дизайну та програмування. Коли прототип готовий, дизайнер може приступати до наповнення графічним контентом. У процесі розробки обов'язково враховується фірмовий стиль бренду. Зазвичай у компаній вже є загальна стилістика, і порушувати її не рекомендується. Програміст "оживляє" сайт B2B, щоб працював перехід між сторінками, натискалися різні кнопки, заповнювалися поля. Його робота найбільш відповідальна та витратна за часом.

Розробка B2B порталу на прикладі Бітрікс

Бітрікс — це відома платформа для розробки корпоративних сайтів, інтернет-магазинів та порталів B2B. Базовий функціонал платформи дозволяє створювати різні типи гуртових та роздрібних цін для різних користувачів. Клієнтів, своєю чергою, можна поділити на кілька категорій: роздрібні, гуртові, VIP тощо. Коли на сайті зареєстровані сотні та тисячі клієнтів, то встановлювати для кожного з них індивідуальні ціни практично нереально. З цієї причини у процесі розробки необхідна систематизація та автоматизація, розподіл на цінові категорії.

Зовнішній вигляд (дизайн) B2B порталу на Бітрікс налаштовує розробник на основі побажань замовника. Жодних обмежень і строгих рамок тут немає, тому інтерфейс після розробки може виглядати як завгодно. Єдине, список товарів у B2B обов'язково має виглядати компактним і лаконічним, тому що гуртові замовники зазвичай не потребують довгих та докладних описів позицій. Також у процесі розробки необхідно передбачити пошуковий рядок та фільтри, які допоможуть відсіювати зайве. Замовникам не сподобається, якщо їм доведеться витрачати свій дорогоцінний час на затяжні пошуки потрібних товарів.

Важливим моментом розробки B2B порталу є створення спрощеної форми для реєстрації. Спрощення реєстрації слід вважати новим трендом, який зараз намагаються дотримуватися повсюдно. Якщо раніше доводилося заповнювати один чи два десятки полів, то зараз вид цього масово відмовляються. У Бітрікс достатньо ввести ім'я, прізвище, логін, пароль і адресу електронної пошти. Після цього процес реєстрації буде завершено і можна одразу переходити до покупок. Якщо цього недостатньо, розробники можуть вручну розширити базовий функціонал (наприклад, для реєстрації кількох юридичних осіб та можливості перемикання між ними).

Під час розробки B2B порталу на Бітрікс можна налаштувати оборот електронних документів. Для цього платформа має свій хмарний сервіс. Якщо правильно все налаштувати, з'явиться можливість автоматизації роботи з документами, такими як рахунки, акти та накладні. Раніше про це можна було лише мріяти, оскільки підприємці буквально потопали в масивах різних паперів. Усі їх доводилося переглядати, перевіряти та заповнювати. Однак тепер все це можна перевести на електронний вигляд.

Чим відрізняється розробка B2B порталу від B2C та C2C?

Розробка B2B порталу націлена на забезпечення взаємодії між двома бізнесами, а B2C забезпечує торгівлю між підприємцем та приватними фізичними особами. Говорячи простіше, товари та послуги за такої схеми продають простому роздрібному покупцю, який не є підприємцем. Сюди відносяться всім відомі інтернет-магазини, роздрібні торгові точки, харчувальні, розважальні центри та інші сервіси. 

На відміну від розробки B2B порталу, у випадку з B2C важливе значення має розташування торгових точок. Наприклад, сервіс доставляння у класичному інтернет-магазині після його розробки зазвичай працює лише в межах однієї країни. Звичайно, є і міжнародні торгові онлайн-майданчики, які доставляють товари до будь-якої точки земної кулі. Але тут треба розуміти, що клієнту в таких випадках доводиться довго чекати, і товар може не відповідати очікуванням. Наприклад, якщо він замовляє смартфон у Китаї, то на його доставлення можуть піти тижні, а в переліку доступних мов на пристрої може не бути потрібної.

Ще одна альтернатива розробці B2B порталу — це модель C2C. У цьому разі передбачається, що споживачі продають товари споживачам. Сюди відносяться всім відомі аукціони на кшталт eBay, де можна продавати електроніку, вживані меблі, авторські вироби, предмети мистецтва тощо. Це найдавніша схема торгівлі, яка з'явилася ще в незапам'ятні часи, коли люди навіть не знали, що таке бізнес. Така схема не завжди використовується для постійного доходу, адже за її допомогою люди можуть просто позбавлятися надлишків та паралельно отримувати вигоду.

Відмінність від розробки B2B та B2C порталів полягає й у тому, що за такої моделі продавець та покупець можуть періодично змінюватись ролями. Наприклад, ви можете продати на аукціоні дитячий велосипед, тому що дитина з нього вже виросла, а потім купити для неї інший, більш дорослий. Платформа C2C після розробки у такій ситуації виступає посередником. Вона візьме на себе роль арбітра, якщо хтось з учасників торгівлі спробує обдурити іншого (наприклад, продасть неякісний чи прострочений товар).

Створення B2B-маркетплейсів

Електронний торговий майданчик (він же маркетплейс) — це сайт, на сторінках якого зображаються товари від різних постачальників. Також він забезпечує взаємодію між сторонами аж до укладання угоди. Завдяки маркетплейсу укладати угоди стає зручно, оскільки скорочується шлях від покупця до виробника товарів. Коли обидві сторони є акулами торгівлі, якість сервісу виходить на перший план. Додаток надає цей сервіс.

Для кого це?
Якщо ви задумали маркетплейс для торгівлі з бізнесом, то відразу виникає запитання: а чи можете ви запропонувати іншим підприємцям щось таке незвичайне, що вони не можуть чи не хочуть виробляти самі? B2B-сегмент замовляє додатки для:
Налаштування лінійки продажів
Налаштування логістики
Скорочення часу покупки
Економії на персоналі
Безплатних цілодобових консультацій
Можливості генерувати на сайті товари кількох компаній
toys
Про переваги
01
Продажі підуть безперервною чергою

Ми відзначаємо, що маркетплейси підходять для торгівлі з бізнесом із низки причин. Головна причина — це простота торгівлі. Будь-яку купівлю або проведений через систему банківський рахунок легко знайти та використати повторно. Це полегшує життя гуртовим покупцям.

02
Скорочення часу покупки

Гравці B2B точно знають, що їм потрібно, тому вони заходять у додаток і хочуть зробити покупку швидше. Для цього ми створюємо інтуїтивно зрозумілий пошук та систему фільтрів, яка дозволить ще швидше знаходити потрібний товар.

03
Персонал необов'язковий

Навіщо платити зарплату кільком співробітникам, якщо всі функції, покладені на персонал, зможе виконувати додаток чи сайт? Це не призведе до поневолення людства машинами та не забере у дітей в Африці останній хліб. Таке нововведення лише оптимізує ваш бізнес і дозволить заощадити, вклавшись в автоматизацію процесу.

04
Торгівля з кількома компаніями

Фізично торгувати по кількох напрямках складно, і це виснажує. Набагато ефективніше перемістити фокус на додаток і дозволити покупцям вирішувати, що їм потрібно від вашого маркетплейса. У результаті з'явиться вільний час, і тільки вам вирішувати, як його використовувати.

brain
Важливі функції
01
Легка реєстрація

Для B2B-сегменту, крім загальноприйнятих пунктів на кшталт входу за допомогою соцмереж, додамо також авторизацію через корпоративну пошту. Це дуже зручна функція, якщо покупками займається менеджер.

02
Інтегрована звітність

Ті ж менеджери повинні надавати начальству звіт, куди були направлені гроші. Ми можемо розробити простий функціонал для легкої каталогізації звітів та подальшого доступу до них.

03
Пошук

Завжди приємно знаходити те, що шукаєш, чи не так? У додатках ми звикли приділяти особливу увагу функції пошуку. Коли справа стосується торгівлі, важливо розуміти хід думок клієнтів. Їм не такий цікавий дизайн, як простота пошуку товарів. Пріоритети потрібно розставляти правильно.

super man

У чому користь маркетплейсу?

У простоті торгівлі та відстеження фінансів, в економії на персоналі та офісі. Нові ринкові відносини дедалі більше переходять у цифрову сферу, цей процес уже не зупинити. Залишилося тільки зрозуміти, чи впораєтеся ви з бурхливим потоком клієнтів. Додаток покликаний полегшити ваш шлях у світ великого бізнесу, адже він є:

 • Незамінним торговим інструментом;
 • Найпростішим способом потрапити до інформаційного поля покупців;
 • Найдешевшим способом продавати більші обсяги товарів;
 • Найкращим із відомих способів заощадити на логістиці.
friends
Хвилина важливої ​​інформації про Brander
Ми любимо цикли
Циклом ми називаємо роботу, коли компанія проходить весь шлях становлення та переростає у бренд. Щоб зробити компанію брендом, знадобляться не лише програмісти. Знадобляться всі: маркетологи, дизайнери, копірайтери. Вони створять кістяк вашого бренду.
Ми досліджуємо бізнес
Якщо не розібратися в бізнесі, яким ви займаєтеся, то додаток виявиться прісним. Ніхто не побачить у ньому унікальних рис вашого світогляду, особливостей бренду. Ось чому ми спочатку хочемо подивитися, що ви можете запропонувати клієнтам, окрім своєї сліпучої посмішки.
Все, що дізнаємося, буде таємницею під сімома замками
Інакше ніяк. У великій справі таємниця процесу заробітку іноді є ключем до бізнесу. Не дивно, що підприємці вважають за краще мовчати про свою стратегію успіху. Ми зі свого боку обіцяємо не розголошувати таємниці.
Юзер френдлі
Ми побудували навколо зручного інтерфейсу всю свою філософію. Зрештою вся суть дизайну та програмування у тому, щоб результат сподобався користувачеві. Якщо йому сподобається результат, він із задоволенням заплатить. Юзер френдлі — це не тільки зручний інтерфейс, але також емоції, які відчувають користувачі, взаємодіючи з ним.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Продавати бізнесу чи клієнту — це трохи різні процеси, і відмінності проявляються у дрібницях. B2B фокусується на тривалій торгівлі між двома професіоналами, а продажі B2C короткострокові. В обох випадках потрібно подбати про витрачений час та комфорт клієнтів, адже їм потрібен майданчик для співпраці.
Динамічний маркетплейс — динамічний прибуток! Ми спостерігали випадки, коли маркетплейс окупається за місяць, іноді довше, але за підтримки маркетингу це відбувається стрімко.
Ну а як інакше. Враховуючи, що більшість маркетплейсів розробляють на кросплатформі, доглядати цю "рослину" і вчасно її "поливати" — це наш обов'язок. Тому переживати не потрібно, підтримка обов'язково буде.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Інші послуги

Розробка сайту для ресторану Розробка сайту для кафе Розробка інтернет-магазину ювелірних виробів Розробка інтернет-магазину одягу Розробка інтернет-магазину електроніки Розробка інтернет-магазину на Opencart Верстка інтернет-магазину Розробка інтернет-магазина для дропшипінгу Маркетплейс на magento Створення інтернет-магазину зоотоварів Розробка інтернет-магазину на Laravel Розробка магазину взуття Створення інтернет магазина парфумерії Створення інтернет магазину продуктів Створення інтернет-магазину сантехніки Створення магазину будматеріалів Створення інтернет-магазину годинників Створення інтернет-порталу Створення інтернет-магазину квітів Створення інтернет-магазину чаю Розробка онлайн-магазина побутової техніки Розробка магазина дитячих товарів Аудит коду. Magento edition Magento Enterprise Edition Рішення на Magento для Multi-Vendor Marketplace Конверсійний eCommerce дизайн Magento хостинг Розробка інтернет-магазину автозапчастин
Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
4.8 / 5 (69 голосів)