QA/QC тестування сайту – захист від факапа

QA/QC тестування сайту — це невід'ємний етап розробки інтернет-ресурсу. Не можна запускати його, поки в коді є приховані помилки, що нерідко призводять до багів, повільної роботи сайту та інших проблем. Якщо сайт працює погано, то користувач піде. Йому не захочеться зробити цільову дію, та приросту продажів ви не отримаєте. Ми готові провести комплексне QA тестування сайту та підготувати його до запуску. Ми знайдемо помилки — ми ж їх і виправимо, навіть якщо сам сайт робили інші фахівці.

Кому потрібно QA та QC тестування сайту?

Будь-який сайт потребує тестування якості. Це не залежить від його тематики, функціоналу, бізнес-ніші, яку ви займаєте, особливостей сайтів конкурентів. На кожну тему знайдеться свій читач, а на кожен товар або послугу — покупець. Однак, знайти його буде складно, якщо сайт "дихає на ладан" і відмовляється коректно працювати. Зазвичай за послугою QA тестування сайту звертаються компанії, що працюють в сферах:

 • B2B;
 • B2C;
 • E-Commerce;
 • Retail;
 • сферах послуг і логістики;
 • ЗМІ та інформаційний бізнес.

Особливо важливо глибоко протестувати сайт компанії, яка працює в сферах e-Commerce та Retail. На таких сайтах щодня здійснюють тисячі та більше покупок: користувачі "серфят" сторінки, залишають відгуки, та переглядають фото- та відео-контент. Це велике навантаження на сервер, і без належної проробки можуть статися збої. Кожен такий збій — це збиток, адже клієнти тимчасово не зможуть нічого купувати.

Навіть якщо ви поки не очікуєте такого масштабного трафіку, то перестрахуватися краще заздалегідь. Збої та некоректна робота елементів сайту — це не те, що додасть вам іміджу та лояльності аудиторії. Клієнт не довіряє компанії, яка не дає йому комфортних умов. Тому навіть сайт з мінімальним інтерактивом, наприклад, landing page, потребує попереднього тестування. Лише потім можна приступати до запуску ресурсу.

QA та QC тестування сайту: основні етапи

Складання плану тестування

Спочатку ми складемо план тестування. Зазвичай він стандартний і включає в себе кілька етапів: функціональне тестування, тестування зручності користування, продуктивності, тестування навантаження та перевірку безпеки. Залежно від особливостей вашого проекту, план можна відкоригувати. Якась його частина може бути відкинута з метою економії, або, навпаки, ми зробимо акцент на тому типі тестування, який найбільш принциповий для вашої компанії та сфери.

Функціональне тестування

Недоліки сайту можуть проявлятися в різних сферах. Найсерйозніші помилки — функціональні. Якщо десь в коді була допущена помилка або є проблеми з архітектурою сайту, то за певних умов виникають "баги". Несправність сайту відіб'є у користувача бажання зробити цільову дію або навіть унеможливить будь-інтерактив, взаємодія з інтернет-ресурсом.

Будь-який сайт — це багатосторінковий код, написаний цілою командою програмістів. Навіть досвідчений колектив розробників може не передбачити все, припуститися помилки та навіть банальну помилку. Головне, щоб на етапі тестування все це було виявлено та виправлено своєчасно.

Іноді не виходить зробити замовлення, увійти в корзину користувача, перегорнути фотографії або щось ще. Ми протестуємо всі сторінки сайту, щоб ваші клієнти ніколи не стикалися з подібними проблемами, залишали хороші відгуки та частіше поверталися до вас з новою сформованої потребою.

Тестування зручності користування

Навіть якщо відвертих помилок в коді немає, з самим usability (зручністю користування) можуть бути проблеми. Іноді кнопку розміщують в місці, де її складно знайти, іноді інтерактивні елементи сайту зроблені настільки незрозумілими, що користувач не захоче навіть зв'язуватися з ними. Ми подивимося на ваш сайт очима покупця, щоб з'ясувати, як зробити його краще. Тестировщики оформлять замовлення через сайт, заповнять анкети, натиснуть на всі кнопки. Потім вони підведуть підсумки — де їм було некомфортно, та як цю проблему можна виправити. Ліди та постійні клієнти високо оцінять вашу турботу про їх час та нерви.

Тестування продуктивності

Навіть без багів і з продуманим usability сайт може відлякаувати користувача низькою продуктивністю. Якщо на сервері багато непотрібних документів, а всередині документів — непотрібного коду, то швидкість завантаження сторінок буде низькою. Ліди не чекатимуть, поки прогрузити все картинки та javascript елементи. Вони відразу ж закриють сторінку та будуть шукати сайт, який працює швидко. Ми ще на етапі тестування виявимо цю проблему, знайдемо варіанти її вирішення та підвищимо швидкість завантаження веб-сторінок.

Тестування продуктивності — це також передбачливий крок, якщо ми говоримо про seo-просування. Швидкість роботи інтернет-ресурсу враховується пошуковими машинами, коли вони вирішують, який же сайт розмістити в ТОПі видачі, а який викинути навіть з ТОП-100. Якщо сайт працює повільно, то шансів зайняти перші позиції у вас не буде. 

Тестування навантаження сайту

Ми перевіряємо, чи впорається сайт з максимально можливим навантаженням. Якщо бізнес піде добре, то одночасний приплив тисяч покупців цілком можливий, і сайт повинен впоратися з цим. Тестування навантаження — елемент перевірки продуктивності ресурсу. Ми одночасно зайдемо на сайт з різних комп'ютерів, будемо робити замовлення, оглядати товари та залучати інший інтерактив. Якщо через це сайт почне працювати повільно, то ми знайдемо причину та виправимо її.

Перевірка навантаження сайту теж грає важливу роль перед стартом seo-просування. Якщо сайт іноді "вилітає", перестає працювати, то пошукових роботів не цікавлять причини. Для них важливо, що сайт нестабільний, і рекомендувати його користувачам не варто. Своєчасне тестування убезпечить вас від проблем з майбутнім просуванням в Google, Яндекс і інших пошукових системах.

Тестування інтерфейсу користувача (UI testing)

Сучасні сайти інтерактивні: користувачеві треба передавати інформацію на сервер, щоб сайт обробив її та видав конкретний результат. Така комунікація людина/машина теж повинна: (а) працювати коректно; (б) бути зручною та добре оформленої візуально. Ми протестуємо призначений для користувача інтерфейс, виправимо недоліки та покращимо моменти, які повинні стати ще більш зручними для клієнта. Підсумковий результат сприяє зростанню лояльності аудиторії, збільшує "тривалість життя ліда" та підвищує показники конверсії.

Тестування безпеки

Останній етап — тестування безпеки. Це важливо для будь-якого сайту, а особливо, якщо на ньому можлива оплата онлайн. Де є грошові транзакції, там повинна бути надійність і 100% захист. Виключити ймовірність зломів треба не тільки для захисту транзакцій користувачів: доступ до "адмінки" повинен бути лише у вас. Ми перевіримо безпеку сайту, щоб знизити по максимуму ймовірність його злому. Ми протестуємо кібер-безпеку сайту, щоб в майбутньому вам не довелося мати справу з проблемами зломів, хакерських атак та інших неприємних інцидентів.

Складання звіту тестувальника

Тестировщики складають звіт про виконану роботу, щоб передати перелік завдань розробникам. Тут будуть розписані всі моменти, які потребують поліпшення, та вказані місця відвертих помилок. Працюючи з добре оформленим документом, розробник зможе швидко та якісно поліпшити код. Це гарна підмога для подальшої роботи з сайтом, спрямованої на виправлення помилок, вдосконалення окремих деталей. Систематизовані результати тестування також допоможуть розподілити завдання між розробниками, дизайнерами, UI/UX фахівцями та т.і.

Виправлення помилок і покращення сайту

Коли готова документація тестувальника, звіт отримують розробники, які працювали над створенням сайту. Вони зроблять код чистим, придумають рішення для більш складних завдань, які перед ними були поставлені. Якщо для коректного вирішення доведеться переписати значну частину коду — ми зробимо це. Головне, щоб до релізу сайт підійшов в найкращому вигляді.

Після виправлення помилок тестувальники знову отримують завдання, та проходять ті ж етапи перевірки сайту. Процедура повторюється, поки ми не приймемо рішення, що сайт сміливо можна випускати в онлайн. Це можливо лише в тому випадку, якщо кожна сторінка буде відповідати ряду вимог:

 • чистий код і коректна робота всіх елементів;
 • сторінка сайту служить цілям замовника — продає товар або послугу;
 • якість сайту утримає користувача та не викличе претензій до сервісу.

З нами ви отримуєте більше

Зниження вартості залучення лидов

Чим дешевше залучення нового ліда, тим менше коштів вам доведеться витрачати на рекламу. Щоб досягти цього ефекту, ми використовуємо різні інструменти, та глибоке, ретельне тестування — один з них. Сайт буде працювати коректно, швидко, забезпечить повний комфорт для користувача. Це привід розповісти про ваш сайт друзям, самому повернутися до вас, коли сформується нова гаряча потреба. 

Рост "тривалості життя" ліда

Навіть якщо ви залучили ліда до себе, далеко не завжди можливо відразу підвести його до вчинення цільового дії. Потенційному клієнту потрібно час, щоб зважити всі "за" та "проти", вибрати кращий варіант або просто дочекатися зарплати. Якщо втратити ліда в цьому проміжку часу, то повернути його вже не вийде.

Швидке завантаження сторінок, продумані юзабіліті-фішки та призначений для користувача інтерфейс, відточений функціонал — все це деталі, які допомагають користувачеві відчувати себе комфортно, працюючи з вашим сайтом. Навіть якщо лід не купить товар відразу, він обов'язково згадає про ваш магазин і ще повернеться за покупками. 

Високі показники конверсії

Якщо до вас приходить лід з гарячою потребою в товарі, то йому не обов'язково будуть потрібні тривалі роздуми: залежить від людини та виду товарів/послуг. Тому сайт повинен стимулювати зробити цільову дію відразу. В процесі тестування роботи ресурсу ми враховуємо кожен фактор, який впливає на ці процеси: дизайн, швидкість прогрузки сторінок і зображень, роботу інтерактивних і динамічних елементів. 

Лояльність аудиторії

Зробити сайт — це, в першу чергу, важливо для бізнесу. Зробити зручний сайт — жест, орієнтований на комфорт клієнта. Однак зручність клієнта стане вашою конкурентною перевагою, адже це те, що формує лояльність аудиторії. Покупці будуть знати, що з вами можна отримати, що треба, та при цьому не зіткнуться з якими б то не було проблемами. Це зручно; це економить час і нерви; це те, що вибере покупець.

Комплексне просування сайту

Ми компанія повного циклу, тому тестування — це лише одна з наших послуг. Ми створюємо сайти з нуля, розробляємо мобільні додатки, займаємося комплексним просуванням вашого бізнесу в інтернеті. З нами ви можете отримати весь спектр послуг: від SEO і таргетингу до веб-програмування та відео-продакшну. Ми розробимо для вас багатосторінковий сайт, landing page або мобільний додаток; ми застосовуємо самі дії інструменти для їх просування. Над кожним завданням працює вузькопрофільний фахівець, а стабільну комунікацію з вами буде підтримувати PM, якого спеціально виділять під ваш проект.

Глибоке тестування сайту

Тестують новий сайт навіть програмісти-фрілансери, які самостійно писали для нього код. Однак самі розробники не завжди побачать помилки, адже через обсяг роботи складно стати на сторону користувача. Програмісту також не завжди вдається поєднати погляд технічного фахівця, маркетолога та потенційного покупця.

Ми глибоко опрацьовуємо сайт до релізу. Тестировщики знайдуть все помилки та моменти, які потрібно вдосконалити. Участь у тестуванні візьмуть самі програмісти, фахівці відділу маркетингу. Розробники отримають розгорнутий звіт і приступлять до виправлення коду. Коли над завданням працює ціла команда — це перевага як для якості продукту, так і для швидкості роботи.

Зростання продажів

Зростання продажів — це підсумкова мета бізнесу, та ми знаємо, як її досягати. Ми покращуємо як внутрішній зміст сайтів, так і зовнішні чинники: залучення лидов, поліпшення іміджу вашого бренду і т.д. Тестування — це один з елементів цього ланцюжка дій. Якщо запустити сайт вже після глибокого опрацювання та виправлення багів, то ймовірність зростання продажів істотно зросте. Звичайно, для цього потрібні не тільки маркетингові інструменти, але також унікальна торгова пропозиція, адекватні ціни та якісна продукція. Ми ж допоможемо донести до клієнта, що цей товар або цю послугу варто замовляти саме у вас.

QA тестування — лише один інструмент, який ми використовуємо для досягнення цієї мети. У нас ви можете замовити маркетингове просування під ключ, щоб результат був максимальним. Ми запустимо контекстну та таргетовану рекламу, покращимо сайт і розробимо мобільний додаток, складемо контент-стратегію та реалізуємо її.

Часті питання

Навіщо потрібно QC/QA тестування сайту?

У кожного типу тестування своя задача: для функціонального тестування сайту важливо, щоб ресурс працював без збоїв, а для тестування безпеки сайту — захист від зломів. Однак загальна мета QA тестування одна: ваш сайт повинен стати безпечним, зручним, зрозумілим і надійним. Вигоду від цього отримують як ваші клієнти, так і ви. Клієнт нарешті купує те, що йому потрібно, не втративши багато часу та сил. Ви отримуєте черговий продаж і клієнта, який готовий повернутися до вас, щоб робити нові покупки.

QC і QA тестування сайту: в чому різниця?

QA (Quality Assurance) — більш широке поняття, ніж QC (Quality Control). У першому випадку ми говоримо про правильну та передбачувану роботу сайту: мова йде як про тестування сайту на помилки, так і про тестування навантаження сайту. QC — це перевірка відповідності сайту заздалегідь визначеним вимогам. До структури та функціоналу сайту є багато вимог: частина з них формулюють seo-фахівці, іншу частину — маркетологи, які заздалегідь продумують комплексне просування майбутнього інтернет-ресурсу.

Повномасштабне тестування з виявленням помилок та їх виправленням — це QA. Коли помилки будуть виявлені, можна сформулювати вимоги до розробників та іншим вузькопрофільних спеціалістів. Дотримуючись алгоритму з чітко сформульованих вимог, ми перейдемо до QC — контролю за виконанням поставлених раніше завдань.

Чи можу я брати участь в QA тестуванні?

Тестування — робота для вузькопрофільних фахівців, і вам навряд чи захочеться брати активну участь в самій роботі. Однак спостерігати за процесом QA тестування, отримувати звіти від PM і висловлювати побажання можна на будь-якому етапі роботи з сайтом. Якщо ви виявили, що хочете замінити щось в сайті ще до релізу, то зв'яжіться з PM по телефону або через популярні месенджери.

План QA тестування ми розробляємо та затверджуємо з вами заздалегідь, щоб продумати терміни та фінансування проекту.

Ціна QA тестування: чи виправдані вкладення?

На вартість QA/QC тестування безпосередньо впливає план перевірки роботи сайту, тобто те, як багато завдань буде у тестувальників. Це, в першу чергу, залежить від масштабу вашого проекту. Чим більше сайт, тим більше роботи треба буде виконати.

Вкладення в тестіровку виправдовують себе, адже все ненавмисні помилки краще усунути ще до релізу. Такі помилки роблять навіть найдосвідченіші команди програмістів, адже один код пишуть різні люди, та з'єднати їх в єдиний працюючий продукт не завжди просто. Більш того, відсутність помилок — ще не привід відмовитися від поліпшення продукту. Сайт можна зробити ще краще, та оптимально зайнятися цим ще на етапі тестування.

Чи корисно автоматичне тестування сайту?

В інтернеті можна знайти програми для автоматичного тестування сайту, проте вони не замінять вам комплексну роботу фахівців. Їх можна використовувати як додатковий інструмент, але структурувати результати, а також виправляти помилки доведеться вручну. Довіряйте тестування нам, щоб виконати всю роботу якісно. Ми можемо підключити до проекту роботу з програмами автоматичного тестування сайту. Однак, це буде лише один інструмент з тисячі, до яких ми звертаємося для того, щоб якісно робити свою роботу.

Як ми складаємо план тестування сайту?

План тестування сайту майже завжди однаковий, він загальноприйнятий серед компаній, які працюють в сфері digital. Спочатку треба протестувати роботу сайту в загальних рисах і виключити наявність серйозних помилок. Потім протестувати інтерактивні елементи сайту, фішки-юзабіліті, інтерфейс користувача. Останні етапи — перевірка безпеки та тестування навантаження сайту. В процесі записуються всі помилки та елементи, які можна вдосконалити. Перелік завдань, які були виявлені під час тестування, відправляють програмістам: після цього проводиться підсумкове "причісування" сайту.

Як швидко окупається QA/QC тестування сайту?

Складно назвати момент, коли QA тестування починає саме по собі приносити прибуток. Це скоріше необхідний крок для того, щоб прибутковим став ваш онлайн-бізнес, сам сайт, в просування якого потрібно було вкладати гроші.

Перший результат ви відчуєте одразу після релізу. Просування буде обходитися дешевше та почне приносити більше ефекту. Більшість лідов, які потраплять до вас, запам’ятають сайт, та ще повернуться. Однак, для повноцінного ефекту лише тестування замало. Потрібно утримати клієнтів комплексною роботою, комунікацією з аудиторією, акціями та конкурсами, гарною політикою по контенту.

QA і QC тестування сайту

Вам хотілося б навчитися передбачати результат вкладень і розуміти, який сценарій буде розігруватись для плану «А» і для плану «Б»? Якщо так, то вам слід замовляти QA/QC тестування. Воно дозволяє зрозуміти, з якими проблемами може зіткнутися сайт або програма, коли дійде до користувачів. Це знання дозволить уникнути безліч непотрібного стресу. Ви хочете бути спокійним, і ми вас зацікавили? Тоді розберемо тестування докладніше.

Робити це потрібно кожному!
Ми серйозно! У звичайному житті ми звикли перевіряти декілька разів. Ми повертаємось у кімнату і переконуємось, що вимкнули праску. Нам не шкода на це часу, адже безпека – понад усе. З вашим сайтом так саме. Ви збираєтеся взаємодіяти з тисячами клієнтів, тому їхній досвід має бути позитивним.

Наполягаємо на замовленні QA/QC, якщо ви ставитеся до:
Миру електронної комерції
Торгівлі з бізнесом та клієнтами
Рітейлерів
Сфери продажу послуг
Засобів масової інформації
Медіа-порталів
TEST
Місія тестування
01
Перестрахування

Навіть якщо ви тисячу разів впевнені в тому, що ніхто не накосячив, чому б не перестрахуватися? У проект залучено багато людей, а ви збираєтеся з його допомогою заробляти гроші, і тому варто відточити все до стану досконалості.

02
Заявили? Відповідайте!

Якщо ви кажете аудиторії, що запускаєте маркетплейс, який витримує навантаження в 5 тисяч щоденних замовлень, то слід дотримуватися даних обіцянок. Готуйтеся до великої роботи із залученням команди спеціалістів. Може знадобитися від однієї до трьох тестових сесій.

03
Конкуренти не втрачають можливостей

Не думайте, що ви єдиний, хто здогадався тестувати майбутній торговий майданчик та прораховувати ризики. Ваші бізнес-конкуренти зайняті цим постійно, тому й процвітають. Це ще один привід зробити домашнє завдання вдвічі краще разом із Brander.

04
Звикайте до перфекціонізму

Зрештою, навіщо робити роботу, якщо не доводити її до ідеалу? Легких грошей у природі немає. Заради великого прибутку доводиться робити вдвічі більше справ, а потім через час перевіряти по кілька разів, що стає звичкою.

Zoo gate
Тестування бувають різні
Функціонал

Це перевірка, під час якої вдається встановити, чи працює функціонал програми. Для цього тестуються всі ключові інструменти, знаходяться дублі посилань та перевіряється їх клікабельність. Також здійснюється перевірка всіх полів користувача (наприклад, для авторизації та реєстрації).

Юзабіліті

Ми зрозуміємо, наскільки зручно звичайній людині користуватися вашим сайтом, як легко вона знаходить потрібну для себе інформацію чи товар у каталозі. Оскільки основне завдання – це комфорт покупця, важливо зрозуміти, наскільки сильно йому подобається знаходитися на сайті.

Навантаження

Цю процедуру називають стрес-тестом. Потрібна вона для того, щоб зрозуміти, чи впорається сайт із високим навантаженням, чи буде підтримана оперативність роботи та чи не станеться обвал. Не хотілося б серед відрядження в іншому місті дізнатися, що ваш торговий майданчик в інтернеті зламався, чи не так? Цього можна уникнути завдяки тестуванню.

Тестування інтерфейсу

Використовується також UI-тестування, яке не слід плутати із тестом юзабіліті. У цьому випадку ми перевіряємо, наскільки заявлені графічні елементи відповідають реальності, тестуючи на різних екранах: смартфонах, планшетах і навіть телевізорах.

Виявлення вразливостей

Метою даної перевірки є виявлення місць, у які сайт бити не можна, бо йому буде дуже боляче. Наприклад, якщо ви онлайн-магазин, то наш тестер захоче перевірити SQL-ін'єкцію та отримати стабільний запит до бази даних.

Avesome

Наші принципи

В момент ухвалення рішення пам'ятайте:

 • Brander цінує ваш час та гроші. Ми не будемо витрачати їх на дрібниці, якщо цього не вимагає справа; 
 • Brander націлений на довгострокові відносини, тому кожен клієнт для нас – партнер та колега;
 • Brander враховує ваші забаганки та любить, коли бажання збуваються;
 • Brander за послідовність, мінімальний стрес та порозуміння. У цій атмосфері ми працюємо найкраще!
Deal
Тестування з Brander
Без зайвих витрат
Ми будемо намагатись переконати вас зробити одне комплексне тестування, що включає всі процедури одразу. Так, сума оплати буде вищою, ніж за окремий пункт, але результат буде значно кращий.
Від тестування до нескінченності
Brander веде кожного клієнта далеко за межі тестування. Мало одного хорошого сайту, адже ще потрібне розкручування. Ми готові це надати, тому що з нами працює команда маркетологів, яка з'їла на цьому аж двох собак.
Подвійна турбота
Унікальність Brander у тому, що наша команда вміє думати про вас та ваших клієнтів одночасно. Ми розробимо та протестуємо сайт, який відповідає всім показникам відгуку у «вау-центрах» обох сторін.
Відчуйте потужність повного циклу
Brander пишається званням компанії повного циклу! Ми пропонуємо кожному клієнту зрозуміти, що це таке, на власному прикладі. Одним лише QA/QC тестуванням справа не закінчується. Ви отримуєте повний комплекс послуг: від пакування бізнесу у бренд до фільмування якісних промо-матеріалів.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
QA (Quality Assurance) – це перевірка якості продукту. Іншими словами, це сукупність заходів, що покривають усі технологічні стадії, пов'язані із визначенням якості вашого ресурсу.
QC (Quality Control) – це процедури, спрямовані на пошук будь-яких багів, глюків та інших речей, що псують настрій.
Безперечно. Це чи не найбільш приємний внесок, який потім позначиться на прибутку, настрої клієнтів та вашому спокійному сні. Нам здається, плюсів більш ніж достатньо.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
5 / 5 (369 голосів)