ASO (оптимізація мобільних додатків) від digital-агентства Brander

ASO оптимізація — комплексний процес, спрямований на покращення видимості та привабливості мобільного додатка в магазинах додатків. Також ASO дає змогу підвищити коефіцієнт конверсії, щоб отримати велику кількість завантажень. Крім цього, ASO фокусується на CTR (показники клікабельності). Щоб отримати високий показник CTR, ваш додаток має залучати користувачів (щоб вони не просто його побачили, а перейшли та завантажили). Класична оптимізація CTR охоплює неймінг мобільного додатка, заголовок, значок, скріншоти, опис та рейтинг програми.

Переваги ASO оптимізації мобільних додатків

Бажаєте, щоб ваш мобільний додаток знаходила потрібна вам цільова аудиторія? Тоді вам потрібно замовити оптимізацію ASO. Згідно з останніми маркетинговими дослідженнями, це найефективніша стратегія просування програм та ігор на мобільні пристрої. Крім того, ви отримаєте інші плюшки від ASO.

Поліпшення видимості та відбудова від конкурентів

Як користувачі будуть завантажувати та використовувати вашу програму, якщо не можуть її знайти? Навіть крута програма не отримає велику кількість установок просто тому, що її складно знайти.

ASO відкриває шлях до вашої ЦА

Допустимо, ваш продукт легко знаходиться, але цього недостатньо. Ви хочете, щоб його знайшли потрібні користувачі. ASO допомагає знайти вам релевантних користувачів, оскільки зіставляє вашу програму з релевантними ключовими словами.

Налаштуйте стабільне зростання органічних завантажень

Хороша стратегія ASO працює на короткострокову та довгострокову перспективу. Короткострокові результати: підвищується кількість органічних завантажень, довгострокові результати: кількість завантажень зростає, як і високий рейтинг.

Збережіть рекламний бюджет за постійного зростання

ASO оптимізація дає змогу заощадити гроші на рекламу та знизити необхідний бюджет для залучення користувачів. Натомість краще зосередьтеся на органічному зростанні з ASO, яка забезпечить стабільний розвиток.

ASO збільшує дохід та коефіцієнт конверсії

Щоб монетизувати програму, є різні способи. Наприклад, це може бути партнерська реклама в додатку, внутрішні покупки, підписки та покращені акаунти. Якщо ви запускаєте рекламу на встановлення програми без попередньої роботи над ASO, є ризик злити бюджет. ASO охоплює оптимізацію коефіцієнта конверсії, а значить люди охочіше переходитимуть за посиланнями та встановлюватимуть додаток, а ви можете вибрати будь-який спосіб монетизації.

Глобальна цільова аудиторія

ASO охоплює необхідність налаштувати локалізацію програму (додаток буде доступний іншими мовами). Завдяки цьому ви зможете залучити аудиторію з різних куточків світу, а ваш додаток стане глобальним.

Як працює ASO оптимізація застосунку?

Щоб зрозуміти, як працює ASO, можна згадати принципи роботи SEO. Користувачі мобільних програм також використовують пошукові запити, щоб знайти програму або гру. Подібно до пошукової системи, майданчики з додатками рекомендують ознайомитися з іншими продуктами на основі смаків користувача та популярності програми. Що таке ASO оптимізація в інструментах:

  • оптимізація ключових слів;
  • пошукова та платна реклама, що впливають на результати звичайного пошуку;
  • ранжування за категоріями;
  • топ чарти.

Прискорити органічний зріст реально, якщо зрозуміти принцип пошуку та знаходження додатка. Насамперед ваша програма має бути в легкому доступі для вашої цільової аудиторії.

Оптимізація ASO: Google Play та App Store

Перед тим, як розпочати розробку мобільного додатка, потрібно визначитися, у якому магазині ви його публікуватимете. Найчастіше вибирають Google Play та AppStore. Однак багато підприємців намагаються знайти своїх користувачів на всіх доступних платформах, тому також розміщують програму на Huawei AppGallery, Samsung Galaxy Apps, Amazon Appstore та інших майданчиках. Це також гарне рішення, якщо у вас кроссплатформенна програма.

Попри те, що Google Play Store та Apple App Store мають спільну мету, вони відрізняються (з погляду розробника). Насамперед різниця проявляється в особливостях публікації. Обидва майданчики мають алгоритми перевірки програми, щоб надавати своїм користувачам лише якісні продукти. Перевірка Apple зазвичай займає більше часу, що варто врахувати.

Ключові слова — необхідність для ASO в обох магазинах, проте критерії оцінювання та індексування відрізняються. Наприклад, Google Play має аналогічні алгоритми, як і пошукова система. Вони враховують усі текстові елементи, отже, можна повторювати ключові слова. У випадку Apple App Store є спеціальне поле, яке відводиться під ключові слова. Також там повторювати ключові слова не можна.

Точної інформації про чинники ранжування в магазинах додатків немає, тому самостійно ви навряд чи їх точно вгадаєте. Краще замовити ASO оптимізацію у фахівців, оскільки вони мають свої напрацювання, досвід і вже протестовані гіпотези. Це заощадить вам час та гроші.

ASO оптимізація: основні етапи роботи

Оскільки ASO — комплексний процес, він складається з кількох взаємопов’язаних етапів оптимізації.

  1. Перша зустріч. Ми товаришуємо зі своїми клієнтами, тому завжди починаємо роботу зі знайомства. Розкажіть нам про свій проєкт, проблеми та побажання. Коли визначимо точку Б, до якої хочемо прийти, можна розпочинати роботу.
  2. Аудит — комплексний аналіз вашого проєкту та ваших конкурентів, щоб зрозуміти нашу точку А. Особливо ретельно проводимо порівняльний аналіз середніх показників та конверсії з показів на завантаження.
  3. Текстова оптимізація. ASO фахівці стверджують, що тексти є найважливішим складником якісної та ефективної оптимізації. Працюємо над назвою, семантичним ядром, описом, заголовком та підзаголовком.
  4. Графічна оптимізація (іконка, скрин, відео). Цей етап присвячений відбудові від конкурентів. Завдання наших дизайнерів створити унікальний візуальний код вашого продукту і залучити клієнтів.
  5. Рейтинг та відгуки. Тут усе прозоро: просимо своїх користувачів поставити оцінку та написати пару відгуків. Пам’ятайте, що люди охоче діляться негативним досвідом, ніж позитивним.

Зверніть увагу, цей алгоритм працює, якщо програма вже розміщена на майданчику. Якщо ви звертаєтеся до нас за ASO на початку розробки, процес буде відрізнятися.

Чому варто замовити ASO оптимізацію у Brander?

Brander працює за принципом Business First. Для нас першорядне значення має ефективність продукту та результат роботи. Ми вивчаємо бізнес клієнта, його спеціалізацію, конкурентів, цільову аудиторію та бізнес-процеси.

Brander працює із 2009 року. Ми вже розробили понад 100 успішних мобільних додатків, які також оптимізували для збільшення прибутку наших клієнтів. Сила Brander — експертність, досвід, знання. Це три стовпи, які допомагають нам надати клієнту повний цикл: розробку продукту, оптимізацію бізнес-процесів, просування програми на ринку, масштабування та збільшення прибутковості всієї компанії.

Наші експерти точно знають, що працюватиме, а що ні, що потрібно цільовій аудиторії зараз, а що можна поховати на цифровому цвинтарі. Нам подобається розвивати із клієнтом проєкт від ідеї до прибуткового продукту.

Залишіть заявку нашому менеджеру, щоб замовити ASO оптимізацію зараз та просувати продукт на ринку завтра.

ASO оптимізація

Якщо ви зайнялися просуванням в мережі, наступний текст обов'язковий до прочитання. Сайту потрібна SEO-підтримка, адже це дозволяє йому потрапити до топів видачі в пошукових системах. В результаті конверсії ростуть, власник бізнесу радіє. Мобільні додатки також потребують підтримки. Пробитися на вершину видачі Google Play та AppStore можна навіть за наявності конкурентів. Шлях на вершину вам розчистить спеціальний гуру з нашої команди, який має звання ASO-фахівець.

Особливості нашого ASO
Робота над помилками
Процес оптимізації розписаний за пунктами та вимагає неухильного дотримання. Ми розбираємо поточний стан речей, враховуємо ваші перегляди, кількість установок та лояльність клієнтів.
Конкурентоспроможність
Кожен клієнт стверджує, що стежить за своїми конкурентами в підзорну трубу і знає всі їхні брудні секрети, але на практиці це не завжди є правдою. Не переживайте, ми проведемо повторний аналіз, тому що знаємо, на які нюанси потрібно звертати увагу насамперед.
Семантичне ядро ​​+ метадані
Оптимізація на даному етапі потребує відповідності релевантним пошуковим запитам та вимогам магазинів, де розміщено програму. Наша команда складатиме список ключових слів на всі випадки.
Підготовка звітності
Клієнту подобається контролювати хід виконання робіт і ми надамо йому таку можливість. Можемо сповіщати про наш прогрес через Telegram або електронною поштою та надавати детальні звіти з інфографікою, в яких вказано порівняння з аналогічним періодом минулого року та описано плани оплати щомісячних робіт.
girl
Чим відрізняється від SEO?
01
Простими словами

SEO — це оптимізація сайту в той час, як ASO відповідає за оптимізацію сторінки додатка в магазині. Обидва методи поєднує одна мета, адже вони мають залучати до вашого продукту якнайбільше покупців. Проте відмінності є, й у них вся суть.

02
Відмінності аналізу

SEO фокусується на збиранні семантичного ядра, налаштуванні та закупівлі посилань. ASO спочатку вивчає конкурентів, а потім підбирає ключі та візуальні елементи. Для кожної окремої сторінки завжди підбирається оптимальний варіант.

03
Щодо трафіку

Трафік у цих методах рахують по-різному. SEO орієнтується на браузер, ASO — на мобільний інтернет-магазин. Тому аудиторія, що залучається, теж відрізняється.

04
Одне без іншого неможливе

Про ASO ще не всі чули, тому багатьом представникам вітчизняного бізнесу це здається чимось незнайомим та чужим. Але ми запевняємо вас, що потрібно й ASO, і SEO.

mouse
Завдання
01
Виходимо в плюс

Через те, що ASO приділяється недостатньо часу, додаток не перебуває в центрі уваги цільової аудиторії, навіть якщо в технологічному плані він обганяє свій час. Мобільний маркетинг дозволяє порушити цю негативну тенденцію.

02
Від перегляду до установки

Якщо дійшло до того, що користувачі переглядають програму в інтернет-магазині, це вже добре, але набагато важливіше, чи встановлюють вони його на свої пристрої. ASO навіть у короткий термін дозволяє збільшити цей коефіцієнт на десяток пунктів.

03
Адаптація під нові ринки

Допустимо, ви зібралися показати європейським конкурентам, хто на ринку головний. Але навіть не сподівайтеся зробити це без ASO. Запасіться терпінням і правильно сплануйте бюджет, бо це стане вам у пригоді в майбутньому.

peoples
Наші пропозиції
AppStore/Google Play
Проводиться повний аудит додатку в AppStore/Google Play. Потім переходимо до конкурентів та визначаємо список ключових слів, що підходять продукту опонента та його ЦА. На цьому етапі стає зрозуміло, чи потрібні роботи над помилками, і що робити для нарощування аудиторії. У більшості випадків процедура обходиться клієнту безплатно.
Одноразова робота
Починається з перевірки семантичного ядра та аналізу ключових слів. Проводиться апдейт текстового змісту сторінки магазину, що впливає на рейтинг. Часто підключаємо до роботи дизайнерів, щоб сторінка заграла новими кольорами та привертала увагу з більшою ймовірністю. Вартість: 500 доларів.
Щомісяця
Тексти оновлюються регулярно, а також проводиться робота над рейтингом програми та блоком коментарів. Візуальній частині приділяється більше уваги, дизайн стає якіснішим через постійну роботу над ним. Ключові слова за потреби доповнюються. Вартість: 700 доларів на місяць.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Раніше у цій статті ми вказували розцінки. Є й безплатні пропозиції, але платний варіант завжди ефективніший. Разовий платіж $500 або щомісячний $700 стане ключем до вашого домінування в мобільних магазинах.
Відмінності функціональні та персональні. Наприклад, послуги, пов'язані з оптимізацією програми доставляння їжі, не будуть ідентичними з послугами для мобільної автозаправки. Проте вони підпорядковуються одним і тим самим алгоритмам маркетингу.
Якщо у вас є додаток, і ви не розумієте, чому він постійно висить на самому дні пошукової видачі, то відповідь очевидна. Оптимізація ASO — це щось нове для українського ринку, тому бізнесмени поки що не звикли до неї. Але варто відчути її ефект на собі, й відмовитися вже буде неможливо.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
4.6 / 5 (60 голосів)