Розробка логотипа для інтернет магазину

Розробку логотипа для інтернет магазину можна порівняти зі створенням вивіски, яка повинна привертати увагу клієнтів і в якомусь сенсі виконувати роль візитної картки. Така вивіска має бути не просто гарним малюнком. В ідеалі вона міститиме в скороченому вигляді найнеобхіднішу інформацію про компанію, її товари та послуги. Якщо таке зображення оформлене правильно, клієнти його обов'язково запам'ятають.

Що являє собою розробка логотипа для інтернет магазину?

Створення логотипа для інтернет магазину багато в чому залежатиме від різновидів товарів та послуг, які він надає. Потрібно розуміти, що цільова аудиторія в усіх різна. Кожен інтернет магазин має свою особливість, яка приваблює певну категорію клієнтів. Проте всі люди однакові в тому, що вони люблять надійний сервіс, демократичні ціни та якісну продукцію. Ці вимоги вважаються основою будь-якого успішного бізнесу, адже про клієнтів потрібно дбати. Ніяка цільова аудиторія не може змиритися з тим, що її переваги не враховуються, якість сервісу нижча за середню, а ціни — захмарні. 

Існує кілька різних способів розробки логотипів для інтернет магазинів:

 1. Самостійне малювання. Це безплатно, але займає багато часу, адже вам доведеться вчитися самостійно малювати комп'ютерну графіку. До того ж не всім дано бути художниками.
 2. Замовлення розробки у веб-агентства або дизайнерської студії. Такий варіант вважається оптимальним. Вам доведеться витратити n-ну суму грошей, але результат перевершить усі очікування. До того ж фахівці відносно швидко впораються з поставленим завданням. 
 3. Проведення тендеру на створення логотипа для інтернет магазину, в результаті якого буде прийнято та оплачено роботу переможця. Це відмінний варіант розробки для великих відомих брендів, адже за їхню увагу готові боротися IT-компанії та дизайнери зокрема. Такий спосіб дозволяє заощадити гроші, але може бути витратним за часом.
 4. Використання безплатного генератора логотипів для інтернет магазину. Це і швидко, і дешево, але про якість розробки годі й говорити. Навряд чи генератор видасть хоч один гідний варіант, який влаштує вас з усіх боків. Однак для стартапів, які вважають за краще економити на розробці, такий варіант може виявитися тією самою рятівною соломинкою. 

Якщо ви вирішили створити логотип для інтернет магазину, то він повинен зображати товар чи послугу, яку ви продаєте. Отже, для магазину електроніки підійде зображення телевізора, смартфона чи ноутбука. Якщо йдеться про побутову техніку, то це може бути пральна машина та холодильник. Для інтернет магазину косметики підійде розробка зображення базового набору на кожен день: помади, туші, тонального крему тощо. Популярністю також користуються символи, що викликають асоціації. Це може бути візок для покупок, відсотковий значок знижок та інше. 

З погляду професіоналів розробити логотип для інтернет магазину не так уже й складно. Не повірите, але натхнення вони зазвичай шукають у конкурентів. Немає сенсу винаходити велосипед, бо все вже давно вигадали. Можна взяти чужу розробку, доповнити її унікальними рисами, виправити її недоліки, і в результаті вийде чудовий дизайн, який подобатиметься всім. Безперечно те, що не можна переступати червоні лінії. Якщо логотип виявиться надто схожим на конкурентів, то вони можуть звинуватити у плагіаті.

Процес розробки логотипа для інтернет магазину

Перед початком розробки логотипа для інтернет магазину слід засвоїти, що він має бути:

 1. Візуально приємним. Логотип інтернет магазину повинен викликати у клієнта приємні асоціації, пов'язані з теплом, комфортом, веселим проведенням часу тощо.
 2. Оригінальним. Плагіат розробки в наш час карається досить суворо. Щобільше, повністю скопіювавши ідею конкурентів, ви створите плутанину, від якої самі ж постраждаєте. Клієнти просто почнуть плутати ваш інтернет магазин із конкурентним, що обов'язково призведе до збитків.
 3. Гармонійним. Наприклад, якщо йдеться про створення логотипа для інтернет магазину одягу, то не потрібно перевантажувати його зайвою інформацією. Якщо на зображенні будуть футболки, білизна, вішалки та перелік брендів, то у клієнтів виникне плутанина в голові, яка в результаті викличе відторгнення.
 4. Пропорційним. Асиметрія, гострі кути та криві лінії рідко зустрічаються на логотипах інтернет магазинів, хоча можливі винятки. Якщо ви хочете ризикнути та поекспериментувати з розробкою, то дизайнери можуть зробити для вас справді унікальний дизайн, який буде досить зухвалим.

Перш ніж купити логотип для інтернет магазину, потрібно заздалегідь приготуватися до очікування. Процес розробки займе деякий час, оскільки він складається з кількох етапів:

 1. Аналіз ринку та конкурентів. Необхідно з'ясувати, які логотипи використовують конкуренти та наскільки вони ефективні.
 2. Розробка попереднього шаблону. На даному етапі замовник може втрутитися і вимагати внести коригування, коли щось не подобається.
 3. Реліз та оцінка ефективності після розробки. Необхідно буде провести спостереження та переконатися, що після розробки клієнти гідно оцінили логотип.
 4. Внесення коригувань (опціонально). Наприклад, якщо логотип для інтернет магазину косметики з якихось причин не подобається замовнику або представницям прекрасної статі, що становлять основу клієнтської бази, то його доведеться переробити. 
 5. Повторний реліз (опціонально). Перед повторним релізом усі помилки мають бути враховані та виправлені. Якщо повторювати розробку логотипа занадто часто, то у клієнтів це викликає подив, і вони будуть спантеличені. Потрібно розуміти, що логотип — це одна зі складових частин фундаменту вашого інтернет магазину.

Сучасні тренди у розробці логотипів для інтернет магазинів

Бізнесмен погодиться купити логотип для інтернет магазину лише в тому випадку, якщо він відповідає моді та сучасним вимогам. Мабуть, головна вимога сучасності — мінімалізм. Логотипи інтернет магазинів, перевантажені інформацією, зараз точно не в моді. Як приклад можна навести розробку всім відомого символу корпорації Apple у вигляді надкусаного яблука сірого металевого кольору. Мало хто знає, що спочатку логотип цієї компанії був зображенням Ісаака Ньютона, якому на голову падає яблуко.

Тенденції зараз приблизно однакові, незалежно від того, чи йдеться про розробку логотипа для інтернет магазину жіночого одягу, чи для чогось іншого. Популярним трендом можна вважати експерименти над кольором та градієнтами при розробці. Всім відомо, як виглядає логотип MasterCard. Це жовте та червоне коло, які частково перетинаються та утворюють помаранчевий градієнт. Логотип вийшов дуже вдалим, позитивним і таким, що запам'ятовується, оскільки викликає у людей асоціації з нашим денним небесним світилом. 

Якщо йдеться, наприклад, про логотип для інтернет магазину автозапчастин, то яскраві фарби в такому випадку навряд чи будуть доречними. Оптимальним у такому разі буде класичний чорно-білий дизайн, який не втратить актуальності ніколи. І треба сказати, що автентичний темний дизайн підходить не лише інтернет магазинам, пов'язаним із технікою. Усі добре знають, як виглядає логотип бренду Nike. Він являє собою чорний фон, білий напис “Nike” та символ, який віддалено нагадує посмішку. За задумом творців, це зовсім не посмішка, а крило Ніки — давньогрецької богині перемоги.

Підбираючи логотип для інтернет магазину меблів, варто подумати про геометричні фігури. Побутові меблі в основному мають суворі геометричні форми, причому найбільш поширені — це прямокутники. І не варто думати, що в основі розробки логотипа інтернет магазину обов'язково має лежати якась складна творча ідея. Достатньо поглянути на символ Google, які являє собою лише набір різноколірних літер. Розробка простого логотипа не завадила цій корпорації стати однією з найуспішніших у світі та здійснити розробку найпопулярнішого онлайн магазину додатків в історії.

Розробка логотипа для інтернет-магазину

Якщо ви запланували розвиток свого бренду, то логотип для магазину — це такий самий необхідний складник, як первинний капітал та щомісячна закупівля товарів. Неважливо, що саме ви продаватимете. Це можуть бути будматеріали або запчастини для електромобілів Tesla, але в будь-якому випадку вам знадобиться гучна назва та логотип. Що стосується логотипа, то цей дизайнерський елемент зробить вас унікальним і несхожим на конкурентів, а також відомим на перенасиченому ринку.

Хто замовляє?
Логотип потрібен кожному. Немає різниці, у якому бізнесі ви вирішили заробити свій перший мільйон, вам потрібно презентувати клієнту свою символіку. Дизайнеру завжди знайдеться робота в агентствах на кшталт Brander, адже логотипи тут замовляють регулярно. За роки роботи в індустрії виділяємо ключових замовників:
Торгівля одягом, косметикою, аксесуарами
Продукти/доставки
Технології
Фінанси
Продаж знань/освіта
Створюємо логотип
Постановка завдань
Це підготовчий етап. Нам потрібно зрозуміти, з чим маємо справу і який логотип потрібен клієнту. У результаті сформується бриф, де буде описано вимоги до креаторів. У консультаціях активно братиме участь дизайнер, який і стане вашим основним путівником із питань розробки лого.
Порівняння з іншими
Ви ж хочете собі унікальний логотип? Той, який має яскравий стиль, впізнається, і точно не схожий на інші? Для цього необхідно провести дослідницьку роботу, адже досягти унікальності в сучасному бізнесі з тисячами конкурентів — це завдання рівня «експерт».
Концепція та варіанти
Ми можемо надати вам кілька версій логотипа на вибір. Це буде шорт-лист, де є версія і для вас, і для нас, і для ЦА. Ми «пристрілюватимемося» й намагатимемося зрозуміти, як догодити замовнику.
Затвердимо варіант, який сподобався
Зі шорт-листа виберемо найкращий логотип, який сподобався більше за інших. Обговоримо всі деталі, після чого відшліфуємо логотип до досконалості. Після цього віддамо вам логобук з усіма форматами, роздільною здатністю та іншими тонкощами.
Logo

Навіщо замовляє?

Логотип виконує ланцюжок маркетингових завдань. Найважливіші це впізнаваність бренду та його комунікація зі споживачем. Також варто зазначити:

 • Логотип пов’язує із зовнішнім світом;
 • Стає обличчям бренду;
 • Працює в рекламі;
 • Логотип — ключ до створення айдентики;
 • Компанія без логотипу, як ковбой без коня.
Chocolate
Плюси
01
Перше враження

Клієнт часто приймає рішення про покупку блискавично, але в цьому допомагає особистий досвід. Його досвід підказує, чи не буває хороших товарів у компанії без логотипу. Сьогодні логотип намагається розробити для себе кожна сусідська кав’ярня, тому що всі різко усвідомили, яку силу має бренд, якщо він пізнаваний.

02
Логотип і концепція

Логотип сам собою не дуже корисний, але якщо він працює в компанії інших візуальних елементів, які розробляє команда дизайнерів, виходить айдентика — зброя із завоювання сердець.

03
Спрощення сприйняття

Клієнт не хоче складних смислів та підтекстів. У бренді він шукає просту і зрозумілу істину, за якою йому буде приємно слідувати. Тому за логотипом має стати стратегія, у якій споживач знаходитиме частинку свого внутрішнього світу.

04
Ні прикрашательству

Шкідлива звичка, яка дісталася нам у спадок від художників зі СРСР. Нова школа дизайну повністю заперечує такий підхід, і це дає результати. Український бізнес поступово виходить на європейський ринок, у тому числі завдяки грамотній візуальній концепції найкращих вітчизняних брендів.

Swimming Pool
Наш смак
01
Букви достатньо

З Google це працює. Їхню фірмову G впізнають із тисячі. Справа не в магії чи вдалому збігу обставин. Компанія настільки розуміє свій дизайн, що може висловити свої ключові якості та маркетингові цілі однією лише буквою.

02
Символіка

Успішних символів набагато більше. Зрештою, нічого не обмежує дизайнера, коли він вигадує асоціацію з брендом. Ви можете згадати Apple, або KFC, якщо ви любитель рок-музики подивіться на символ The Rolling Stones — яскраво-червона мова. Усі вказані бренди майстерно прив’язали свого споживача до себе і продовжують це сьогодні.

03
Емблема

Такі товарні знаки поєднують у собі елементи першого та другого. Найбільш відомі емблеми — в автомобільному бізнесі та серед кутюр’є. Bentley, Jaguar, Versace. Їхні логотипи не змінюються десятиліттями, настільки сильною була робота дизайнерів.

04
Комбінації кольорів/монохром

Цей пункт є завершальним, адже належить до всіх перерахованих категорій логотипів. Усе залежить від потреб бренду. Nike строгий, спортивний та підтягнутий, тому в айдентиці переважає монохром. Netflix засліплює буйством фарб, адже глядач має відчувати захоплення від відвідування кінотеатру, сидячи на дивані.

Deal
Г = Гарантії
Естетикум
Для розробки логотипа недостатньо бути досвідченим бізнесменом. Потрібно мати гарний смак, очі художника та чуття маркетолога. Зашкварофільтр працює 24/7. Дизайнери проводять багато часу в пошуку натхнення, щоби показувати кращі результати в роботі над проєктами.
Повне коло
Логотип — це маленький крок у великий киплячий бізнес котел. Вам знадобиться набагато більше інструментів для створення своєї імперії. Ми готові допомогти вам на цьому шляху, надавши не лише логотип, а й повну стратегію розвитку бренду, що включає маркетинг, промо-ролики та слогани.
Перевіряємо унікальність
Тільки профани кажуть, що перевірити унікальність логотипа неможливо. Ми з цим не погоджуємося. Ми не лише легко знаходимо збіги, а й підключаємо дипломованого юриста. Повірте, потрібно зробити все можливе, щоби не зіткнутися із проблемами реєстрації товарного знаку в майбутньому.
Ми не пудримо мозок
На жаль, серед вебагентств трапляються недобросовісні виконавці, які морочать клієнтам голови, пропонуючи фікції на кшталт стандартного або VIP-пакету для логотипу. Ми не любимо подібну нісенітницю і віддаємо перевагу чесній роботі без пилу в очі.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Усі різновиди без винятків. Для нас головне — це не каліграфія чи геральдика, а безпосередня користь для бізнесу.
Як ми вже говорили, жодних цінових пакетів для логотипу ми не маємо. Ми оцінюємо роботу залежно від робочих годин, які команда витрачає на конкретне завдання.
Ми не обмежуємось якимось фіксованим числом. Але можемо сказати, що дизайнер навряд чи створюватиме презентацію, якщо в нього є менш ніж п’ять барвистих логотипів для одного кейсу.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
5 / 5 (77 голосів)