Аудит рекламної кампанії від digital-агенції Brander

Аудит рекламної кампанії — комплексний аналіз якості налаштувань, ефективності та оформлення каналів просування. Аудит рекламної кампанії дає змогу зрозуміти, що для вашого бізнесу не працює, що приносить дохід, а також як необхідно оптимізувати рекламні кампанії, щоб досягти поставленої мети.

Аудит рекламної кампанії: важливість та регулярність

Є підприємці, які поки що не оцінили необхідність аудиту рекламної кампанії і далі витрачають гроші на непрацюючу стратегію. Ті бізнесмени, які хочуть, щоб їхні маркетингові зусилля давали ефект на високому рівні, регулярно проводять аудит рекламної кампанії. Вони знають, що аналіз поточної ефективності важливий так само як і сама маркетингова стратегія. Якщо не хочете упускати клієнтів, віддаючи їх конкурентам, настав час задуматися, як провести аудит рекламної кампанії.

Рекламні кампанії потребують регулярного поліпшення, але щоби покращити рекламну кампанію, необхідно розуміти, що саме покращувати. Нові дані та цінні відомості допоможуть визначитися, що спрацювало, а що ні, що покращити, а від чого відмовитись.

Як часто потрібно проводити аудит рекламної кампанії? Якщо ви використовуєте всі ефективні інструменти інтернет-маркетингу, знаєте, що кожен тип рекламної кампанії відрізняється. Щоб не проводити аналіз заради аналізу, а отримувати цінну інформацію бажано проводити аудит рекламної кампанії щокварталу. І це ми не враховуємо, що аудит таргетованої та контекстної реклами потрібно проводити одразу після кожного запуску.

Аудит рекламної кампанії: досвід користувача

Щоб клієнт у вас купив товар чи послугу, він має відчувати вашу турботу. Це перша зупинка нашого аудиту рекламної кампанії — досвід користувача вашого сайту. Перше враження дуже важливе для подальшого продажу. Ваш сайт справляє гарне враження? Він гарний та зручний? Зверніть увагу на такі критерії оцінки досвіду користувача:

 • швидкість завантаження сайту (ми живемо у світі зайнятих людей, тому ніхто не хоче на вас чекати);
 • ступінь адаптивності сайту (здебільшого користувачі воліють переглядати сайти з мобільного пристрою, тому ваш сайт має мати гарний вигляд на будь-якому гаджеті);
 • навігація (перевірте, наскільки короткий та зручний шлях клієнта від входу на сайт до здійснення цільової дії);
 • привабливість (сучасний і гарний дизайн — не забаганка, це необхідність для продажу).

Провести аудит рекламної кампанії цьому етапі самостійно реально. Достатньо уявити себе потенційним клієнтом та об’єктивно оцінити показники.

Аудит рекламної кампанії: Google Adwords

Аудит платного пошуку або PPC кампанії більше за інші різновиди аудиту рекламної кампанії грунтується на даних. Аудит платного пошуку необхідно проводити набагато частіше, щоб залишатися в рамках бюджету та ефективно залучати нових клієнтів. Що важливо перевіряти:

 • ключові слова, щоб орієнтуватися на потрібних людей;
 • пошукові запити;
 • кліки;
 • CTR (показник клікабельності);
 • CVR (коефіцієнт конверсії);
 • CPC (ціна за клік);
 • CPA (ціна за дію).

Google Ads та Google Analytics надає достатній обсяг інформації, щоби проаналізувати, чи добре працює Ваша реклама. Однак він не покаже вам взаємозв’язок. Наприклад, вам буде складно визначити, в яке оголошення варто додати текст, а який тип об’яв найкраще підходить для вашої галузі. У такому разі краще замовити аудит рекламної кампанії професіоналів. Вони не лише зроблять аналіз, а й дадуть цінні поради.

Аудит рекламних кампаній у соціальних мережах

Важко уявити, щоб якийсь бізнес не мав представництва в соціальних мережах. Важливо не просто створити сторінку в соціальній мережі, необхідно вести її, надавати якісний контент та користуватися можливостями рекламного майданчика. Щоб розробити ідеальну стратегію, необхідно познайомитися зі своєю аудиторією. Дізнатися їх демографічні характеристики, віддані способи комунікації, інтереси, пристрої, дохід та інші параметри.

Аудит рекламної кампанії у фейсбуці чи іншій соціальній мережі має два напряма. Потрібно проаналізувати контент та рекламні оголошення. Подивіться, як часто ви публікуєте контент, залишаєтеся в курсі трендів, чи відкриваєте можливості для потенційних клієнтів. Проаналізуйте реакцію публікації, щоб визначити, у який час краще публікувати пости, яка форма комунікації більше подобається, який тип контенту охочіше реагують. Ще краще якщо ви витратите час і створите історію вашого бренду, яку згодом розкриватимете через контент.

Аудит рекламної кампанії передбачає аналіз таких компонентів:

 • аудиторії (різноманітність, сегментування, ретаргетинг);
 • оголошення (текст, візуал, заклик до цільової дії, UTM-мітки);
 • посадкова сторінка (інформативність, зручність, відповідність рекламної кампанії).

Також радимо дотримуватися порядку в рекламному кабінеті, зокрема архівувати старі групи оголошень, щоб аудит рекламної кампанії був ефективним.

Email-розсилка та аудит рекламної кампанії

Email — чудовий спосіб прорекламувати ваші товари чи послугу, а також підвищити впізнаваність, покращити довіру до бренду, закріпити імідж компанії. Щоби переконатися в ефективності цього маркетингового інструменту, необхідно провести аудит рекламної кампанії.

У процесі аудиту зверніть увагу на показники відмов та кількість кліків. Якщо ви спостерігаєте високий показник відписок, ймовірно, контент не знаходить своїх користувачів або він їм не цікавий. Спробуйте випробовувати різні варіанти контенту. Наприклад, надішліть добірку найпопулярніших товарів або статтю про нестандартне використання вашого продукту. Не забувайте дотримуватись єдиного голосу бренду на всіх каналах просування.

Перевірте, як ваші листи зручно читати з мобільного пристрою. Чи не ламається воно? Бажано перевіряти лист на різних смартфонах та через різні браузери перед відправкою. Як багато людей, які не читають листа? Низький показник відкритості говорить про непривабливу тему для аудиторії та необхідність звернутися до професійного копірайтера.

Як отримати аудит рекламної кампанії безплатно?

Якщо ви усвідомили необхідність аудиту рекламної кампанії, вартість цього аналізу стане другим питанням, яке вас зацікавить. Чи знаєте ви, якщо ви замовити просування вашого бізнесу в компанії повного циклу, ціна за аудит рекламної кампанії вже входить у вартість. Перш ніж фахівці розроблять ефективну маркетингову стратегію, їм потрібно проаналізувати вашу точку А (нинішні показники), а також результати попередніх запусків. Отже, аудит рекламної кампанії буде першим етапом просування вашого бізнесу.

Brander — українська digital-агенція повного циклу. Ми з 2009 року створюємо інтернет-магазини та мобільні програми, ефективно їх просуваємо на ринку та допомагаємо клієнтам збільшувати прибуток. Якщо хочете замовити аудит рекламної кампанії та дізнатися, як залучити потенційну аудиторію, залишайте заявку в нашого менеджера. Нумо міняти ваш бізнес разом.

Аудит рекламної кампанії

Ми дуже сподіваємося, що вам не знадобиться аудит. Ні, ну ми справді на це сподіваємося. Адже якщо він вам знадобився, то це говорить про те, що ситуація у вас не найкраща. Це означає, що ваша рекламна кампанія провалилася, і тепер ви шукаєте причину невдачі. Своєчасний аудит дозволяє виявити всі недоліки кампанії та розпочати роботу над помилками. Іноді провалу можна уникнути. Розберімося, чи все гаразд із вашим рекламним напрямком.

Що перевіряємо?
Інтерфейс та юзабіліті
Вам може здатися, що ці два елементи не мають до реклами жодного відношення, але ми змушені з вами не погодитись, бо ще як мають! Споживач реклами насамперед звернеться за більш детальною інформацією до сайту, і якщо побачить, що там все погано, то піде і ніколи більше не повернеться.
Конкуренти
Ми перевіримо, як справи з аудитом у ваших конкурентів. Нерідко в процесі ми дізнаємося, що вони також проводять серйозний аудит. Через це конкурент може значно обігнати вас, але сумувати не варто. Краще старанно працювати.
Відвідуваність та дії користувачів
Цифри розкажуть більше, ніж слова. Ми подивимося на показники з усіх інтегрованих у ресурси бізнесу лічильників. Якщо виявимо де-небудь занепад конверсії, то відразу повідомимо вам і приступимо до оперативного усунення помилки. Іноді цього виявляється достатньо.
Аналізуємо ключі
Якщо ключові запити були введені неправильно, рекламна кампанія проходить у холосту. Якщо ми зможемо виправити це (не сумнівайтеся, що зможемо), то рекламну кампанію ще можна буде врятувати, а не переробляти з нуля.
man
Навіщо вам це?
01
01
Вау! Ви це зробили!

Дочитавши до цього моменту, ви вже зайшли далі більшості конкурентів. Бізнесмени часто не хочуть визнавати своїх помилок, звалюючи відповідальність на когось іншого. Респект вам за те, що вирішили у всьому розібратися та увімкнути аудит.

02
02
Ви не любите порожні витрати

Абсолютно природна для підприємця антипатія з огляду на ставки. Рекламні кампанії самі собою мають на увазі великі витрати, і якщо вони не окупаються, то після цього складно зберігати гарний настрій. Аудит допоможе вам стати задоволеним та щасливим.

03
03
Чим раніше — тим краще

Ми впевнені, що ви ставитеся до тих, хто швидко усвідомлює свої помилки, чи не так? З такою категорією бізнесменів працювати найприємніше. Вони легко сприймають критику, вони відверті, їх не збити з правильного шляху. Стійким бути приємно та корисно.

road
Напрями аудиту
Зовнішній напрямок

У цьому випадку перевіркою рекламної кампанії займається незалежний аудитор. У вашому випадку, це буде Brander. Замовник платить гроші та отримує неупередженого фахівця, який не переслідує жодних особистих інтересів. Компанії різних сфер та масштабів готові платити саме таким зовнішнім фахівцям. Вони правильно вважають, що така людина надасть їм найчесніший звіт, у якому нічого не втрачено.

Перевірка соцмереж

Запуск реклами в соціальних мережах автоматизований, але вся складність ховається в налаштуваннях. Ми перевіримо, наскільки добре ви впоралися із цими складнощами, і чи можна виправити недоробки. Іноді після цього плани кампанії доводиться повністю міняти.

Контекстна реклама

Як і в інших формах аудиту, тут важливо знайти, у чому полягає проблема. Ми запропонуємо вам шляхи розв'язання проблеми, ви ознайомитеся з планом подальших робіт.

Ініціативний напрямок

Запускається за рішенням керівництва бренду. Як правило, такі бізнесмени вже усвідомили, що їхня рекламна кампанія зазнала краху. І тепер їм потрібна людина, яка розповість, де саме було допущено помилку.

Обов'язковий напрямок

Ми наполегливо рекомендуємо аудит тим, хто навіть не знає, як працює його кампанія, але дуже хотів би дізнатися. Ви не уявляєте, скільки цікавого буде ховатися за отриманими відомостями. Обов'язковим аудит вважається також у тих випадках, коли компанія вже давно не оновлювала свою рекламу та методи комунікації зі споживачами.

dog

Що отримуємо у результаті?

Припустимо, рекламна кампанія триває вже кілька місяців, а користі немає. Це достатня підстава для організації аудиту. Ми вже неодноразово проводили аудити з бізнесменами, котрі найбільше боялися не аудиту, а визнання власних помилок. Не треба цього соромитися. Brander нікого не висміює, а робить свою роботу. Аудит надасть вам:

 • Збільшення конверсій за відносно невеликий термін;
 • Економію у майбутньому;
 • Оцінку перспектив компанії;
 • Розворот на 360;
 • Можливості ребрендингу.
girl
Зробіть ставку на Brander
Знімаємо рожеві окуляри
Буває, що клієнт знає про свої проблеми, але ніяк не може набратися сміливості у всьому зізнатися. Якщо на проблеми йому вкаже незалежне агентство з послужним списком у 1000+ кейсів, то останній рубіж його оборони впаде.
Розвінчуємо міфи про розробників
Brander працює з ухилом у маркетинг і не боїться робити ставку саме на продаж. Зрештою, чого варта технологія, якщо на неї немає попиту? Нічого!
Працюємо з кампаніями будь-якої складності
Хороша реклама — це мистецтво. Однак роботу над виправленням поганої реклами слід вважати важкою працею. Але ми не пасуємо перед складними викликами, інакше кому і навіщо тоді ми взагалі потрібні.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Виявити помилки в кампанії, на яку ви витратили кругленьку суму, іноді навіть складніше, ніж створити рекламу з нуля. Сума, яку ми попросимо, залежатиме від того, наскільки запущений ваш випадок.
Звісно. Наші клієнти нерідко сприймають соціальні медіа, як страшного і незрозумілого звіра, у той час, як ми це звірятко пестимо і плекаємо. Ми знаємо, як це має працювати, щоб приносити господареві користь. Працюємо з Facebook, Instagram та TikTok.
Залежить від того, як багато інформації потрібно проаналізувати. Найдовші аудити, з якими ми стикалися, могли зайняти до 90 днів.
Рішучість, терпіння та віра в Brander. Також не завадить повний доступ до звітності з реклами, вартості проєктів та даних минулих розробників.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
4.8 / 5 (61 голос)