UX дизайн додатків

UX дизайн додатків визначає досвід користувача. Від нього безпосередньо залежить, як люди взаємодіятимуть із програмою. В ідеалі дизайн програми має бути інтуїтивно зрозумілим для найширшого кола користувачів. Якщо дизайн виявиться надто складним і заплутаним, це обов'язково відлякуватиме людей. Користувачам подобаються зручні для повсякденного використання програми, які не перевантажені інформацією та легко сприймаються.

Яких правил потрібно дотримуватись при розробці UX дизайну додатка?

Перед тим, як розпочати розробку UX дизайну мобільного додатка, потрібно визначити мету, яку має переслідувати програма. Має бути точне уявлення про її призначення. Якщо ви не визначилися з цілями, програма може виявитися функціонально марною з точки зору користувача. Наприклад, якщо планується створення інструмента для редагування зображень, то в ньому має бути достатня кількість відповідних функцій, таких як креслення ліній, розмиття, заповнення кольором тощо.

Перед розробкою дизайну мобільного додатка UX необхідно провести дослідження цільової аудиторії. Непосвяченій людині це може здатися дивним, але дизайн програми багато в чому залежатиме від особливостей ЦА. Наприклад, якщо програма розрахована в основному на жінок, оскільки вона присвячена косметиці, парфумерії тощо, то і дизайн має бути відповідним. У такому випадку в рамках дизайну вітаються яскраві відтінки кольорів, плавні вигини та мініатюрні кнопки, які буде зручно натискати витонченим жіночим пальчиком. Само собою, що додаток для чоловіків, присвячений слюсарним інструментам, має бути набагато грубішим, простішим і лаконічнішим.

UX дизайн мобільних програм має враховувати досвід конкурентів, а також їх помилки. Якщо зайти в інтернет-магазин Play Market або App Store і почитати відгуки користувачів, можна дізнатися багато цікавого. Якщо користувачі загалом задоволені дизайном програми, що конкурує, то її можна взяти як зразок. Однак це не означає, що всі рішення дизайнерів конкурентів можна повністю скопіювати, тому що плагіат не вітається. Ну а якщо відгуки здебільшого негативні, то з дизайну такої програми краще не брати приклад. 

Потрібно чітко розуміти, що UX дизайн програми не повинен наслідувати вебсайти. Вони створюються для десктопних комп'ютерів з великими екранами та влаштовані зовсім інакше. Смартфони відрізняються маленькими екранами, тому дизайни для мобільних пристроїв також є мініатюрними. Крім того, мобільним додатком користувач управляє шляхом дотиків. Через це сильно знижується точність, і якщо в інтерфейсі програми будуть маленькі кнопки, влучити по них буде дуже складно. Також на телефоні не дуже зручно набирати тексти, тому безліч полів для заповнення можуть відлякати користувачів.

UX дизайн програми не повинен бути надто перевантаженим. І знову проблема у маленькому екрані, який не здатний зображати великі обсяги інформації. На відміну від комп'ютерних програм, мобільні програми вміщують лише необхідний контент. Тут не може йтися про довгі літературні тексти, велику кількість зображень з високою роздільною здатністю і безліч функціональних кнопок, в яких легко заплутатися. У випадках, коли мобільний додаток грає роль обмеженої копії комп'ютерної програми, з нього іноді доводиться вирізати до 90% всього контенту.

Етапи розробки UX дизайну додатка

Перш ніж замовити UI та UX додатки для Apple або Android, потрібно визначитися з цілями проєкту та обсягом майбутньої роботи. У цьому братимуть участь замовник та спеціалісти з різних відділів IT-компанії. Зазвичай йдеться про таких фахівців:

  • аналітики та маркетологи;
  • дизайнери;
  • програмісти;
  • таргетологи;
  • контент-мейкери.

Головна мета такого обговорення — визначитися з цільовою спрямованістю майбутнього додатку та проблемами, які він має вирішувати. Обговорюються також терміни виконання та кількість фахівців, які будуть залучені.

При розробці дизайну необхідно уявити себе юзером і відчути труднощі, з якими він може зіткнутися. Користувачеві може знадобитися “план навчання” UI та UX дизайну програми. Це можуть бути навчальні підказки, які пояснять йому принципи навігації у межах програми. За допомогою таких підказок він зможе швидше освоїти унікальні особливості програми, а також зрозуміти, як вона працює і в чому полягає її основне призначення. Але це знадобиться лише в тих випадках, коли програма справді складна та багаторівнева.

Дослідження ринку та цільової аудиторії — ще один найважливіший етап розробки UX дизайну програми. Ринкові дослідження необхідні, щоб зрозуміти, яка програма потрібна користувачам для вирішення їхніх повсякденних завдань та проблем. Може виявитися так, що початкова ідея замовника виявиться непотрібною, і тоді доведеться вносити серйозні коригування у первинні плани. Не варто ігнорувати конкурентів. Їхню діяльність потрібно дослідити й дати їй оцінку, щоб не повторити ті ж самі помилки. Краще вчитися на чужих помилках, аніж на своїх.

Наступний етап розробки UX дизайну програми — це створення прототипу. Спочатку дизайнери генерують ідеї за допомогою олівця та аркуша паперу. Складаються досить докладні схеми, які допомагають зрозуміти та відчути структуру майбутнього додатку загалом. Потім начерки переносять у цифрову площину. Спочатку вони просто дублюють креслення на папері, але потім починають наповнюватися новими деталями. Вже на цьому етапі починають опрацьовуватися різні сценарії поведінки користувачів. Важливо вміти передбачити, як поведеться користувач у тій чи іншій ситуації.

Кульмінаційний етап — це безпосередня розробка дизайну. "Сирі" чорно-білі схеми починають наповнюватися кольоровими деталями, функціональними кнопками, полями для заповнення, зображеннями тощо. До роботи підключається програміст, який починає писати код для забезпечення інтерактивної взаємодії між користувачем та програмою. Якщо вас цікавить, де замовити розробку UI та UX програми для Apple чи Android в Україні, тоді звертайтесь до компанії Brander. У нас є двадцятирічний досвід розробки додатків та вебсайтів, безліч успішних кейсів та відповідальна команда, яка із задоволенням береться за роботу будь-якого рівня складності.

UX/UI дизайн додатків

Вам вистачить п'яти секунд, щоб пояснити цінність своїх товарів чи послуг споживачеві? Припускаємо, що це складне завдання. Те саме можна сказати й про UX/UI-дизайн. Якщо хочете розібратися, що це таке, знадобиться деякий час. Прочитайте ці абзаци, ми постаралися викласти у них основну суть.

Кому ми це пропонуємо?
Бізнесу, який усвідомив, наскільки важливо заволодіти увагою клієнтів. Для цього необхідні певні візуальні образи в дизайні, а також комфорт та зручність сервісу. UX — це і є те, що формує досвід користувача, але цього недостатньо. Користувачеві також потрібен інструментарій, його власна панель управління, на якій кожна кнопка відповідає за певну дію, забезпечуючи максимальний відгук та зручність. Саме так можна описати UI. Так кому ж ми пропонуємо дует UX та UI? Ось кому:
Магазинам доставляння продуктів чи готових страв
Будівельним магазинам
Продавцям лайфстайл-продукції
Магазинам, пов'язаним з хобі та захопленнями
Освітнім програмам
Маркетплейсам на зразок Olx
Як відбувається робота?
Почнемо зі знайомства
Давайте не пропускатимемо цей пункт, тому що важливо відразу ж налагодити контакт. Завдяки усвідомленню того, що перед нами не безликий клієнт, а людина з чітким розумінням власних ідей, робота піде набагато динамічніше.
Покажемо всі принади UX
Деякі клієнти просять покращити вже наявний сайт. У разі відбувається робота над помилками, яка більше нагадує шліфування скульптури. Часом вистачає однієї єдиної помилки, щоб зіпсувати користувальницький досвід повністю. Ми вислухаємо вашу ідею і запропонуємо свою, якщо впевнені, що вона вирішить завдання напевно.
Визначаємося з емоціями клієнтів
Щоб зрозуміти, які завдання має виконувати UX/UI, потрібно визначити, які емоції ми маємо викликати у відвідувачів під час відвідування сайту. Найчастіше потрібно стимулювати бажання клієнта зробити покупку. Для цього дизайнером та програмістом буде створена стежка, непомітна для неозброєного ока, але чітко помітна для професіоналів.
Тестуємо
Нехай затяжне тестування не турбує вас. Тестувати потрібно не лише функціональність інтерфейсу з погляду користувача, а й те, як він справляється з поставленими завданнями. Відчути це можна, лише маючи необхідний досвід.
robot hand
Необхідні деталі
01
Привернення уваги

Ми довіряємо тому продукту, який є гарним у всьому. Сайт повинен не лише вчасно підвантажувати картинки, він також має полегшувати життя користувача. І якщо він із цим завданням не справляється, то в ньому недостатньо UX та явний недобір UI. Чим це загрожує? Постійною нестачею уваги з боку покупця та його втратою.

02
Як розібратися?

Найчастіше навіть досвідчений дизайнер старої школи не дуже розуміється, як працює комбінація UX та UI. Що вже казати про звичайного підприємця. Але це зовсім не біда, адже бізнес вже не той, що раніше, і тепер у ньому є нові гравці. Візьмемо, наприклад, Brander. Ми за набором візуальних елементів легко визначаємо, чи буде сайт корисний в майбутньому.

03
Ставка на ергономіку

Впевнені, що в процесі розробки сайту ергономіці потрібно приділяти особливу увагу. UX/UI покращує читабельність сайту, видимість кнопок та банерів, поєднуючи це все в одну функціональну композицію.

04
Колірні рішення

Майже кожен бренд сьогодні вважає за необхідне мати власні кольори. Якщо ви не можете зрозуміти, про що йдеться, подивіться на логотип Google. Кожна літера у цьому слові має свій фірмовий колір, що не має аналогів. Вам потрібне щось подібне, якщо ви мітите в акули бізнесу.

floor
Тренди
Зручність не виходить з моди

Звичайно, дизайн повинен поєднувати в собі естетику та зручність. У жодному разі не можна пропускати це правило. Якими б дизайнерськими нововведеннями не дивував вас конкурент чи будь-хто ще, насамперед пам'ятайте про зручність. Також не треба приносити в жертву зручності красу дизайну на вашому сайті. Ми обіцяємо цього не допустити.

Мінімалізм і ліньки — не одне й те ж

Добросовісний дизайнер чітко розрізняє ці поняття. Йому важливо лаконічно передати суть вашого бренду, візуально збагатити його, проникнути до оптичного центру задоволення клієнта. Лінивому дизайнеру такий підхід здається недосяжною висотою, але для дизайнера Brander це дрібниця.

Увага на контент

Сайти останніх років дійсно стали фокусуватись на контенті. Велика увага приділяється фото та графіці, менше тексту. З погляду історії інтернет працює з покупцями не так вже й довго, але він уже встиг звузити їх запити щодо дизайну, внаслідок чого вдалося виділити стандартний набір фішок UX/UI на всі випадки життя.

dog and cat
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Оцінюємо як революційний прорив. Спочатку наші клієнти думають, що можуть покладатися лише на якість своїх товарів. Згодом вони розуміють, що заманювати можна і швидким сайтом із правильним інтерфейсом.
Підтримка сайтів, які не приносять прибуток, обходиться дорожче. Вкладення коштів у UX завжди виправдане та окупається з першого ж дня. У цьому можна не сумніватися.
Це колір, форма та рух. По суті, візуальне сприйняття — це і є та сама необхідна ланка, внаслідок якої клієнт отримує повне враження від бізнесу в інтернеті.
Кнопки, агітація та комунікація можуть дещо змінитись, якщо робота йде у B2B-сегменті. Професіонали вважають за краще опускати формальності та зайву мішуру, яка так подобається простим покупцям.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
4.8 / 5 (63 голоса)