Розробка мобільних додатків на React Native

Розробка мобільних додатків на React Native 10 дає можливість одній команді запустити проєкт, який буде працювати на IOS і Android, причому зробити це швидко і отримати UX, що повністю відповідає рекомендаціям Apple і Google.

Кейси
Переваги та особливості React Native

React Native — JavaScript опенсорс фреймворк для створення додатків, випущений Facebook у 2015 році. Зараз розробляти мобільні проєкти на ньому як мінімум на 30% вигідніше і швидше, ніж з використанням "рідних" Swift і С # для IOS або Java і Kotlin для Андроїд. 

Додатки на React Native — безпечні, швидкі і легко підтримувані, майже як нативні (орієнтовані на роботу з конкретною системою, такі що володіють доступом до апаратної частини, наприклад, камері або мікрофона), а крім того відкривають нові можливості кастомізації дизайну. Проєкти на RN можуть виглядати так, як вам хочеться до найменших деталей, що неможливо у випадку з написаними на офіційних мовах програмування для операційних систем Apple і Google.

Створення програми на React Native 10 проходить швидше і дешевше, ніж на будь-якому іншому фреймворку, але якість продукту при цьому не страждає, а іноді навіть навпаки. 5 причин вибрати Реакт Нейтів для свого проєкту:

Одна кодова база

Замість того щоб розробляти два різних додатки, програмісти створюють дві версії одного і того ж, для iOS і Android відповідно. Вони ідентичні на 60-70%, а значить, загальна кількість коду, який потрібно тестувати і виправляти на етапі розробки, вдвічі менше. 

Нативність

У React Native немає проблем, властивих іншим кросплатформним фреймворками, завдяки використанню нативних API. Гібридні додатки, написані, наприклад, на Ionic, імітують середу браузера (ви отримуєте рішення, яке дуже схоже на мобільну версію сайту). З RN у ваших користувачів буде правильне, хороше враження від інтерфейсу — все рухається плавно і швидко, відгукується на взаємодію. До речі, нативні модулі приєднуються автоматично, що дозволяє розробникам не витрачати час на імпорт і швидше почати користуватися бібліотеками.

Бібліотеки та набори компонентів

У React Native вже досить велике ком'юніті, яке розробило рішення для більшості проблем, що зустрічалися ще кілька років тому. На практиці це означає, що розробники майже завжди знайдуть доступне, перевірено працююче і підтримуване рішення для ваших завдань, а не будуть придумувати його з нуля, що загрожує зайвими багами. Як мінімум, в Реакт Нейтів є різні готові модулі для роботи з анімацією, текстовим і графічним контентом, а також введення з клавіатури, скролінг списків, індикатори виконання та багато іншого, чого достатньо для коректної роботи простих додатків. Крім них в React Native багато інших корисних інструментів, від Yoga для створення макетів, до Sentry, яка буде шукати помилки.

TypeScript і Fast Refresh

Статична типізація зменшує кількість багів і полегшує підтримку проєкту. Шаблонність коду для додатків — перевага, а не недолік, як у випадку з сайтами. Друга функція потрібна для прискорення роботи програми — код миттєво оновлюється, як тільки в нього внесли зміни, зберігаючи стан.

UI

Персоналізований інтерфейс — головний аргумент на користь того, щоб використовувати react native, завантажити додаток написаний на ньому, значить отримати новий користувальницький досвід. Ваш проєкт більше не зобов'язаний виглядати схожим на стандартні програми під iOS і Android. У бібліотеках є декларативні компоненти (Picker, Button, Slider, Switch і т.д.) для настройки зовнішнього вигляду блоків, а крім того, програмісти можуть написати персоналізовані модулі під ваш нестандартний функціонал.

Досвідчені розробники можуть зробити робочий і прибутковий проєкт з вашої ідеї, використавши React Native, а документація з відкритих джерел допоможе їм в цьому. Це дійсно простий і зручний фреймворк для всіх, хто знайомий з JS і React, а також розбирається в мобільній розробці.

Кому підходить React Native

Додатки на React Native підходять усім, хто хоче отримати продуктивний багатоплатформовий продукт для бізнесу. Фреймворк підходить для e-commerce проєктів будь-якого типу і масштабу, від ритейла до сервісів бронювання, а разом з доступом до апаратної частини, наприклад, мікрофона, камери, геолокації, bluetooth — відкриває простір для реалізації будь-яких ідей. 

Найбільше розробка додатків react native 5 вигідна стартапам — у вас буде додатковий час, якраз ті 30%, щоб зайнятися не менш важливими завданнями, наприклад, розробити маркетингову стратегію або спланувати наступні етапи розвитку проєкту. Ви швидко запустите на ринок мінімально життєздатний продукт (MVP) з трендовим дизайном і незвичайними функціями і де можете тестувати гіпотези, отримуючи зворотний зв'язок від користувачів обох платформ. 

Єдиний випадок, коли вам точно не підійде React Native — якщо ви не збираєтеся запускати проєкт відразу ж або не готові платити за подальшу підтримку. Фреймворку трохи більше ніж 5 років, що дуже мало — деяких щодо базових компонентів в ньому немає і поновлення, за якими потрібно стежити, з'являються дуже часто. Це добре в перспективі і говорить про популярність рішення, але зараз не можна зробити проєкт і запустити його через пів року. До цього моменту доведеться оновлювати сам фреймворк і використані компоненти бібліотек, що зводить нанівець всю економію часу і грошей, хоча і робиться досить просто, завдяки спеціальним сервісам і React Native tutorial, котрий підказує, що потребує доопрацювання. JavaScript частина проєкту завжди оновлюється автоматично, що прибирає проблему сумісності версій, а ось нативні компоненти в будь-якому випадку потребують фахівця, який буде стежити за їх актуальністю.

Хто використовує додатки на React Native

Одна з головних причин звернути увагу на React Native — приклади додатків. Писати на цьому фреймворку ігри та програми для роботи з big data не вийде (для них краще вибрати нативні мови), але можна запускати по-справжньому масштабні проєкти.

На React Native створений Instagram, що логічно, адже він належить Facebook, творцям Реакт Нейтів. Додаток справляється з 500 мільйонами користувачів щодня і регулярно вдосконалюється, а ще команда Інстаграм офіційно подякувала React Native за можливість швидко розгорнути проєкт на двох платформах. Відносно нова (2017) мобільна версія Skype теж написана на React Native і отримала крутий дизайн, нові функції і поліпшену стабільність. Крім цих корпорацій, можливостями фреймворку скористалися й інші:

  • Uber використовували RN для удосконалення панелі управління UberEats Restaurants, зробили комфортніше взаємодія між закладами HoReCa, кур'єрами і користувачами, і отримали помітний приріст в кількості останніх;
  • Walmart — відмінний приклад, як React Native вирішує завдання великих рітейлерів:додаток було написано швидше, ніж у конкурентів і при цьому зі старту працювало швидко і без збоїв;
  • Tesla запустили кроссплатформний додаток, де можна розглянути і "помацати" електрокари з усіх боків, на розробку окремих iOS і Android версій пішло б більше часу, а результат був би не таким вражаючим.

Додатки на React Native використовує Discord, Bloomberg, Airbnb, Whym, SoundCloud і навіть Microsoft OneDrive, і це тільки найвідоміші з брендів, які оцінили переваги технології. Швидше за все ви не раз користувалися проєктами, написаними на цьому фреймворку, а деякі з них, можливо, створили ми. Подивитися на приклади додатків на React Native, розроблені Brander можна в портфоліо.

Етапи розробки програми на React Native
01
Аналітика та підготовка

Класичний e-commerce проєкт або унікальний стартап вимагають однакового всебічного аналізу ідеї та завдання. Щоб створити ефективний інструмент для їх вирішення, нам потрібно ближче познайомитися з вашим продуктом, оцінити його потенційних користувачів, конкурентів і інші важливі нюанси. Ми разом розглянемо сценарії розвитку проєкту і складемо стратегію досягнення цілей з використанням можливостей React Native.

02
Розробка ТЗ і проєктування

Дані аналітики використовуються як основа для технічної документації. Вона потрібна менеджеру проєкту, а також розробникам, дизайнерам, тестувальникам — всім, хто буде зайнятий створенням програми. На основі ТЗ створюється UI/UX макет, з урахуванням рекомендацій Apple і Google, а також поведінкових факторів, для тестування юзабіліті. Паралельно з розробкою прототипу інтерфейсу, аналізуються способи реалізації функціоналу. Перш ніж дизайнер почне займатися оформленням, ви вже будете знати, скільки часу і ресурсів буде потрібно на підключення потрібних модулів, написання кастомних рішень і технічну частину в цілому.

03
UI дизайн

Саме дизайн — та частина програми, яку потрібно розробляти окремо для пристроїв на iOS і Android. Відмінності можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми (ви отримаєте один або два прототипи). У будь-якому випадку дизайн буде створений з урахуванням UX/UI трендів і в стилістиці вашого бренду. Якщо у вас ще немає фірмового стилю, наші дизайнери створять його для вас. Кольори, контент, розташування блоків та інші дрібниці будуть розповідати користувачеві про вас і підводити його до цільового дії.

04
Front-end і back-end розробка

Технічна частина складається зі створення архітектури додатку, підключення бібліотек і модулів, а також реалізації кастомних рішень. Після того як back-end розробники закінчать свою частину роботи, front-end фахівці приступлять до її об'єднання з дизайн-макетом, щоб додаток стало виглядати, як в ТЗ.

05
Тестування

Перевірка валідності коду проводиться сотні разів протягом розробки. Перед запуском все "внутрішні" і "зовнішні" компоненти програми, а також зв'язку між ними тестуються ще раз.

Чому ви повинні вибрати саме нас?

Діджитал-агентство "Brander" займається розробкою сайтів і додатків для бізнесу вже понад 10 років. Ми запустили додатки WOG Pride для мережі автозаправних комплексів, SAFOR для системи, що забезпечує вашу персональну безпеку, Sim23 для однойменної мережі супермаркетів, маркетплейс AgroportEx.Bio для органічної продукції, мобільний клієнт для українського банку Megabank і багато іншого. 

Якщо у вас є ідея, що вимагає персоналізованого і нестандартного підходу, а також бажання швидко отримати якісний результат, то вам точно підходить React Native і "Брендер". Ми принесемо свій досвід, ентузіазм і все знання і вміння в ваш проєкт, щоб створити функціональний, продуктивний і привабливий додаток, котрий буде розв'язувати завдання вашого бізнесу і його клієнтів. 

React Native — один з найпопулярніших фреймворків. Його кроссплатформенность і великі можливості разом з доступністю і швидкістю розробки, а також досвід нашої команди аналітиків, програмістів і дизайнерів дадуть вам можливість швидко увійти на ринок і залучити нових клієнтів.

Від чого залежить вартість розробки

Ціна розробки React Native в середньому на 30% нижче, ніж створення окремих додатків для iOS і Android, але трохи більше, ніж на інших гібридних фреймворках.Вартість залежить від складності завдання і затверджується до початку роботи, після складання технічного завдання. Над розробкою програми буде працювати велика команда back-end розробників, тестувальників, UI/UX дизайнерів і інших фахівців, а ціна реалізації проєкту визначається тим, скільки часу їм знадобиться на запуск проєкту, що можна підрахувати тільки після аналітики.

Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Термін створення продукту залежить від бажаного функціоналу, унікальності дизайну та інших моментів. Сказати орієнтовний час можливо, якщо є повноцінне ТЗ.
Всі етапи розробки мобільних додатків на React Native завершуються звітом перед клієнтом. Наша команда завжди на зв'язку і в будь-який момент ви можете дізнатися, як йдуть справи з проектом.
Складність проекту і наповнення — два аспекти формування вартості розробки мобільних додатків на React Native. Залиште заявку і ми надамо попередню оцінку проекту.
Ми чекаємо на ваш проект