Розробка на React Native — гарячий пиріжок серед мобільних CMS

Розробка мобільних додатків на React Native 10 дає можливість одній команді запустити проєкт, який буде працювати на IOS і Android, причому зробити це швидко і отримати UX, що повністю відповідає рекомендаціям Apple і Google. 

React Native — JavaScript опенсорс фреймворк для створення додатків, випущений Facebook у 2015 році. Зараз розробляти мобільні проєкти на ньому як мінімум на 30% вигідніше і швидше, ніж з використанням "рідних" Swift і С # для IOS або Java і Kotlin для Андроїд. 

Додатки на React Native — безпечні, швидкі і легко підтримувані, майже як нативні (орієнтовані на роботу з конкретною системою, такі що володіють доступом до апаратної частини, наприклад, камері або мікрофона), а крім того відкривають нові можливості кастомізації дизайну. Проєкти на RN можуть виглядати так, як вам хочеться до найменших деталей, що неможливо у випадку з написаними на офіційних мовах програмування для операційних систем Apple і Google.

Переваги та особливості React Native

Створення програми на React Native 10 проходить швидше і дешевше, ніж на будь-якому іншому фреймворку, але якість продукту при цьому не страждає, а іноді навіть навпаки. 5 причин вибрати Реакт Нейтів для свого проєкту:

 1. Одна кодова база. Замість того щоб розробляти два різних додатки, програмісти створюють дві версії одного і того ж, для iOS і Android відповідно. Вони ідентичні на 60-70%, а значить, загальна кількість коду, який потрібно тестувати і виправляти на етапі розробки, вдвічі менше. 
 2. Нативність.У React Native немає проблем, властивих іншим кросплатформним фреймворками, завдяки використанню нативних API. Гібридні додатки, написані, наприклад, на Ionic, імітують середу браузера (ви отримуєте рішення, яке дуже схоже на мобільну версію сайту). З RN у ваших користувачів буде правильне, хороше враження від інтерфейсу — все рухається плавно і швидко, відгукується на взаємодію. До речі, нативні модулі приєднуються автоматично, що дозволяє розробникам не витрачати час на імпорт і швидше почати користуватися бібліотеками.
 3. Бібліотеки та набори компонентів. У React Native вже досить велике ком'юніті, яке розробило рішення для більшості проблем, що зустрічалися ще кілька років тому. На практиці це означає, що розробники майже завжди знайдуть доступне, перевірено працююче і підтримуване рішення для ваших завдань, а не будуть придумувати його з нуля, що загрожує зайвими багами. Як мінімум, в Реакт Нейтів є різні готові модулі для роботи з анімацією, текстовим і графічним контентом, а також введення з клавіатури, скролінг списків, індикатори виконання та багато іншого, чого достатньо для коректної роботи простих додатків. Крім них в React Native багато інших корисних інструментів, від Yoga для створення макетів, до Sentry, яка буде шукати помилки.
 4. TypeScript і Fast Refresh. Статична типізація зменшує кількість багів і полегшує підтримку проєкту. Шаблонність коду для додатків — перевага, а не недолік, як у випадку з сайтами. Друга функція потрібна для прискорення роботи програми — код миттєво оновлюється, як тільки в нього внесли зміни, зберігаючи стан. 
 5. UI. Персоналізований інтерфейс — головний аргумент на користь того, щоб використовувати react native, завантажити додаток написаний на ньому, значить отримати новий користувальницький досвід. Ваш проєкт більше не зобов'язаний виглядати схожим на стандартні програми під iOS і Android. У бібліотеках є декларативні компоненти (Picker, Button, Slider, Switch і т.д.) для настройки зовнішнього вигляду блоків, а крім того, програмісти можуть написати персоналізовані модулі під ваш нестандартний функціонал.

Досвідчені розробники можуть зробити робочий і прибутковий проєкт з вашої ідеї, використавши React Native, а документація з відкритих джерел допоможе їм в цьому. Це дійсно простий і зручний фреймворк для всіх, хто знайомий з JS і React, а також розбирається в мобільній розробці. 

Кому підходить React Native 

Додатки на React Native підходять усім, хто хоче отримати продуктивний багатоплатформовий продукт для бізнесу. Фреймворк підходить для e-commerce проєктів будь-якого типу і масштабу, від ритейла до сервісів бронювання, а разом з доступом до апаратної частини, наприклад, мікрофона, камери, геолокації, bluetooth — відкриває простір для реалізації будь-яких ідей. 

Найбільше розробка додатків react native 5 вигідна стартапам — у вас буде додатковий час, якраз ті 30%, щоб зайнятися не менш важливими завданнями, наприклад, розробити маркетингову стратегію або спланувати наступні етапи розвитку проєкту. Ви швидко запустите на ринок мінімально життєздатний продукт (MVP) з трендовим дизайном і незвичайними функціями і де можете тестувати гіпотези, отримуючи зворотний зв'язок від користувачів обох платформ. 

Єдиний випадок, коли вам точно не підійде React Native — якщо ви не збираєтеся запускати проєкт відразу ж або не готові платити за подальшу підтримку. Фреймворку трохи більше ніж 5 років, що дуже мало — деяких щодо базових компонентів в ньому немає і поновлення, за якими потрібно стежити, з'являються дуже часто. Це добре в перспективі і говорить про популярність рішення, але зараз не можна зробити проєкт і запустити його через пів року. До цього моменту доведеться оновлювати сам фреймворк і використані компоненти бібліотек, що зводить нанівець всю економію часу і грошей, хоча і робиться досить просто, завдяки спеціальним сервісам і React Native tutorial, котрий підказує, що потребує доопрацювання. JavaScript частина проєкту завжди оновлюється автоматично, що прибирає проблему сумісності версій, а ось нативні компоненти в будь-якому випадку потребують фахівця, який буде стежити за їх актуальністю. 

Хто використовує додатки на React Native

Одна з головних причин звернути увагу на React Native — приклади додатків. Писати на цьому фреймворку ігри та програми для роботи з big data не вийде (для них краще вибрати нативні мови), але можна запускати по-справжньому масштабні проєкти.

На React Native створений Instagram, що логічно, адже він належить Facebook, творцям Реакт Нейтів. Додаток справляється з 500 мільйонами користувачів щодня і регулярно вдосконалюється, а ще команда Інстаграм офіційно подякувала React Native за можливість швидко розгорнути проєкт на двох платформах. Відносно нова (2017) мобільна версія Skype теж написана на React Native і отримала крутий дизайн, нові функції і поліпшену стабільність. Крім цих корпорацій, можливостями фреймворку скористалися й інші:

 • Uber використовували RN для удосконалення панелі управління UberEats Restaurants, зробили комфортніше взаємодія між закладами HoReCa, кур'єрами і користувачами, і отримали помітний приріст в кількості останніх;
 • Walmart — відмінний приклад, як React Native вирішує завдання великих рітейлерів:додаток було написано швидше, ніж у конкурентів і при цьому зі старту працювало швидко і без збоїв;
 • Tesla запустили кроссплатформний додаток, де можна розглянути і "помацати" електрокари з усіх боків, на розробку окремих iOS і Android версій пішло б більше часу, а результат був би не таким вражаючим. 

Додатки на React Native використовує Discord, Bloomberg, Airbnb, Whym, SoundCloud і навіть Microsoft OneDrive, і це тільки найвідоміші з брендів, які оцінили переваги технології. Швидше за все ви не раз користувалися проєктами, написаними на цьому фреймворку, а деякі з них, можливо, створили ми. Подивитися на приклади додатків на React Native, розроблені Brender можна в портфоліо. 

Етапи розробки програми на React Native

Розробка додатків на React Native складається з 6 етапів:

 1. Аналітика та підготовка. Класичний e-commerce проєкт або унікальний стартап вимагають однакового всебічного аналізу ідеї та завдання. Щоб створити ефективний інструмент для їх вирішення, нам потрібно ближче познайомитися з вашим продуктом, оцінити його потенційних користувачів, конкурентів і інші важливі нюанси. Ми разом розглянемо сценарії розвитку проєкту і складемо стратегію досягнення цілей з використанням можливостей React Native.
 2. Розробка ТЗ і проєктування. Дані аналітики використовуються як основа для технічної документації. Вона потрібна менеджеру проєкту, а також розробникам, дизайнерам, тестувальникам — всім, хто буде зайнятий створенням програми. На основі ТЗ створюється UI/UX макет, з урахуванням рекомендацій Apple і Google, а також поведінкових факторів, для тестування юзабіліті. Паралельно з розробкою прототипу інтерфейсу, аналізуються способи реалізації функціоналу. Перш ніж дизайнер почне займатися оформленням, ви вже будете знати, скільки часу і ресурсів буде потрібно на підключення потрібних модулів, написання кастомних рішень і технічну частину в цілому. 
 3. UI дизайн. Саме дизайн — та частина програми, яку потрібно розробляти окремо для пристроїв на iOS і Android. Відмінності можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми (ви отримаєте один або два прототипи). У будь-якому випадку дизайн буде створений з урахуванням UX/UI трендів і в стилістиці вашого бренду. Якщо у вас ще немає фірмового стилю, наші дизайнери створять його для вас. Кольори, контент, розташування блоків та інші дрібниці будуть розповідати користувачеві про вас і підводити його до цільового дії.
 4. Front-end і back-end розробка. Технічна частина складається зі створення архітектури додатку, підключення бібліотек і модулів, а також реалізації кастомних рішень. Після того як back-end розробники закінчать свою частину роботи, front-end фахівці приступлять до її об'єднання з дизайн-макетом, щоб додаток стало виглядати, як в ТЗ.
 5. Тестування. Перевірка валідності коду проводиться сотні разів протягом розробки. Перед запуском все "внутрішні" і "зовнішні" компоненти програми, а також зв'язку між ними тестуються ще раз. 

Останній етап розробки програми на React Native — розміщення в магазинах Google Play і AppStore.

Чому ви повинні вибрати саме нас?

Діджитал-агентство "Brander" займається розробкою сайтів і додатків для бізнесу вже понад 10 років. Ми запустили додатки WOG Pride для мережі автозаправних комплексів, SAFOR для системи, що забезпечує вашу персональну безпеку, Sim23 для однойменної мережі супермаркетів, маркетплейс AgroportEx.Bio для органічної продукції, мобільний клієнт для українського банку Megabank і багато іншого. 

Якщо у вас є ідея, що вимагає персоналізованого і нестандартного підходу, а також бажання швидко отримати якісний результат, то вам точно підходить React Native і "Брендер". Ми принесемо свій досвід, ентузіазм і все знання і вміння в ваш проєкт, щоб створити функціональний, продуктивний і привабливий додаток, котрий буде розв'язувати завдання вашого бізнесу і його клієнтів. 

React Native — один з найпопулярніших фреймворків. Його кроссплатформенность і великі можливості разом з доступністю і швидкістю розробки, а також досвід нашої команди аналітиків, програмістів і дизайнерів дадуть вам можливість швидко увійти на ринок і залучити нових клієнтів.

Від чого залежить вартість розробки

Ціна розробки React Native в середньому на 30% нижче, ніж створення окремих додатків для iOS і Android, але трохи більше, ніж на інших гібридних фреймворках.Вартість залежить від складності завдання і затверджується до початку роботи, після складання технічного завдання. Над розробкою програми буде працювати велика команда back-end розробників, тестувальників, UI/UX дизайнерів і інших фахівців, а ціна реалізації проєкту визначається тим, скільки часу їм знадобиться на запуск проєкту, що можна підрахувати тільки після аналітики.

Розробка мобільних додатків

Девелоперам добре відомо, що React Native — це найпопулярніший фреймворк у сфері мобільної розробки. І в цьому немає нічого дивного, адже ця CMS надає можливість одночасної розробки для iOS та Android. Сотні компаній у всьому світі працюють на потужностях React Native. Вам про щось говорять такі імена, як Facebook, Microsoft та Uber? Ви, напевно, їх знаєте, тому продовжимо вивчення теми.

Кому потрібний React?
Насамперед він потрібен мобільним розробникам. Вперше цей інструмент опублікували кодери Facebook ще 2015 року. У випадку з React Native не було довгого періоду зростання популярності, адже компанії зі світовим ім'ям практично одразу почали його використовувати. Сьогодні вже сотні стартапів стають успішними проектами завдяки потужностям React. Тому ми радимо цей фреймворк:
Мобільним маркетплейсам
Бізнесу для бізнесу / для клієнта
Продавцям цифрових технологій
Стартапам
Бізнесу, що зростає
Соціальним мережам і месенджерам
Кейси
Як React Native почне працювати на вас?
Аналіз бізнесу та аудиторії
Коли клієнт ставить перед нами цілі, ми якийсь час мовчки записуємо їх, а потім починаємо ставити запитання. Чи знаєте ви своїх конкурентів, чи регулярно моніторите нішу, наскільки ретельно обробляєте цільову аудиторію? Коли відповіді буде отримано, ми продовжимо роботу.
Проектування дизайну
Створення інтерфейсу та перших прототипів UI/UX. На всьому відрізку шляху враховуються не лише побажання клієнта, а також рекомендації Google та Apple. Не забудемо також врахувати специфіку поведінки ваших майбутніх клієнтів у мережі.
Розробка
Найтриваліший етап, що включає розробку функціонала, тестування та оцінку працездатності ресурсу. Програмісти ознайомляться з технічним завданням та дедлайнами, але працюватимуть насамперед на якісний результат.
Тестування та запуск
Ось і настав момент істини! Ми перевіряємо програму на працездатність кілька разів. Не виявивши жодних помилок, завантажуємо додаток в магазини Google Play та App Store. Задоволені користувачі просунуть додаток у топ!
Vertigo
Чому всі без розуму від React Native?
01
Один код об'єднує всіх

Назвіть мені хоч одного бізнесмена, який не бажає заощадити час та ресурси. React Native дозволяє заощаджувати все це, тому що код, написаний для iOS, можна застосовувати також для Android. Наші програмісти цінують свій час, тому завжди топлять за React.

02
Про основу

React Native побудований на основі React — надзвичайно популярної бібліотеки JavaScript, яка обзавелася багатотисячними фан-клубами по всьому світу ще до релізу відгалуження Native. Завдяки цьому в комплекті з Native ви отримуєте десятки вже вирішених помилок та унікальний досвід інших користувачів.

03
Боротьба за унікальність

Завдяки можливостям фрейму всі ті, хто раніше вміли працювати тільки з веб-технологіями, почали також створювати надійні програми для мобільних платформ. Це саме той випадок, коли вузька спеціалізація спрацювала.

Skeleton
Ще трохи похвалимо

На думку наших програмістів, головною перевагою React Native є можливість створення мобільного додатка для різних платформ, використовуючи при цьому одну й ту саму кодову базу. Це дуже економить час на створення проекту. Після роботи з цією CMS ми дійшли висновку, що вибирати її слід, коли бізнесмен планує потрапити одночасно у всі топи й тримати під контролем максимально широку аудиторію. React Native корисний у таких випадках:

 • Розробка для користувачів iOS та Android
 • Нарощування аудиторії
 • Створення унікального інтерфейсу
 • Робота з великою бібліотекою JavaScript
 • Кросплатформенні рішення
Pie

Наші принципи

В момент ухвалення рішення пам'ятайте:

 • Brander цінує ваш час та гроші. Ми не будемо витрачати їх на дрібниці, якщо цього не вимагає справа;
 • Brander націлений на довгострокові відносини, тому кожен клієнт для нас – партнер та колега;
 • Brander враховує ваші забаганки та любить, коли бажання збуваються;
 • Brander за послідовність, мінімальний стрес та порозуміння. У цій атмосфері ми працюємо найкраще!
Deal
Переваги Brander
І в мобільному, і в лептопі
Так, ми скрізь. Займаємося розробкою вже понад десять років, успішно закрили тисячу кейсів. Ми не втомлюємося відточувати наші вміння та набиратись досвіду.
Замикаємо коло
Для нас важливо, щоб клієнт відчував: будь-яка його забаганка буде виконана в рамках однієї компанії. Brander готові не лише розробляти, а й знімати відео, наповнювати сайти контентом, просувати маркетингову стратегію.
Клієнт — центральний персонаж
Попри те, що програмуванням, розробкою дизайну та наповненням контентом займаються наші фахівці, ми не забуваємо, хто володіє бізнесом. Слово клієнта має вирішальне значення, а ми залишаємо за собою роль консультантів-професіоналів.
Працюємо і після релізу проекту
Ви ж не думаєте, що після такої складної та тонкої роботи, як створення програми, ми пустимо все на самоплив? Ми звикли не відпускати своїх клієнтів доти, доки не будемо повністю впевнені у їхній самостійності.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Проведене нами дослідження показало, що додатки, які розробляються на кросплатформенній основі, можуть обійтися замовнику на 30% дешевше за нативну програму.
Аж ніяк! Код для таких програм складніший, тому що необхідно прописати реакцію на різні пристрої. З цієї причини девелоперам іноді потрібно навіть більше часу.
Деякі компанії, наприклад, Airbnb, не змогли вписати цей фреймворк у свої плани розвитку, хоча працювали з ним, коли компанія була ще крихітним стартапом.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
4.9 / 5 (105 голосів)