Розробка програми для таксі від digital-агенції Brander

Розробка мобільного додатку для таксі — можливість масштабувати та оптимізувати свої бізнес-процеси. Також це чудовий шанс розпочати власний стартап. Затребуваність створення програми для таксі успішно довів Uber у 2009 році. Наразі вже очевидно, що постачальники послуг таксі, які надають вигідні умови для пасажирів та водіїв, мають високий прибуток та перспективи для виходу на міжнародний ринок.

Кому потрібні послуги з розробки додатка для таксі?

Особливості бізнес-моделі впливають на розробку програми для таксі. Бізнес-модель, яку ви оберете, визначатиме процес, і відповідно, ціну розробки додатка для таксі. Переважно, є два варіанти — спеціальна програма для замовлення таксі та додаток-агрегатор.

Власна служба таксі

Перший варіант — спеціальна програма для замовлення таксі. Цей варіант підходить для тих, хто вже має бізнес. Тобто ви — служба таксі із власним парком автомобілів та штатом водіїв. Розробка мобільного додатку для таксі допоможе вам ефективно вести бізнес в інтернеті, збільшити базу клієнтів, скоротити шлях клієнта, полегшити роботу персоналу. Тут немає посередників, є замовник (ваш клієнт) та виконавець (ваша служба таксі). Клієнт вказує точку А й точку Б, вибирає автомобіль і інші нюанси. Ви відправляєте водія, який відвозить клієнта за вказаною ціною.

Агрегатор

Усе більшу популярність набувають служби-агрегатори. Приклади: Uber (міжнародна компанія), Uklon (українська компанія), Bolt (естонський стартап). У цьому випадку програма — платформа, на якій служби таксі або осібні водії реєструються та пропонують свої послуги пасажирам. Як працює ця бізнес-модель? Створюючи обліковий запис, водій погоджується на послуги, що надаються агрегатором. Власники застосунку отримують комісію. Найчастіше комісія виставляється за кожну поїздку, однак у деяких випадках трапляється щомісячна комісія.

Обов’язкові характеристики

Незалежно від того, чи у вас уже є бізнес або ви плануєте стартап, функціонал програми для таксі має допомагати вам:

 • автоматизуйте функції отримання, оформлення та виконання замовлення;
 • з додатком для таксі більше не потрібно наймати диспетчерів;
 • ера інтровертів, коли не потрібно телефонувати, щоб замовити машину;
 • можливість відстежувати вибір та маршрут автомобіля;
 • за кожним водієм є статистика;
 • щодо кожного клієнта є статистика;
 • агрегатор контролює процес виконання замовлення, щоб вирішувати можливі конфлікти.

Часто такі застосунки мають додаткові функції. Що саме додати до вашої програми підкаже дослідження. Ви можете протестувати на фокус-групі, зібрати зворотний зв’язок реальних клієнтів або зробити опитування.

Особливості створення додатка для таксі

Незалежно від того, яку бізнес-модель ви оберете, вартість розробки програми для таксі залежатиме від його функціоналу. Кожна програма має три частини: сторона для пасажира, платформа для водіїв та адмінпанель для власника застосунку таксі. Кожне рішення має свій функціонал, який потрібний користувачеві.

Додаток для таксі: сторона клієнта

Головна функція програми — можливість замовити таксі, проте українські пасажири вже розпещені сервісом, тому необхідно покрити всі запити:

 • проста та швидка реєстрація;
 • зручний вхід та швидке створення профілю;
 • push-повідомлення для отримання оновленої інформації про замовлення, нові акції, спеціальні пропонування тощо;
 • вибір таксі (тип автомобіля, рівень тарифу, додаткові опції, наприклад, pet-friendly);
 • можливість відстежувати автомобіль у режимі реального часу;
 • бронювання на найближчий чи конкретний час;
 • можливість зателефонувати водієві (опція зв’язатися з водієм після бронювання варіативна);
 • варіанти оплати на вибір (зазвичай це готівковий або безготівковий розрахунок, а також можете додати оплату бонусами);
 • автоматична система розрахунку вартості таксі під час бронювання, яка залежатиме від автомобіля, тарифом у місті та за містом, підвищеного попиту та інших нюансів;
 • історія замовлень із детальною інформацією;
 • можливість переглянути профіль водія та залишити відгук та чайові після поїздки,
 • підтримка клієнтів (часто формат онлайн-чату), якщо виникла проблема із замовленням

Розробка додатка для таксі: сторона водія

Коли ви пропонуєте водіям свої послуги посередника, то маєте надати корисний функціонал, який спростить його роботу. Здебільшого водії очікують побачити такі функції:

 • реєстрація користувача в ролі водія, яку схвалить адміністратор,
 • детальний профіль (контактна інформація, досвід, кількість поїздок, марка та номер автомобіля, поточний статус та інші нюанси),
 • прийняти або відхилити запит на поїздку;
 • GPS-навігатор, щоб відстежувати розташування пасажира та маршрут;
 • повідомлення про нові замовлення, зміну статусу та новини компанії;
 • можливість зателефонувати пасажиру для уточнення інформації;
 • фінансова статистика (за день, тиждень, місяць) із зазначенням комісії компанії;
 • можливість переглянути профіль пасажира (контактна інформація, рейтинг, відгуки інших водіїв);
 • історія подорожей.

Додатковий функціонал, який хотіли б ваші водії, ви можете дізнатися після тестування MVP.

Розробка додатка для таксі: сторона адміністратора

Функціонал цієї частини програми залежить виключно від ваших побажань, однак є перелік обов’язкових функцій:

 • система обліку водіїв (перевірка, підтвердження, видалення або блокування облікового запису);
 • система управління пасажирів, щоб збирати та аналізувати дані для подальшого поліпшення користувальницького досвіду;
 • збір та аналіз скарг та пропозицій;
 • доступ до всіх деталей поїздки незалежно від статусу (заброньовані, активні, завершені);
 • мапа в реальному часі, щоб відстежувати місцезнаходження автомобілів, водіїв та пасажирів;
 • система відправлення повідомлень пасажирам та водіям;
 • система обліку та аналітики фінансів.

Не забувайте, що розробка мобільного додатку для таксі не завершується на релізі. Так чи інакше, ви будете збирати дані, аналізувати та розширювати функціонал програми.

Етапи розробки мобільного додатка для таксі

Розробка додатка для таксі — комплексна робота, яка складається з кількох етапів:

 1. Аналіз та перше знайомство. Перед зустріччю наші менеджери вивчають ринок та конкурентів, щоб ставити максимально точні питання. Особиста зустріч або відеоконференція для нас приорітет, адже так ми краще знайомимося з вами та вашою ідеєю.
 2. Упорядкування ТЗ. Аналітик збирає дані про бажаний функціонал, потім дізнається про можливість реалізації в програміста й дизайнера. Після цього формується технічна документація або ТЗ — орієнтир для наших спеціалістів.
 3. Дизайн. Якщо ваша компанія вже має візуальний код, то наші дизайнери створять усі візуальні елементи відповідно до нього. Для стартапів є команда брендингу, яка розробить назву, логотип та повноцінний брендбук для вашого проєкту.
 4. Програмування. Розробка програми для таксі складається з фронтенду та бекенду. Перша команда займеться втіленням напрацювань дизайнерів — частиною програми, яку бачить користувач (і адміністратор, і водій, і пасажир). Друга команда працює над функціоналом, налаштовує мапи, інтеграції із сервісами, підключає модулі тощо.
 5. Тестування. Чим більше часу витрачено на тестування продукту, тим краще він працюватиме після запуску. Наші тестувальники ретельно перевіряють швидкість, продуктивність, стабільність програми.

Тільки коли все працює без сучка та задирки, публікуємо програму в магазині додатків. Після цього можемо укласти договір на технічну підтримку та просування товару.

Вартість розробки програми для таксі

Скільки коштує розробка додатка для таксі? Відповідь залежить від бажаного функціоналу. Ми відповідально підходимо до питання і не називаємо ціну зі стелі. Наша команда озвучує ціну створення додатка для таксі після вивчення ТЗ.

Розробка програми для таксі в Brander

Brander — компанія, яка дружить зі своїми клієнтами. Це не перебільшення. Кожен клієнт стає нашим другом, з яким ми розвиваємося, масштабуємося і стаємо кращими. Ми працюємо за принципом Business First. Це означає, що головна мета нашої роботи — результат та ефективність продукту. Ми ретельно вивчаємо бізнес клієнта, його нішу та конкурентів, а також клієнтів, які з потенційних стають постійними, завдяки продуктивній роботі нашої команди маркетологів.

Ми вийшли на ринок у 2009 році. За цей час розробили понад 100 успішних мобільних застосунків, які вже приносять гроші нашим клієнтам. Наша сила в експертності, значному досвіді і знаннях фахівців. Завдяки цьому ми пропонуємо клієнтам не тільки створення мобільного додатка для таксі. З нами клієнт отримує можливість оптимізувати бізнес-процеси, масштабувати та збільшити прибутковість своєї компанії.

Ми точно знаємо, що буде працювати, а що ні, тому навіть шалену ідею зможемо реалізувати в повноцінний та прибутковий проєкт. Для розробки мобільного додатка для служб таксі ми використовуємо тільки робочі та сучасні технології, щоб ваші клієнти навіть не знали, що означає додаток завис або з’явився баг.

Залишайте вашу заявку та дізнайтесь вартість розробки додатка для таксі.

Розробка додатку для виклику таксі

Ще недавно ми витрачали цінні нервові клітини на спілкування з диспетчерами служб таксі, вислуховували їхнє хамство, коли вони не могли розібрати нашу адресу, а потім тряслися на вибоїнах із водієм, що курить. З приходом на український ринок додатків на виклик таксі, усе це пішло в минуле. Пасажир став самостійним і виявилося, що посередник у вигляді диспетчера не потрібний. Тепер він сам зв’язується з водієм, контролює маршрут та вартість поїздки.

Кому варто замовити?
Власники служб таксі України сьогодні перебудовують логіку бізнесу. Вони хочуть бути схожими на трендсеттерів — Uklon, Bolt та Uber. Наше завдання допомогти бізнесмену реалізувати цей амбітний план, не забувши розкрити його особливості. Додаток на виклик таксі — потенційний джекпот, але виграш із шістьма нулями залежить від правильної координації замовника та виконавця. Радимо замовляти:
службам таксі, які бажають відмовитися від диспетчерських послуг
зростаючим таксопаркам із перспективою замовлень через додаток
великим та досвідченим службам додаток ніколи не пізно розробити
якщо потрібен додаток-помічник із лаконічним набором послуг
План робіт
За філіжанкою кави
Першу розмову заведено проводити в менш формальних обставинах, щоби клієнт зміг розкріпачитися та посвятити нас у свої плани. Ми хочемо дізнатися, чому він вибрав саме нас, який додаток йому потрібний і куди рухається його бізнес. Не приховуватимемо, на цьому етапі з вас можуть впасти рожеві окуляри хибних очікувань, але ми постараємося втілити всі бажання з розробки, навіть найсміливіші.
Від малого до великого
Натхнення розробників не працює на порожньому місці. Йому потрібні чіткі установки. План ми належимо до однієї з таких. Коли в плані описані всі ключові деталі, від вартості до виконавців, комфорт та ефективність роботи зростає, як на дріжджах.
Дизайнерський підхід
Дизайнер має не просто втілити поставлене завдання. Йому доведеться розібратися в ключових особливостях бізнесу, для якого він втілює проект. У результаті він тижнями користується найкращими програмами виклику таксі, намагаючись зрозуміти, чому інтерфейс тих же Uklon кращий за десятки одноманітних додатків-клонів. Уже після він втілює всі напрацювання в кінцевий продукт і отримує від колег п’ятюню.
Метод програміста
Дизайнер залишається художником. Це означає, що він не завжди бачить межу між естетичним підходом та функціоналом програми. Для цього з ним у зв’язці працює програміст. Його завдання не лише пожвавити дизайнерські напрацювання, а й підказати, як покращити продукт на графічному рівні. Колеги підказують один одному, завдяки чому з’являється найкращий продукт.
Чому не можна пропускати тестування
Завжди є спокуса викотити на реліз сирий продукт. Це і зрозуміло, команда довго працювала, клієнт довго чекав. Однак жодної зі сторін не можна відкидати холодний розрахунок. Перед нами нехай і класний, але ще не обкатаний продукт. Ми закликаємо запастися терпінням, поки ми проводимо низку стрес-тестів, які дають змогу до публічного використання програми, уникнути глюків, багів та недоробок.
taxi
Головні замовники
01
Бізнес, що вже працює

Автомобілі такої служби вже їздять містом і вчать водія орієнтуватися в місті, розвідувати нові маршрути тощо. Такі клієнти приходять за функціоналом, який дає змогу втілити їхні вміння у функціонал програми.

02
Стартап

Раніше ми вже згадали Bolt, Uber та Uklon. Компанії на слуху постійно борються за клієнта, їхні справи йдуть добре. Не дивно, що постійно є претенденти, які хочуть сколотити стан у бізнесі таксі. Додаток вони вибирають, як найпростіший і найшвидший спосіб комунікації з клієнтом.

03
Ще дві категорії

У бізнесі таксі сьогодні популярні доставка та самокати. Компанії часто розробляють сторонній функціонал та непогано покращують позиції на розширенні інфраструктури свого бренду в мобільній мережі.

girl
Що додаток вміє?
man
iOS / Android
Вибирайте, що ближче аудиторії

Персонального смаку тут недостатньо. Якщо з’ясується, що більшість користувачів використовує ту чи іншу платформу, чи не розумніше зробити ставку саме на переможця цього забігу? Не поспішайте, є інші нюанси.

Варіант двох систем — верх розкоші

Ті, хто не хоче втрачати аудиторію зовсім, мають заплатити більше, адже роботу доведеться робити в подвійному обсязі. Натомість вам не доведеться ділити цільову аудиторію. Усі вони опиняться у єдиній інфраструктурі.

Мультиплатформа

Гідний середняк для тих, хто не хоче багато платити, але хоче спільний функціонал. Мультиплатформна розробка дає змогу розробити програми для двох платформ на одному коді. Функції будуть середніми, тому не варто розраховувати на поглиблений, заточений під останній iPhone функціонал.

girl with taxi
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Питання складне. Настільки складний, що ми написали лонгрід, у якому розповів про всі аспекти оцінювання роботи. Радимо ознайомитись.
За останні кілька років ринок таких додатків збільшився в кілька разів. Усе більше людей, особливо у великих містах, відмовляються по-старому дзвонити диспетчерам і викликати собі авто. Кількість передплатників збільшується також завдяки постійним акціям та розширенню автопарку.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
4.8 / 5 (64 голоса)