UX-аудит сайту

UX-аудит сайту — комплексна аналітика, яка оцінює різні чинники, що впливають на призначений для користувача досвід: від швидкості завантаження та роботи фільтрів, до зображення банерів та якості контенту. 

 

Юзабіліті аудит — обов'язкова частина підготовки до редизайну. Це перший крок, який потрібно зробити, якщо ви бачите, що користувачі приходять на сайт, але не роблять цільових дій. Аудит юзабіліті сайту можна замовити, якщо ви хочете поліпшити якість сервісу та підвищити конверсію, щоб заробити більше, не збільшуючи бюджет на рекламу. Після завершення перевірки ви отримаєте детальний звіт з рекомендаціями щодо виправлення помилок. Далі ми можемо обговорити його, розробити стратегію та почати поступово вирішувати завдання.
 

 

Базові вимоги юзабіліті аудиту сайту

Замовити послугу ux-аудиту сайту в першу чергу потрібно для того, щоб подивитися на сайт очима користувача. Покращувати досвід клієнтів можна нескінченно довго, але є базові вимоги, без яких відвідувачі не зможуть або не захочуть робити у вас замовлення.

  • Адаптивність. Аудит юзабіліті сайту починається з перевірки коректності зображення на мобільних пристроях та дисплеях з різною розподільністю. У нього не повинно бути горизонтальної прокрутки, а вертикальна — працювати чітко й плавно, відгукуючись на дії користувача. Якщо такі проблеми знаходить юзабіліті аудит сайту, ціна їх виправлення стає основою бюджету на редизайн.
  • Швидкість завантаження. Рекомендована швидкість завантаження сайту - 1-2 секунди, а чекати довше 4 секунд не буде понад 53% користувачів. Причин у повільного завантаження може бути безліч, а аудит юзабіліті сайту — аудит, який допоможе їх знайти та намітити маршрут для виправлення. У будь-якому випадку хорошим тоном буде встановити прелоадер, щоб показати клієнтам, що завантаження йде.
  • Захист даних. SSL-сертифікат, який зображується як значок замка в рядку з назвою сторінки, показує, що знаходиться на сайті безпечно. Всі дані, від паролів до банківських операцій зашифровані та не потраплять до шахраїв. Google та інші системи не довіряють сайтам без сертифіката, як і користувачі.
  • Інформативність. Головна сторінка повинна прямо повідомляти користувачеві на якому сайті він знаходиться — чим займається компанія, що пропонує й кому. Закріпіть на видному місці меню з основними розділами, підберіть інформативний контент, приберіть все зайве.
  • Форма реєстрації. Простота авторизації — один з важливих параметрів який перевіряє аудит сайту на юзабіліті. Форма повинна бути інтуїтивно зрозумілою, сама пропонувати варіанти заповнення й знаходити помилки в написанні телефонів та адресі електронної пошти. Хороший тон — під'єднати реєстрацію та вхід через соціальні мережі.
  • Просте перенаправлення. У сайту обов'язково повинна бути сторінка помилки 404, з посиланням на точно працює розділ, а також перемикання між версіями на різних мовах та регіонами, особливо якщо в залежності від цього змінюється валюта або доступні товари та послуги. При цьому, юзабіліті аудит англомовного сайту, нічим не відрізняється від того, де контент російською або українською — базові вимоги однакові для всіх.
Що входить в юзабіліті аудит сайту

Юзабіліті аудит сайту — це перевірка всіх його компонентів на коректність роботи та доступність для користувача. Люди звикли, що сайти виглядають та працюють певним чином, тому важливо відповідати очікуванням, а також додавати підказки, щоб інтерфейс був інтуїтивно зрозумілим.

  • Навігація. Перша складова такого завдання, як провести ui / ux аудит сайту — переконатися, що користувач може знайти все що йому потрібно. Для цього перевіряється меню, що заведено розміщувати в шапці. У головному має бути не більше 7 розділів, розташованих у міру важливості та зі зрозумілими назвами. Там же в шапці повинні бути контакти зв'язку, кнопка для входу в особистий кабінет і рядок пошуку. Остання повинна бути добре помітна, а сам пошук працювати тим краще, чим більше у вас категорій товарів або послуг. Аналіз сайту ux допоможе зрозуміти наскільки зручно користуватися ним, а також порекомендує додати підказку результатів за першими літерами та виправлення помилок, якщо у вас їх ще немає. Юзабіліті аудит сайту включає перевірку навігації не тільки на головній. На всіх сторінках перевіряється наявність хлібних крихт та коректність роботи кнопки назад. Крім того, важливо прописати заголовки. 
  • Дизайн та інтерфейс. Юзабіліті аудит сайту потрібен також для того, щоб перевірити, наскільки просто сприймається його контент. Відстань між блоками тексту та картинками, форматування, однаковість всіх елементів та легкість їх зчитування (особливо важливо для іконок та кнопок) — все це тільки мала частина чек-листа для дизайну та інтерфейсу. UI / UX аналіз сайту допоможе оцінити наскільки просто або складно взаємодіяти з елементами інтерфейсу. Чи достатньо легко знайти потрібну кнопку та натиснути на неї, а також наскільки очевидно, що дія відбулася. Інвестувати в юзабіліті аудит сайту — замовити фахівців, які знають, як працює Закон Якоба та Фіттса, а також як застосувати їх для поліпшення користувацького досвіду ваших клієнтів. Вони порадять, як зробити сервіс краще для людей з обмеженими можливостями, а також зробити чек-бокси, кнопки, таблиці та списки наочними.
  • Форми. Заповнення форм реєстрації та тим більше оформлення замовлення — часто проблемна точка для багатьох клієнтів. Замовити юзабіліті аудит сайту, значить отримати рекомендації щодо поліпшення способів збору даних. Іноді досить скоротити кількість полів, в інших випадках запропонувати знижку для тих, хто зареєструється, але завжди треба дотримуватися базові вимоги. Аудит юзабіліті сайтів порекомендує розташувати поля за логічним рядком та згрупувати їх, а довгі поля розбити на кроки з поясненнями. Крім того, важливо додати автозаповнення для повторного входу або оформлення нового замовлення. 
  • Контент. UX аналіз дає комплексну оцінку якості вмісту. Цей етап багато в чому повторює аудит, який проводиться перед пошуковою оптимізацією. Заголовки, теги, форматування, точність формулювань в коротких текстових блоках і структурованість в великих. Перевіряються також зображення і таблиці, які можуть зображатися некоректно, а також спливаючі вікна, потенційно заважають користуватися сайтом.

Як провести аудит юзабіліті сайту разом з користувачами

У випадку з таким завданням як юзабіліті аудит сайту, вартість може включати проведення A/B тестування та опитування аудиторії. Якщо все базові вимоги дотримані, а ваша компанія досить давно веде бізнес в інтернеті, різкі зміни в інтерфейсі можуть відлякати постійних користувачів. Набагато вигідніше проявити турботу і попросити їх допомогти вам провести ux аналіз сайту. Покажіть різним групам дві сторінки з різним дизайном та оціните їх реакцію, запропонуйте бонуси тим, хто відповість на кілька запитань, запитайте прямо, що клієнти думають про ваш сайт та чим незадоволені. Якщо проводити такий аналіз юзабіліті сайту, ціна буде включати підключення та налаштування спеціальних сервісів для проведення таких тестів та опитувань. Це вигідно, тому що дозволяє збирати структуровану аналітику та може надалі використовуватися для рекламних кампаній, спрямованих на постійних клієнтів.
 

UX-аудит сайту від "Brander": з нами ви отримуєте більше

"Brander" — агентство діджитал-рішень для бізнесу. Ми вже більше ніж 10 років займаємося розробкою e-commerce проєктів та успішно запустили понад 700 сайтів та додатків. Ми знаємо все про аналіз юзабіліті сайту — що це, як його потрібно проводити та головне, як виправити знайдені помилки. Ми не починаємо роботу над новим проєктом, поки не проведемо аналіз юзабіліті ваших конкурентів та лідерів галузі, щоб використовувати для вас найкраще з їхнього досвіду.
Аналіз юзабіліті сайту від "Brander" проводять аналітики, які знають все про поведінкові чинники та актуальні тренди в UI. Ми протестуємо кожен піксель вашого сайту, його контент та бекенд, щоб знайти всі проблеми. 
Аудит юзабіліті сайту — ціна утримання постійних користувачів та залучення нових. Ми знаємо, які сайти люблять користувачі та що може їм завадити почати співпрацювати саме з вами. Замовити юзабіліті аналіз у нас, значить отримати досвідчену команду, яка не тільки знайде проблеми, але також швидко їх виправить.
 

Часті питання
Ux-аудит сайту в першу чергу потрібен для того, щоб подивитися на сайт очима користувача. Покращувати досвід клієнтів можна нескінченно довго, але є базові вимоги без яких відвідувачі не зможуть або не захочуть робити у вас замовлення.
У випадку з таким завданням як юзабіліті аудит сайту, вартість може включати проведення A / B тестування та опитувань аудиторії. Чим чіткіше, більш вимогливим, сформульовано ТЗ, тим точніше команда назве ціну.
Аналіз юзабіліті сайту від Brander проводять фахівці, які знають все про поведінкові чинники й актуальні тренди в UI. Ми протестуємо кожен піксель вашого сайту, його контент і бекенд, щоб знайти всі проблемні точки.
Ми чекаємо на ваш проект