Додаток для інтернет-банкінгу

Додаток інтернет-банкінг — віртуальний гаманець і особистий фінансовий асистент у смартфоні. Зараз програма для смартфона — обов'язкова частина екосистеми, без якої сервіс, що надається користувачам, буде неповним. 

 

Для всіх, хто регулярно розплачується карткою в магазині, робить перекази, бере кредити і відкриває депозити, а також використовує інші переваги системи, мобільний банкінг, додаток — обов'язкова умова вибору фінансового партнера. Розробка програми залучить нових клієнтів і підвищить лояльність постійних, допоможе бути з ними завжди на зв'язку і стимулювати їх до використання продуктів.
 

 

Навіщо банку додаток
Підвищити лояльність клієнта

Банківський додаток у кишені дає впевненість у тому, що підтримка, якщо вона потрібна, буде поруч. Додайте чат-бота з відповідями на найпоширеніші питання і зв'язок з оператором. Налаштуйте сповіщення про транзакції в push-повідомлення і всередині самого додатка. Крім того, за статистикою, люди схильні рідко завантажувати і видаляти фінансові програми, як і будь-які інші, до яких звикли. Якщо у вашого клієнта буде додаток банку, він не буде шукати схожий, навіть якщо ваші конкуренти запропонують трохи вигідніший сервіс.

Функції банку в кишені

Розробка програми інтернет-банкінгу — це написання модулів для виконання різних фінансових операцій. Грошові перекази, календар регулярних платежів з автоматичним списанням, історія банківських операцій зі збереженням документів — лише базові з них. Клієнти зможуть відкривати депозити і брати кредити, вносити кошти на ці рахунки і бачити всі дати, відсотки і суми. Додатково у додатку для інтернет-банкінгу може бути функція переказів за номером телефону, платежі на картки іншого банку і платіжні системи. Для смартфонів з NFC-чіпом обов'язкова опція безконтактної оплати через термінал.

Додатковий сервіс для всіх

Серед безлічі способів мотивувати клієнтів почати використовувати додаток інтернет-банкінгу головним залишається додавання функцій для різних цілей. Наприклад, це може бути замовлення і оплата послуг, пов'язаних з транспортом — покупка квитків на поїзди і літаки, поповнення міських карт громадського транспорту, оплата парковки і страхування, а також попередня покупка палива на заправках-партнерах.Цю ж схему можна застосувати і для інших товарів і послуг. Найчастіше підключають сервіси дисконтних карт. Люди не люблять носити з собою багато карт у гаманці, але з задоволенням будуть користуватися бонусами партнерських програм, якщо для цього потрібно буде лише показати екран смартфона.

Розширені функції для бізнесу

Великі банки випускають окремі додатки для клієнтів юридичних осіб та ФОП, але ці функції можна додати і в базову програму. Підприємці отримують можливість переглядати рахунки і журнали, робити виписки, готувати платежі, використовуючи готові шаблони, проводити валютні операції. До того ж додаток може генерувати цифрові підписи, а також дозволить завжди бути на зв'язку з персональним менеджером, і все це набагато зручніше і швидше, ніж на сайті та у відділенні.

Маркетинг і аналітика

Користувачі з більшою охотою проходять опитування і залишають зворотний зв'язок в додатку, а тому він чудово підходить для тестування нових фінансових продуктів. Ви зможете збирати статистику про те, хто і як часто використовує оновлений функціонал, і допрацьовувати його. Плюс грунтуючись на даних аналітики, ви зможете розділяти користувачів на категорії за різними параметрами і налаштовувати таргетовані пропозиції для них. Функції кешбек і нарахування бонусів будуть вигідні для всіх клієнтів і стануть вагомим аргументом на користь вибору вашого додатка інтернет-банкінгу. Запитуйте думку користувачів про програму, збирайте статистику і покращуйте сервіс.

Безпека

Додатки для інтернет-банкінгу полегшують аутентифікацію, забезпечуючи такий же рівень надійності, як вхід з паролем і смс-підтвердженням на сайті. Крім двофакторної аутентифікації, можна додати вхід за сканом обличчя або відбитком пальця. Всі дані, які буде передавати додаток, повинні надійно шифруватися, а всі операції — відбуватися тільки після введення одноразових паролів, зчитування QR-коду або розпізнавання особи/відбитка пальця. До того ж варто додати функцію автоблокування, якщо смартфон зламається або після декількох невдалих спроб входу.

Скорочення витрат на відділення

Додаток інтернет-банкінгу може стати вашим єдиним продуктом. Мобільні банки не новинка для українського ринку і мають попит у молодих користувачів. Але навіть якщо у вас є відділення, розробка програми знизить навантаження на персонал. Безпосередньо до співробітників, зокрема і телефонних операторів, буде звертатися набагато менше клієнтів, особливо якщо додати в додаток зрозумілі і наочні інформаційні сторінки, що розповідають про продукти, з можливістю їх замовити. Для більшого комфорту підключається карта з розташуванням банкоматів і відділень на випадок, якщо без особистої зустрічі не обійтися.

Етапи розробки програми для інтернет-банкінгу
01
01
Аналітика та розробка ТЗ

Створення програми для інтернет-банкінгу починається з комплексної аналітики вашого бізнесу, ніші, цільової аудиторії і конкурентів. Отримана інформація потрібна, щоб зрозуміти стратегію розробки та скласти ТЗ для технічних фахівців. Технічне завдання обговорюється, змінюється і затверджується, після чого ми підписуємо договір про співпрацю.

02
02
Проектування

Розробка UI/UX-макету — основа створення додатка для інтернет-банкінгу. Макет — технічний опис інтерфейсу з усіма елементами і їх функціями. Від нього залежить, наскільки вашим клієнтам буде зручно використовувати сервіс. Перед тим як почати розробляти макет додатка для інтернет-банкінгу, ми збираємо аналітику поведінки користувачів, щоб зробити його логічним і зрозумілим. На основі цього вибираються місця для розташування всіх елементів і створюється уявлення того, як буде працювати кожна кнопка, поле і т.д.

03
03
UI-дизайн

Інтерфейс, який розробляють UI-фахівці — дизайн у звичному розумінні. На цьому етапі підбирають кольори і форми для елементів сайту, продумують, як будуть виглядати різні опції, які допоможуть клієнту на шляху до цільової дії — підказки, контент та інше.

04
04
Front-end і back-end-розробка

Бекенд додатка для інтернет-банкінгу на Android пишеться на мовах Java і Kotlin, а для iOS — на її нативних мовах програмування Swift і Objective-C. На етапі аналітики ви зрозумієте, де знаходиться ваша аудиторія і яка платформа вигідніше для старту. Банкам зазвичай варто розробити дві нативні версії для користувачів обох платформ, але є і альтернатива. Кросплатформні програми на мовах Dart або Python можна опублікувати у двох магазинах відразу. Front-end-розробники налаштовують взаємодію технічної частини програми і дизайнерського макета, щоб кожна кнопка робила те, для чого призначена.

05
05
Тестування і публікація

Фінальний етап розробки програми для інтернет-банкінгу — публікація його в AppStore Google Market. Перед цим його перевіряють на стабільність і швидкість роботи, а також тестують у різних режимах, щоб виправити баги, якщо вони є. Після публікації можна випускати хотфікси — невеликі оновлення з виправленням неочевидних помилок, а також допрацьовувати сервіс, додаючи нові опції.

06
06
Маркетинг

Після запуску програми для інтернет-банкінгу наш відділ маркетингу може допомогти вам з розміщенням реклами на різних майданчиках.

Від чого залежить вартість розробки

Ціна розробки програми для інтернет-банкінгу залежить від складності проекту. Чим більше функцій потрібно буде додати, тим більше часу і коштів потребує розробка. Це в цілому не найпростіше завдання, особливо якщо ви хочете запропонувати клієнтам максимальний сервіс. Щоб зробити це швидше, можна випустити MVP — додаток з мінімумом функцій, який можна буде поступово допрацьовувати. Ціна також зміниться залежно від того, чи будете ви запускати два нативних додатки для iOS і Android або один кросплатформний. У нас є досвід у розробці додатків для українських банків, і ми швидко розрахуємо для вас ціну після аналітики та обговорення ваших ідей.

Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Ціна розробки додатку для інтернет-банкінгу залежить від складності проекту. Чим більше функцій потрібно буде додати, тим більше часу і коштів потребують розробка.
Тривалість залежить від складності технічної частини, особливостей призначеного для користувача інтерфейсу, функціоналу. Щоб отримати попередню оцінку, заповніть форму зворотнього зв'язку.
Новим додаткам завжди складно знайти своїх клієнтів і наш відділ маркетингу можемо вам допомогти з розкручуванням, зокрема, налаштувати рекламу на різних майданчиках.
Розробка нативного ПЗ підійде бізнесу, якщо точно знаєте свою цільову аудиторію. Якщо терміни підтискають, то Кросплатформені проекти швидше.
Ми чекаємо на ваш проект
What are you interested in?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.