Technologies

KOTLIN

Котлін — мова програмування для Android, який отримав статус офіційного у 2016 році. Його створила компанія JetBrains, як зручну для розробників, а значить вигідну для їх клієнтів, альтернативу Java (перша мова програмування для Android). Творці взяли від основи все найкраще і навіть назва Kotlin — посилання до імені острова в Фінській затоці, як Ява (Java), острів в Індонезії.

 

Загалом, Kotlin для Андроїд, як Swift для IOS — молода, потужна і простіша в плані синтаксису і вивчення мова, ніж класична Java. На Котлін можна писати під всі пристрої, що працюють на різних версіях ОС Android, від фірмових збірок виробників смартфонів і планшетів, до ноутбуків, телевізорів, розумних годинників і більш незвичайних гаджетів.

4 ПРИЧИНИ ВИБРАТИ KOTLIN ДЛЯ ДОДАТКА НА ANDROID
01
01
Попит та відгуки

Зараз в PlayMarket кожен другий додаток на Kotlin. Приклади: андроїд-версії Uber, Atlassian, Pinterest, Evernote та іншого популярного софту написані саме на ньому. Google активно просуває молоду мову, допомагаючи розробникам Kotlin вивчити її з нуля або спробувати нові можливості. Програмісти своєю чергою, вже кілька років поспіль, збільшують популярність Котлін, піднімаючи вище в списку 5 найкращих, найпростіших і затребуваних мов програмування.

02
02
Просте додавання незвичайних функцій

Android завжди була і залишається більш гнучкою ОС, ніж всі системи Apple. З Kotlin, функції, від віджетів до інтеграцій з іншими додатками, які можуть використовувати ваші розробники, відкривають набагато більше можливостей для втілення найнезвичайніших ідей.

03
03
Комфортні додатки для людей

Програмування на Kotlin дозволяє створювати кастомізований, унікальний інтерфейс, який з усім тим надає користувальницький досвід, що виправдовує очікування. Android вже кілька років випускає інструкції-гайдлайни для розробників, щоб ті змогли зробити інтерфейс відповідний правилам Material Design, а значить інтуїтивно зрозумілий і отримує хороші оцінки від користувачів.

04
04
Низьке навантаження на процесор

Android — ОС для флагманських і дуже бюджетних пристроїв, і Котлін, мова дозволяє розподіляти навантаження на процесор і оперативну систему, дає можливість вашому додатку працювати швидко та стабільно на будь-якому гаджеті. Функція Lazy Loading, яка вантажить спочатку лише найпотрібніший вміст програми, показує кращі сторони Kotlin в дії. Користувачеві не потрібно довго чекати поки завантажаться всі дані, він почне майже відразу використовувати додаток, а він поступово підтягне вторинні ресурси непомітно для користувача.

ЧОМУ РОЗРОБНИКИ ВИБИРАЮТЬ KOTLIN ДЛЯ РОЗРОБКИ НА ANDROID
Відкритий вихідний код

Kotlin — мова програмування c відкритим вихідним кодом і постійно збільшується ком'юніті розробників. Вашій команді програмістів не доведеться довго писати весь функціонал додатка з нуля — можна знайти готові рішення в загальній базі та адаптувати їх для вашого проєкту. Це збільшує швидкість розробки, а ще дозволяє швидко повідомити про помилку розробникам мови та отримати виправлення.

Простий і читабельний код

Кількість коду на мові Kotlin буде на 40% менша, ніж при використанні Java, його синтаксис набагато простіший і зрозуміліший, а сама розробка — послідовніша. Це дозволяє писати програми, виправляти в них помилки та додавати нові можливості швидше, працюючи в команді.

Стабільність і безпека

Розробка на Kotlin проводиться з дотриманням чітких правил. Система орієнтована на виявлення неочевидних помилок, зокрема, винятків Null Pointer Exceptions — головної причини багів Java. На практиці, використання Kotlin гарантовано знижує ймовірність того, що додаток зламається на 20%.

Взаємодія

Якщо у ваших розробників є код на Java вони зможуть автоматично конвертувати його в Котлін або використовувати їх разом, об'єднуючи модулі готовими інструментами. Всі бібліотеки та фреймворки Java прекрасно інтегруються з Kotlin. Так, можна написати нову програму або розширити функціональність вже наявної програми, при цьому вони не будуть ускладнювати його роботу і збережуть стабільність. До того ж, кожна нова версія Kotlin є зворотно сумісною з попередніми, що робить програмування на Котлін ще простішим — розробникам не потрібно працювати відразу з декількома версіями та правити код з виходом нової.

ЧОМУ ВИГІДНО ВИПУСТИТИ ДОДАТОК НА ANDROID
Охоплення аудиторії 1 / 3

Тільки смартфони на Android займають більш як 70% свого ринку. Неважливо напишіть ви додаток на kotlin або java — кількість його потенційних користувачів за замовчуванням більше, ніж тих, хто побачить і зможе використовувати софт для iOS. Якщо додати до цього планшети, телевізори та інші гаджети — частка буде ще значніше. Так, за статистикою користувачі продуктів Apple більше витрачають в магазинах додатків, але з Android ви зробите свій продукт набагато доступнішим і поширеним, а також ви  зможете додати різні способи монетизації.

Поріг входження в магазин додатків 2 / 3

Поки Apple тижнями перевіряє кожен додаток вручну і просить його власника платити щороку від $ 100 за розміщення в AppStore, PlayMarket робить це автоматично за пару хвилин і стягує за все $ 25 один раз перед публікацією.

Швидка розробка 3 / 3

Google постійно спрощує та вдосконалює свою операційну систему, а також підтримує розробників, надаючи їм середовище розробки та інструменти. У 2020 розробка на Android, і тим більше з використанням Kotlin проходить в десятки разів швидше, ніж раніше і не вимагає великих витрат на софт і техніку. Так, тестування і налаштування програми під різні версії Android і діагоналі пристроїв займе більше часу, ніж у випадку з iOS, але ці витрати не такі великі, як потенційний прибуток і охоплення аудиторії. Якщо ви зробите додаток під поточну версію ОС, включаючи її фірмові оболонки для Samsung, HTC, Xiaomi Meizu, Huawei тощо, то зможете запропонувати свій проєкт 70% користувачів смартфонів і інших гаджетів на Андроїд.

Висновок

Kotlin — новий стандарт для розробки під Android. Він швидкий, зручний і активно розвивається. З Котлін легко писати програми навіть з незвичайним функціоналом, що стабільно працюють на сотнях різних пристроїв та зручні для користувачів.

Розробка мобільних додатків
Розробка мобільних додатків

Створюємо мобільні додатки, які вирішують бізнес-задачі клієнтів та спрощують життя користувачів. Навіть якщо ці задачі — із зірочкою. Доставляємо їх у кожну долоньку та кишеню.