Розробка ui/ux дизайну сайту - Brander

Замовити UI та UX дизайн сайту потрібно для того, щоб наповнити його різними шрифтами, кольорами та іншими графічними елементами. Всі інформаційні блоки потрібно об'єднувати так, щоб користувачі мали позитивне враження від ресурсу. Дизайн повинен зображати загальний стиль не лише сайту, а й компанії, якій він належить. Коли відвідувач заходить на зручний сайт, то у нього відразу складається позитивне враження про ваш бізнес.

Що таке UI дизайн сайту?

Якщо ви плануєте замовити UI дизайн сайту, процес розробки буде складатися з трьох основних етапів:

 1. Підбірка текстових шрифтів і колірних рішень, які відповідатимуть фірмовому стилю бренду. Якщо компанія вже веде активну діяльність на ринку, і її фірмовий дизайн добре опрацьований, він буде використаний і при створенні сайту. В іншому випадку знадобиться дослідження цільової аудиторії. Необхідно буде визначити, які шрифти є найбільш читабельними з точки зору користувачів, а також підібрати правильну палітру для дизайну, яка правильно зображатиме обрану ринкову нішу або сферу діяльності.
 2. Наступний етап розробки UI/UX дизайну — це малювання майбутніх інтерактивних елементів, таких як поля, рядки, іконки, кнопки тощо. У цьому випадку також має бути витриманий фірмовий стиль. На різних сторінках сайту всі ці елементи дизайну мають виглядати плюс-мінус ідентично. Якщо на одній сторінці кнопки будуть мініатюрними, а на іншій великими, це виглядатиме дивно. Якщо проєкт масштабний, всі ці елементи можна об'єднати в один великий набір UI, який надалі зможуть використовувати й інші дизайнери. В іншому випадку їм доведеться порушити фірмовий стиль.
 3. Під час створення UI/UX дизайну сайту опрацьовується візуалізація взаємодії між інтерфейсом та користувачем. Певні дії відвідувача мають супроводжуватись відповідною анімацією. Наприклад, якщо він наводить курсором миші на кнопку або банер, ці елементи дизайну можуть збільшуватися в розмірах або підсвічуватися іншим кольором. Завдяки цьому користувач зрозуміє, що він зіткнувся з інтерактивним елементом, і якщо на нього натиснути, то станеться певна запрограмована подія (наприклад, перехід на іншу сторінку, де можна купити товар або замовити послугу).

Якщо замовити UI та UX дизайн сайту, то розробникам доводиться вирішувати одразу три різнопланові проблеми. По-перше, дизайн має бути сучасним та враховувати модні тренди. По-друге, інтерфейс має бути зручним, зрозумілим та візуально приємним для цільової аудиторії. Крім того, дизайн має коректно зображати фірмову стилістику. Наприклад, якщо сайт присвячений фінансам, то яскравий та барвистий дизайн йому точно не підійде. Інтерфейс має бути максимально лаконічним і строгим, щоб налаштовувати відвідувачів на серйозний, діловий лад, а колірні рішення в ідеалі будуть з упором на чорні та білі тони. 

При розробці UX/UI для іміджевого сайту основний акцент робиться саме на UI. Потрібно надати відвідувачеві можливість поринути в атмосферу ресурсу, натискати різні кнопки, прочитати кілька текстів із корисною (або не дуже корисною) інформацією. В ідеалі іміджевий сайт наповнюється зображеннями та відеозаписами, які мають інформаційно-ознайомчий характер. Витрачати час на читання в наш час уже не всі люблять, тому можна подати відвідувачу інформацію у вигляді мультимедійного контенту. Все зводиться до того, щоб затримати користувача і не дати можливість відразу перейти на сторінку з товарами або послугами.

Що таке UX дизайн сайту?

Коли у справу вступає дизайнер, відповідальний за UX сайту, він вирішує інші завдання:

 1. Перевіряє, щоб інтерфейс був досить простим та інтуїтивно зрозумілим для користувача. Сайт не повинен надовго затримувати відвідувача, який зазвичай прагне швидше вирішити свої завдання.
 2. Слідкує, щоб на сайті не було “головоломок”. Користувач не повинен застрягати на сайті через те, що він не знає, куди йому потрібно натиснути.
 3. Дизайн не повинен бути перенасиченим інформацією та графікою, тому що це буде відвертати користувача. Деякі зайві деталі краще прибрати.
 4. Якщо замовити UX дизайн сайту, фахівці простежать, щоб він не був перевантажений текстами. Пріоритет зазвичай надається зображенням.
 5. Правило трьох клаців мишкою. Якщо користувач не знайде цікаву для нього інформацію після трьох клаців, то його терпіння може добігти кінця, і він залишить сайт.
 6. Якщо замовити UX дизайн, будьте готові, що виконавець не порушуватиме усталені традиції. Зверніть увагу, що практично всі успішні та відвідувані сайти в інтернеті мають схожу структуру. Якщо порушити цю структуру, то відвідувачі можуть розгубитися та заплутатися у навігації. Однак дизайн все одно має бути досить оригінальним, тому що плагіат не вітається.
 7. В ідеалі функціональний блок має налічувати не більше п'яти окремих елементів. В іншому випадку у користувачів можуть виникнути ускладнення.
 8. Сайт краще поділити на умовні блоки. Якщо йдеться про інтернет-магазин, тоді схожі товари, які належать до однієї категорії, краще розташувати поряд.
 9. Всі елементи дизайну повинні дотримуватись певної стилістики. Наприклад, кілька різних текстових шрифтів не вітаються.

З усього перерахованого можна зробити висновок, що UX дизайн сайту, на відміну від UI, спрямований на побудову успішної взаємодії між вебресурсом та його відвідувачем. Середньостатистичний сучасний користувач не відрізняється терпінням. Наприклад, якщо запропонувати йому довгу форму для заповнення під час реєстрації, тоді він, швидше за все, залишить ваш сайт. Він просто піде і зареєструється на сайті конкурентів, тому що вони не мають таких довгих полів для заповнення. Перш ніж запропонувати ці форми відвідувачам, UX дизайнер намагається заповнити їх сам, і перевіряє, наскільки це витратно за часом.

Однак UX розробник все одно не зможе повною мірою оцінити дизайн сайту, тому що він сам його створив. Деякі очевидні недоробки він може просто не помітити через схильність ідеалізувати свою роботу. І тут на допомогу приходять реальні відгуки відвідувачів. Після релізу сайту потрібно обов'язково дати їм можливість залишати коментарі, щоб вони вказали на слабкі місця, баги та недоробки дизайну. В результаті їх ставлення до вебресурсу стане більш лояльним, оскільки користувачі дуже люблять і цінують, коли до їхньої думки прислухаються. Однак це не означає, що потрібно обов'язково реагувати на всі їхні зауваження.

Розробка ui/ux дизайну

Що для користувача означає інтерфейс? Це його пульт керування. Залежно від цього, як цей пульт налаштований, таким і буде досвід користувача. Саме за виконання цих функцій відповідає UI/UX.

Ми днями та ночами працюємо над відточуванням техніки ідеального інтерфейсу й найбільше працює наш дизайнер. Графічні елементи для нього улюблена іграшка, з якою він поводиться досконало. Сьогодні розповімо, хто допомагає дизайнеру робити інтерфейс унікальним і незабутнім, чому один інтерфейс продає товари, а інший — ні.

Для кого?
Розробка ui/ux дизайну, як і сам сайт, може знадобитися будь-якому бізнесу, який виходить на діджитал-ринок. Пропонуємо лише деяку вибірку напрямків бізнесу, який може потребувати розробки якісного ui/ux дизайну:
стартапи
банки та фінтех-компанії
інтернет-магазини
виробники товарів
оптові та роздрібні продавці
туризм і готельний бізнес
ресторани та служби доставки
послуги у сфері охорони здоров'я або освіти
державні компанії
Етапи появи ідеального інтерфейсу
Знайомство з клієнтом
Ми готові віддатися роботі без залишку, але спочатку воліємо побачити клієнта особисто. Від нього ми дізнаємося, окрім сухого викладу замовлення, які перспективи він бачить для бізнесу та як у цьому успіху йому допоможе співпраця з Brander. На цьому етапі ми імовірніше друзі, а не колеги-виконавці.
Від дружби до справ
Після рукостискання затверджений план дій варто розписати. У документ ми вносимо кількість годин, потрібних для виконання робіт, ключових виконавців та бюджет. Таку інформацію краще тримати на бумазі, а не в голові. Це місце ще стане в пригоді для майбутніх звершень. Не варто переживати, що вартість може збільшитися, сума зафіксована із самого початку. Вплинути на рішення можете тільки ви додатковими «бажаннями».
Пункт відповідального за дизайн
Коли ми обговорюємо UX/UI, дизайнер займає в цьому обговоренні ключову роль. Може він і не прописує код продукту, але його бачення — ключове, адже ми хочемо дизайн, який продаватиме кожним своїм елементом. Дизайнер розробляє для клієнта маршрути від гаманця та назад, підказуючи йому найпростіші способи, як витратити свої кревні.
010101
Програміст бачить роботу дизайнера не з естетичного погляду. Він розглядає її як вебпродукт. Якщо вибраний візуальний стиль не зможе коректно працювати, обов’язок програміста сказати про це дизайнеру й не дозволити естетиці домінувати над функціональністю.
Найважливіший етап
Мова про тестування. Бізнесмени часто нетерплячі, тому не дуже його люблять, адже доводиться витрачати на нього додатковий час. Отже, саме час запитати: «Скільки хейту ви готові вислухати через забагований сайт?». Найчастіше на цьому питання закінчуються.
plastic man
Результати рівня UX
01
Підхід, де важливо все

UX-дизайн, якщо ми говоримо про його кращі версії, робить сайт або додаток комплексним, вибудовує немов ідеальну мозаїку його найвідоміші риси. Інакше кажучи, в UX виконують ключове призначення — дарують зручність використання.

02
Стратегічне мислення

Впоратися з UX може далеко не кожен дизайнер. Вихованці шкіл та тримісячних курсів не розуміють суть будови сайтів та потребують додаткового навчання. У процесі вони дізнаються, чому елементи, що продають, мають привертати увагу найперше, чим відрізняється десктопна й мобільна версії сайту й чому їх тепер називають UX-архітектором.

03
Завдання, які вирішить UX

Ви нарешті відповісте на запитання, а чого має досягти мій сайт? Для цього UX-дизайнер використовує свої улюблені інструменти. Продукт, що реалізується, стане простіше продавати та комунікувати про нього з публікою. Кінцевий результат стане найбільш промовистим доказом, що дизайн працює!

man with fly
Для чого?
01
01
Важливість інтерфейсу

Ми зрозуміли, що користувач є головним героєм розробки. Усе має грати для нього, щоби витрачати гроші було радісніше. Інтерфейс — це одяг, за яким зустрічають. Про функції та технології, що впроваджені в додаток, клієнт дізнається пізніше. Саме тому інтерфейсу приділяють багато уваги.

02
02
Важливість досвіду

Якщо взаємодія з додатком або сайтом залишить приємні емоції, шансів, що клієнт повернеться, стає вдвічі більше. Більш точну статистику вашого успіху підкажемо, коли проаналізуємо ваш бізнес перед початком робіт.

03
03
Вікно для прогресу

UI/UX сприяє постійному поліпшенню. Саме тому клієнта доведеться часто дивувати, щоби не втратити його задля конкурента. Зовнішній вигляд програми або сайту дає змогу за допомогою змін, часом непомітних, на перший погляд, залишатися цікавим для вашого споживача. Подбати про це якомога раніше — чудове рішення.

women with medal
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Ні, таку гарантію ми дати не можемо. Унікальність продукту може затьмарити будь-який дизайнерський проєкт. Саме унікальність та затребуваність має стати фундаментом вашого бізнесу. Дизайн лише допомагає в комунікації та нарощуванні продажів, але з безперспективним продуктом навіть він не допоможе.
Обов’язково. Успішний дизайн не з’являється з нізвідки. Найчастіше хитрі маркетологи заздалегідь знають, який інтерфейс сподобається цільовій аудиторії та ставку ставлять не на припущення, а на факти.
Бувають прості проєкти, бувають складні, вичленувати середнє арифметичне не так просто. Поговорімо з вами про проєкт предметно, а вже потім оголосимо час на реалізацію та її вартість.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
4.7 / 5 (64 голоса)