Сервісам мікрокредитів потрібні класні додатки!

Розробка додатка для мікрокредитування — практичне рішення для компаній, які видають позики онлайн на карту, і для їх клієнтів, яким буде зручніше брати і повертати його.

За статистикою, яку збирає Мінфін і Platon, постачальник платіжних послуг у Мікрофінансовому секторі для 60% компаній, що видають позики до зарплати, — цей ринок стабільно зростає з 2016 року. Українці беруть все більше кредитів на великі суми, а кількість МФО збільшується щороку на 30% і більше. За такої ситуації на ринку на перше місце виходить якість сервісу, і додаток мікрокредиту — один зі способів стати зручнішими для клієнтів. 

Навіщо додаток сервісу мікрокредитування

 1. Весь сервіс в одному місці. Розробка програми для мікрокредиту — комплексна задача. У неї входить створення сервісу не тільки для клієнтів, але і для співробітників МФО. Перші отримують всю функціональність для отримання кредиту — від калькулятора до особистого кабінету і персональної програми лояльності. Другі — всю статистику, а також інструменти для роботи з простроченням і заохочення відповідальних позичальників. Водночас головною функцією залишається автоматична видача позики онлайн на карту — додаток сам приймає рішення про доступну суму і інші умови кредиту на основі складного алгоритму. 
 2. CRM для обліку. Додаток буде передавати дані про користувачів, кредити та графіки погашення у базу даних і отримувати їх звідти. Його можна підключити до тієї ж CRM, яку ви використовуєте для сайту і фізичних точок, щоб створити єдину екосистему. Якщо працювати з клієнтами ви будете лише за допомогою програми, замовте розробку персоналізованої системи для менеджерів. У ній можна буде видавати ролі і рівні доступу для персоналу, налаштовувати автоматичні алгоритми, які будуть запускатися за виконання певних умов, наприклад, нараховувати пеню за прострочення і повідомляти про це, збирати статистику.
 3. Швидка видача і зрозуміла навігація. Головна перевага сервісів мікрокредитування — можливість отримати позику за пару хвилин. Додаток для МФО дозволить не тільки брати, але і повертати позики ще швидше. Одна з основних переваг програми порівняно з сайтом — більш простий і зрозумілий інтерфейс. Для кожного кроку реєстрації і подальших дій буде окрема сторінка. Етапи реєстрації можна зробити кастомними, залежно від того, яку саме інформацію про користувачів ви хочете отримати від них, а яку — з офіційних джерел. Меню і навігація додатка будуть звичними, схожими на інші додатки в iOS і Android, і не дадуть загубитися на шляху до цільової дії. Всі дані, введені під час реєстрації для отримання першого кредиту, збережуться, і отримати наступний можна буде ще швидше. Сторінка з відповідями на популярні питання знизить навантаження на операторів. 
 4. Інтеграції. Розробка сайту або програми для мікрокредитування враховує всі етапи, які проходить клієнт для отримання позики. Це не тільки такі функції аутентифікації, як перевірка номера телефону і банківської карти, але також синхронізація з бюро кредитних історій. У список обов'язкових інтеграцій входить оплата картою і розсилка повідомлень у різних каналах, а також опціонально чат з ботом або реальним співробітником.
 5. Аналітика. Залучити нових клієнтів і утримати постійних можна тільки постійно аналізуючи статистику і покращуючи сервіс. До додатка є можливість підключити маркетингові інструменти для відстеження ефективності e-mail розсилок і реклами на різних каналах, щоб дізнатися відсоток їх ефективності. Також можна переглядати дії користувачів в самому додатку, щоб зрозуміти, наприклад, на якому етапі заповнення заявки у них виникають проблеми. Статистика допоможе підібрати персональні пропозиції для постійних клієнтів і запускати рекламні кампанії там, де їх точно побачать, що особливо важливо в умовах жорсткої конкуренції серед українських МФО.
 6. Безпека. Для клієнтів це спрощена аутентифікація. Щоб потрапити в особистий кабінет на сайті МФО, клієнту потрібно ввести логін, пароль, код зі смс, а іноді навіть капчу. Це забезпечує захист даних, але забирає дуже багато часу. Набагато простіше і швидше зайти в додаток за відбитком пальця або FaceID. Рівень конфіденційності залишиться колишнім, а комфорт підвищиться у кілька разів. Безпека для МФО — захист від ботів. До додатка підключаються системи антифрода і скорингу, які, використовуючи машинне навчання, відсівають шахраїв.
 7. Персоналізація. Розробка програми мікрокредиту дає можливість створити унікальний впізнаваний дизайн. Це може бути фірмова графіка для важливих елементів, наприклад, діаграм і калькуляторів, а також всього інтерфейсу в цілому. Від якості візуала безпосередньо залежить оцінка сервісу користувачами. Крім того, у додатку є багато бонусів порівняно з сайтом. Наприклад, він зможе посилати push-повідомлення замість або разом із смс і e-mail-розсилками, завантажувати PDF-файл з договором для перегляду та інше.

Етапи розробки програми для сервісу мікрокредитування

Розробка програми для мікрокредитування складається з 6 етапів:

 1. Аналітика та розробка ТЗ. Робота над кожним проектом починається зі створення концепції. Для цього проводиться комплексна аналітика вашого бізнесу, ніші і конкурентів. Все це допомагає краще зрозуміти цільову аудиторію і розробити стратегію, яка її залучить. Отримані дані використовуються для створення ТЗ на розробку програми. Технічне завдання обговорюється і змінюється доти, поки ви не будете задоволені результатом. Після затвердження ТЗ ми підписуємо договір.
 2. Проектування. Розробка програми для мікрокредиту починається зі створення UI/UX-макета. Це каркас інтерфейсу, в основі якого — дані аналітики поведінки користувачів. Вони визначають функціональність і розташування елементів інтерфейсу, з якими клієнти МФО будуть взаємодіяти.
 3. UI-дизайн. Зовнішній вигляд макета додатка розробляють UI-дизайнери. Їх робота — створення призначеного для користувача інтерфейсу, який зробить додаток не тільки красивим, але і зрозумілим, а ще буде підводити до цільових дій. Саме вони продумують шлях клієнта, додають підказки, форми для автоматичного заповнення і багато іншого. Паралельно з цим вони створюють дизайн програми: використовують вдалі поєднання брендових кольорів для елементів, малюють графічний контент і так далі.
 4. Front-end і back-end розробка. Технічна частина розробки програми для сервісів мікрокредитування залежить від платформи, на якій ви хочете його запустити. Якщо це Android, то розробка ведеться на мовах Java і Kotlin, а якщо iOS, то на її нативних мовах програмування — Swift і Objective-C. Вибрати одну з них рекомендують, якщо ви хочете працювати тільки з користувачами Айос або Андроїд, або запустити два додатки. Третій варіант — написати кросплатформну програму на Dart або Phyton, використовуючи фреймворки, і опублікувати її у двох магазинах відразу. Front-end розробники налаштовують взаємодію технічної частини програми (back-end) і дизайнерського макета.
 5. Тестування і публікація. До запуску додатка його перевіряють на стабільність і швидкість роботи. При тестуванні знаходять і виправляють баги, які можуть перешкодити використовувати функції програми. Після публікації можна допрацьовувати додаток, зокрема виправляти некритичні помилки, а також додавати нові сторінки, розділи і опції. Здебільшого вигідніше швидко запустити на ринок MVP — додаток з мінімумом функцій, потрібних для роботи, і поступово масштабувати його.
 6. Маркетинг. Щоб швидше почати залучати клієнтів, новим додаткам потрібна грамотна розкрутка, і ми можемо вам допомогти вам з цим — налаштувати рекламу в різних каналах.

Від чого залежить вартість розробки

Ціна розробки програми для мікрофінансових організацій залежить від складності проекту (кількості сторінок і функцій), а також від того, чи будете ви запускати два нативних додатки для iOS і Android або один кросплатформний. Досвід у розробці і комплексна аналітика до початку створення додатка дозволяє нам точно розрахувати ціну і терміни до підписання договору. Ви будете точно знати, скільки часу буде потрібно на реалізацію проекту в цілому і кожної функції зокрема, а також побачите, за що саме платите — опис завдань програмістів, дизайнерів, тестувальників і інших фахівців.

Додатки для сервісів мікро кредитування

Відтепер таке рішення вважається найбільш практичним та функціональним. Лише погляньте на статистику. Мікрокредитний сектор України протягом останніх двох років зріс майже на 30%. Нові клієнти з'являються, як гриби після дощу. Люди нарешті повірили в систему і зрозуміли, що кредит — це не обов'язково "якір" на все життя. То чого ж ви чекаєте? Настав час скористатися їх впевненістю та надати їм додаток, в якому буде цікаво та зручно отримувати послуги. Будьте з ними на одній хвилі!

Кого чіпляє програма?
Продовжуємо ділитися інформацією із наших досліджень. Клієнти, які обирають мікрокредитування, не хочуть, щоб процедура видачі була складною. З цієї причини ми рекомендуємо кредиторам розвивати програми максимально. Ситуації, коли такий підхід не виправдовує себе, практично неможливі у реальному житті. Зазвичай все відбувається так: у клієнта виникає потреба взяти кредит, він завантажує додаток, оцінює його зручність і робить необхідну дію. Рекомендуємо додаток мікрокредиторам, які:
Дбають про зростання свого бізнесу
Переживають за досвід клієнта
Вимагають поліпшення інтерфейсу
Мріють обійти своїх конкурентів
Хочуть збільшити клієнтську базу
Етапи народження на світ
Обговоримо ваш проект
Нам потрібно дізнатися, на якій стадії знаходиться ідея, і наскільки важливою у її втіленні буде наша роль. Після цього можна складати ТЗ.
Технічна робота
У технічному завданні ми розпишемо ключові відомості щодо проекту: кількість робочих годин, вартість та інші популярні питання.
Прийшов час дизайнера
Дизайнер виконає верстку перших макетів і покаже їх команді, а потім вам. На цьому етапі можна вносити косметичні редагування, бо вони ще не будуть критичними.
Настала черга програміста
Наш веб-розробник буквально оживить програму, зробить перші функціональні кроки. Програма виросте у вас на очах і почне готуватися вимовити перше слово. Це один із найзатратніших за часом етапів, але воно того варте.
Тестування
Потрібно переконатися, що програма, яку відправляють до інтернет-магазинів, не буде глючити й виснути. І саме тому здійснюються дві, іноді три перевірки.
Buy now
Мастхеви програми
01
Навігація

Ніяких зайвих заплутаних опцій не повинно бути. Клієнт, який зайшов у програму, повинен чітко розуміти, яку кнопку слід натиснути, щоб отримати бажане. Скористайтеся формулою "натискай менше та отримуй більше".

02
Швидка реєстрація

Спробуйте зафіксувати час реєстрації за допомогою таймера. Дізнайтеся, скільки часу займає вся процедура повністю. Якщо результат перевищує 30 секунд, то це не годиться, і потрібно шукати причину.

03
Розрахунки всередині програми

Не змушуйте клієнта їхати з відпочинку в місто або проводити довгі години у телефонному режимі, щоб отримати кредит. Цінуйте його час, щоб отримати замість його гроші.

04
Особистий кабінет

Користувач повинен знати всю необхідну інформацію не лише про вас, а й про себе. Точніше про те, як його бачить ваша організація. Нехай цей момент буде врахований у додатку та стане максимально прозорим.

05
Чесно поясніть правила

Багато кредиторів вирішують приховати найпідступніші аспекти свого бізнесу, чим прирікають себе на вічне обурення з боку клієнта. Будьте чесними, і люди до вас потягнуться!

checklist

Наші принципи

В момент ухвалення рішення пам'ятайте:

 • Brander цінує ваш час та гроші. Ми не будемо витрачати їх на дрібниці, якщо цього не вимагає справа; 
 • Brander націлений на довгострокові відносини, тому кожен клієнт для нас – партнер та колега;
 • Brander враховує ваші забаганки та любить, коли бажання збуваються;
 • Brander за послідовність, мінімальний стрес та порозуміння. У цій атмосфері ми працюємо найкраще!
Deal
Переваги роботи з Brander
Повний цикл
Ця опція відкриває перед вами найширші можливості. Припустимо, однієї програми вам недостатньо. У такому разі ми пропонуємо вам розробити повноцінний сайт, провести маркетингову кампанію та “приправити” все це контентом на півроку вперед. Звучить непогано, правда? Адже це і є наша робота!
Експертні консультації
Іноді бізнесмен не знає, яке підводне каміння може піднести запланований проект. Ми зробимо все необхідне, щоб уберегти нашого клієнта від нерозумних рішень та зайвих витрат.
Під ключ
Завжди приємно, коли наприкінці роботи не потрібно нічого доробляти. Наші клієнти неодноразово скаржилися, що інші агентства створювали їм сирі програми, які потребували доопрацювання. Не хвилюйтесь, з нами у вас не буде нічого подібного.
Ми фанати вашого бізнесу
Так, це про нас! Ми створюємо атмосферу, де кожен учасник команди працює на загальний результат. А хорошим результатом у нас вважається задоволений клієнт та програма, що окупається.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Так, і нам здається, що це кращий метод взаємодії з цільовою аудиторією. Програма дозволяє покращити показники вашого бізнесу внаслідок залучення достатньої кількості аудиторії.
Ми радимо і те, й інше. Багато хто вибирає мобільні технології, але деякі залишаються прихильниками ПК. Секрет у тому, що мікрокредити потрібні всім перерахованим категоріям.
Залежить від поставленого завдання. Якщо замовник вимагає залучити більшу частину нашого штату та надає лише кілька тижнів на виконання, тоді вартість буде вищою.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
4.9 / 5 (344 голоса)