Створення маркетплейсу

Створення маркетплейсу — це розробка великого інтернет-магазину, в межах якого різні продавці можуть реалізовувати свої товари. Власники таких майданчиків проводять масштабні рекламні кампанії для залучення трафіку, який надалі конвертується у нових клієнтів та партнерів. Маркетплейс отримує комісію з прибутку інших продавців, але при цьому може реалізовувати свої товари. Усі подібні майданчики мають схожу структуру, що складається з каталогу товарів, форми реєстрації продавців, особистих кабінетів покупців тощо.

У чому вигода від розробки маркетплейсу?

В результаті розробки маркетплейсу у його власника з'являється можливість залучити 6 різних бізнес-моделей для збільшення прибутку:

 1. Комісія. Після розробки маркетплейсу підприємець надає продавцям можливість розміщувати на майданчику свої товари та послуги, а натомість отримує відсотки з продажу. Це найпопулярніша і найзручніша модель, адже для початку продажів власнику маркетплейсу не потрібно нічого вкладати (крім витрат на розробку самого майданчика).
 2. Передплата. Це фіксована платня, яку вносять продавці за певний період використання маркетплейсу (наприклад, щомісяця). Після розробки торгового майданчика його користувачам може надаватися платний та безплатний функціонал. Безплатний обліковий запис зазвичай пропонується тільки для ознайомлювальних цілей.
 3. Плата за розміщення товарів чи послуг після розробки маркетплейсу. За такої схеми продавцю потрібно платити за кожну додану позицію. Звичайно, продавати фізичні товари за такою схемою невигідно, проте вона підійде, наприклад, розміщувати оголошення.
 4. Оплата за кожного ліда. У такому разі продавці окремо оплачують відгук на кожен унікальний запит клієнта. Найкраще підходить для схеми B2B, тому що йдеться про високі ставки та довгострокову співпрацю.
 5. Після розробки електронного торгового майданчика він може працювати за моделлю "фріміум". Це означає, що товар поширюється безплатно, але додатковий функціонал потрібно оплачувати.
 6. Просування. За такої моделі продавці можуть розміщувати свої товари та послуги безплатно, але вони будуть опускатися в низ пошукової видачі на сайті, і, швидше за все, залишаться поза увагою потенційних клієнтів. Щоб пробитися у топ видачі, потрібно замовити у власника маркетплейсу рекламу своїх товарів чи послуг. 

Приклади розробки маркетплейсів

Найбільш яскраві приклади торгових майданчиків:

 1. Aliexpress — це китайський маркетплейс, який отримав всесвітню популярність. Функціонує у форматі B2C. Внаслідок розширення цього майданчика на ньому з'явилися продавці з європейських країн. Його головною перевагою можна вважати невелику комісію (в середньому 6-7%), а недоліком — надто затягнуту процедуру реєстрації.
 2. Amazon. Так називається гігантський маркетплейс із США, який підтримує понад 60 різних валют, а доставлення здійснюється у понад 150 різних держав. Після розробки маркетплейс працює за схемою B2C. До продавців висуваються дуже суворі вимоги, тому багатьом із них відмовляють із різних причин. 
 3. Ebay є ще одним відомим прикладом розробки сайту торгового майданчика. Цей сервіс працює у форматі аукціону, щомісяця його відвідує майже 200 мільйонів унікальних користувачів. Цей маркетплейс вважається революційним, оскільки він відкрив перед користувачами практично необмежені можливості. Зареєструватися, продавати та заробляти тут може практично кожен, і для цього навіть необов'язково бути фірмою чи юридичною особою.
 4. Rozetka — це добрий приклад вітчизняної розробки торгового майданчика в інтернеті. Спочатку вона позиціювалася як простий інтернет-магазин електроніки, але згодом розрослася і перетворилася на щось значно масштабніше. Розетка відома своїм якісним сервісом, а також суворими вимогами до представлених товарів.
 5. Prom.ua — головний конкурент "Розетки", який щодня відвідують понад 2 мільйони унікальних користувачів. Цей маркетплейс об'єднує понад 50 тисяч різних продавців, а загальна кількість товарів оцінюється приблизно в 60 мільйонів. 
 6. Kasta — це ще один приклад розробки маркетплейсу, який спочатку був досить скромним інтернет-магазином, але згодом розширився до масштабного торгового майданчика. Спочатку платформа займалася реалізацією брендового одягу, після чого почала залучати інших продавців, і тепер на їх частку припадає близько 50% всіх продажів. У цьому маркетплейсі вже представлено понад 14 тисяч різних брендів. 

Від чого залежить ціна розробки маркетплейсу?

Вартість розробки торгового майданчика може відрізнятися залежно від дизайну, функціоналу та напряму бізнесу, тому важко говорити про точні цифри. Необхідно буде реалізувати кілька модулів, які повинні відповідати за:

 • реєстрацію та авторизацію;
 • оплату товарів та послуг;
 • управління даними;
 • нотифікацію;
 • адміністрування;
 • взаємодію між продавцями та покупцями;
 • пошук товарів та послуг;
 • керування віртуальними вітринами.

Як ви розумієте, розробка всіх цих модулів займе чимало робочих годин, які доведеться сплачувати. Буде залучено кілька спеціалістів різного профілю.

При розробці маркетплейсу першочергове завдання — це аналітика, яка включає вивчення ринкової ніші, цільової аудиторії та конкурентів. Якщо не провести ці дослідження, вся подальша робота може виявитися безглуздою. Спочатку потрібно переконатися, що серед ЦА справді є запит на маркетплейс, який ви хочете створити. Навіть якщо вам здається, що ваша початкова ідея є бездоганною, маркетологи в результаті досліджень можуть з'ясувати, що все не так гладко.

Якщо виконавець та замовник знайшли взаєморозуміння, погодивши спрямованість бізнесу, складається договір та ТЗ. У технічному завданні з розробки маркетплейсу буде розписано робочі години, кількість залучених співробітників, терміни виконання робіт та інша важлива інформація. Важливо, щоб усе було максимально прозорим. Замовника потрібно тримати в курсі справи, якщо роботи з якихось причин затягуються, або було ухвалено рішення внести зміни до початкової концепції. Крім того, йому потрібно показувати проміжні результати, щоб він був упевнений, що все йде за планом.

Якщо ви шукаєте сумлінну компанію, яка забезпечить максимально прозорий процес розробки маркетплейсу, вибирайте Brander. Ми пропонуємо унікальну фішку, яку ви більше ніде не зустрінете — участь замовника у процесі розробки. Ми надамо вам можливість відстежувати проміжні результати, висловлювати свою думку та вимагати внесення необхідних коригувань. Проте слід враховувати, що таке втручання у робочий процес може призвести до затягування термінів проєкту. Якщо програмісту, дизайнеру та іншим фахівцям доведеться по кілька разів переробляти свою роботу, то витрати часу значно зростуть. Однак ми завжди вітаємо творчий підхід замовників, які теж хочуть брати участь у розробці.

Створюємо маркетплейси на Magento

В електронній комерції маркетплейси займають ключову роль. На цьому типі вебсайтів товари чи послуги надають треті сторони. Такі майданчики поєднують виробників та кінцевих покупців. Наше завдання — зробити ваш бізнес простим та легким, як прогулянка в парку. Прислухайтеся, це в найближчому майбутньому дзвенять ваші гроші.

Бізнес + маркетплейс
Маркетплейси — це сайти, які об'єднують товари від різних постачальників, через що залучають масову цільову аудиторію. Маркетплейс від звичайного постачальника відрізняється широким асортиментом. Через це маркетплейсами себе називають не лише великі мережі, а й деякі амбітні стартапи. Перерахуємо, яким сферам потрібно замовляти такий сайт:
Продаж товарів для дому
Побутова техніка
Атрибутика, лайфстайл
Книги, художня та освітня література
Сфера розваг
Продукти, доставляння готових страв
Кейси
cat
В чому полягає крутість маркетплейсу?
01
Об'єднання

Саме поняття "маркетплейс" передбачає, що на одному сайті знаходяться товари десятків виробників. Це дозволяє запропонувати клієнту широкий вибір на сайті, де необов'язково зациклюватись на чомусь одному. Не давайте покупцеві нудьгувати!

02
Свобода вибору

У маркетплейсі часто можна зустріти однакові позиції. Вони можуть відрізнятися за ціною, терміном доставляння або набором супутніх плюшок. Надаючи клієнту можливість вибору, ви даруєте йому ні з чим не порівнянне почуття самостійного прийняття рішень.

03
Актуальний асортимент

Потреби ринку змінюються від одного сезону до іншого. На сайті зміни вносити простіше, ніж в офлайн-магазині, і це очевидно. Ви зможете оперативно вносити зміни до асортименту, у буквальному сенсі отримаєте можливість реагувати на нові тренди та запускати присвячені їм рекламні кампанії.

04
База клієнтів

Власники маркетплейсів приділяють лояльності клієнтів особливу увагу. Поки покупець відчуває, що про нього піклуються, він повертається знову і знову. Пропонуємо вам розробити базу даних, до якої зможуть потрапити найвідданіші клієнти. Важливо їх відзначити та гідно нагородити, адже увага до відвідувачів — це шлях до збільшення лояльності.

money

Що може маркетплейс?

Лише від власника бізнесу, тобто від вас, залежатиме, чи маркетплейс стане новим Amazon або AliExpress. Ми запевняємо, що сайти, створені Brander, мають усі необхідні набори інструментів для реалізації цих амбіцій. Щобільше, після створення маркетплейсу ви отримаєте список додаткових переваг, які день у день лише зміцнюватимуть бізнес:

 • Більше аудиторія — більший дохід;
 • Шлях від байдужого до зацікавленого клієнта буде коротшим;
 • Відсутність витрат на офіс, склад та організацію логістики;
 • Можливість заробляти невдовзі після старту;
 • Мінімальний термін від старту до початку просування.
man with boat
Хто зробить вам маркетплейс?
Brander до ваших послуг
Дозволите трохи похвалитися та розповісти про себе? Ми скористаємося хвилинкою вашої уваги та коротко розповімо, у чому ми гарні. Після цього відповімо на запитання в блоці FAQ.
Розробники та продажники
Нам подобається асоціювати себе з маркетингом. Головним параметром успішної роботи була і залишається швидкість реалізації сайту, а також його окупність. Якщо бізнесмен не отримує цю перевагу швидко, він може засмутитися. Ми ж прагнемо зробити клієнта задоволеним.
Тяжко в навчанні, легко в бою
Не кожен розробник може вважати себе генієм торгівлі через маркетплейси, але й не кожен підприємець вміє сам конструювати сайти, чи не так? Ось чому ми потрібні одне одному. Ми завжди даємо поблажку клієнтам, які ніколи не стикалися з розробкою і можуть через незнання просити у нас виконати надто складне завдання. Ми входимо в становище і терпляче пояснюємо, чому завдання нездійсненне. Пам'ятайте, що Brander береться тільки за можливі та прибуткові завдання.
Підтримка та повний цикл
Не виключаємо, що до нас звернеться маркетплейс, що вже існує, та він захоче стати відомим брендом. Тут вже почнеться трохи інша робота, подробиці якої розповімо під час особистої зустрічі. Перетворення на бренд — це таїнство, яке потрібно тримати в секреті.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Тут все індивідуально. Ми бачили випадки, коли це відбувалося за місяць, але бувало, що процес просувався повільніше і тривав понад три місяці. У таких випадках йде додаткове прогрівання аудиторії, а для цього потрібен час і терпіння.
Ціна — найчастіше і найдокучливіше питання. Ми довго не могли придумати, як відповідати всім й відразу, але тепер пропонуємо ознайомитися з цікавою статтею на цю тему.
Потрібен, і дуже сильно. Нам здається, що українському бізнесу треба подивитися на позитивний приклад зростання Rozetka, щоб зрозуміти силу реклами та маркетингу у дії.
Ми розробляємо проєкти на WordPress, Symfony та Laravel. Завжди радимо їх нашим клієнтам.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Інші послуги

Розробка сайту для ресторану Розробка сайту для кафе Розробка інтернет-магазину ювелірних виробів Розробка інтернет-магазину одягу Розробка інтернет-магазину електроніки Розробка інтернет-магазину на Opencart Верстка інтернет-магазину Розробка інтернет-магазина для дропшипінгу Маркетплейс на magento Створення інтернет-магазину зоотоварів Розробка інтернет-магазину на Laravel Розробка магазину взуття Створення інтернет магазина парфумерії Створення інтернет магазину продуктів Створення інтернет-магазину сантехніки Створення магазину будматеріалів Створення інтернет-магазину годинників Створення інтернет-порталу Створення B2B-маркетплейсів Створення інтернет-магазину квітів Створення інтернет-магазину чаю Розробка онлайн-магазина побутової техніки Розробка магазина дитячих товарів Аудит коду. Magento edition Magento Enterprise Edition Рішення на Magento для Multi-Vendor Marketplace Конверсійний eCommerce дизайн Magento хостинг Розробка інтернет-магазину автозапчастин
Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
4.8 / 5 (57 голосів)