Підтримка мобільних додатків

Деякі замовники помилково сприймають підтримку мобільних програм як опціональну послугу, від якої можна відмовитися. Однак сьогодні, за умов жорсткої конкуренції, мобільну програму не можна залишати у незмінному вигляді без підтримки після релізу. На це є багато причин: додаток потрібно періодично адаптувати до оновлень ОС, захищати від атак хакерів, підлаштовувати до загальних змін на ринку, покращувати інтерфейс на підставі відгуків, отриманих від користувачів тощо.

Що включає підтримка мобільних додатків?

Підтримка програми фахівцями повинна починатися практично відразу після появи в онлайн-магазинах. Коли замовник вже починає тріумфувати та відчувати, як нова мобільна програма почне приносити йому прибуток, розробники не поспішають поділяти його радість, адже з їхньої точки зору підтримка триває і все ще попереду. 

По-перше, потрібно перевірити та переконатися, що технічно все працює справно. Сервер повинен витримувати велике навантаження, а користувачі не повинні мати справу з критичними багами, які можуть зіпсувати все враження. Всі програмні помилки потрібно знайти та усунути, і чим швидше це станеться — тим краще буде для всіх.

По-друге, після запуску процесу підтримки мобільного додатка потрібно відразу починати думати про перспективи. У цьому допоможуть користувачі, адже вони залишатимуть коментарі та підказуватимуть, що можна покращити для забезпечення кращого досвіду взаємодії. Але навіть якщо не брати до уваги відгуки, в рамках підтримки розробники можуть самі захотіти додати нові функції, які раніше їм здавалися зайвими. Крім технічної підтримки та покращення на основі відгуків фахівці також займаються адмініструванням та наповненням контентом.

Підтримка програми передбачає, що вона має працювати в безперебійному режимі. Якщо мобільна програма не працює кілька годин поспіль, це може призвести до непоправних наслідків. В результаті відбудеться масовий відтік клієнтів, які дійдуть висновку, що мобільний додаток більше ніколи не запрацює, і зі спокійною душею підуть до конкурентів. Такого допускати не можна, тому що фінансові втрати в результаті можуть виявитися колосальними, і особливо це стосується великих компаній. Зазвичай, чим відоміший бренд, тим суворіші вимоги щодо нього пред'являють клієнти. 

Підтримка бізнес-додатку також включає контроль над працездатністю сервера, розробку оновлень, резервне копіювання та перевірку на відповідність поточної версії операційної системи, під якою працює програма. Крім того, важливо йти в ногу з часом, вивчати нові тенденції ринку, вміти передбачати настрої та запити користувачів. Для цього складається план підтримки на певний період (місяць, рік тощо). Бажано, щоб замовника повідомляли, коли мобільний додаток отримує суттєві апдейти або піддається "нещадному" редагуванню (щоб це не стало неприємним сюрпризом).  

У процесі супроводу мобільного додатка дуже важливо працювати з відгуками користувачів, але робити це потрібно обережно. Окрім конструктивної критики сумлінних користувачів, які дійсно хочуть допомогти розробникам покращити мобільну програму, можна зіткнутися із засланими ботами від конкурентів. Вони стверджуватимуть, що все погано, додаток ні на що не годиться і його потрібно повністю переробляти. На такі провокації вестись не можна. Потрібно вміти самим аналізувати свій проект, знаходити його слабкі та сильні сторони. 

Від чого залежить вартість підтримки мобільного додатку?

Вартість підтримки мобільного додатка залежить від багатьох факторів:

 • період підтримки (кілька місяців, рік, безстроково);
 • складність мобільної програми;
 • кількість співробітників веб-агентства, які будуть залучені;
 • які фахівці будуть залучені (програміст, дизайнер, маркетолог тощо);
 • кількість людино-годин, які будуть витрачатися;
 • частота випуску оновлень для мобільної програми;
 • інші фактори.

На вартість технічної підтримки мобільних програм можуть вплинути форс-мажорні обставини. Наприклад, інтернет-магазини App Store та Play Market можуть періодично оновлювати вимоги. В результаті може скластися ситуація, коли мобільний додаток стане недоступним для користувачів, тому що він не відповідає новим вимогам. У такому разі може знадобитися доопрацювання. Зазвичай інтернет-магазини дають цілий місяць на те, щоб внести необхідні виправлення, і цього вистачає. Головне — вчасно виявити повідомлення від інтернет-магазину про необхідність внесення правок та вжити необхідних заходів. 

Підтримка програми фахівцями необхідна через те, що вона не застрахована від виникнення багів. Навіть якщо перед релізом було проведено ретельне тестування, помилки можуть вилізти з часом. Отже, у підтримці мобільного додатка має брати участь програміст, який прагнутиме вчасно виявляти та усувати баги, а його робочі години доведеться оплачувати. І якщо після релізу часто виникають помилки, то це не означає, що програму розробили погані програмісти, а тестувальники не протестували її як належить.

Вартість підтримки мобільного додатка залежатиме і від того, наскільки часто виходять всілякі оновлення, апдейти та доповнення. Фахівці, які займаються розробкою апдейтів, витрачають чимало робочих годин. Адже щоразу, коли в мобільний додаток вносять виправлення, його доводиться знову програмувати, тестувати та опціонально наповнювати новим контентом. На окрему згадку заслуговує масштабування. Буває так, що спочатку замовник просить зробити йому простий додаток, а потім розуміє, що цього недостатньо, і просить значно розширити функціонал. У таких випадках чекає кропітка високооплачувана робота.

Підтримка додатків

Більшість наших клієнтів сприймає фразу "Ваш додаток готовий!" як підсумок чи фініш усієї роботи. Але ми поспішаємо вас попередити, що робота після цього лише починається. Так, багатьох ця новина не втішить. Але повірте, за сумою годин, що витрачаються на саппорт програми, робота, пов'язана з підтримкою, виявляється рівнозначною розробці. Поки ви приходите до тями від таких новин, ми продовжимо переконувати вас у необхідності техпідтримки.

Який бізнес вибирає?
Бізнес вже не боїться додатків, вони йому знайомі, тому сьогодні все менше сфер, які ігнорують роботи з техпідтримки програми. Якщо ваш додаток виконує ці функції, вам буде туго без саппорта:
Продаж товарів
Спілкування з клієнтами
Каталогізація
Збір інформації
Навчання
Кейси
Опікаємо додаток: етапи
Первинна перевірка
Найчастіше виявлену проблему фахівець знаходить на цьому етапі. Якщо це дійсно так, то робота відбувається в режимі easy mode. Трапляються іноді й складні випадки, коли програмісту доводиться витратити кілька днів, щоби знайти баг.
Профілактичні заходи
Ведення програми пов’язане з проведенням таких заходів на постійній основі. Ми з радістю полагодимо, але куди краще, якщо програма не ламається зовсім.
Реакція мангуста
Нерідко розв’язувати проблему потрібно швидко. Таке трапляється, якщо клієнт перестарався з кастомізацією сайту під себе, і ресурс перестав коректно працювати. Якщо в нашому контракті зазначена підтримка застосунку — обвал виправляється упродовж робочого дня.
Створюємо резервні копії
Буває й те, що виправлення, наприклад, помилки інтерфейсу, змінить зовнішній вигляд сайту. Клієнт незадоволений, хоче без помилок, і зі старим інтерфейсом. У цьому випадку на допомогу надходить резервне копіювання. Стосується воно контенту, структури, майже всіх складників вашої програми.
Support
Навіщо замовляти підтримку?
Потрібно встигнути за новими пристроями

Девайси оновлюються навіть не раз на рік, а щомісяця. Не втішайте себе надіями, що потім зможете наздогнати всіх і одразу. Завдяки запланованій підтримці ви завжди будете на плаву.

Нові можливості

Користувачі рідко бувають повністю задоволені програмою. У коментарях обов'язково знайдеться індивід, який пропонує додати нову “революційну” функцію, оскільки він уявив себе ще одним Стівом Джобсом. Але серед користувачів є й такі, що пропонують конструктивні ідеї. До них краще прислухатися, а допоможе в цьому знову ж таки підтримка.

Не забуваємо про конкурентів

Буває так, що ви не монополіст у своїй ніші. Це означає, що кожен день вам доводиться стикатися з конкурентами. Кажуть, що перемогти їх остаточно можливо, але для цього потрібно зробити продукт, який у 10 разів кращий за всіма показниками. Ви готові до такого?

Нові технології

Ми намагаємось надавати нашим клієнтам все нове та найкраще, але іноді просто не встигаємо. З цієї причини може знадобитися підтримка додатка. Це дозволить нам додавати нові важливі функції та залишатися потрібними довгий час.

Прокачування безпеки

Програми не бувають надто захищеними. Ми живемо у вік, коли інформація потребує захисту, тому закликаємо клієнтів вкладатися в неї.

TurnOff
iOS / Android

Супровід додатків на зазначених платформах та їх технічна підтримка відрізняються не так сильно, щоб виділяти під опис окремий блок тексту. З усім тим, ми можемо розповісти, що їх об'єднує і що обов'язково потрібно робити:

 • Оновлення мають виходити регулярно;
 • Регулярне системне тестування;
 • Переглядати відгуки клієнтів важливо для зворотного зв'язку;
 • Зміни не мають позбавляти користувачів звичних фішок;
 • Інформаційна підтримка (копірайтинг, контент) важлива нарівні з технічною.
Trust me
Різновиди підтримки
01
Технічна підтримка

Суть полягає в тому, щоб підтримувати роботу програми на нових версіях операційної системи, якщо відбулося оновлення. Сюди ж входять виправлення помилок та багів системи.

02
Підтримка розвитку

Ми не тільки покращуємо наявний функціонал, а й розвиваємо новий, формуємо беклог. Оновлення постійно заливаються в AppStore та Google Play.

03
Оцінка ефективності

Назва цього пункту говорить сама за себе. Ми оптимізуємо користувальницькі сценарії, проводимо UX-аудит, тестуємо різні гіпотези для поліпшення досвіду користувача.

Flower
Розвиток додатка
01
Корпоративна сфера

Мобільні продукти для корпоративних клієнтів — комплексна робота, розвиток якої зумовлено потребами компанії. Якщо запит пов’язати між собою співробітників різних відділів, що працюють на 1 та 7 поверхах, то наше завдання — скоротити відстань між ними до екрану смартфона.

02
Блокчейн

Програми сфери блокчейн мають чи не найвищий запит. Попри те, що поріг входження в розуміння сфери досить високий, це не заважає знаходити нових і нових адептів криптовалют. Програми з кожним днем ​​вимагають більшого захисту, більше безшовності, більше швидкодії. У технічному сенсі це постійні роботи з нашого боку.

03
Мобільна комерція

Завдяки пандемії COVID-19 нам вдалося дізнатися, що бізнес може працювати, незважаючи ні на що тільки завдяки додатку. Тому всі компанії з продажу речей, їжі, послуг інтегрувалися до наших смартфонів. Звичайно, кожна з них потребує технічної підтримки та стабільності, яку вони зможуть перевести в паралель зростання бізнесу.

Hugs
Довір свій додаток Brander
24/7
Вихідні — це, звичайно, добре. Однак клієнти платять нам за те, щоб вони могли спати спокійно, і ми з радістю надаємо їм таку можливість. Для цього працюємо навіть у святкові дні.
Оновлення відбувається безпечно
Такі роботи проводяться на спеціальних тестових серверах, тому основна версія збереже працездатність. Це особливо актуально для програм, якими люди користуються постійно (наприклад, месенджерів).
За проектом стежить менеджер
Його завдання — контролювати терміни здачі робіт, а також їхню якість. Він буде відповідати на всі питання, що виникають у вас, а також допомагати комунікувати з командою. Це буде незамінна людина у нашій спільній справі.
Реакція мангуста
Потрібно розуміти, що бувають непередбачені ситуації, і раптове ламання також трапляється. Як би ми не намагалися, але людський фактор все ще існує. Ми до цих ризиків готові та обіцяємо приступити до розв'язання проблеми протягом години.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Ми радимо не зупиняти підтримку ніколи. Всі описані вище пункти повинні були вас у цьому переконати, а якщо цього ще не сталося, зверніться до нашого менеджера, і він пояснить докладніше.
Ми працюємо з часовими трекерами. Отже, якщо програмісти не запускали трекер, то можна вважати, що роботи не було. У такому разі й платити не потрібно.
Дуже погано. Ви їх, швидше за все, навіть не побачите, адже магазини Apple та Google блокують їх.
Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
5 / 5 (52 голоса)