Підтримка мобільних додатків

Деякі замовники помилково сприймають підтримку мобільних програм як опціональну послугу, від якої можна відмовитися. Однак сьогодні, за умов жорсткої конкуренції, мобільну програму не можна залишати у незмінному вигляді без підтримки після релізу. На це є багато причин: додаток потрібно періодично адаптувати до оновлень ОС, захищати від атак хакерів, підлаштовувати до загальних змін на ринку, покращувати інтерфейс на підставі відгуків, отриманих від користувачів тощо.

Що включає підтримка мобільних додатків?

Підтримка програми фахівцями повинна починатися практично відразу після появи в онлайн-магазинах. Коли замовник вже починає тріумфувати та відчувати, як нова мобільна програма почне приносити йому прибуток, розробники не поспішають поділяти його радість, адже з їхньої точки зору підтримка триває і все ще попереду. 

По-перше, потрібно перевірити та переконатися, що технічно все працює справно. Сервер повинен витримувати велике навантаження, а користувачі не повинні мати справу з критичними багами, які можуть зіпсувати все враження. Всі програмні помилки потрібно знайти та усунути, і чим швидше це станеться — тим краще буде для всіх.

По-друге, після запуску процесу підтримки мобільного додатка потрібно відразу починати думати про перспективи. У цьому допоможуть користувачі, адже вони залишатимуть коментарі та підказуватимуть, що можна покращити для забезпечення кращого досвіду взаємодії. Але навіть якщо не брати до уваги відгуки, в рамках підтримки розробники можуть самі захотіти додати нові функції, які раніше їм здавалися зайвими. Крім технічної підтримки та покращення на основі відгуків фахівці також займаються адмініструванням та наповненням контентом.

Підтримка програми передбачає, що вона має працювати в безперебійному режимі. Якщо мобільна програма не працює кілька годин поспіль, це може призвести до непоправних наслідків. В результаті відбудеться масовий відтік клієнтів, які дійдуть висновку, що мобільний додаток більше ніколи не запрацює, і зі спокійною душею підуть до конкурентів. Такого допускати не можна, тому що фінансові втрати в результаті можуть виявитися колосальними, і особливо це стосується великих компаній. Зазвичай, чим відоміший бренд, тим суворіші вимоги щодо нього пред'являють клієнти. 

Підтримка бізнес-додатку також включає контроль над працездатністю сервера, розробку оновлень, резервне копіювання та перевірку на відповідність поточної версії операційної системи, під якою працює програма. Крім того, важливо йти в ногу з часом, вивчати нові тенденції ринку, вміти передбачати настрої та запити користувачів. Для цього складається план підтримки на певний період (місяць, рік тощо). Бажано, щоб замовника повідомляли, коли мобільний додаток отримує суттєві апдейти або піддається "нещадному" редагуванню (щоб це не стало неприємним сюрпризом).  

У процесі супроводу мобільного додатка дуже важливо працювати з відгуками користувачів, але робити це потрібно обережно. Окрім конструктивної критики сумлінних користувачів, які дійсно хочуть допомогти розробникам покращити мобільну програму, можна зіткнутися із засланими ботами від конкурентів. Вони стверджуватимуть, що все погано, додаток ні на що не годиться і його потрібно повністю переробляти. На такі провокації вестись не можна. Потрібно вміти самим аналізувати свій проект, знаходити його слабкі та сильні сторони. 

Від чого залежить вартість підтримки мобільного додатку?

Вартість підтримки мобільного додатка залежить від багатьох факторів:

 • період підтримки (кілька місяців, рік, безстроково);
 • складність мобільної програми;
 • кількість співробітників веб-агентства, які будуть залучені;
 • які фахівці будуть залучені (програміст, дизайнер, маркетолог тощо);
 • кількість людино-годин, які будуть витрачатися;
 • частота випуску оновлень для мобільної програми;
 • інші фактори.

На вартість технічної підтримки мобільних програм можуть вплинути форс-мажорні обставини. Наприклад, інтернет-магазини App Store та Play Market можуть періодично оновлювати вимоги. В результаті може скластися ситуація, коли мобільний додаток стане недоступним для користувачів, тому що він не відповідає новим вимогам. У такому разі може знадобитися доопрацювання. Зазвичай інтернет-магазини дають цілий місяць на те, щоб внести необхідні виправлення, і цього вистачає. Головне — вчасно виявити повідомлення від інтернет-магазину про необхідність внесення правок та вжити необхідних заходів. 

Підтримка програми фахівцями необхідна через те, що вона не застрахована від виникнення багів. Навіть якщо перед релізом було проведено ретельне тестування, помилки можуть вилізти з часом. Отже, у підтримці мобільного додатка має брати участь програміст, який прагнутиме вчасно виявляти та усувати баги, а його робочі години доведеться оплачувати. І якщо після релізу часто виникають помилки, то це не означає, що програму розробили погані програмісти, а тестувальники не протестували її як належить.

Вартість підтримки мобільного додатка залежатиме і від того, наскільки часто виходять всілякі оновлення, апдейти та доповнення. Фахівці, які займаються розробкою апдейтів, витрачають чимало робочих годин. Адже щоразу, коли в мобільний додаток вносять виправлення, його доводиться знову програмувати, тестувати та опціонально наповнювати новим контентом. На окрему згадку заслуговує масштабування. Буває так, що спочатку замовник просить зробити йому простий додаток, а потім розуміє, що цього недостатньо, і просить значно розширити функціонал. У таких випадках чекає кропітка високооплачувана робота.

Підтримка мобільних додатків


Підтримка мобільних додатків

Розробка мобільного застосунку не закінчується на публікації його в магазині застосунків. Це ціла система, яка має розвиватися постійно. Її розвиток залежить від безлічі чинників. І щоб ці чинники допомагали вашому бізнесу, а не заважали, потрібна підтримка мобільного застосунку. Щоби підтримка була корисною звичкою, а не нескінченним ремонтом, довіряйте її експертам.

Який бізнес вибирає?
Бізнес уже не боїться застосунків, вони йому знайомі, тому сьогодні все менше сфер, які ігнорують роботи з техпідтримки застосунку. Якщо ваш застосунок виконує зазначені функції, вам буде непереливки без саппорта:
Продаж товарів;
Спілкування з клієнтами;
Каталогізація;
Збір інформації;
Навчання.
Кейси
Опікаємо додаток: етапи
Первинна перевірка
У нас експертна команда, тому в більшості випадків проблема виявляється ще під час первинної перевірки. Це означає, що пофіксимо все ми дуже швидко. Але є і завдання із зірочкою, на які в програміста може піти кілька днів.
Профілактичні заходи
Ведення застосунку пов’язане з проведенням таких заходів на постійній основі. Ми з радістю полагодимо, але куди краще, якщо додаток не ламається зовсім. Щоби постійно контролювати ситуацію, наші програмісти налаштовують трекінг і отримують звіти в режимі реального часу.
Швидке розв’язання проблеми
Нерідко розв'язати проблему потрібно тут і зараз. Наші фахівці завжди оперативно беруться за розв'язання проблеми.
Створюємо резервні копії
Ми створюємо резервні копії, що дає нам змогу завжди оперативно відкотити додаток на робочу версію.
Впровадження нового функціоналу
Підтримка мобільного застосунку передбачає додавання нового функціоналу. У ніші з’явився тренд і вам теж потрібно таке? Не проблема.
Support
Навіщо замовляти підтримку?
Потрібно встигнути за новими пристроями

Девайси оновлюються навіть не раз на рік, а щомісяця. Не втішайте себе надіями, що потім зможете наздогнати всіх і одразу. Завдяки запланованій підтримці ви завжди будете на плаву.

Нові можливості

Коментарі користувачів — джерело ідей для розвитку вашого мобільного застосунку. Негативні коментарі підкажуть вам, що необхідно виправити в терміновому порядку, щоб не втратити користувачів, а в позитивних — ви знайдете підказки, який функціонал ваші клієнти хотіли б побачити. Також не забувайте, що мобільна розробка постійно розвивається, з’являються нові технології, тому додавати новий функціонал бізнесу життєво необхідно, щоб залишатися затребуваним.

Не забуваємо про конкурентів

У кожній ніші є конкуренція. Десь більша, десь менша, але вона є завжди. Завдання кожного бізнесу бути кращим. Ви розвиваєтеся і ваші конкуренти розвиваються. Якщо не оновлювати додаток, ви можете від них відстати. А щоб стати лідером у категорії, потрібно не просто оновлювати, а і впроваджувати новий функціонал першим. Щоб не просто бути не гірше, а стати найкращим.

Безпека понад усе

Додатки не бувають занадто захищеними. Навіть невелика програма з мінімальним функціоналом має бути захищена. Магазини застосунків висувають свої вимоги до безпеки застосунку та захисту даних, що теж потрібно враховувати.

Профілактика — найкраще лікування

Користувачам дуже не подобається, якщо додаток лагає або вилітає. Щоб цього не сталося, необхідний постійний моніторинг. Спеціаліст знаходить проблему і вирішує її до моменту, як користувач її помічає, засмучується і ставить негативну оцінку.

TurnOff
Що має бути в додатку на iOS і Android?

Супровід застосунків на iOS і Android та їхня технічна підтримка відрізняються не настільки сильно, щоб виділяти під опис окремий блок тексту. Проте ми можемо розповісти, що їх об’єднує і що обов’язково потрібно робити:

 • оновлення мають виходити регулярно;
 • регулярне системне тестування;
 • переглядати відгуки клієнтів важливо для зворотного зв’язку;
 • зміни не мають позбавляти користувачів звичних фішок;
 • інформаційна підтримка (копірайтинг, контент) важлива нарівні з технічною.
Trust me
Різновиди підтримки
01
Технічна підтримка

Суть полягає в тому, щоби підтримувати роботу програми на нових версіях операційної системи, якщо відбулося оновлення. Сюди ж входять виправлення помилок та багів системи.

02
Підтримка розвитку

Ми не тільки покращуємо наявний функціонал, а й розвиваємо новий, формуємо беклог. Оновлення постійно заливаються в AppStore та Google Play.

03
Оцінка ефективності

Назва цього пункту говорить сама за себе. Ми оптимізуємо користувальницькі сценарії, проводимо UX-аудит, тестуємо різні гіпотези для поліпшення досвіду користувача.

Hugs
Підтримка мобільних додатків - 10
Ht.KZ -головний експерт з подорожів
Підтримка мобільних додатків - 11
Сервіс продажу автобусних квитків Inbus
Підтримка мобільних додатків - 12
Мережа АЗС і магазинів Wog
Підтримка мобільних додатків - 13
ЗВ - мережа ювелірних магазинів Золотий Вік
Довірте свій додаток Brander
24/7
Наша команда підтримки завжди на зв’язку. Ми оперативно реагуємо на критичні помилки й одразу їх виправляємо.
Оновлення відбувається безпечно
Такі роботи проводяться на спеціальних тестових серверах, тому основна версія збереже працездатність.
За проєктом стежить менеджер
Його завдання — контролювати терміни здачі робіт, а також їхню якість. Він буде відповідати на всі питання, що виникають у вас, а також допомагати комунікувати з командою.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Ми радимо підтримувати мобільний додаток на постійній основі. Якщо у вас залишилися питання, ви можете запросити консультацію в нашого менеджера.
Ми працюємо за часовими трекерами. Отже, якщо програмісти не запускали трекер, то можна вважати, що роботи не було. У такому разі й платити не потрібно.
Відсутність підтримки в застосунках може призвести до неприємних наслідків: несправності та помилки, відставання від конкурентів, уразливості безпеки, відсутність нових функцій і поліпшень. Як результат — видалення застосунку, а також негативні відгуки та низький рейтинг, що відлякують потенційних користувачів.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
5 / 5 (52 голоса)