Створення програми на flutter, Розробка програми на flutter в Україні - Brander

Створення додатка на Flutter передбачає використання безплатного та відкритого функціоналу для розробки мобільного інтерфейсу користувача. Цей функціонал є розробкою Google. Flutter дозволяє створювати програми з повторюваним масивом коду. Це означає, що для розробки двох різних програм під iOS та Android можна залучити ту саму мову програмування. Ця мова отримала назву Dart, і за її створенням також стоїть Google.

Переваги створення додатків на Flutter

Список переваг розробки програм на Flutter виглядає так:

  1. Економія. Завдяки використанню загальної бази коду у процесі розробки для різних операційних систем вдається заощадити приблизно 40%. Якщо ж йдеться про розробку двох окремих нативних додатків для iOS та Andoid, то замовнику по суті доводиться оплачувати два різні проєкти, над якими працюватимуть дві різні команди фахівців. Це головна причина, чому багато стартапів, які відчувають дефіцит початкового капіталу, вибирають кросплатформову розробку Flutter. Зекономлені кошти можна витратити на інші засоби просування свого продукту, які не пов'язані з додатком.
  2. Швидкість. Оскільки при розробці програм на Flutter використовується однаковий код для iOS та Android, у них використовується ідентична бізнес-логіка. Внаслідок цього вдається значно скоротити час на розробку. Практично всі етапи створення програми через Flutter здійснюються швидше. Наприклад, для розробки нативних програм доводиться залучити двох дизайнерів, а з кросплатформою може впоратися навіть один, причому він укладеться в ті ж терміни. Якщо додаток не надто об'ємний і складний, то для його розробки може знадобитися лише один-два місяці.
  3. Функціонал. Програма на Flutter може покрити потреби більшості бізнесменів. Технологія якісно опрацьована та надає розширений функціонал, тому вона підходить для проєктів різної спрямованості. Ринкова ніша, яку займає замовник, немає принципового значення. Це може бути ритейл, страхування, гуртовий продаж, виробництво харчових продуктів і що завгодно. За допомогою Flutter здійснюється розробка великих та складних програм, які можуть обслуговувати мільйони унікальних користувачів щодня. Великого навантаження такі програми не бояться.
  4. Технічна підтримка. Ви, напевно, чули про те, що навіть після завершення розробки додатка робота над ним не закінчується. Необхідність підтримки виникає практично відразу після того, як програма потрапляє до інтернет-магазину Play Market або App Store. Користувачі відразу ж починають виявляти баги та недоробки, після чого їх доводиться оперативно виправляти. Крім того, надалі програму потрібно буде оновлювати та доопрацьовувати, розширювати її функціонал. Програми, написані на Flutter, мають загальний код, тому підтримувати їх буде простіше і дешевше, ніж нативні аналоги.
  5. Продуктивність. При створенні програми на Flutter не доводиться спиратися на проміжні інтерпретації, і це важлива відмінність від інших кросплатформових фреймів. Програма, розроблена на Flutter, одразу переводиться в машинний код. Завдяки цій особливості продуктивність програми за багатьма параметрами не поступається нативним розробкам. У деяких випадках анімація користувача буде навіть більш плавною, і особливо це стосується складних сценаріїв. Ні для кого не секрет, що користувачі люблять програми, які не гальмують після розробки.

Приклади відомих програм на Flutter

Мабуть, найяскравіший приклад розробки програми на Flutter — це відомий Google Ads. Саме таку назву отримав рекламний сервіс, що дозволяє виводити оголошення безпосередньо у пошукових видачах Google. Такі оголошення зазвичай з'являються в самому верху видачі, тому шанс, що на них клацне користувач, дуже високий. Реклама також може виводитися збоку та внизу сторінки. Єдине, що може відлякати користувача, це наявність слова "реклама" в подібних оголошеннях. Таким способом користувача хіба що чесно попереджають, що хочуть його заманити у свій інтернет-магазин, онлайн-гру тощо. 

Іншим яскравим прикладом розробки відомого додатка на Flutter вважається eBay. Це найвідоміший у світі інтернет-аукціон, де можна купити чи продати буквально все, що завгодно. На пострадянському просторі eBay завоював популярність в основному через те, що на ньому можна купити техніку, що була у використанні, яка, само собою, коштує значно дешевше, ніж нова. Наприклад, можна купити старий айфон у хорошому стані, тому що продавець купив собі нову модель гаджета Apple і бажає позбутися старої. Однак у західних країнах eBay, розроблений на Flutter, цікавий користувачам насамперед як аукціон, де можна придбати унікальну річ.

Ще один приклад вдалої розробки програми на Flutter — це Alibaba, один із найбільших у світі віртуальних торгових майданчиків. Ця китайська розробка приваблює покупців зі всього світу своїми доступними цінами та широким асортиментом. Спочатку вона створювалася спеціально для представників малого та середнього бізнесу. На відміну від Aliexpress, Alibaba більше орієнтована гуртову торгівлю, проте можливі винятки. 

Програма Groupon — це ще одна цікава розробка на Flutter. Цей сервіс дозволяє економити гроші шляхом застосування віртуальних купонів. Як фізичні, так і віртуальні купони дозволяють отримувати знижки понад 60% на всі категорії товарів, чи то послуги, подорожі чи харчові продукти. Запустивши програму Groupon, розроблену на Flutter, ви побачите місцеві пропозиції, засновані на даних про ваше місцеперебування, отримані через геолокацію. Існують різні версії такого програмного забезпечення, призначені для смартфонів та настільних ПК, проте обліковий запис для них один.

Створення додатків на Flutter

Програмний каркас Flutter з відкритим вихідним кодом домінує у світі кросплатформової розробки, дозволяючи створювати програми для iOS та Android. Flutter розроблено компанією Google. Вони подбали про те, щоб робота з Flutter нагадувала пурхання метелика. Запевняємо, що їм ідеально вдалося передати це відчуття. Розберемо Flutter детально та розповімо, навіщо він вам потрібен.

Якому бізнесу це потрібно?
Flutter має великий попит серед представників бізнесу, оскільки сильно перевершує інші інструменти за швидкістю роботи, зручністю та підтримкою. Наша мета — допомогти підприємцям швидше запустити свою ідею в інтернеті, а кросплатформова розробка цьому сприяє. Flutter підходить для таких сфер:
Маркетплейс
B2B/B2C
Побутова техніка
Продаж товарів для дому
Будівельні магазини
Доставляння їжі (продуктів)
Освіта
Як ми розробляємо?
Починаємо зі знайомства
Для нас важливо не лише побачити замовника, а й відчути настрій, з яким він підходить до своєї справи. Можете вважати ваше вступне інтерв'ю нашим захистом від несумлінних клієнтів. Під час розмови ми зможемо перевірити вас, а ви — нас. Це не шпигунські ігри, а лише необхідність.
Дизайн і перша демонстрація
Достатньо первинного макета, і ви приблизно зрозумієте, в якому вигляді програма дійде до вашого смартфона, а після і до пристроїв клієнтів. Ця демонстрація вселяє впевненість і дозволить нам рухатися вперед швидше.
Програмування
Коли дизайн відточений до стану сталевого непорушного моноліту, ми передаємо програмістові роботу. Він вільний вносити редагування, якщо вважає, що від такого дизайну страждатиме функціональна частина. Іноді доводиться боротися за естетику, але найчастіше для додатка вона не така вже й важлива.
Test your might!
Яким би легким додаток не був, його потрібно тестувати. Найменший баг, навіть якщо він здається не таким вже й важливим, позначиться на загальному враженні покупця. Якщо він не зможе за допомогою п'яти клаців сплатити за товар, або фотографія цього самого товару у нього не завантажиться, то зіпсується все враження.
flutter kicks
В чому переваги Flutter?
01
Дозволяє швидко оцінити

Припустимо, ви запланували стартап. Необхідно швидко оцінити життєздатність ідеї, а для цього потрібен додаток. За допомогою Flutter процес розробки прискорюється втричі-вчетверо, а значить і результат ви побачите швидше.

02
Дві системи одним махом

Найчастіше компаніям ніколи розробляти окремі програми під iOS та Android. У такі моменти кросплатформа стає оптимальним рішенням, надаючи власникам iPhone та Xiaomi однакові можливості роботи з вашим додатком.

03
Односторінковий функціонал

Цей аргумент також працює на швидкість виконання робіт. Додаток на одну сторінку вимагає менше часу на розробку. Наш спеціаліст з Flutter приділить деталізації додаткову увагу, щоб мінімалізм не здався порожнечею.

04
Стиль понад усе

Flutter приємно підлаштовувати під себе, адже система гнучка та чуйна. Можна вигадати будь-який інтерфейс, додати до нього кілька графічних елементів і подбати про зручність кінцевого користувача.

water
Гучні назви як приклади
01
eBay

Це всім відомий великий американський маркетплейс. Як бачите, технологія на кросплатформі пішла йому на користь. Судячи з оборотів, що зростають щорічно, обсяги продажів тільки збільшуються, але двигун Flutter все ще справляється.

02
Google Assistant

Вас не дивує, що каркас для додатків від Google чудово працює з їхніми продуктами? Flutter має набір алгоритмів, що дозволяють здійснити розробку голосового помічника, якщо така буде потрібна вашому бізнесу.

03
Alibaba

Ще один маркетплейс, який працює з величезним асортиментом товарів. Розробникам не потрібні складні функції кожної з мобільних платформ, тому що для них головну цінність представляють власники пристроїв. Саме вони купують, на них робиться ключова ставка.

04
PokerStars

Виявилося, що для гри в карти з користувачами усього світу потрібно не так вже й багато. Головним параметром стала швидкість з'єднання та можливість швидко знаходити собі супротивника. Жвавий Flutter упорався з цим завданням, хоча ніхто й не сумнівався.

mark
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Маркетплейс, консалтинг, B2B/B2C, доставляння.
Оскільки Flutter популярний серед маркетплейсів і необхідний для їх швидкої розробки, його окупність залишається динамічною. Складно загадувати наперед без будь-якої аналітики, але через один-три місяці ми точно почнемо бачити перші серйозні результати.
Завжди важливо розуміти суть завдання. Якщо вам потрібно швидко, надійно та без ухилу в особливості iOS або Android, тоді вам потрібна кросплатформа. Наприклад, Flutter.
Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
4.6 / 5 (65 голосів)