Розробка мобільних програм на Python

У розробці мобільних програм на Python використовується одна з найбільш популярних мов програмування сучасності. З її допомогою здійснюється розробка серйозних мобільних додатків і веб-сайтів, а кодери-початківці навчаються програмувати. Завдяки досить низькому порогу входження ця мова використовується не лише професійними розробниками. Python використовується багатьма відомими брендами. Наприклад, з його допомогою здійснювалася розробка алгоритму рекомендацій Netflix. 

Розробка мобільних програм на Python та інші сфери його застосування

При створенні мобільних програм на Python використовується мова скриптів. Завдяки своїй універсальності він придатний для вирішення багатьох завдань для різних платформ. Це можуть бути як мобільні операційні системи, так і серверне ПЗ. На відміну від JavaScript, Python є мовою, що інтерпретується. Мобільна програма, створена з його допомогою, виглядає як простий текстовий файл. Код розробки можна створювати в будь-якому зручному редакторі, або використовувати спеціальні інструменти, такі як Spyder або IDLE. Мобільні програми, створені на Python, оточують нас усюди. Це всілякі веб-програми, мобільні та комп'ютерні додатки, а також ігри.

Розробка мобільних програм на Python здійснюється не так часто, як створення веб-сайтів. Для вебу вже здійснили розробку великої кількості фреймів, таких як Flask і Django. Python також використовується для збору даних на сайтах, для чого застосовуються спеціальні бібліотеки. Як не дивно, Python також став улюбленою мовою програмування серед вчених. Це пояснюється його простотою розробки, лаконічністю та достатньою кількістю супутніх інструментів. Існують бібліотеки Python, зручні для побудови графіків, здійснення складних досліджень та обчислень.

Нерідко зустрічаються і десктопні програми на Python. Навіть попри те, що ця мова не компілюється, вона дозволяє розробляти програми для настільних ПК. З її допомогою створюються такі корисні речі як менеджери торентів, інструменти для розробки об'ємної графіки, центри додатків тощо. Інша сфера застосування Python — це автоматичне тестування. Фахівці, які працюють з автоматизацією, вибирають його через велику спільноту, зрозумілий синтаксис, зручність розробки та простоту. Все це важливо для тих, хто не має за плечима великого досвіду.

Створення мобільних програм на Python здійснюється рідше, оскільки для цієї мети більше підходить JavaScript, Swift тощо. Однак ця мова добре себе зарекомендувала для розробки серверної частини програми. Наприклад, у всьому відомої програми Instagram сервер працює на Python. Однак за бажання цю мову можна використовувати для розробки будь-яких програм, у тому числі мобільних. Для цього у Python є фрейми, придатні для розробки кросплатформових рішень, тобто мобільних додатків, які однаково добре працюватимуть під iOS та Android. 

Серед програм на Python часто зустрічаються ігри, які повністю або частково створені цією мовою. Багато хто помилково думає, що він не придатний для серйозних розробок, але це твердження можна легко спростувати конкретними прикладами. Як приклади можна навести такі хіти як World of Tanks та Battlefield. Але тут слід зазначити, що Python більше адаптований для розробки скриптів та моделі поведінки штучного інтелекту, ніж для роботи над інтерфейсом та графікою. Створений за його допомогою штучний інтелект буває настільки гарним, що перемагає навіть спортсменів, які беруть участь у змаганнях з комп'ютерних ігор на професійному рівні.

Розробка мобільних програм для iOS на Python

Розробку програм для iOS на Python можна умовно розділити на кілька етапів:

  • аналіз бізнесу та ринку, складання ТЗ;
  • розробка першого прототипу;
  • розробка дизайну;
  • програмування та верстка;
  • тестування;
  • реліз;
  • підтримка.

Зазвичай все починається зі знайомства, коли замовник представляє веб-агентству свій бізнес і пояснює своїми словами, яку програму він хоче отримати після розробки. На даному етапі складається технічне завдання, де будуть вказані розцінки, кількість залучених фахівців, робочих годин тощо.

Наступний етап розробки мобільного додатка на Python — це створення першого прототипу. До розробки підключається дизайнер, який робить перші нариси та формує основу майбутнього мобільного інтерфейсу. На цьому етапі вітаються зауваження від замовника, який може вимагати внесення коригування. Програміст здійснює розробку коду для деяких основних функцій, щоб прототип не виглядав "мертвим", і у замовника з'явилася можливість його протестувати. Мобільний інтерфейс має бути зручним та зрозумілим, тому що для iOS це чи не ключова вимога.

Розробка дизайну мобільного додатка на Python пройде простіше і швидше, якщо заздалегідь фахівці добре попрацювали над прототипом. Сирий і безбарвний прототип потрібно наповнити помірно яскравими фарбами та зробити так, щоб все виглядало цілісним і злагодженим. Мобільний інтерфейс після розробки має бути не лише візуально привабливим, а й зручним з погляду користувача. Ознака добре спланованого дизайну — це коли мобільним користувачам не доводиться довго шукати потрібну кнопку і загалом відчувати труднощі з навігацією або пошуком потрібного контенту. 

Найважливішим етапом створення програми на Python слід вважати програмування. Зазвичай він починається відразу після старту робіт з розробки дизайну та проходить паралельно. Саме тут мова Python повністю розкриває свій потенціал. Під версткою зазвичай мають на увазі розробку адаптації мобільного додатка до різних мобільних пристроїв, у яких відрізняються розміри та роздільна здатність екранів. Однак у випадку з iOS це завдання не таке вже складне, оскільки парк гаджетів Apple значно менше, ніж в Android, де виробники смартфонів обчислюються десятками, і у кожної фірми є свої особливості.

Програма для iOS на Python обов'язково зіткнеться з критичними або просто неприємними багами, якщо не провести тестування після розробки. Потрібно переконатися, що програміст не припустився серйозних помилок при розробці коду, і програма Python працює справно. Після тестування роботу показують замовнику, і якщо він дає добро, мобільний додаток завантажують в інтернет-магазин AppStore. Фахівці Apple перевірять мобільний додаток щодо відповідності вимогам розробки, причому на це може піти чимало часу. Якщо програму з якихось причин забракують, тоді доведеться вносити виправлення. 

Після розробки програми на iOS для Python потрібно відразу переходити до підтримки. На жаль, мобільна програма не зможе функціонувати як така тривалий час. Її слід періодично оновлювати, доповнювати контент, стежити за її працездатністю. Навіть якщо розробку зробили на відмінно, і мобільний додаток на Python працює як годинник, то рано чи пізно без підтримки він просто перестане функціонувати. Це відбудеться через чергове оновлення операційної системи iOS. Практично після кожного такого оновлення у цієї мобільної ОС змінюється програмний код, внаслідок чого доводиться вносити зміни й до коду програми.

Розробка мобільних додатків для Android на Python 

Розробку додатків на Python для Android вибирають не випадково, адже під цією операційною системою працюють близько 75% мобільних пристроїв у всьому світі. Програми для iOS приносять своїм розробникам більше грошей після розробки. Але це не означає, що розробляти програмне забезпечення для Android на Python немає ніякого сенсу. Багато залежатиме від цільової аудиторії та її потреб, проте оптимальним варіантом вважається розробка для обох мобільних операційних систем. Якщо залишити користувачів Android без програми, це може негативно вплинути на конверсії. 

Особливість програм на Python для Android полягає в тому, що вони повинні враховувати розміри екранів та інші характеристики сотень різних мобільних пристроїв. У випадку з iOS кількість смартфонів та планшетів обмежена, що значно спрощує розробку. Однак під керуванням Android працюють мобільні пристрої від різних виробників, причому їхня кількість збільшується з кожним місяцем. Через це іноді доводиться обмежувати рамки та "закручувати гайки" користувачам застарілих смартфонів з попередніми версіями мобільних ОС.

Гнучкість додатків для Android на Python можна розглядати як гідність, і як недолік. Дизайнеру при розробці доводиться адаптувати інтерфейс під велику кількість різних екранів та враховувати особливості різних версій мобільних ОС. Слід розуміти, що переважна більшість користувачів Android звикла заощаджувати, тому купують бюджетні смартфони з маленькими екранами. Операційну систему вони хотіли б оновлювати до останньої версії, але найчастіше мобільний пристрій просто не дозволяє це зробити. Наприклад, смартфон може бути обмежений ОС Android 8 без можливості поновлення.

Безперечно те, що розробка Android додатків на Python завдає програмістам, верстальникам та іншим фахівцям більше проблем. У випадку з iOS все набагато простіше, адже користувачі цієї мобільної операційної системи завжди прагнуть встановити останню свіжу версію програмного забезпечення. Їхні мобільні пристрої ідентичні, в них використовуються процесори та інші робочі вузли від одного і того ж виробника. Відмінності мають швидше косметичний характер: десь екран трохи більше, а десь пам'яті менше. Користувачі iOS не знають, що таке проблеми сумісності, і звикли до позитивного досвіду користувача.

Але заради справедливості треба помітити, що в Android додатків на Python є свої переваги. Мабуть, головний плюс — це менш сувора модерація Play Market після розробки. Якщо мобільний додаток на Python не є відверто вірусною або шпигунською програмою для викрадення даних користувачів і з горем навпіл працює на мобільних пристроях, то його пропустять. Передбачено спеціальний маркет для бета-версій, де можна опублікувати мобільну програму із дуже сумнівною працездатністю після розробки. 

Підсумовуючи, ми можемо сказати, що розробка програм для Android на Python необхідна для охоплення всієї мобільної аудиторії повністю. Користувачі iOS платоспроможніші, вони охочіше купують товари та послуги онлайн. Однак власники смартфонів Android теж потребують багатьох послуг, які може надавати мобільний додаток на Python після розробки (наприклад, інтеграцію з картами Google для полегшення навігації та знаходження умовного магазину).

Від чого залежить вартість розробки мобільних програм на Python?

На жаль, факторів, які впливають на вартість створення мобільного додатка на Python, безліч. Це залежатиме від кількості функцій, складності дизайну, часу на розробку та інших факторів. Важливо, щоб ці моменти обговорювалися на початковому етапі, коли складається технічне завдання і формується загальна концепція проекту. Попередити замовника про можливі витрати заздалегідь — це правило гарного тону для будь-якої IT-компанії.

Процес створення програми на Python можна порівняти з будівництвом гарного будинку. Безсумнівно те, що майбутній власник будинку може сам вирішувати, які будівельні матеріали використовувати, скільки буде кімнат, чи потрібен водогін і т. д. Однак якщо він на всьому буде економити та відмовлятися від багатьох важливих деталей, таких як санвузол, то в результаті будинок може виявитися непридатним для життя. Зовні житло здаватиметься затишним та стильно оформленим, а всередині воно виявиться порожнім та марним. Економія — це саме по собі може й непогано, але заощаджувати треба в міру, адже скупий завжди платить двічі. 

Схожа картина спостерігається при розробці додатків на Python. Можна позбавити його багатьох критично важливих функцій, відмовитися від роботи верстальника та тестувальника, не дати контент-менеджеру розбавити суху програму корисною та просто цікавою інформацією. У результаті додаток на Python стане схожим на гарну обгортку, всередині якої відсутня цукерка. Користі від нього буде замало, тому що власники різних мобільних пристроїв просто не знайдуть у ньому необхідний функціонал. Конверсії будуть незначними, у результаті чого навіть мінімальні вкладення  не зможуть окупитися.

При розробці кросплатформового додатка на Python навіть ціни окремих етапів можуть відрізнятися. Наприклад, розробку дизайну можна поділити на окремі складові. Окрім безпосередньої роботи над UI та UX також знадобиться створення логотипа та брендингу (фірмового стилю проекту). Якщо у додатку має бути багато анімації, то знадобиться залучити до проекту додаткового фахівця, який займається саме "оживленням" картинок. 

Для Android або iOS програми на Python іноді потрібна розробка складної серверної частини, і особливо якщо йдеться про розробку месенджера або іншого сервісу з об'ємними базами даних. Це навіть більш трудомісткий процес, ніж створення візуального інтерфейсу. Доводиться прораховувати логіку роботи програми на Python та її архітектуру. Інформація повинна дублюватися в режимі реального часу, тому що без резервної копії тут ніяк. Дані користувачів повинні бути захищені, а для їх зберігання знадобиться окремий слот. 

Як iOS, так і Android додатки на Python після розробки потрібно тестувати. Досвідчені фахівці зі сфери програмування вміють передбачати програмні помилки заздалегідь, і роблять усе можливе, щоб їх не допустити. Однак форс-мажорні ситуації бувають різні, і передбачати їх наперед складно. Достатньо уявити ситуацію, коли після списання грошей з рахунку пристрій користувача втратив з'єднання з інтернетом. Потрібно передбачити механізм, який запобігатиме списанню коштів у таких випадках. Саме такими кейсами займаються професійні тестувальники.

Розробка мобільних додатків на python

Python популярний. Дуже. З початку 90-х і до сьогодні заслужив славу найпоширенішої мови програмування. Підходить для найпоширеніших завдань: від редагування старого коду до написання нового, зокрема повноцінних додатків. Про них і поговоримо сьогодні. Будь ви бізнесменом або простим перехожим, вам буде цікаво дізнатися, що може Python в умілих руках.

Python вважається інтерпретованим. Це знижує час на цикл редагування додатка та його тестування. Що це означає для вас? Ви швидше зможете доторкнутися до підсумкового продукту й оцінити, куди направили бюджет. Розкажемо, як відбувається робота за пунктами.

Кейси
Як налаштовано процес?
Без знайомства ніяк
Ви можете хотіти додаток на Python, а можете маркетингову кампанію. Обидва процеси вимагають обговорення, тому закликаємо вас виходити на контакт якнайшвидше й розповідати всі свої гарячі ідеї.
Ідеї ​​та план реалізації
Можна назвати цей пункт технічним завданням. Вам, напевно, захочеться дізнатися, скільки коштує проєкт і скільки на нього піде часу. У випадках із додатком на Python вся скрупульозна аналітика буде детально показана в нашому плані реалізації проєкту.
Вебдизайн
Стадія художнього складника. Попри те, що до цього моменту ми знаємо ваші уподобання, дизайнер завжди дивує нас і робить понад сподівання. Він розраховує мінімум на «вау».
За справу береться програміст
З естетичного складника інтерфейсу ми потішилися вдосталь на минулому етапі, настав час жорсткої реалізації для Інтернету. Завдання програміста на Python знати всі нюанси мобільних платформ Android та iOS. Ці глибинні знання відрізняють професіонала від аматора. Ми з останніми не працюємо.
Тестування та реліз
З’являються ознаки закінчення роботи, але віддавати вам її на суд поки рано. Тільки коли додаток пройде низка наших тестів, це стане можливо. Вони визначать, наскільки продукт стійкий до стресів і чи зможе в майбутньому показувати висоти.
Python
Про нас улюблених
Ми робимо крутий продукт
Куди більше гарного сайту або кмітливих описів кейсів говорить ефективність. ККД, якщо хочете. За плечима десять років досвіду, а кількість реалізованих проєктів перевищила тисячу. Ми пожвавлюємо власний девіз — «Довіру треба завоювати». І ми ой як завойовуємо її!
Ми даруємо амбіції
Не кожен бізнес, який приходить до нас за послугою, усвідомлює потенціал своєї справи. Ми й далі стверджуємо — мислити треба за межами коробки! Тому кожному клієнту ми пропонуємо не тільки одинокий додаток або сайт, але й усе, чого потребує сучасний бізнес: маркетинг, пакет промо-матеріалів, підтримку після релізу.
Секретики
Ми тримаємо таємницю клієнта під сімома замками. Здавалося б, яка ситуація може вимагати такої конфіденційності… Повірте, випадки бувають різні. Деколи клієнт приходить до нас з ідеєю, що зможе перевернути ринок. У такому разі наше стратегічне завдання — тримати його в секреті до останнього.
Нарешті, ми спартанці своєї справи
Там, де інші бояться — ми вриваємося з ентузіазмом, де конкуренти роблять «аби було» — ми створюємо шедеври. Python — поширена платформа і вимагає скрупульозності, яку ми вважаємо своєю коронною рисою. Усе це отримаєте ви, хто довірить нам роботу над своїм продуктом.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Що більше, ми вас навчимо. Є небезпечний міф, що агенції намагаються зробити клієнтів залежними від себе, щоби постійно викачувати з них фінанси. Ми рішуче відхрещуємося від такої тактики, адже зацікавлені в навченому клієнті. Шансів, що він розповість про наш сервіс другові, а той своєму другові, стає набагато більше.
Інша справа, якщо йдеться про технічну підтримку, її потрібно проводити регулярно. Хвилюватися за переплати за повітря не варто, адже у своїй роботі ми використовуємо годинниковий трекер, тобто платити вам доведеться лише за фактичну роботу.
50+

Проектів завершено на UpWork

5

Проектів отримали Honorable Mentions

Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
Голоси відсутні