Technologies

PYTHON

Python — високорівнева мова програмування загального призначення. Короткий синтаксис, чітка структура і висока швидкість обробки даних зробили її однією з найпопулярніших в найрізніших галузях, від ігрової індустрії до BigData. Вона доступна у всіх операційних системах, від UNIX, до Linux, і звичайно ж Mac OS і Windows, а головне, відмінно сумісна з апаратною частиною і легко інтегрується зі стороннім ПЗ.

 

Мову python використовують в серверному, прикладному і веб програмуванні. За даними StackOverflow вона єдина стабільно збільшує свою популярність серед розробників і попит на них вже 5 років, а у 2020 обігнав навіть Java, зайнявши другу сходинку в рейтингу найбільш перспективних.

 

Мова пітон (пайтон) універсальна, але найбільше використовується в розробці веб додатків, машинному навчанні (для нейромереж та штучного інтелекту), а також для написання серверної частини складних додатків.

Що можна написати на Python
Веб розробка 1 / 7

Пітон — мова програмування, якому понад 20 років. За цей час він обзавівся фреймворками, такими як Pyramid, Flask і Django — третій за популярністю серверний фреймворк у 2020, а також кілька інших. З їх допомогою можна створювати потужний, компактний і безпечний бекенд для веб додатків. Крім того, ентузіасти пайтон написали та різні движки, як, наприклад, CMS Wagtail, розроблена на фреймворку Джанго. Вони не дуже відомі в російськомовному сегменті інтернету, але добре показують які завдання можна вирішувати використовуючи мову python. Сам же Джанго і Пітон з нативною підтримкою асинхронного програмування — дуже популярне, швидке і продуктивне бекенд-рішення.

Програми для ПК 2 / 7

Найвідоміший приклад складного софта написаного на Пайтон — Blender, програма для 3D-моделювання. Крім неї є багато програм для різних збірок Linux.

Мобільні додатки 3 / 7

Програми для iOS і Android невигідно писати на Python — вони будуть занадто повільними, у порівнянні з тими, що написані на нативними мовами. Найчастіше розробники використовують «рідні» Kotlin (Java, C #) для андроїд і Swift (Objective-C) для айос, щоб написати клієнтську частину програми — його інтерфейс, а елементи python застосовують на серверній частині. Саме так вчинив Instagram. Кешування, обробка фотографій, direct message і звичайно ж персоналізована реклама — робота скриптів на пайтон.

Ігри та мультиплікація 4 / 7

Гейм-індустрія одна з тих, де використовується python, але не для графіки (хоча це можливо), а для сценарних скриптів, що запускають та обробляють події. Яскраві приклади розраховані на багато користувачів ігри World of Tanks і EVE Online. Той же принцип використовує і студія Pixar при створенні мультфільмів.

Мікропроцесори 5 / 7

Ті, хто знає, як програмувати на python, знаходять застосування своїм навичкам у створенні мікроконтролерів для ЧПУ, які своєю чергою можуть використовуватися в банківських, виробничих і звичайно телекомунікаційних вбудованих системах.

Data Science та engineering 6 / 7

Нейронні мережі та машинне навчання — третій за популярністю спосіб використовувати Пайтон. Щоб проєктувати серйозні статистичні системи, потрібно знати не тільки python, а й глибоко вивчити математику, хоча прості нейромережі та аналітику можна запрограмувати «на коліні». Поки NASA та інші наукові центри використовують python для теоретичних обчислень, а фінансові корпорації прогнозують поведінку ринку, в e-commerce має попит data engineering — розробка складних скриптів для роботи з Big Data для комерційних завдань, наприклад, для аналітики покупців в інтернет-магазині або відвідувачів інформаційного сайту.

Скрипти та плагіни 7 / 7

Найчастіше програмування на python застосовується саме для створення модулів і розширень для інших програм, на стадії розробки або пізніше, для масштабування і додавання нових функцій. Скрипти допомагають автоматизувати процеси, а значить прискорити обробку даних і підвищити продуктивність. Дрібних завдань, наприклад, фільтрації або архівації, які можна вирішити за допомогою пайтон, в кожному проєкті сотні та використання скриптів завжди виправдано. До них також можна віднести парсери для збору інформації в інтернеті.

3 причини вибрати Python для свого проєкту
01
Модно

Основи програмування на python — найпопулярніші курси в американських і європейських університетах, а також в українських IT-школах. Досвідчені розробники вивчають його як доповнення до своєї основної мови та знаходять застосування в поточних проєктах. Загалом: пайтон — майбутнє програмування. Вибираючи його для свого проєкту, ви можете не переживати про те, що залишитеся без підтримки через декілька років або вам буде потрібно заново переписувати додаток на іншій базі. Але. Є багато завдань, для яких краще підходять вузькоспеціалізовані рішення, тому вибирати пайтон тільки тому, що це модно, не варто — це просто базова причина звернути увагу на цю мову.

02
Швидко

В Python найбільш мінімалістичний синтаксис — там, де в інших мовах потрібно 10 рядків коду, тут можна обійтися однією. При цьому мова дуже читабельна і чиста, а ще без зайвих дужок, втрата яких загрожує помилками в майже будь-якій іншій мові.

03
Там, де потрібно

Одна з кращих речей в пайтон — його універсальність. Ваша програма необов'язково буде повністю написана цією мовою. Можливо, вам буде потрібна потужна серверна частина або модуль для статистики та аналітики, а може бути — короткий скрипт для однієї з функцій бізнес-логіки проєкту. У будь-якому випадку код на пітон легко інтегрувати в проєкт на будь-якій іншій мові, щоб зробити його краще.

Чому розробники використовують Python
Висновок

Python — одна з найпопулярніших мов програмування. На ній можна писати неймовірно складні додатки для вебу, ПК і мобільних платформ. Він відмінно підходить для серверної частини будь-якого проєкту, зокрема, для того, щоб писати скрипти, значно прискорюють роботу додатків і розширюють їх можливості. Простий і мінімалістичний синтаксис, разом з величезною кількістю бібліотек і інструментів роблять пайтон хорошим рішенням для проєктів з найрізнішою бізнес-логікою.

Розробка вебсайтів
Розробка вебсайтів

Бізнес знає свої потреби, а ми — як їх реалізувати.

Створюємо і розробляємо стійкі корпоративні сайти та жваві промо-лендинги. Розробляємо web сервіси. Наші продукти витримують величезне навантаження та надійно слугують клієнтам.