Розробка мобільного додатку для кафе?

Розробка мобільного додатку для ресторану має допомогти збільшити прибуток, упорядкувати робочий процес, скоротити витрати на персонал та позитивно вплинути на кількість відвідувачів. Якщо така мобільна програма не приносить відчутну користь, це може говорити про те, що творці несерйозно поставилися до її розробки. Мобільний додаток для ресторану має відповідати певним вимогам. Наприклад, він не може надто багато важити, бо середньостатистичні смартфони мають обмежений обсяг пам'яті.

Особливості бізнесу, які потрібно враховувати при розробці мобільного додатку для ресторану

Розробку додатків для ресторанів замовляють досить часто, що не дивно. Це один із найдавніших різновидів бізнесу, який на пострадянському просторі почав розвиватися стрімкими темпами ще на початку дев'яностих. Слово “ресторан” у людей викликає приблизно однакові асоціації:

 • розробка великого асортименту складних страв, приготованих професіоналами;
 • вино, шампанське та інші елітні напої;
 • високий рівень обслуговування, шанобливе ставлення до відвідувачів, культура;
 • стильний дизайн;
 • розробка затишної атмосфери, продумане освітлення, тиха музика.

Дизайн та функціонал мобільного додатку для ресторану після розробки багато в чому залежатиме від того, скільки у закладу зірок. Кількістю зірок визначається рівень ресторану, його цінова політика і клієнтура:

 1. Одна зірка. Це бюджетний тип ресторанів, але він після розробки повинен відповідати певним вимогам. До цих вимог за замовчуванням можна віднести наявність туалету, чистої скатертини на столику, опалення або кондиціонер залежно від пори року. До списку вимог також входить розробка вентиляції приміщення, наявність холодильника та водопроводу. 
 2. Дві зірки. При розробці мобільного додатка для ресторану такого типу, потрібно розуміти, що його головна відмінність від попередньої категорії — наявність не менше одного офіціанта на 20 відвідувачів. Також висуваються підвищені вимоги до посуду та столових приладів. 
 3. Три зірки. Такий ресторан повинен мати просторе приміщення, щоб відвідувачі не відчували себе стиснутими. Один офіціант розрахований на 15 відвідувачів.
 4. Чотири зірки. Бажано, щоб при розробці мобільний додаток для ресторану такого класу було перекладено кількома різними мовами. Це пояснюється тим, що в подібному ресторані навіть меню представлено різними мовами. Як і у випадку з трьома зірками, приміщення після розробки має бути просторим. Один офіціант має обслуговувати 5 відвідувачів.
 5. П'ять зірок. У люксових ресторанах підвищені вимоги висуваються до всього, навіть до меблів. Столики та стільці повинні бути не тільки зручними, а й зробленими з дорогих порід дерева. Відвідувачі одержують майже необмежені привілеї. Наприклад, вони будь-якої миті можуть викликати адміністратора чи навіть директора закладу, якщо вважають за потрібне.

При розробці мобільного додатку для ресторану важливо розуміти, що від рівня закладу залежить його цільова аудиторія. Найбільшою популярністю, як не дивно, користуються прості бюджетні заклади харчування, які в наш час відкриваються чи не на кожному кроці. Таким закладам після розробки простіше знаходити своїх клієнтів та догоджати їм. Що більше зірок, то складніше сформувати клієнтську базу. Багатих людей мало, тому залучити їх до нового елітного ресторану — завдання дуже непросте. 

У чому відмінність розробки мобільного додатка для ресторану чи кафе?

Якщо планується розробка мобільного додатку для кафе, потрібно розуміти, що головна відмінність від ресторану — це масштаб. У кафе всього буде менше. Це заклад, де менше страв, приміщення не таке просторе, офіціант один на всіх (якщо він взагалі присутній), ціни більш демократичні, вибір напоїв обмежений, а страви не складаються з великої кількості компонентів. Туалет у такому закладі зазвичай один на всіх, опалення може працювати з перебоями, а кондиціонер передбачений не завжди.

Якщо планується створення програми для кафе, слід враховувати, що власники закладу можуть заощаджувати на всьому, аби не переступати червоні лінії. Наприклад, страви часто готують із заморожених продуктів, які втрачають свої первісні смакові якості. Головне, щоб продукти не були зіпсованими та не спровокували отруєння. Алкоголь може бути низької якості, тому що він дешевший, і це допомагає збільшити попит серед відвідувачів. Офіціант зазвичай завжди чимось зайнятий, тому що він банально не встигає всіх обслуговувати.

То навіщо взагалі потрібний мобільний додаток для кафе, якщо в цих закладах все настільки погано? Насправді кафе має свої переваги, і популярність у них не менша, ніж в ресторанів. Багато в чому це пояснюється наявністю іншої атмосфери. На відміну від ресторанів, у кафе найчастіше буває тьмяне освітлення, гучніша музика, танцмайданчик тощо. Не дивно, що й публіка тут збирається зовсім інша. У кафе часто можна голосно розмовляти, спілкуватися з барменом, курити та дозволяти собі інші вільності. Межа дозволеного в кожному закладі своя, але вона завжди вища, ніж у ресторані. 

Мобільний додаток для кафе також має враховувати його специфіку, тому що такі заклади є тематичними. Існують дитячі, молодіжні, студентські, корпоративні, літні, зимові та багато інших різновидів кафе. Є заклади, які включають лише певний жанр музики, або розливають напої, виготовлені у певній країні. 

Підбиваючи підсумки, ми можемо сказати, що мобільні додатки для кафе та ресторанів повинні враховувати такі відмінності між цими закладами:

 1. Ресторан має у своєму розпорядженні велике приміщення, а кафе у порівнянні з ним досить компактне.
 2. У ресторані обов'язковою є розробка великого меню, а в кафе воно може бути обмежене двома десятками найменувань.
 3. У кафе зазвичай самообслуговування або один (максимум два) офіціанти. У ресторані їх значно більше.   
 4. У ресторанах вимоги до офіціантів набагато суворіші. Наприклад, вони повинні вміти правильно сервірувати стіл та радити клієнтам страви.
 5. Розробка мобільного додатка для бронювання ресторанів не може мати аналога для кафе, оскільки в цих закладах подібна послуга зазвичай не надається.
 6. Ресторан зазвичай є більш зручним у всіх відносинах закладом, який розрахований на широку цільову аудиторію. Кафе може бути специфічним, тобто розрахованим лише на певну ЦА.
 7. Такі приємні для відвідувачів речі як найчистіші скатертини, кондиціонер, кілька туалетів та жива музика у кафе зустрічаються досить рідко.
 8. Розробка інтер'єру. У ресторанах можна побачити екзотичні квіти, меблі з дорогих порід дерева тощо. 

Процес розробки мобільного додатка для ресторану

Мобільний додаток для ресторанів та кафе після розробки може вміщати безліч корисних функцій, але ми постараємося розглянути найважливіші. Обов'язковою функцією мобільного додатка можна вважати можливість залишати відгуки. Завдяки їй клієнти зможуть ділитися через програму враженнями від сервісу та різних страв, які вони скуштували. Це допоможе власнику бізнесу та адміністраторам зрозуміти, як можна покращити сервіс після розробки, щоб клієнти завжди були задоволені, частіше відвідували заклад та залишали у ньому більше грошей. Книгу скарг також можна зробити віртуальною. 

У процесі розробки мобільного додатку для ресторану можна впровадити сервіс доставки страв додому, якщо є така потреба. Сервіс доставки готової їжі виявився дуже потрібним у зв'язку з пандемією Covid-19, але після спаду зростання захворюваності він, як не дивно, продовжує набирати популярності. Цей сервіс став дуже популярним серед багатьох непублічних людей, які вважають за краще насолоджуватися ресторанними стравами вдома, перебуваючи на самоті, у колі друзів чи близьких. 

У мобільний додаток для ресторанів у процесі розробки можна інтегрувати функцію бронювання столиків. Це набагато зручніше, ніж телефонувати адміністратору, або відвідувати заклад власною персоною, щоб напевно про все домовитися. Користь цієї функції мобільного додатка важко переоцінити. Достатньо лише зайти в мобільний додаток, зробити кілька натискань, і все готове. Після цього можна бути впевненим, що не всі столики будуть зайняті ввечері. Функцію мобільного додатка при розробці можна зробити більш просунутою, тобто дати відвідувачу можливість вибрати столик біля вікна, ближче до живої музики тощо. У столиків є свої номери, які можна перенести до мобільного додатка.

Замовити мобільний додаток для ресторану рекомендується і власникам, які хочуть спростити клієнтам навігацію. Практично всю мережу ресторанів у процесі розробки можна інтегрувати з картами Google, щоб користувачі без проблем знаходили найближчі заклади за допомогою смартфонів. Переваги цієї функції мобільного додатка очевидні, адже у великих містах можна легко заблукати, загубившись у щільному потоці людей та машин. Навігація значно спростить клієнтам завдання, надавши одразу кілька варіантів маршруту до найближчого закладу. 

Від чого залежить ціна розробки мобільного додатку для ресторану?

Розробка мобільного додатку для ресторану — непросте завдання. Процес розробки складатиметься з кількох етапів. Спочатку потрібно буде провести аналіз ринку. Веб-агенству доводиться не лише вивчати бізнес свого клієнта, а й спостерігати за конкурентами, оцінювати їхні переваги та недоліки. Клієнт отримає консультацію. Йому пояснять, яким має бути мобільний додаток після розробки, виходячи з поточного стану ринку та потреб користувачів мобільних пристроїв. Безумовно, клієнт теж може висловити свою думку, і вона обов'язково враховуватиметься.

Замовнику потрібно бути готовим до того, що виконавець перед розробкою захоче дізнатися навіть про дрібні деталі, пов'язані з бізнесом. За потреби можна укласти договір про нерозголошення. При розробці додатка для ресторану важливо знати, що являє собою заклад замовника, які у нього особливості та перспективи. В результаті буде складено докладне технічне завдання, де буде вказано кількість долучених фахівців та робочих годин, а також розцінки за різні етапи розробки. Клієнт може попросити внести коригування до ТЗ, якщо з чимось не згоден. 

Наступний етап розробки програми для ресторану — це створення першого прототипу. Після того, як усі спірні моменти у ТЗ будуть узгоджені, дизайнер розпочне розробку прототипу. Коли з'являться перші замальовки майбутнього дизайну мобільної програми, до розробки приєднається програміст. Разом вони створять базову структуру ("скелет") майбутнього інтерфейсу мобільної програми, після чого ці напрацювання покажуть замовнику. На даному етапі розробки клієнт також може попросити внести коригування, якщо він із чимось не згоден. Наприклад, йому може не сподобатися палітра кольорів.

Мобільний додаток для гостей ресторану після розробки має бути яскравим і незабутнім. Ось чому розробці дизайну приділяється особлива увага. Інтерфейс мобільного додатка має бути не тільки красивим, а й зручним. До того ж йому потрібно викликати правильні асоціації та провокувати виникнення апетиту, для чого підбирається правильна палітра кольорів, якісні зображення різних страв, напоїв тощо. Яскраві фарби та стильне оформлення у цьому випадку вітаються.

Вартість створення програми для ресторану в Україні багато в чому залежатиме від того, скільки робочих годин витратить програміст. Його робота, мабуть, найскладніша та найвідповідальніша. Всі функції мобільного додатка повинні працювати бездоганно, щоб не зіпсувати досвід користувача. Програміст може запросити стільки часу на розробку, скільки вважатиме за потрібне. Квапити його точно не варто, тому що в результаті це погано позначиться на працездатності мобільної програми. 

Наступний етап створення програми для кафе — це тестування. Коли програміст оголосить, що розробку завершено, за справу візьметься тестувальник. Це окремий фахівець, який перевіряє працездатність коду, написаного програмістом. Він повинен переконатися, що все працює коректно, кнопки натискаються, сторінки мобільного додатка відкриваються, а глюків та багів немає. Не варто недооцінювати роботу тестувальника, тому що його внесок також дуже важливий. Роботу програміста та дизайнера обов'язково потрібно перевіряти, щоб надалі користувачі мобільного додатка не зіткнулися з критичними програмними помилками. 

Передостанній етап створення мобільного додатку для кафе чи ресторану — це реліз. Мобільна програма після розробки завантажується в інтернет-магазини App Store та Play Market, але доступною для завантаження вона буде не відразу. Спершу її перевірять на відповідність вимогам публікації. Можливо, інтернет-магазину доведеться відхилити початковий запит і вимагати внести деякі редагування після розробки. Найбільш бентежливою стадією можна вважати перші дні, коли відвідувачі ресторану починають завантажувати мобільну програму. 

Останній етап створення мобільного додатку для кафе чи ресторану вважається опціональним, але відмовлятися від нього не рекомендується. Йдеться про підтримку. Після релізу мобільний додаток для ресторану потрібно періодично оновлювати, підлаштовувати під зміни в операційних системах, додавати новий контент. Якщо мобільний додаток після розробки залишатиметься в початковому вигляді, він швидко втратить актуальність, втратить своїх користувачів і зрештою просто перестане працювати. Проблема в тому, що після кожного оновлення мобільних ОС програмний код доводиться трохи переробляти.

Розробка мобільного додатку для кафе та ресторанів

Додаток для ресторану чи кафе дає змогу організувати роботу персоналу та зменшити витрати на рекламні контракти. Водночас відвідувачі почнуть витрачати з великим ентузіазмом завдяки налагодженій між вами комунікації. Не кажучи вже, що додатки позитивно впливають на загальну естетику та цілісність іміджу бренду. Про це та багато іншого ми розповімо вам прямо зараз.

Хто замовляє?
Усі кафе та ресторани, що шукають способи автоматизації, мають хотіти додаток! Якщо інтегрувати в меню й можливість здійснювати замовлення самостійно, ми прискоримо офіціантів і збережемо час. Йому не доведеться монотонно пояснювати різницю між карбонара та болоньєзе, гості ресторану будуть поінформовані не гірше. Гастро-додаток вибирають:
Нові ресторани
Мережі із 3+ закладів
Доставка їжі та продуктів
Кав’ярні з кухнями та пекарнями
Кастомні заклади
Кейси
Як ми розробляємо додатки?
Ви приносите нам ідею
Усе починається з ідеї. Ми не можемо дати добро на старт проекту, з яким погано знайомі чи незнайомі зовсім. Зустріньмося або призначимо конференцію в Google Meets. Там ви зможете розповісти нам подробиці про свій ресторан, що в результаті допоможе нам зробити найкращий додаток.
Ми складаємо технічне завдання
У нашому багатосторінковому плані будуть розписані етапи роботи, скільки на неї потрібно часу і як дорого коштуватиме. Радимо не поспішати з ухваленням рішення і все ретельно обміркувати. На цьому етапі ще можна буде внести корективи.
Створюємо перші макети
Дизайнер розробить інтерфейс додатку. Нам подобається, коли клієнт не плутається в елементах інтерфейсу, заходячи до додатку для ресторану. Він має одразу побачити та зрозуміти, де розташовано меню, кнопка виклику офіціанта та (сподіваємося, що до цього не дійде) книга скарг.
Гастро-програміст
Коли макети затверджено, за роботу береться програміст. Його завдання — не зіпсувати естетичну привабливість дизайнерських розробок, але перенести ресурс в інтернет. Кожен елемент додатку має працювати без проблем.
Протестуємо
Перш ніж показати додаток вам, він пройде низку стрес-тестів усередині нашої команди. Радимо не поспішати та пам’ятати, що брак зависань, глюків та багів, які ми шукаємо на цьому етапі, збереже нерви вам та відвідувачам ресторану в майбутньому.
Food

Пояснюємо ефективність

Додаток стане єдиним цілим із рештою частин вашого ресторанного бізнесу. Коли відвідувачеві дають трохи свободи, то виявляється, що він про це тільки мріяв. Клієнт зможе залишати відгуки про своє перебування в закладі, а ви на підставі коментарів зробите висновки та внесете необхідні покращення. Важливо, що вони будуть засновані не на вигаданих дослідженнях, а на реальному зворотному зв’язку. Додаток надасть можливість:

 • Багаторівневе управління;
 • Розподіл обов’язків;
 • Автоматизація роботи;
 • Скорочення бюджетів утримання персоналу;
 • Наявність ресторану в інтернеті.
Yay, meal
Привілеї
01
Автоматизація

Глобально гастро-додаток має виконувати саме функцію автоматизації. Особливо вона необхідна службі доставки, адже онлайн генерувати десятки замовлень значно простіше.

02
Мінімізація людського чинника

І знову про доставку. Якщо ваш ресторан працює на винос або тим більше доставляє страви, наплутати замовлення простіше. Як щодо цієї помилки? Доставку потрібно автоматизувати за допомогою додатку. Тепер у вас на одну безплатну пораду більше! 🌟

03
Персоналізація

Бізнесмени недооцінюють важливість цього пункту, але клієнт буде довго та віддано дружити тільки з тими, хто до нього уважний. Якщо в ресторані дещо складніше налагодити контакт, то з додатком — простіше нікуди. Комунікація заточується під цільову аудиторію, яку ми зможемо звузити й до одного «ідеального» клієнта.

04
Програма лояльності

Нові користувачі залучаються завдяки бонусній програмі, яку ви рекламуєте в мережі закладів. Цей цикл дає змогу додатку постійно нарощувати основу клієнтів. Робота в плюс помітна вже через два-три місяці після релізу.

Deal
Пізнавальний блок: «Чому Brander?»
Ми вже в контексті
Так склалося, що в нашому портфоліо багато ресторанів, доставок та кафетеріїв. Нам кажуть, що цей тип клієнта ми зрозуміли краще за інших. З притаманною Brander скромністю, наша команда від такої похвали червоніє.
Глибокий аналіз
Додаток не тільки впорається з маркетинговим завданням, а й дасть змогу показати трішки персональної унікальності. Це важливо хоча б тому, що ресторани — червоний океан хижаків, де виділятися на тлі решти — фатальна перевага.
Діджитал ера
Brander своєю метою вважає створення додатку, який зможе стати не просто віртуальним помічником, а вікном у світ вашого бренду. Завдяки інтернету, у вас є доступ до сотень нових клієнтів. Усі вони, щоправда, розпещені та хочуть тільки ідеальний продукт, ні більше, ні менше.
Щиро ваші
Ми відкриті щодо питань ціни, тривалості робіт та ефективності після релізу. Матеріали на відповідні теми ви зможете вивчити на нашому сайті. Сподіваємось, вони дають змогу дійти до рішення ще швидше.
Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Якщо ми говоримо про нативну розробку, то, безумовно. Однак є й мультиплатформні двигуни, такі як React Native. Вони використовують узагальнений пул можливостей, не концентруючись на перевагах окремої системи.
Відштовхуємося від складності робіт, а також годин, які доведеться витратити нашій команді, щоби втілити додаток вашої мрії.
Вони сумісні набагато більше, ніж здається. У всьому світу зараз йде диджиталізація ресторанного бізнесу, а через COVID-19 цей рух набув ще більшого імпульсу. Додаток для кафе концентрується на окремих клієнтах, надаючи їм привілеї та необхідні інструменти.
Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
Голоси відсутні