Інтеграція інтернет-магазину

Інтернет-магазин з інтеграцією — сайт для онлайн-торгівлі з розширеними можливостями: онлайн-оплатою, трекером доставки, автоматичним вивантаженням товарів із системи складського обліку і не тільки.

Кейси
Інтеграція з 1С: Підприємство

Інтеграція інтернет-магазину з 1С об'єднує в одне ціле торговельний майданчик і програму обліку.  Сайт на основі однієї з систем управління контентом (CMS), наприклад, Magento або OpenCart, працює з покупцями, а "1С: Підприємство" оперує інформацією про наявність, доставку та інші статуси товарів і послуг.  Якщо їх об'єднати, можна прискорити завантаження товарів на сайт і обробку замовлень, знизити витрати на менеджерів і операторів, а також показати більше інформації покупцям.

Найпростіше проходить інтеграція з 1С, якщо інтернет-магазин на CMS "1С-Бітрікс: Управління сайтом".  Це продукти однієї компанії, які створювалися з урахуванням можливості об'єднання в одну систему, в тому числі з CRM "Bitrix24".  Таку інтеграцію може провести навіть один хороший програміст 1С, використовуючи фірмовий модуль обміну даними.

Для об'єднання інтернет-магазинів Magento або OpenCart з 1С використовуються плагіни, в тому числі і кастомні, написані для конкретного сайту.  Як і у випадку з CMS Бітрікс, інтернет-магазини з інтеграцією 1С на інших платформах можуть потребувати різному функціонал, наприклад:

  • тільки швидке вивантаження інформації на сайт в тому вигляді, в якому вона зберігається в 1С (замовлення в систему обліку вносять вручну);
  • дані про статус товарів завантажуються в інтернет-магазин з системи обліку, а в неї передаються замовлення, що прискорює їх обробку;
  • розширена двостороння інтеграція з можливістю показувати покупцеві кількість залишків на складі і статус його замовлення, наприклад, "в обробці" або "в поштовому відділенні" онлайн.

Незалежно від набору функцій, програмістам потрібно змінити налаштування CMS і конфігурацію модулів 1С.

CRM

CRM, система управління взаємовідносинами з клієнтами, — база даних, де зберігається інформація про всі покупців інтернет-магазину, оснащена інструментами планування, аналітики та звітності.  Її функція — допомагати менеджерам обробляти замовлення і закривати угоди, а керівникам — проводити всебічну оцінку різних аспектів бізнесу: продукту, покупців, співробітників.

Для будь-якої системи обліку, в тому числі Бітрікс, інтеграція інтернет-магазину — один з основних етапів розвитку компанії, без якого набагато складніше проводити наскрізну аналітику на основі докладної статистики і планувати розвиток.

Найпростіше проходить інтеграція інтернет-магазину з Бітрікс24, якщо він створений на однойменній CMS "1С-Бітрікс: Управління сайтом". Досить змінити налаштування CRM і замовлення, залишені на сайті, автоматично почнуть перетворюватися в операції в системі управління.

Для інших CRM, наприклад, популярних в Україні AmoCRM, Creatio, Террасофт або Мій Склад, інтеграція з інтернет-магазином вимагає покупки або написання модулів і їх підключення з переналаштуванням обох систем.  У будь-якому випадку, це досить складне завдання, що вимагає розуміння роботи кожної з систем.

Інтеграція інтернет-магазину з CRM вигідна:
 

Відділу продажів

Чим більше інформації про покупця з різних джерел, тим точніше його портрет, а значить вигідніше унікальні пропозиції і комфортніше обслуговування.

Маркетингу

Об'єднання бази даних з інтернет-магазином полегшує настройку e-mail і смс-розсилок, а підключення соціальних мереж дає можливість спостерігати за ставленням споживача до бренду, відстежуючи згадки про компанію.

Всім співробітникам

Об'єднання CRM з інтернет-магазином і іншими програмними продуктами скорочує витрати на персонал і час на спілкування між відділами та підрядниками, наприклад, службою доставки або аутсорс-фахівцями.  Підключення сайту до бази даних клієнтів дозволяє створити загальний інтерфейс з гнучким виділенням доступу до різних завдань для відповідальних співробітників.

Служби доставки

Інтеграція з транспортними компаніями — один з типів синхронізації, який підвищує призначені для користувача оцінки юзабіліті, надаючи більше інформації і комфорту.  Покупець отримує можливість вибрати зручну службу доставки — українські "Нова Пошта" та "Укрпошта", або міжнародні "Meest Express", "FedEx", "UPS", "DHL", "USPS", а також відстежувати пересилання в режимі реального часу, не відволікаючи ваших менеджерів дзвінками.

Складність інтеграції залежить від того, чи хочете ви просто автоматично відправляти покупцеві трек-номер та інші повідомлення про статус замовлення, перенаправляти його з кошика на сайт служби доставки для відстеження, або показувати, де знаходиться посилка, в особистому кабінеті інтернет-магазину.

Платіжні методи

Інтеграція платіжних систем збільшує кількість потенційних покупців.  Еквайринг одного банку, наприклад, самого популярного в Україні "Privat24", може працювати як інтеграція каси з інтернет-магазином.  Підключення міжнародних сервісів LiqPay, PayPal, IPay, Masterpass або Amazon Payments, так само як українських WayForPay і Portmone дає клієнтам можливість оплатити покупку карткою будь-якого банку — ввівши реквізити на десктопній версії сайту, або ще простіше — з Touch або Face ID на смартфоні з встановленим  додатком свого банку.  Платіжні системи стягують певний відсоток за проведення транзакцій і відрізняються складністю інтеграції.  У деяких є свій готовий модуль для синхронізації з інтернет-магазинами на різних платформах, які іноді навіть входять в базову або розширену збірку CMS.  Інші потрібно підключати через API, розробляючи унікальний плагін.

У підключення платіжних методів також входить інтеграція онлайн-каси з інтернет-магазином, яка посилає на e-mail точно такий же чек, який покупець б отримав роздрукованим в торговій точці.  Додатково можна налаштувати оплату з електронних гаманців і навіть карти оператора стільникового зв'язку.

Чому завдання інтеграції потребує професійного підходу

Кожен додатковий модуль вирішує свою задачу, полегшуючи роботу персоналу і керівництва компанії і підвищуючи прибуток від продажів. Інтеграція CRM і інтернет-магазину потрібна для більш ефективного використання клієнтської бази, синхронізація з 1С — для автоматизації обміну статусами товарів і замовлень, а з соціальними мережами — для створення омніканальної системи комунікації. Інтеграція може включати підключення маркетплейсів, наприклад, Prom.ua або Bigl.ua, а також складних систем статистики і аналітики — Google Analytics та інших.

Складність і ціна синхронізації систем залежить від CMS сайту і того, з чим ви хочете його об'єднати.

Інтеграція інтернет-магазину з новими і незвичайними сервісами — це завжди розробка рішення з нуля, створення кастомного модуля спеціально для вашого сайту.

Інтеграція інтернет-магазину — завдання складне і комплексне.  Вона вимоглива до виконавців на кожному етапі:

01
Аналітика

Без розуміння завдань вашого бізнесу і особливостей використовуваних систем, інтеграція швидше зашкодить інтернет-магазину, уповільнивши його завантаження або ускладнивши роботу з ним, ніж принесе користь.  Іноді, в залежності від типу компанії, одна платіжна система чи служба доставки підходить більше, ніж інша.  В інших випадках завдання не можна вирішити, підключивши тільки один модуль.  Наприклад, в CRM "Террасофт" немає своїх інструментів для бухгалтерського обліку, а значить, щоб отримати автоматизовану і контрольовану систему, до інтернет-магазину потрібно буде окремо підключити «1С:Підприємство».  Після аналітики ми можемо запропонувати вам оптимальну тактику інтеграції для вашого бізнесу.

02
Знання та досвід

Інтеграція складних систем управління та обліку вимагає розуміння принципів їх роботи, якими володіють тільки фахівці, які пропрацювали з програмним продуктом не один рік.  Усі CMS, CRM, програми бухгалтерського і складського обліку постійно оновлюються.  Щоб синхронізувати їх, потрібно стежити за змінами в кожному модулі і постійно відточувати свої навички.

03
Командна робота

"Брендер" — це не тільки розробники всіх профілів, які знають свою справу.  Це команда, яка сотні разів вирішувала завдання інтеграції разом.  Ми не просто об'єднаємо для вас дві або більше систем, але налаштуємо їх роботу, розповімо, як користуватися, і навчимо отримувати максимальну вигоду.

Ми чекаємо на ваш проект
Часті питання
Складність проекту і наповнення — два аспекти формування вартості інтеграції інтернет-магазину. Залиште заявку і ми надамо попередню оцінку проекту.
Всі етапи інтеграції інтернет-магазину завершуються звітом перед клієнтом. Наша команда завжди на зв'язку і в будь-який момент ви можете дізнатися, як йдуть справи з проектом.
У нас великий досвід роботи, тому з готовністю займемося навіть найскладнішими проектами. Нам подобаються унікальні і цікаві проекти з перспективою на ринку. Ми із задоволенням реалізуємо ваші ідеї, адже успіх клієнта - кращий показник ефективності.
Ми чекаємо на ваш проект