Technologies

SWIFT

Swift — технологія розробки Apple, офіційна нативна мова, на якій пишуться програми для iPhone, iPad, iMac, MacBook, Apple Watch. Щоб випустити на ринок додаток, опублікувавши його в App Store, вам доведеться вибрати між Swift і Objective-C, нативними мовами для гаджетів Apple. Другий варіант — кросплатформені фреймворки, де можна створювати програми, що працюють на IOS і Android.

 

Swift — мова програмування, в якій поєднуються переваги C і Objective-C, але без властивих їм обмежень. Безліч сучасних функцій в поєднанні з суворою типізацією, роблять мову продуктивним і надійним інструментом для розробки. Об'єктно орієнтоване програмування Swift відстежує якість і структуру коду, зменшуючи кількість помилок, а відгук в реальному часі робить розробку гнучкою та захоплюючою.

5 ПРИЧИН ВИБРАТИ SWIFT ДЛЯ РОЗРОБКИ ПРОГРАМИ
01
Швидкість та стабільність нативного коду

"Нативний" (від англ. Native, "рідний") - код, компільований і виконується в процесорі пристрою, а не надбудови у вигляді фреймворку або віртуальної машини. На практиці це означає, що він пишеться і працює швидше, ніж той, що підходить для різних пристроїв і операційних систем, а ймовірність багів і збоїв в рази менше. Свіфт — мова програмування, створена спеціально для продуктів Apple. Вона заточена під роботу з операційними системами компанії та апаратною частиною їх пристроїв, використовує інструменти та API, надані Apple.

02
Хороший користувальницький досвід

UX або призначений для користувача досвід (англ. User experience) — не менш важлива частина успіху програми, ніж його функціональність і затребуваність. Хороший UX в цьому випадку означає — той, що виправдовує очікування. Нативний Swift використовує "платформні" елементи інтерфейсу — меню, навігацію, форми тощо. Додаток, написаний цією мовою, гарантовано буде інтуїтивно зрозумілим для користувачів iOS. Звичний і комфортний інтерфейс, разом з фірмовим дизайном, принесуть вам хороші відгуки від користувачів.

03
Просте масштабування і підтримка

Нативні програми оновлюються разом з ОС, а значить підтримувати додаток буде набагато простіше. Кожний потенційно складний додаток с масштабуванням у майбутньому, що спочатку написаний на універсальному фреймворку, через певний час (для різних проєктів свій), потрібно переписати на нативний код, і майже завжди вигідніше відразу зробити різні версії для iOS і Android. 

04
Безпека

Захист даних — одна з головних цінностей Apple, а мова Свіфт одна з найстабільніших і відмовостійких. Менше помилок і збоїв — менше потенційних проломів в уразливості, в операційній системі, що сама максимально захищена.

05
Швидкість

Мова програмування Swift "рідна" для iOS і досить легка у вивченні та використанні, а значить написати на ньому софт, можна в кілька разів швидше ніж на Objective-C і тим більше на інших мовах. Самі нативні свіфт-додатки за замовчуванням швидше завантажуються і моментально реагують на взаємодію.

ЧОМУ IOS РОЗРОБНИКИ ВИБИРАЮТЬ SWIFT
ЧОМУ КРАЩЕ ВИПУСТИТИ ДОДАТОК ДЛЯ IOS
Монетизація

Додатки на iOS приносять великий прибуток. Власники айфонів, не кажучи про тих, хто користується iMac і MacBook, набагато охочіше платять за софт, про-версії та особливо за підписку. Досить порівняти кількість платних і безкоштовних додатків в Google Play Store та AppStore, подивитися на результати статистичних досліджень прибутковості магазинів додатків і навіть просто запитати знайомих, які користуються смартфонами на iOS і Android.

Кількість підтримуваних пристроїв

Написати додаток на Swift набагато простіше завдяки політиці Apple стосовно підтримуваних гаджетів. На прикладі iPhone, розробникам потрібно адаптувати програму до останньої моделі смартфона і кількох попередніх поколінь. У 2020 — це все, від iPhone 12 Pro Max, до iPhone 7 і SE2 — всього 15 пристроїв. Swift програмування буде нативним для кожного з них, і, наприклад, налаштування до діагоналі дисплея або підключення доступу до камери, займе мінімум часу. Кількість Android пристроїв в сотні разів більше, а різниця як у програмній, так і апаратній частині, між продуктами різних виробників настільки величезна, що одне тестування зображення займе кілька днів.

Актуальне ПЗ

Всі підтримувані пристрої з iOS автоматично оновлюються до нової версії, як тільки вона виходить. Розробивши додаток під актуальну версію операційної системи, ви зробите його доступним для не менше 65% користувачів. Якщо зробити ще одну, для попередньої, (у 2020 Apple перестала підтримувати айфони від 6 і більш ранні, і оновлення до iOS 14 проходить не у всіх), то додатком зможуть користуватися понад 90% цільової аудиторії. Багато компаній, що використовують Android, перестають оновлювати ОС навіть на флагманських пристроях вже через рік або два. Вам доведеться платити за підтримку безлічі версій додатка, тестувати та оновлювати їх, і, хоча загальна кількість смартфонів, які можуть його використовувати, буде більше, витрати будуть в кілька разів вище.

Висновок

Мова програмування Swift — сучасний стандарт розробки під iOS. Він простий і швидкий, дозволяє створювати комфортні та звичні інтерфейси для хорошого користувальницького досвіду, активно розвивається і підтримується Apple.

Розробка мобільних додатків
Розробка мобільних додатків

Створюємо мобільні додатки, які вирішують бізнес-задачі клієнтів та спрощують життя користувачів. Навіть якщо ці задачі — із зірочкою. Доставляємо їх у кожну долоньку та кишеню.