Technologies

JAVA

Java — офіційна мова програмування на Android. Вона була першою і залишається найпоширенішою, навіть після появи Kotlin, Dart та інших мов для цієї ОС. На Java можна розробляти програми для смартфонів, планшетів, ноутбуків, електронних книг, розумних годинників, а ще безлічі інших пристроїв, що працюють під управлінням Андроїд.

Насправді Java програмування не обмежується розробкою додатків під Android. Apache Storm, OpenOffice, Gmail, Atlassian та багато іншого складного ПЗ написано цією мовою. Крім того, використання Java цінують у фінансовій галузі, де потрібні захищені та швидкі сайти для торгових систем. Джава підходить для створення мереж касових  терміналів, а також моделювання даних, зокрема роботи з BigData. А ще на Джава написаний Minecraft — все ще найпопулярніша гра всіх часів. Проте, коли мова заходить про мову Java — в першу чергу все згадують саме про розробку на Android.

4 причини вибрати Java для розробки під Android
Чому розробники вибирають Java для додатків на Android
01
Знайомий інструмент

Перший смартфон з ОС Android випустили HTC ще у 2008 році, а у 2020 на нові гаджети встановлюється вже 11 версія операційної системи. За цей час вона значно змінилася, виховала покоління розробників і знайшла відданих фанатів. У Джава одне з найбільших угруповань на GitHub і Stackoverflow, де розробники завжди знайдуть підтримку колег, відповіді на питання і готові рішення, які можна адаптувати під ваш проєкт.

02
Підтримка Google і не тільки

Джава — це мова програмування, який фактично належить компанії Oracal, але поширюється по універсальної громадської ліцензії GNU. Його може використовувати хто завгодно, в тому числі та в комерційних цілях, заплативши за оновлення. Гугл своєю чергою розробив все необхідне для того, щоб Java можна було використовувати для розробки під андроїд: інструменти Android SDK (Software Development Kit), середовище розробки Android Studio, бібліотеки на всі випадки життя, а ще кілька томів документації на допомогу програмісту.

03
Краще, ніж Kotlin

Хоча, щоб виконати одну й ту саму дію, в Kotlin потрібно на 40% менше коду, ніж в Джава, а сам він буде набагато стилістично простіше, в класичній мові є досить такого, чого немає у більш сучасного "спадкоємця". Не обов'язково розбиратися в тому, що таке "статичні члени" або "відмічені виключення" і для чого це взагалі потрібно, щоб зрозуміти, що додаткових можливостей знайдеться корисне застосування в вашому проєкті.

Чому вигідно випустити додаток на Android
Охоплення аудиторії 1 / 2

З кожним роком тільки смартфони Android займають все більшу частку ринку. Поки Apple щорічно пропонує 4 нові моделі, перестаючи підтримувати таку ж кількість застарілих, всі інші виробники випускають не менше, а частіше більше пристроїв з ОС Андроїд. Це не менше 70% всього ринку, а кожен з власників такого смартфона — ваш потенційний покупець.

Поріг входження в магазин додатків 2 / 2

 PlayMarket перевіряє відповідність додатків вимогам майданчика автоматично, за пару хвилин, і стягує за все $25 один раз перед публікацією. В Apple аналіз проводять вручну і займає це не менше ніж тиждень. Наявність вашого додатку в AppStore коштує $100 щорічно і не забудьте, що вам належить віддавати Apple 30% від всього, що ви заробите.

Висновок

Java — вимоглива до кваліфікації розробників мова з неймовірними можливостями. Вона вважається стандартом для програмування на Android, тому якщо ви хочете створити складний, масштабний і незвичайний проєкт, що буде доступним великій кількості потенційних користувачів, то Джава для вас.

Розробка мобільних додатків
Розробка мобільних додатків

Створюємо мобільні додатки, які вирішують бізнес-задачі клієнтів та спрощують життя користувачів. Навіть якщо ці задачі — із зірочкою. Доставляємо їх у кожну долоньку та кишеню.