Technologies

POSTGIS

PostGis — розширення просторової бази даних для PostgreSQL.

 

Постгрес — одна з найкращих систем управління базами даних у світі. Створена математиком і визнана розробниками, вона поєднує в собі найкраще від реляційних та об’єктних БД і підходить для будь-яких проєктів. Гнучка, функціональна та безкоштовна PostgreSQL підтримує максимум стандартних функцій SQL та надає величезну кількість корисних інструментів розробникам. З нею ваш проєкт буде стабільним, продуктивним та безпечним для проведення транзакцій, а ще безмежно масштабованим. Докладніше про PostgreSQL можна почитати тут.

 

PostGis потрібен для того, щоби додати до бази даних, а значить і вашого проєкту, можливість виконувати запити розташування, щоби працювати з географічними об’єктами. Працювати в такому випадку означає настільки серйозну та глибоку обробку даних, наскільки вам потрібно.

4 причини використовувати PostGis для свого проєкту
Основне завдання

Якщо вашому проєкту на базі PostgreSQL потрібно працювати з географічними об’єктами, то вам потрібна PostGis. Вона додає до бази даних додаткові типи для роботи з координатами, просторовими індексами, растровими та векторними зображеннями, а також іншими інструментами для побудови мап та подальшого їх використання.

Додаткові функції

Як і сама PostgreSQL, PostGis надає набагато більше можливостей, ніж аналогічні доповнення до основних конкурентів Oracle та SQL Server. Крім базових функцій, як геокодування, ваші розробники отримають інструменти для обробки та аналізу векторних та растрових даних, щоб об’єднувати їх, нарізати, морфити тощо. Топологія мережі, просторове перепроєктування, дрібнозерниста обробка растрів за картами алгебри, робота з пікселями по ділянках — тільки частина функцій, які стануть доступні з ПостГіс.

Імпорт та експорт

PostGis дозволяє обробляти, як згенеровані мапи, так і завантажені з інших джерел. Ви зможете імпортувати шейп-файли ESRI, растрові дані зі стандартних форматів: GeoTiff, NetCDF, PNG, JPG та інших, а також векторні — KML, GML, GeoJSON, GeoHash та WKT. Крім цього, розширення підтримує роботу з 3D-об’єктами. У наступній версії Постгіс 3.2, яка зараз у стадії активного бета-тестування, у ваших розробників з’явиться доступ до швидшого API підтримки збірки GiST з PostgreSQL 14.

Безкоштовна ліцензія

Постгрес та Постгіс випускаються під стандартною громадською ліцензією GNU. Їх можна вільно та безкоштовно використовувати для будь-яких проєктів. Щобільше, багато інших популярних інструментів редагування та картографічних серверів підтримують роботу з PostGis, що ще більше розширює можливості обробки даних географічних об’єктів.

Висновок

PostGis — одне з корисних розширень PostgreSQL, з яким ваш проєкт отримує можливість використовувати запити розташування. Це набір бібліотек, графічних інтерфейсів та робочих середовищ для роботи з растровими та векторними мапами. PostGis необхідна вашому проєкт на базі PostgreSQL, якщо в списку його завдань є обробка геоданих для будь-яких цілей.

Розробка вебсайтів
Розробка вебсайтів

Бізнес знає свої потреби, а ми — як їх реалізувати.

Створюємо і розробляємо стійкі корпоративні сайти та жваві промо-лендинги. Розробляємо web сервіси. Наші продукти витримують величезне навантаження та надійно слугують клієнтам.