Technologies

RABBITMQ

RabbitMQ — брокер повідомлень для складних сценаріїв. Його завдання спростити маршрутизацію між модулями програми та зробити її більш ефективною.

 

RabbitMQ написаний на Erlang і ґрунтується на протоколі AMQP, хоча підтримує й інші, аж до HTTP. Він підходить для проєктів для будь-якої популярної ОС, незалежно від вибраної мови й бази даних. Крім клієнтських бібліотек в RabbitMQ є й інші плагіни, зокрема, для кластеризації, передачі повідомлень між брокерами, моніторингу та інших завдань, що додатково збільшують його можливості.

5 причин використовувати RabbitMQ для вашого проєкту
01
01
Асинхронний обмін повідомленнями

RabbitMQ вміє все, що потрібно для організації взаємодії між компонентами проєкту. Він підтримує кілька протоколів обміну, включно з всіма розширеннями AMQP 0–9–1, а також STOMP, MQTT, AMQP 1.0 за допомогою плагінів, і навіть HTTP через WebSockets. З RabbitMQ можна використовувати організацію черг із гнучкою маршрутизацією до них, підтвердження доставки та інше. Додатково, в останніх версіях є структура даних, дуже схожа на постійний журнал Kafka, що розширює можливості потокової передачі.

02
02
Проста й популярна технологія

RabbitMQ — вільне ПЗ, яким користуються десятки тисяч розробників у невеликих стартапах і ентерпрайз-проєктах. Його легко розгорнути в локальній мережі і хмарі, у тому числі в розподілених конфігураціях, щоби створювати масштабні рішення з незмінно високою доступністю.

03
03
Працює всюди

RabbitMQ підходить для проєктів на Java, PHP, C #, Objective-C, Swift, Python, JavaScript, Go і багатьох інших. Для кожної з підтримуваних мов є модулі і клієнти. Брокер повідомлень офіційно підтримується Linux, Windows і Windows Server, macOS і іншими операційними системами, для кожної з яких також є клієнтські бібліотеки. Крім того, у RabbitMQ є готові інтеграції з платформами для розробки й розгортання, і базами даних, а також інструменти для командного рядка.

04
04
Безпечно й розподільно

RabbitMQ можна розгортати у вигляді кластерів, зберігаючи стабільно високу доступність і пропускну здатність. Через плагін Federation навпаки, можна передавати повідомлення без кластеризації, що дає можливість масштабувати систему так, як вам потрібно. RabbitMQ можна використовувати в хмарних сервісах, як приватних, так і загальнодоступних. Усі дані будуть захищені TLS і LDAP, а також заданими умовами аутентифікації й авторизації.

05
05
Внутрішній моніторинг.

Один із найбільш корисних плагінів RabbitMQ — API для спостереження й керування вузлами і кластерами, з призначеним для користувача інтерфейсом у браузері. Цей інструмент автоматично збирає і структурує звіти про роботу різних компонентів системи. Плагін повністю налаштовується і включає вбудовані інструменти аналітики. Це робить RabbitMQ відмінним рішенням, якщо розробка ведеться в середовищі зі складнощами з підключенням до зовнішніх інструментів моніторингу.

Висновок

RabbitMQ — зручне, багатофункціональне і популярне поміж розробників рішення для обробки повідомлень, яке однаково добре підходить для невеликих і масштабних проєктів. Його часто порівнюють з Redis і Kafka, які так само можна використовувати для завдань маршрутизації, і RabbitMQ — точно кращий брокер для проєктів із блокуванням завдань, що забезпечує високу швидкість відгуку сервера.

Розробка мобільних додатків
Розробка мобільних додатків

Створюємо мобільні додатки, які вирішують бізнес-задачі клієнтів та спрощують життя користувачів. Навіть якщо ці задачі — із зірочкою. Доставляємо їх у кожну долоньку та кишеню.