Technologies

REDIS

Redis — високопродуктивна база даних, яка зберігає інформацію в форматі «ключ-значення» в пам'яті сервера. Це проста та продуктивна БД, яку не вийде використовувати як основну для проєкту, але можна застосовувати як кеш, брокер повідомлень або чергу, щоб оптимізувати роботу web-додатку.

 

Redis — база даних з відкритим вихідним кодом, яка була створена та використовується для масштабування проєктів. Час відгуку менше мілісекунди забезпечує додаткам, що обробляють великі обсяги даних онлайн, потрібну їм продуктивність. Онлайн-аналітика різних показників, робота з геоданих, кешування, організація чатів та служб підтримки — тільки початок списку для чого потрібен Redis.

Що таке Redis та коли його вигідно застосовувати

Redis — це база даних. Лаконічна та неймовірно продуктивна, але не така надійна та багатофункціональна, як класичні реляційні MySQL або PostgreSQL. Вони працюють за принципом ACID та гарантують, що дані в них будуть узгоджені, структуровані, ізольовані та в цілому надійно захищені. Це важливо для стабільності та продуктивності додатка, а також безпеки транзакцій. Відповідати всім цим вимогам та швидко працювати (настільки швидко, як працює Redis) неможливо та не потрібно. 

Бази даних «ключ-значення», до яких відноситься Redis, менш надійні, але використовуються там, де продуктивність важливіше. Їх використовують в системах моніторингу, зокрема, для того ж Інтернету Речей — постійного отримання даних від різних датчиків. Але найчастіше застосування — кешування. Redis може зберігати дії та сесії користувачів у web-додатках, стане в пригоді для складання списків лідерів, а також контролю трафіку онлайн та інших схожих завдань.

4 причини використовувати Redis для вашого проєкту
01
Дуже швидко

Дані Redis зберігаються в основній пам'яті сервера, а не на окремих дисках. Це значно зменшує час відгуку та збільшує швидкість передачі даних — кожне читання / запис зажадає менше мілісекунди, а загальна продуктивність складе кілька мільйонів операцій в секунду.

02
Універсально

Redis краще за інших простих баз даних «ключ-значення», завдяки підтримці великої кількості гнучких структур даних. Ви можете використовувати її для зберігання рядків, списків, хеш-таблиць та навіть складних структур, які розраховують ймовірності. Редіс застосовують для кешування, зберігання сесій, створення чатів, трансляції відео та аудіо контенту, аналітики та навіть в нейромережах.

03
Просто та зручно

Код Redis дуже простий та структурований, всі дані в базі можна легко перетворити, а структури комбінувати так, як це продиктовано особливостями вашої програми. Реплікація дозволяє записувати та обробляти дані на кількох серверах відразу, що збільшує швидкість читання, а ще додає захист від падіння сервера. Плюс, якщо вам це потрібно, можна відправити дані з бази даних Редіс у вашу основну, у форматі знімка системи. Редіс підтримує найпопулярніші мови програмування, від Java та C, до JavaScript та Go, а також містить готові клієнти для взаємодії з ними — інтегрувати базу даних у ваш додаток буде просто.

04
Масштабованість

Redis може вирости разом з вашим проєктом. Він підтримує горизонтальне та вертикальне масштабування, а значить впорається як з додатковими завданнями, так зі збільшеною кількістю користувачів програми.

Висновок

Redis — це потужний та швидкий інструмент для зберігання даних. Якщо використовувати його разом з вашою основною базою даних, то можна значно покращити продуктивність, скоротити навантаження на серверну частину, а ще зможете прогнозувати продуктивність та усувати «гарячі точки» БД. При цьому підтримка ще однієї простої та швидкої бази даних тільки зменшить витрати, оскільки великим БД потрібно значно більше ресурсів для вирішення тих же завдань. З кожним оновленням Redis вміє все більше, а її використання буде вигідно для вашого проєкту в 98% випадків.

Розробка ECOMMERCE проектів
Розробка ECOMMERCE проектів

9 років у електронній комерції. Ми вирішуємо питання бізнесу за допомогою інструментів консалтингу, мобільної та web розробки, digital маркетингу.

Визначаємо цілі проекту, обираємо інструментарій та збираємо продукт із потужним двигуном. Зростаємо з клієнтами та вдосконалюємо продукти разом.