Technologies

RXJAVA

RxJava — бібліотека для роботи з асинхронним кодом для мови Java. З її допомогою можна реалізувати функціональний реактивний підхід до програмування ReactiveX. Використання RxJava дає можливість використовувати  послідовності, що спостерігаються, та події. Завдяки цьому можна створювати асинхронні програми, здатні обробляти багато не обов'язково пов'язаних завдань одночасно, не блокуючи будь-яке з них. Простіше кажучи, з цією технологією ваш додаток зможе відповідати на дії користувача в реальному часі.

3 причини використовувати RxJava для свого проєкту
Переваги функціонального програмування

RxJava побудована на принципах ReactiveX і багато в чому схожа з іншими бібліотеками такого ж призначення. Це робить її нехай і складною, через те, що вона призначена для вирішення специфічних завдань, але інтуїтивно зрозумілою. RxJava дозволяє гнучко налаштовувати асинхронність запитів, перемикати операції між потоками, перетворювати дані в них і обробляти помилки. При цьому для реалізації всіх цих складних завдань потрібно всього пара рядків коду.

Розширений шаблон спостерігача

RxJava потрібна для створення асинхронних додатків з послідовностями, що спостерігаються. У неї входять готові рішення для організації низькорівневої багатопоточності, синхронізації, паралелізації і забезпечення безпеки. Ця бібліотека дозволяє додавати власні оператори і компонувати їх, декларативно оголошувати функціональні трансформації, перетворювати типи даних і багато іншого. Крім основних інструментів розробки в бібліотеці є модулі тестування і діагностики. Все це робить її надзвичайно гнучким і вдалим вибором для створення масштабних асинхронних додатків.

Багато варіантів застосування

RxJava допомагає додаткам працювати краще на різних етапах. Наприклад, вона може обробляти прості UI події, коли користувач навів мишку на об'єкт або натиснув на кнопку. Також бібліотека підходить для подій зміни властивостей, наприклад, щоб миттєво повідомити про успішне завершення реєстрації або виконання іншої задачі. Плюс з RxJava можна обробляти інфраструктурні події, повідомлення з WebScoket API і організовувати інші інтеграції.

Висновок

RxJava — бібліотека для роботи з асинхронним кодом, яка потрібна в тих випадках, коли у вас багато такого коду. Android розробники скажуть вам, чи потрібно використовувати RxJava, як тільки ви розкажете що саме повинно буде робити ваша програму. У найпростіших проєктах можна обійтися і без цієї бібліотеки, а в деяких випадках використовувати інші інструменти для реалізації асинхронної обробки подій. Проте саме RxJava — стандарт для застосування принципів ReactiveX в Android.

У бібліотеці є все необхідне для елегантного рішення складних завдань. Вона дозволяє просто управляти асинхронними спостерігаються послідовностями, помітно зменшуючи кількість потрібного коду. Завдяки цьому ваш додаток буде легким і продуктивним, і зможе миттєво реагувати на будь-які події від користувача або з інших джерел.

Розробка мобільних додатків
Розробка мобільних додатків

Створюємо мобільні додатки, які вирішують бізнес-задачі клієнтів та спрощують життя користувачів. Навіть якщо ці задачі — із зірочкою. Доставляємо їх у кожну долоньку та кишеню.