Technologies

SQLITE

SQLite — бібліотека мови С, рушій бази даних SQL. Це повнофункціональне, легке та високонадійне рішення, яке за умовчанням встановлено на ваш смартфон та у всі смартпристрої завдяки своїй автономності. SQLite використовується скрізь, де потрібно просто та якісно організувати роботу з даними, як сама, так і разом із потужнішими реляційними БД.

 

Відкритий вихідний код і кросплатформенний, зворотно сумісний формат файлів дозволяє використовувати SQLite всім охочим для будь-яких своїх проєктів.

5 способів використання SQLite для вашого проєкту
01
01
Контейнери та архіви

З понад трильйона баз даних із SQLite, переважна більшість використовують її для організації архівів та обміну даними всередині системи. Причина цього в одноманітності і кросплатформенності формату — можна передавати дані з будь-якої системи SQLite в іншу з цим же рушієм, і вони легко розуміють один одного. На додаток, їх легко конвертувати в зрозумілий для людини вигляд. Плюс, ці дані будуть записані в дуже компактному вигляді, незалежно від того чи великий це двійковий об’єкт або маленьке числове значення. До речі, кількість форматів даних можна легко збільшити, якщо це потрібно, мова SQL-запитів гарантує можливість обробки не відразу, а тоді, коли це буде потрібно. Що стосується архівів, то SQLite Archive працює так само, як звичний ZIP-архів, тільки буде ще більш компактним і підходить для зберігання набагато більшої кількості типів метаданих.

02
02
Інтернет речей

SQLite автономна й не потребує адміністрування, а тому відмінно підходить для різних пристроїв від дронів і верстатів, до термостатів та інших невеликих датчиків. Саме цей двигун управляє даними всередині вашого роутера, ігрової консолі та камери зовнішнього спостереження. Завдяки йому підключитися до будь-яких «розумних» пристроїв просто, а передача даних буде швидкою та безпечною.

03
03
Формат файлів

Збір даних аналітики, контроль версій, зберігання кешу під час редагування мультимедіа та багато інших фонових процесів зручно організувати з SQLite. Автоматичні оновлення та перевірки підвищують продуктивність та надійність, а головне, позбавляють необхідності робити нецікаву та монотонну роботу вручну. Особливо це вигідно та зручно для аналітики будь-яких потрібних вам даних. Рушій може сам зібрати їх, структурувати та сформувати звіти за заданими правилами.

04
04
Вебсайти

SQLite можна використовувати, як рушій бази даних для сайтів із низьким і середнім трафіком. Якщо навантаження на проєкт не перевищує 100 000 відвідувань на день — SQLite чудово впорається з цим, а при правильному налаштуванні і з навантаженнями в 10 разів більше.

05
05
Серверна БД та кеш

SQLite може стати основою механізму зберігання сервера баз даних програми. Особливо це ефективно, якщо для кожного користувача буде створена своя база SQLite, щоби сервер міг спокійно обробляти паралельно тисячі підключень. Використання високорівневих запитів на сервері — не традиційна модель, і радше приклад того, як можна використовувати двигун, за бажання. Так само можна використовувати її, як кеш для релевантного контенту, щоби скоротити затримку відображення та знизити навантаження на мережу.

Висновок

Є дуже багато випадків, коли SQLite — краще рішення, але вона, як і раніше не прямий конкурент MySQL, Oracle, PostgreSQL або SQL Server, тобто клієнт-серверних баз.

Реляційні бази даних створені для іншого, для економних і ефективних, автономних локальних сховищ. SQLite може працювати в клієнт-серверних додатках, де потрібно справлятися з масштабними сайтами з великим набором даних та високими вимогами до паралелізму, але продуктивність її роботи буде далекою від оптимальної. Простіше кажучи для вебверсії умовної соціальної мережі та інших багатофункціональних та високонавантажених проєктів вона не підходить, але вона й не створена для цього. SQLite ідеальна для організації локальних сховищ, вона проста, надійна та неймовірно поширена.

Ніхто не використовуватиме її там, де вона недоречна, бо це просто незручно. Якщо ваші розробники рекомендують використовувати SQLite для кешу, архіву або в ролі серверної бази даних,  варто зробити це.

Розробка мобільних додатків
Розробка мобільних додатків

Створюємо мобільні додатки, які вирішують бізнес-задачі клієнтів та спрощують життя користувачів. Навіть якщо ці задачі — із зірочкою. Доставляємо їх у кожну долоньку та кишеню.