Чому обирають Drupal?

1163
17 хв.

Drupal 9 є сьогодні однією з найпопулярніших CMS, доступних на ринку безкоштовних продуктів для веб-розробки, і оптимальним вибором для державних установ, великих асоціацій, некомерційних організацій та багатьох компаній зі списку Fortune 500. Простий для редакторів, потужний для адміністраторів, безпечний і доступний для всіх, Drupal — це універсальний вибір для будь-яких напрямків розвитку вашого бізнесу.

Використовуючи Drupal, ми в Brander створюємо інтерактивні додатки і веб-сайти. Це дозволяє робити для наших клієнтів найскладніші проекти, недоступні іншим CMS. Він настільки гнучкий, що все, що ми розробляємо за допомогою Drupal, абсолютно унікальне. Наші розробники мають багатий досвід розробки на Drupal — дехто працює з ним понад 8 років. А тепер, з поточною версією Drupal 9, ми можемо робити щось більше, ніж просто веб-сайти, орієнтовані на клієнтів. Використовуючи Drupal як проміжне програмне забезпечення, ми можемо повністю інтегрувати бізнес-процеси вашої команди у веб-додатки.

Drupal розвивається разом з вами

Причина, чому Drupal є такою популярною платформою, полягає в тому, що вона може розвиватися разом з вашими потребами. Ви можете почати з малого, наприклад, з простого сайту-візитки, і поступово додавати функціонал для спільнот, електронної комерції, каталогів, порталів новин, систем рейтингів, планування, картографії або все, що ви тільки можете уявити. У міру того, як світ бізнесу все більше залежить від швидкості прийняття рішень, ваша можливість змінити думку про те, що важливо — змінити пріоритети розвитку і спрямувати зусилля вашої команди в новому напрямку — ось що ми вважаємо однією з головних особливостей Drupal. Звичайно, за зміни завжди доводиться платити, але ця ціна може бути набагато нижчою, якщо система з самого початку розроблена з урахуванням майбутнього розвитку. І це те, що у Drupal виходить найкраще. Те, як Drupal виконує це завдання «під капотом», повністю змінилося: тепер він використовує набагато більш стандартні галузеві практики об'єктно-орієнтованого програмування і впровадження залежностей (використання компонентів Symfony) замість заплутаної системи хуків (hooks). Це робить кінцевий результат більш прозорим і надійним: вести розробку на Drupal тепер можна швидше, впевненіше, з меншою кількістю конфліктів і з меншою потребою в фахівцях, спеціалізованих на Drupal.

Хто використовує Drupal?

Drupal використовують багато відомих організацій: United Institute of Peace, General Electric, eBay, The Economist, NCAA.com, HHS.gov, The Weather Channel, Tesla Motors. Повний список можна подивитися на Drupal Showcase.З багатьох причин, викладених на цій сторінці, Drupal є ідеальною CMS для державних установ, некомерційних організацій, торгових асоціацій, новинних порталів, фондів і великих корпорацій. Drupal довіряють глобальні урядові агентства, великі медіа-компанії, міжнародні благодійні організації та провідні університети світу. Drupal добре підходить для складних, наповнених контентом веб-сайтів з високою відвідуваністю, а також для веб-сайтів з великою кількістю контенту і великими базами даних. Це найкраща платформа для створення амбітних високопродуктивних цифрових технологій.

Багатомовна підтримка

Drupal 9 має фантастичні можливості інтернаціоналізації, включаючи визначення мови браузера. Ми також можемо додати функції геолокації, наприклад, зробити контент або навігаційні посилання доступними тільки в певних країнах. Наприклад, можна публікувати контент для клієнтів, який по-різному виглядає в США і Канаді. Drupal дає найширші можливості для локалізації усього, що є на сайті, прямо після установки без необхідності будь-яких доробок.

Доступ звідки завгодно

Адаптивний дизайн дозволяє безперешкодно переглядати контент на різних пристроях. Зараз приблизно 59% дорослих у світі користуються смартфонами. Це приблизно 4,3 млрд людей, тому доступність мобільного сайту важлива як ніколи. Drupal та пов'язані з ним модулі дозволяють бути впевненими, що ваш сайт буде без проблем працювати на будь-якій кількості пристроїв, чи то вдома, в офісі або в дорозі. Drupal 8, як і його послідовник Drupal 9, спочатку розроблявся за принципом Mobile-first. Завдяки цьому, Drupal дозволяє користувачам редагувати контент з будь-якого пристрою, що є корисною можливістю як для великої організації, так і для простого блогера. Сайти, які в першу чергу використовують мобільні пристрої і адаптивний дизайн, мають життєво важливе значення, оскільки вони віддають перевагу зручності для користувачів. Існує безліч нових способів створення веб-сайтів, оптимізованих для мобільних пристроїв, за допомогою Drupal: від мобільних додатків до використання спеціальної теми для мобільних пристроїв. Адаптивний дизайн — це набагато простіший спосіб розробки для мобільних пристроїв. Мета чуйного (адаптивного) дизайну — спроектувати сайт таким чином, щоб його макет адаптувався до ширини екрану користувача, що дозволяє використовувати веб-сайти на різних пристроях — від мобільних телефонів до великих моніторів.

Якщо потрібна наявність системи управління контентом, яка може адаптувати контент сайту до будь-якого сучасного пристрою, то Drupal 9 — найкраще рішення. Mobile-first — це новий підхід до "чуйного" дизайну, і Drupal 9, безсумнівно, тут очевидний лідер. Мало того, що його теми адаптуються, навіть розміри адміністративних сторінок можуть змінюватися під розмір екрану мобільного пристрою. Drupal став надшвидким і зручним для мобільних пристроїв, а керувати сайтом стало дійсно легко. Drupal 9 був створений з орієнтацією на мобільні пристрої для власників сайту і кінцевих користувачів. Завдяки неймовірно корисним мобільним функціям, як-от адаптивний інтерфейс адміністратора, чуйним зображенням, модулям Breakpoints в ядрі, Drupal задовольняє всі сучасні потреби в чуйному веб-сайті.

Широкі можливості розширення завдяки великій бібліотеці модулів

Сайти Drupal мають широкі можливості налаштування, вони мають структуру, подібну конструктору Lego. Drupal може похвалитися великою спільнотою користувачів, тисячі розробників вносять свій внесок в бібліотеку модулів. Існують модулі для широкого спектра функцій веб-сайту, включаючи ShareThis для соціальних мереж, Image Effects для редагування фотографій, плагіни календаря, CAPTCHA, Google Analytics і плагіни метатегів. Оновлення з Drupal 7 до Drupal 8 зробило інтеграцію і використання додаткових модулів простішим і навіть кращим, ніж раніше. Зараз доступні десятки тисяч безкоштовних модулів практично для будь-якого веб-сайту, який ви можете собі уявити.

Чи потрібна технічна підготовка для роботи з сайтом?

Звучить несподівано, але ні, не потрібна! Інтерфейс Drupal оптимізовано для зручного використання людьми з будь-яким рівнем комп'ютерної грамотності. Технічні аспекти Drupal обробляються на внутрішньому сервері нашою командою Drupal, яку ви наймаєте для розробки і супроводу вашого сайту. Ми зробимо все для зручності роботи — нехай вас турбують тільки творчі процеси. Письменники, редактори та адміністратори сайтів можуть взаємодіяти з сайтом на Drupal, не маючи досвіду роботи з HTML або кодуванням, завдяки простому редактору WYSIWYG (What You See is What You Get). WYSIWYG-інтерфейс Drupal дозволяє писати, редагувати і додавати контент так само легко, як у документі Word.

Використовуючи прості кнопки меню, ви також можете додавати зображення, форматування і гіперпосилання. З Drupal 9 ви можете редагувати і переглядати свій контент в контексті сторінки сайту. Набагато ефективніше мати можливість редагувати текст і перетягувати зображення на місце, переглядаючи його так, як його побачать кінцеві користувачі. Завдяки цьому ви можете виявити будь-які проблеми з дизайном і зручністю користування контентом і негайно вирішити їх замість того, щоб гадати про кінцевий результат. Починаючи з Drupal 8, управління контентом було спрощено, що зробило взаємодію з ним більш зручною і доброзичливою для користувача. Drupal містить безліч поліпшень, включаючи впровадження HTML5 полів, додаткові допоміжні бібліотеки, поліпшення доступності, оновлені базові теми, елементи призначеного для користувача інтерфейсу і збільшену продуктивність. Деякі з найбільш важливих функцій включають:

  • Просунуті медійні можливості: Drupal вже давно підтримує широкі можливості для роботи з файлами, але Drupal 9 розширює цю функціональність за допомогою загального поля Media, що підтримує локальні аудіо, відео, зображення, просте додавання мережевих відеоресурсів (YouTube, Vimeo), а також підтримку інших типів файлів.
  • Content Workflows: модуль вже включений в ядро, він дозволяє вам визначати кілька схем організації робочих процесів, відображати їх стан і дозволені переходи між ними. Модуль Content Moderation дозволяє користувачам створювати версії контенту, які ще не опубліковані, але отримали оновлення з моменту останньої версії. Це дозволяє реалізувати, наприклад, новинний портал з усім потрібним функціоналом супроводу всього життєвого циклу ваших публікацій.
  • Layout Builder: основний модуль Layout Builder (конструктор макетів сторінок) надає можливості створення різних варіантів компонування для вашого контенту прямо з адмінки без знання HTML. Layout Builder унікальний тим, що пропонує єдиний потужний інструмент візуального дизайну для шаблонного контенту, налаштовуваних сторінок і шаблонних макетів.
  • Контекстні блоки: більшість елементів сторінки відображаються у вигляді блоків, включаючи хлібні крихти, назву сайту та слоган. Це спрощує налаштування організації сторінок в інтерфейсі і дозволяє редагувати інтерфейс на льоту, прямо на сторінках сайту. Переміщуйте блоки, щоб змінити зовнішній вигляд тексту і зображень на вашому веб-сайті. Ви також можете повторювати один і той же блок в декількох областях сторінки, що робить дизайн більш гнучким.
  • Редактор WYSIWYG — високо поцінована функція, яка дозволяє користувачам перед тим, як натиснути кнопку «опублікувати», поглянути на те, як будуть виглядати текст і зображення, введені в текстовий редактор.
  • Швидке редагування — введіть текст прямо в текстовий редактор Drupal, щоб скоротити час, необхідний для додавання і завантаження контенту на ваш сайт.

Ви знайдете безліч модулів для зручної навігації та меню, які допоможуть створити гнучку архітектуру вмісту вашого сайту. Це дозволяє легко організувати великий сайт з великою кількістю контенту. Drupal дозволяє створювати гнучкі макети, надаючи докладні приклади складних інтеграцій та налаштовуваних рішень для пошуку. Розвинена система блоків і схем розміщення контенту в Drupal 9 дозволяє розробникам створювати індивідуальні макети для різних цілей, а також більш складні способи відображення вашого контенту.

Потужний пошук на сайті

Drupal дозволяє використовувати відому платформу повнотекстового пошуку з відкритим вихідним кодом Apache Solr замість основного модуля пошуку, що дає величезне збільшення потужності і швидкості. Сама по собі функція пошуку — одна з найбільш вагомих причин використовувати Drupal замість інших CMS. Сайти з високим трафіком і великими базами даних можуть сповільнюватися через погані функції пошуку, які створюють вузьке місце в продуктивності веб-додатку. Apache Solr також дозволяє виконувати складний пошук, індексувати вкладення (наприклад, PDF-файли) і виконувати пошук на декількох сайтах. Прекрасний приклад використання Apache Solr для пошуку на сайті можна знайти у «Всесвітній бібліографії Шекспіра», яка зараз налічує більше 120 000 записів.

Гнучка інтеграція

Drupal 9 дуже гнучкий і допускає інтеграцію зі сторонніми API (інтерфейс прикладного програмування), а також створення ваших власних кінцевих точок API. Він спеціально розроблявся за принципом API-first, що вже зараз вигідно виділяє його серед всіх конкурентів. API дозволяє обмінюватися даними з сервера на сервер для обміну такою інформацією, як опублікований контент, інформацією про користувачів або мультимедійними даними. Додавання компонентів Symfony, найпопулярнішого php-фреймворка у світі, який є основою для багатьох популярних продуктів, відкриває багато можливостей для підприємств і бізнесу. Symfony пропонує безліч способів змусити Drupal виступати як проміжне програмне забезпечення між багатьма бізнес-додатками — від CRM платформ до фінансових і складських систем. Drupal також спрощує SSO (Single Sign-On, єдиний вхід) з іншими системами, використовуючи OAuth, наприклад Google Apps або інтеграцію на основі SAML, як-от Salesforce. Система єдиного входу дозволяє користувачеві використовувати один логін на декількох сайтах без спільного використання вашого пароля на цих сайтах. Фактично, ви можете увійти на один сайт і пройти аутентифікацію для доступу до безлічі різних сайтів без необхідності входити на кожен з них. API і єдиний вхід мають вирішальне значення для забезпечення безперебійної роботи вашого веб-сайту з популярними сторонніми платформами.

Headless CMS

В Drupal 8/9 використовується підхід, орієнтований на API. Ключові особливості Drupal Headless CMS: свобода вибору frontend-фреймворків (React, VueJs, Angular), створюйте контент один раз — публікуйте де завгодно, API-first підхід, Drupal як єдине сховище контенту, єдине джерело істини. Ви можете публікувати контент за допомогою потужних адміністративних інструментів Drupal і в підсумку бачити його відображення на таких об'єктах, як Apple Watch, мобільні додатки або навіть рекламний щит. Це забезпечує додаткову гнучкість за рахунок включення нових передових функцій, які підтверджують статус Drupal як провідної CMS.

Міграція контента

В Drupal є ключові модулі, призначені для перенесення контенту навіть для великих сайтів. Хоча розробник може вручну перенести весь контент на невеликий сайт, таке перенесення має ризики ускладнень для великого сайту з великою кількістю контенту. Drupal забезпечує систематичне перенесення всього контенту без ризику.

Особливості версій Drupal 8/9

В Drupal є нові функції, які роблять його простішим, ніж коли-небудь. Він використовує CKeditor 4, оновлений і спрощений текстовий редактор, який робить публікацію контенту більш схожою на редагування документа Word. З версії 9.1 запланований перехід на версію CKeditor 5, перехід на версію Symfony 4. Також Drupal надає функцію швидкого редагування і адаптивні зображення, які дозволяють легко змінювати розмір зображень залежно від розміру екрана користувача. Drupal значно спростив управління багатомовними сайтами за допомогою набору ключових модулів локалізації, доданих у ядро.

Останнє оновлення Drupal внесло ключові поліпшення у функціональність. Більшість кращих модулів тепер переміщені в ядро, також спростилося використання додаткових сторонніх модулів. Drupal демонстрував значні поліпшення з кожним оновленням, помітно збільшуючи зручність використання і продуктивність.

Масштабованість

Drupal має високу масштабованість, що робить його популярним серед великих організацій, що мають складні сайти з високим трафіком. Drupal покращує продуктивність веб-сайту за рахунок кешування, скорочуючи час завантаження сторінки і вимоги до ресурсів. В Drupal є кілька типів надбудов для кешування вихідного коду PHP, які можуть дати істотну перевагу повільному сайту і значно скоротити використання центрального процесора і скоротити час обробки кожного запиту.

Найбезпечніша CMS

За правильної реалізації та належного обслуговування Drupal 8 зарекомендував себе як безпечна CMS з відкритим вихідним кодом. Drupal 9 — стабільний, розроблений з урахуванням вимог безпеки; з цієї причини багато великих організації покладаються на Drupal як на головну CMS, яка використовується для роботи своїх веб-сайтів або веб-додатків. Drupal має одну з кращих доступних груп безпеки та одна з найбільших спільнот розробників з відкритим вихідним кодом, що вносять свій внесок в CMS.

Чому відкритий початковий код — це чудово

Початковий код програмного забезпечення з відкритим початковим кодом доступний з ліцензією, згідно з якою правовласник надає права на вивчення, зміну і поширення програмного забезпечення для всіх і для будь-яких цілей. Програмне забезпечення з відкритим початковим кодом може розроблятися спільно, публічно, і це майбутнє веб-розробки з кількох причин. Одна з ключових переваг програмного забезпечення з відкритим початковим кодом полягає у величезній кількості його учасників. Завдяки такій кількості людей, які вносять свій внесок у платформу, проблеми можна швидко і ефективно вирішувати за допомогою широкого спектру ідей, методів і можливостей. Веб-розробники створили модулі та плагіни майже для всіх можливих потреб. З іншого боку, невільне програмне забезпечення часто містить помилки і пронизане жорсткою або застарілою філософією команд. З відкритим початковим кодом ви можете постійно адаптуватися для створення найкращого продукту. Спільнота Drupal — це платформа з відкритим початковим кодом, яка має велике співтовариство користувачів, які регулярно вносять вклад в її розвиток. Завдяки величезній кількості розробників і дизайнерів, які працюють над Drupal, існує велика база знань, в якій завжди можна знайти відповідь на ваше наступне запитання про Drupal.

Чому обирають Drupal замість WordPress і інших CMS?

Хоча WordPress — чудова CMS, Drupal 9 часто є кращим вибором для складних, насичених контентом веб-сайтів з високою відвідуваністю, а також для веб-сайтів з великими базами даних. Drupal надзвичайно потужний, гнучкий, функціональний і безпечний. Загалом, Drupal більше підходить для великих і складних сайтів. WordPress може бути трохи простішим у використанні, але йому не вистачає глибини і потужності, які потрібні багатьом великим компаніям і агентствам на професійному сайті.

Довірте розвиток свого бізнесу Brander і Drupal

Ми — досвідчена команда розробників Drupal, експертів просування і технічних фахівців, які допоможуть вам створити потужний веб-сайт, який відповідає всім вашим конкретним бізнес-вимогам. Якщо ви плануєте створити веб-сайт з урахуванням передових практик розробки, сайт, який буде актуальним протягом багатьох років, сайт, що розвивається разом з вами — ми завжди готові вам допомогти. Зв'яжіться з нами, щоб дізнатися більше про наші послуги з розробки Drupal.

07 вересня 2020
4 / 5 (4 голоса)