Technologies

FIREBASE

Firebase — сервіс для розробки додатків, в основі, якого хмарна NoSQL система управління базами даних. З 2014 року вона належить Google та охоплює CDN хостинг для зберігання статичних файлів програми, а також сервіс аутентифікації для клієнтів, завдяки якому вони можуть логінитися через соціальні мережі.

 

Firebase інтегрований з іншими сервісами та інструментами Google (Crashlytics, Analytics, Remote Config тощо), які прискорюють розробку й реліз додатку, а також дають змогу моніторити його роботу, проводити А/В тестування й розсилати повідомлення. Разом із ними розробники отримують доступ до Firebase Extensions. Це готові та протестовані розширення для базових і найбільш затребуваних функцій.

Що таке Firebase і як вона працює

Firebase — готовий бекенд для вашого додатку з вбудованим набором найпотрібніших функцій. Його дуже часто використовують, як основу додатків на Android, але можна також інтегрувати в проєкти для iOS. Вбудовані API дають змогу підключати Firebase до додатків JavaScript (зокрема, з фреймворків AngularJS, React, Vue.js та інших), Java, Python, Objective-C і Node.js.

 

Firebase відмінно підходить для стартапів, яким потрібно максимально швидко випустити MVC, і простих додатків. Якщо ви хочете зробити складну програму з незвичайними функціями для iOS та Android і масштабувати її, краще вибрати базу даних Mongo. Водночас проєкт на Firebase буде нічим не гірше, якщо він зроблений досвідченою командою, а на розробку потрібно в рази менше часу.

7 можливостей Firebase для вашого бізнесу
01
01
Швидкість розробки

Firebase разом з JavaScript або Python — найшвидший спосіб написати додаток. Розробникам не потрібно витрачати час на створення бази даних, API та інших серверних рішень. Усе, починаючи з установки Firebase, на яку потрібна хвилина, буде виконуватися в рази швидше.

02
02
Гнучкість не реляційної СУБД

На відміну від SQL баз даних, у яких інформація розміщена в таблицях зі строгими зв’язками, не реляційна Firebase зберігає дані в JSON-документах. У них не обов’язково повинна бути однакова структура й чітка ієрархія. Розробникам, які спочатку мислять саме такими об’єктами, буде набагато простіше групувати інформацію та організувати до неї доступ.

03
03
Реєстрація та авторизація

Це перші з Firebase Extensions — вбудованих функцій. Щоби налаштувати реєстрацію та вхід у додаток через Facebook, Twitter, Google або GitHub, розробникам потрібно 5–10 хвилин.

04
04
Персоналізація й масштабування

Так само швидко приєднуються Google Analytics та Remote Config. Перший сервіс допоможе аналізувати поведінку користувачів (дані можна зберігати та обробляти в BigQuery), щоби побачити, що користувачам подобається, а також знайти вузькі місця і виправити їх. Другий — для тестування доробок. Наприклад, тим, хто знає, як працювати з firebase, буде легко створити персональний привітальний екран для кожного користувача. Причому можна буде показувати різним групам свої варіанти, щоби вибрати оптимальний без оновлення додаток кожен раз, а керуючи контентом у консолі сервісу. До речі, можна навіть запитати користувачів, не проти вони брати участь в оцінюванні нових функцій, використовуючи ще одне розширення Cloud Messaging.

05
05
Чати та фотографії

Онлайн-спілкування всередині програми, з підтримкою push-повідомлень поза ним — ще одне, для чого потрібен firebase. Цю функцію досить складно реалізувати з нуля для проєкту, а тут уже все готово. Firebase Storage дає змогу користувачам не тільки листуватися, а й обмінюватися фотографіями. Зображення будуть зберігатися в хмарі та надійно захищені від усіх, кому користувач не дозволив їх бачити.

06
06
Онлайн платежі

Швидкі та безпечні транзакції — ще одна вбудована функція Firebase. Розробникам не потрібно буде витрачати час на налаштування серверної частини передачі даних, потрібно тільки прописати маршрут.

07
07
Маленькі, але корисні розширення

Крім ключових переваг Firebase у сервісу є багато «булочок», які роблять розробку простіше, а додаток комфортніше для користувача. Автоматична зміна розміру картинок, тригерна e-mail розсилка, очищення даних облікового запису після її видалення, переклад контенту, скорочення урл-ів і багато іншого теж є з коробки. Firebase розвивається й нові функції з’являються регулярно.

Висновок

Firebase — один із кращих сервісів розробки додатків на Kotlin і Java для Android, Swift для iOS, а також JavaScript і C++ для кросплатформних проєктів. Це більше, ніж просто база даних і потужний хостинг в одному місці. З Firebase ви помітно скорочуєте витрати на розробку бекенд, а також отримуєте чудову інтеграцію з усіма продуктами Google та багато вже вирішених завдань у вигляді розширень, що гарантовано працюють.

Digital реклама
Digital реклама

Допомагаємо невеликому бізнесу зростати швидше, а дорослому — гідно приймати виклики часу.

Проводимо ретельний аналіз та створюємо стратегію комунікацій. Детально опрацьовуємо воронку, оптимізуємо канали маркетингу та запускаємо рекламні кампанії. Шліфуємо імідж бренду через осмислений контент.