Technologies

GOOGLE FEEDS

Google Feeds — таблиця з коротким описом товарів для завантаження в Google Merchant Center (GMS) і запуску реклами Google Shopping. Кожне поле фіду повинно містити зображення і ціну товару, а також характеристики, посилання на нього та інші атрибути.

 

На основі цих даних Гугл автоматично генерує товарні оголошення. Вони відображаються відразу під рядком з пошуковим запитом і на окремій вкладці «Покупки». Оголошення показуються найбільш перспективним, з точки зору алгоритмів, відвідувачам з «теплої» частини цільової аудиторії, а ви платите тільки за кожен клік з переходом на сайт, хоча побачить вашу рекламу набагато більше людей.

Як користуватися Google Merchant Center

Щоб запустити рекламу в Гугл Покупках потрібно зареєструвати аккаунт Merchant Center, заповнити в ньому дані про компанію, зокрема підтвердити право володіння сайтом і завантажити фід з товарами. З GMS ви так само можете керувати рекламними кампаніями Google Ads, в тому числі використовуючи дані із загального фіда.

Процес включення маркетплейсу.

Фід можна створити на корпоративному Диску, надавши GMS доступ до нього і навіть просто на комп'ютері в Таблицях, але тоді доведеться оновлювати його вручну. Найзручніший варіант — Content API. Це інструмент розробників за допомогою якого вони створюють і підключають модулі настройки фідів прямо до панелі управління вашого сайту. Коли фід правильно заповнений можна створювати потрібну кількість оголошень, коригувати їх і націлювати.
 
Важливо: щоб Google почав вважати ваш сайт гідним довіри потрібно відповідати 3 вимогам. Обов'язково підключити SSL-сертифікат, який захищає дані користувачів, зробити можливим здійснення повного циклу покупки, включно з вибором оплати і доставки, без спілкування з менеджером, а також додати прозорі умови повернення.

Як налаштувати Google Feeds: обов'язкові поля, атрибути і додаткові можливості
Ідентифікатори

У кожного товару у фіді повинен бути унікальний ID, максимум з 50 символів, Title (назва — макс. 150 сим.) І Description (опис — до 5000 сим.). Так само потрібне посилання на зображення і на позицію на сайті. Окремо заповнюється поле Google_product_category, де прописується весь шлях до категорії товару. Ціна вказується числом і трьохлітерним знаком валюти по ISO4217.

Атрибути

Наявність і стан — найважливіші атрибути. Крім них вказується бренд, якщо тільки це не книга, фільм або музика, а також коди Gtin для тих товарів, у яких він є, і MPN в інших випадках. Останні обов'язкові атрибути — доставка і «Adult», якщо це товар з обмеженням за віком від 18+.

Додаткові можливості

Щоб фід допустили товари до реклами досить коректно заповнити всі поля, перераховані вище. Далі можна використовувати маркетингові прийоми, щоб підвищити ефективність реклами. Розширений тайтл дозволяє додавати ключові слова пов'язані не тільки з частими пошуковими запитами або важливими характеристиками, але так само з інфоприводами. Це може бути будь-яке свято або подія, наприклад, «чорна п'ятниця». Якщо додати кілька мовних версій (для України за умовчанням встановлено українську, але можна додати російську та англійську), то реклама вийде більш персоналізованою, в залежності від уподобань аудиторії. Ви можете залити будь-яке зображення, якщо на ньому показаний правильний товар. Щоб виділитися серед конкурентів за запитом, можна сфотографувати позицію з іншого ракурсу і змінити колір підкладки на один з дозволених (за замовчуванням білий). Ціна на сайті повинна збігатися з ціною в рекламі, тому, якщо у вас тимчасові знижки або розпродажі можна додати спеціальну плашку і залучити клієнтів, не втрачаючи довіру пошукової системи.

Висновок

Google Feeds — зручний інструмент для управління рекламними кампаніями Google Shopping. Все, що потрібно від вас або вашого маркетолога — правильно заповнити фід-таблицю. Всі подальші дії виконують алгоритми Гугл — збирають дані в оголошенні і показують його в оптимальний час, найбільш зацікавленим людям. Ви можете вільно змінювати інформацію у фіді і тестувати різні рекламні стратегії, а ще фід для GMC, після невеликої редакції, можна використовувати для запуску динамічного ремаркетингу в Google, Facebook і Instagram.

Розробка ECOMMERCE проектів
Розробка ECOMMERCE проектів

9 років у електронній комерції. Ми вирішуємо питання бізнесу за допомогою інструментів консалтингу, мобільної та web розробки, digital маркетингу.

Визначаємо цілі проекту, обираємо інструментарій та збираємо продукт із потужним двигуном. Зростаємо з клієнтами та вдосконалюємо продукти разом.