Technologies

GOOGLE MERCHANT CENTER

Google Merchant Center (GMS) — платформа для запуску рекламних кампаній Google Shopping. Оголошення з завантаженого Google Feed (таблиці з коротким описом товарів) відображаються найвище, між рядком пошуку та першим результатом видачі, а також на окремій вкладці «Покупки», розділу з найбільшим показником конверсії.

 

Використання такого типу реклами допомагає просувати сайт у пошуковій системі і збільшує продажі, а також спрощує управління маркетинговими кампаніями. У фіді, створеному для Google Merchant Center, буде зберігатися інформація про товари з вашого інтернет-магазину, яку також можна буде використовувати і для Google Ads.

Реклама в Google Shopping: вимоги до оголошень
  • Всі поля фіда повинні бути правильно заповнені (детальніше тут);
  • Чинний SSL-сертифікат, який захищає дані користувачів, обов'язковий для всіх сторінок;
  • Ціни на сторінці і в оголошенні повинні бути однакові;
  • Клієнт може здійснити повний цикл покупки, включаючи онлайн-оплату і вибір способу доставки, без спілкування з менеджером;
  • Товар обов'язково повинен підлягати поверненню на зазначених на сайті умовах.
5 причин використовувати Google Merchant Center для свого інтернет-магазину
Вигідно для будь-якого бізнесу

Якщо у вас величезний інтернет-магазин з тисячами товарів і ви хочете, щоб кожна позиція знайшла свого покупця або навпаки, основна частина вашого прибутку — невелика категорія продуктів, то вам підходить реклама в Google Merchant Center. Невеликий блок з фотографією, ціною і коротким описом найважливіших характеристик товару, привертає увагу і допомагає потенційному покупцеві відразу оцінити вашу пропозицію, не переходячи на сайт. Ви рекламуєте товар на самому видному місці, але платите, як завжди, тільки за клік, який з великою ймовірністю зробить той, хто правда збирається зробити покупку.

Кращі місця у видачі та тільки цільова аудиторія

Реклама в Google Shopping — це перший рядок на сторінці пошукової видачі, великий блок праворуч від неї і окремий розділ «Покупки», в який заходять тільки ті, хто дійсно хоче купити. Це найтепліша аудиторія і найкраще місце для реклами, якщо подивитися на співвідношення ціни за клік і конверсії. По-друге, фіди GMC відмінне рішення для динамічного ремаркетингу, коли реклама показується тим користувачам, хто заходив на сайт, але так нічого і не придбав, або цікавився товаром в іншому магазині.

Точний таргетинг

Торгова реклама продає те, що шукають користувачі. Наприклад, iPhone 12 — PRO, чорного кольору або з пам'яттю 256 GB, дивлячись що важливіше для покупця. Низькочастотні брендові запити в Description для Shopping використовувати набагато вигідніше, ніж для контекстної реклами. І тим сильніше, чим більш рідкісний товар шукає покупець.

Просте налаштування і керування

Щоб запустити рекламу, досить створити комерційний аккаунт Гугл або використовувати той, що у вас вже є. У вкладці Google Merchant Center вказується основна інформація про компанію та підтверджуються права на сайт. Далі контекстологи налаштовують фіди. Це файли з даними про товари, які потрібні для генерації оголошень і автоматичного вибору кращого часу і місця для показу. Щоб вам і фахівцям було зручніше керувати фідами, можна вибрати один з 4 способів створення. Можна просто дозволити GMC доступ до вашого Диску і він створить там Гугл Таблицю, яку потрібно заповнити, перетворивши в фід. Другий варіант — створити таблицю самому на тому ж диску або навіть комп'ютері, звідки завантажувати в Google Merchant Center за розкладом або вручну. Найзручніший спосіб — підключити Content API. Набір інструментів для розробників, дозволить фахівцям створити комфортний персоналізований простір для роботи з сервісом.

Автоматизація

Google Merchant Center створює і показує оголошення на основі своїх алгоритмів практично без вашої участі. Система сама збирає рекламний пост з даних в у фіді (тому важливо правильно його наповнити і оформити), і на основі аналізу цієї ж інформації визначає кому і коли показувати оголошення. До речі, різні покупці можуть бачити відмінну один від одного рекламу. Гугл знає багато про своїх користувачів і вибирає найважливіше для кожного з них, щоб максимізувати ефективність кожного показу. Створення фіду, вивантаження і оновлення товарних позицій також можна автоматизувати на основі плагінів для вашого сайту. Для популярних CMS, таких, як Magento або Opencart, є багато готових модулів, а для складних нешаблонних сайтів на основі фреймворків створюються кастомні рішення. Модулі спрощують створення фідів товарів, наприклад, знаходять помилки і рекомендують варіанти заповнення, додають атрибути в залежності від умов і оновлюють таблиці за розкладом, а ще можуть передавати дані в Google Analytics або інші системи обліку.

Висновок

Реклама в Google Merchant Center — єдиний спосіб показати своє оголошення в найвигіднішому місці пошукової видачі з найтеплішою аудиторією. GMC вимагає від вашого сайту відповідати базовим вимогам чесної торгівлі і захисту споживачів, а також правильно заповненого фіду товарів, а все інше робить автоматично.

Використання Google Shopping гарантує високу конверсію, а також дозволяє точно націлювати і запускати кампанії ремаркетингу з високою окупністю.

Digital реклама
Digital реклама

Допомагаємо невеликому бізнесу зростати швидше, а дорослому — гідно приймати виклики часу.

Проводимо ретельний аналіз та створюємо стратегію комунікацій. Детально опрацьовуємо воронку, оптимізуємо канали маркетингу та запускаємо рекламні кампанії. Шліфуємо імідж бренду через осмислений контент.