Technologies

INSTAGRAM

Instagram — одна з найпопулярніших соціальних мереж, яку використовують для публікацій і обміну фотографій. Щомісяця додаток стабільно відвідує 1 млрд користувачів, а в день люди викладають понад пів мільярда stories. На Україну припадає не менше 13 млн постійних користувачів. Якщо ваша ЦА є в Instagram, то компанії потрібна тут реклама. Зараз це один із дієвих інструментів для залучення цільової аудиторії.

Таргетована реклама

Таргетована реклама в Instagram — класичний і поки найефективніший спосіб просування продукції. Під час створення рекламної кампанії питання цільової аудиторії контролюється й підбираються ті потенційні клієнти, які дійсно можуть бути зацікавлені в продукті. За компетентної роботи таргетованої реклами є можливість ретаргетингу. Якщо блогер один раз згадує в рекламі продукцію, то процеси ретаргетингу шукають теплих клієнтів (люди, які проявили інтерес до продукту) і переводять у розряд гарячих (додали товар у кошик або оформили замовлення).

 

Одне з головних переваг — можливість самостійно налаштовувати рекламне оголошення. Клієнт від початку й до кінця контролює вид банера й текстове повідомлення на ньому. Знову порівняно з рекламою в блогерів в Instagram: якщо вони самі вибирають, як саме прорекламувати продукт, то під час таргетованої реклами замовник контролює, що буде показуватися ЦА.

Навіщо й кому потрібна реклама в Instagram?
01
01
Отримання лідів

Ліди — контактні дані цільової аудиторії. Лідом вважають залишену на сайті заявку або заповнену форму для реєстрації. Отримання персональних даних потенційних клієнтів дає змогу у потрібний момент із ними зв’язатися і продати продукт.

02
02
Залучення підписників

Таргетована реклама дає змогу залучити підписників швидко й дешево. Звичайно, є також десятки безплатних способів привернути користувачів, але на їхнє опрацювання піде в сотні разів більше часу, а результат може не відповідати очікуванням.

03
03
Збільшення трафіку на сайт

Кількість переходів з Instagram на сайт компанії, інтернет-магазин, блог або посадкову сторінку має зрости. За допомогою таргетованої реклами відбираються користувачі, які клацають за посиланням. А вже завдання самої компанії — продати товар, спонукати заповнити форму реєстрації на сайті, розповсюдити інформацію тощо.

04
04
Охоплення публікацій

Instagram — король складних алгоритмів. Важко напевно сказати, якій кількості підписників покажуть ваш пост. Нову публікацію показують приблизно 5–15 % фоловерам, якщо ми говоримо про невеликий retail бренд. Цифра може досягати 50 % охоплення, якщо це новий кліп відомої групи. Таргетована реклама для Instagram допомагає підвищити охоплення.

05
05
Впізнаваність бренду

Великі компанії зацікавлені в цьому передусім. Підвищити впізнаваність бренду як мету переслідують великі корпорації, які готові витрачати гроші на імідж.

06
06
Запрошення передплатників на заходи

Реклама в Instagram дозволить охопити найбільшу кількість людей, щоби зібрати їх у локальному місці. (вебінари, відкриття офлайн-магазинів, проведення конкурсів)

07
07
Продаж візуалізованих товарів й послуг

Instagram — хороший рекламний майданчик для магазинів одягу, автосалонів, ресторанів, турагентств, баз відпочинку, клубів, готелів, студій краси, фітнес-центрів і компаній в інших напрямках.

Налаштування реклами в Instagram
Підготовка та аналіз ринку

Підготовчий етап займає більшу частину рекламної кампанії. Фахівці визначають сильні та слабкі сторони продукції й на основі цього створюють образ бренду, який сподобається цільовій аудиторії. У першу чергу з’ясовують, чи дійсно потрібна цільова аудиторія знаходиться в Instagram. Первинний аналіз потенційних клієнтів дає змогу дізнатися портрет клієнта з урахуванням його характерних рис і темпераменту. Наступний підготовчий етап — привести сторінку компанії в соціальній мережі до ладу. Інстаграм потрібно синхронізувати зі сторінкою у Фейсбук, постити публікації в єдиному стилі, щоби був чіткий і всім зрозумілий образ компанії. Клієнт, перейшовши на сторінку в Instagram, повинен із перших секунд розуміти, яку вигоду він тут отримає.

Визначення цілей рекламної кампанії

Залежно від встановлених цілей умови та формат орієнтування будуть змінюватися. Якщо компанія має на меті, наприклад, підвищити конверсію, то реклама буде з’являтися клієнтам, які роблять покупку в інтернет-магазині. Якщо ми працюємо з теплими лідами, то посилено робимо упор на збільшення відсотка «залученості» (кількість підписників, які взаємодіють із контентом).

Оголошення для ЦА

На цьому етапі триває ретельне опрацювання цільової аудиторії. Тут важливий регіон населення, оскільки в різних країнах або навіть містах, поведінка потенційних клієнтів буде відрізнятися. Також розробляємо спеціальні пропозиції для користувачів Instagram у вигляді акцій і знижок, оскільки це добре впливає на конверсію. Важливо створити унікальне, просте оголошення, що легко запам’ятовується, щоби людина помітила рекламу серед інших і захотіла ознайомитися з продуктом детальніше.

Аналіз результатів

Створення, запуск і контроль оголошень — лише частина реклами в Instagram. Таргетологи стежать за результатами роботи, щоби при необхідності виправити помилки й підвищити залученість цільової аудиторії. На початку роботи між клієнтом і замовником обговорюються показники ефективності, які потрібно досягти. У процесі готуються звіти щодо виконання робіт та об’єктивні дані. Також реклама в Instagram охоплює аналіз метрики на стадії стабілізації рекламної кампанії.

Висновок

Стратегія таргетованої реклами виконується складно, тому краще довірити її професіоналам. Але також потрібно створити комплексний алгоритм: задіяти блогерів для реклами, застосувати ефективні інструменти маркетингу (SEO, e-mail- і контент-маркетинг) і контролювати таргетовану рекламу. Тільки у разі комплексного підходу буде якісний результат і досягнення цілей компанії.

Digital реклама
Digital реклама

Допомагаємо невеликому бізнесу зростати швидше, а дорослому — гідно приймати виклики часу.

Проводимо ретельний аналіз та створюємо стратегію комунікацій. Детально опрацьовуємо воронку, оптимізуємо канали маркетингу та запускаємо рекламні кампанії. Шліфуємо імідж бренду через осмислений контент.