Technologies

WEBRTC

WebRTC (Web Real Time Communications) — стандарт передачі потокових аудіо та відео, а також іншого контенту між браузерами. Його особливість — відсутність необхідності встановлювати ПЗ або плагін. Це технологія, завдяки якій, ви можете організовувати онлайн-зустрічі, з ким завгодно, незалежно від того, чи має він спеціальний додаток, а також який браузер і на якому пристрої він використовує.

 

WebRTC — основа Google Meet, а також менш популярних, але також крутих проєктів Jitsi Meet і BigBlueButton, орієнтованих на корпоративні та освітні відеоконференції відповідно. Jitsi Meet навіть не має клієнтської програми, зате є відкритий вихідний код, щоби кожен бажаючий міг написати його для своїх цілей. І це чудовий приклад того, що можна зробити з цією технологією без надто великих зусиль.

Як працює WebRTC

Технологія WebRTC функціонує за досить простими правилами. Після того, як користувач відкриває сторінку з контентом цього протоколу й погоджуеться, щоби браузер отримав доступ до вебкамери та мікрофона, якщо це потрібно, запускаються наступні дії:

  • Браузер того, хто дзвонить формує SDP-пакет, текстовий файл із даними про кодеки, типи файлів та інші параметри з’єднання;
  • Файл надсилається іншим учасникам конференції через сигнальний сервер та WebSocket протокол або іншим способом, зручним розробникам;
  • Браузер того, хто відповідає на дзвінок, генерує свій SDP-пакет на основі даних з отриманого та відправляє його першому;
  • Паралельно з цим сервіс аналізує підключення до мережі всіх учасників — передає їм адресу STUN-сервера, який визначає IP-адресу пристрою, або використовує складнішу схему.

Успішний обмін даними вважається достатньою умовою для встановлення з’єднання. Під час розмови система буде періодично перевіряти актуальність інформації у фоновому режимі. Це потрібно для захисту з’єднання, а також для того, щоби швидко відновити підключення, якщо в когось виникнуть проблеми з мережею.

5 причин використовувати WebRTC для свого проєкту
01
01
Безпека

WebRTC працює лише за захищеним протоколом HTTPS і вимагає від сайту наявність відповідного сертифіката. Додатково безпеку обміну даними забезпечує шифрування DTLS та SRTP.

02
02
Відмінна якість зв’язку

У WebRTC використовуються актуальні версії відео- та аудіокодеків, які вміють підлаштовуватись під умови з’єднання, незалежно змінюючи якість потоку. Плюс, у вас буде інтегрована система покращення зв’язку з ехо- та шумозаглушенням. А ще опція контролю за чутливістю мікрофона для кожного учасника.

03
03
Кросплатформність

Програми WebRTC універсальні, оскільки працюють у середовищі браузера. Вам не потрібно буде витрачати час та гроші на розробку різних версій для десктопних користувачів та мобільних, головне, щоби ваш проєкт працював у популярних браузерах.

04
04
Розширення переліку інструментів

Вашим розробникам не потрібно буде писати всі базові інструменти, як, наприклад, «захоплення екрану», але якщо хочеться додати щось унікальне, це можна буде зробити досить просто завдяки вільній ліцензії та детальній документації.

05
05
Відкритий вихідний код

Ви можете використовувати WebRTC так, як це потрібно вашому проєкту. Ваші розробники зможуть використовувати JavaScript бібліотеки та API хмарних сервісів, які підтримують стандарт, щоби додати підтримку відеозв’язку в потрібному вигляді. Водночас ви самі вирішуватимете, як має виглядати інтерфейс керування, а не підлаштовувати його під специфічні вимоги, властиві іншим протоколам.

Висновок

WebRTC — найпопулярніший, після Zoom, протокол відеозв’язку. Він трохи менш функціональний, але значно краще захищає дані користувачів і поширюється за вільною ліцензією. Якщо ви хочете додати можливість відеозв’язку у свій вебдодаток, найпростіший, зручний та економічно вигідний спосіб зробити це — використовувати WebRTC.

Розробка вебсайтів
Розробка вебсайтів

Бізнес знає свої потреби, а ми — як їх реалізувати.

Створюємо і розробляємо стійкі корпоративні сайти та жваві промо-лендинги. Розробляємо web сервіси. Наші продукти витримують величезне навантаження та надійно слугують клієнтам.