Technologies

TWIG

Twig — шаблонізатор за замовчуванням для Symfony. Це потужний і швидкий інструмент для створення шаблонів структурованого HTML-коду для відображення, з яким просто працювати.

Що таке шаблонізатор і як працює Twig

Twig — частина Виду в шаблоні MVC. Модель-Вид-Контролер — патерн, який, як і інші, розділяє додаток на три частини:

01
01
Model

База даних і основна логіка додатку для роботи з нею, обробки запитів, проведення обчислень і т.д. Не залежить від інших двох частин. Коли Контролер повідомляє їй як потрібно змінитися, Модель створює відповідну подію. Вид, підписаний на нього, запитує оновлені дані і відображає їх.

02
02
View

Вид — призначений для користувача інтерфейс, всі візуальні елементи з якими буде взаємодіяти користувач. Всі, події у View впливають тільки на Контролер.

03
03
Controller

Реагує на зовнішні події у Виді (якщо користувач натиснув на кнопку або ввів нові дані) і повідомляє моделі, як їй змінитися.

Шаблонізатор, і Twig зокрема, відповідають за подання даних, які будуть показані користувачеві. Це текстовий файл з html-кодом і тегами, стилями CSS, Javascript-кодом і іншим вмістом сторінки. Основна відмінність від звичайної сторінки — наявність шаблонних конструкцій. Це різні службові функції, котрі відповідають за автоматизацію зміни даних, що відображаються і спрощують їх подання. Twig, як шаблонізатор, просто займається структуруванням інформації від вебсервера, перед передачею Контролеру, і далі користувачеві.

Три причини використовувати Twig для свого проєкту
Простий цільовий синтаксис

Одна з особливостей PHP — дуже складні і довгі інструкції для екранування виведення. Twig розв'язує цю проблему, роблячи шаблони лаконічними і зрозумілими. У його синтаксисі дуже багато ярликів для установки параметрів за умовчанням. Разом це прискорює розробку і знижує ймовірність появи помилок.

Швидкість і гнучкість

Компіляція шаблонів в PHP-код з Twig проходить в рази швидше і простіше, що помітно економить витрати на розробку. При цьому шаблонізатор можна адаптувати під завдання будь-якого проєкту. Ваші розробники зможуть додавати власні теги, фільтри, оператори і так далі. Так у вас буде унікальний DSL повністю орієнтований на цілі проєкта будь-якого масштабу і при цьому незмінно простий і стабільний.

Вся необхідна функціональність

З Twig просто створювати навіть складні шаблони, завдяки підтримці всіх потрібних інструментів, наприклад, множинного спадкоємства. Значна частина цих функцій спрямована на забезпечення безпеки, зокрема, автоматичне екранування виведення і пісочниця для тестування.

Висновок

Twig — бібліотека для написання шаблонів, які оптимізують HTML-код для відображення. Це не єдиний PHP шаблонізатор, але саме його рекомендує використовувати Symfony, найпотужніший фреймворк, написаний цією мовою. Twig — найпростіше і гнучке рішення для створення шаблонів будь-якої складності. Якщо підключити цю бібліотеку, можна в кілька разів прискорити розробку і тестування, а також отримати більш продуктивну і стабільну систему в результаті.

Розробка мобільних додатків
Розробка мобільних додатків

Створюємо мобільні додатки, які вирішують бізнес-задачі клієнтів та спрощують життя користувачів. Навіть якщо ці задачі — із зірочкою. Доставляємо їх у кожну долоньку та кишеню.