Technologies

PHP

PHP — скриптова сценарна мова програмування. Одна з найпопулярніших для розробки динамічних вебдодатків.

 

Писати проєкти для будь-яких комерційних завдань і не тільки на PHP можна швидко і просто, якщо у вас досвідчена команда. Це одна із базових мов, яка використовується для написання серверної частини вебдодатків.

5 причин використовувати PHP для свого проєкту
01
01
Швидка розробка

Майже всі круті фреймворки і CMS для веброзробки написані саме на PHP. Серед них точно знайдеться той, що підходить під завдання вашого бізнесу. Незалежно від обраної платформи у ваших розробників будуть всі інструменти для швидкого запуску MVP і подальшого доопрацювання вебдодатку.

02
02
Гнучкість і сумісність

На PHP можна писати вебдодатки для Windows, Unix, Linux і MacOS, в тому числі крос-платформні. Крім того, він сумісний з усіма популярними серверами і базами даних. Неважливо, що ви вирішите використовувати Apache і MySQL або Netscape і PostgreSQL — все може працювати однаково добре. Те ж саме стосується і UI. Якщо ви не хочете використовувати PHP з HTML, то використовуйте JavaScript, WML, XML та інші. У будь-якому випадку скрипти будуть компілюватися на стороні сервера і від браузера нічого не залежить.

03
03
Просте масштабування і підтримка

Ітеративна розробка на PHP, коли завдання вирішуються поступово і паралельно, може заощадити ваші кошти. З огляду на, те що середньостатистичні проєкти цією мовою і так виходять дешевше аналогічних на Java, то економія буде дійсно помітною. PHP відмінно підтримує ООП і на ньому можна писати структурований код, в якому, за наявності документації буде просто розібратися. Це вигідно, адже новим розробникам не потрібно буде витрачати багато часу на те, щоб зануритися у проєкт. А нові люди в команді вам точно будуть потрібні, коли ви вирішите масштабувати вебдодаток.

04
04
Те, що потрібно для хостингу

Хостинг-провайдери позитивно ставляться до універсальності мови. Вони гарантовано підтримують PHP по найприємнішім тарифам, а іноді навіть безкоштовно.

05
05
Вільна ліцензія і велике ком'юніті

PHP — open-source рішення, використовувати яке може кожен бажаючий для будь-яких завдань. Зараз у вільному доступі є тисячі модулів для всіх фреймворків і CMS, що дозволяють реалізувати сотні функцій. Велика частина роботи ваших програмістів, особливо над стандартними завданнями буде полягати в пошуку оптимального рішення і створенні екосистеми вебдодатку.

PHP фреймворки і CMS
Laravel

Буквально кращий бекенд-фреймворк 5-ти останніх років, за версією спільноти Github. Він створений для середніх і великих проєктів, яким потрібні потужні кастомні рішення. Фішка Laravel — пакети з готовими функціями для самих різних завдань, які можна підключити до проєкту. Плюс у ваших розробників буде повний набір інструментів для нестандартної бізнес-логіки, а також велика офіційна документація та підтримка величезної спільноти!

Модульність дозволяє поступово допрацьовувати функціональність сайту і кастомувати його, не припиняючи роботу. До речі, інструменти для тестування, в тому числі емуляції поведінки користувача в середовищі браузера теж включені в базову збірку фреймворку. При цьому код залишається читабельним, шляхом поділу бізнес-логіки від призначеного для користувача інтерфейсу за шаблоном архітектури MVC.

Symfony

Потужний і структурований «академічно складний» фреймворк для масштабних і нестандартних проєктів, які будуть рости і розвиватися. Симфоні дуже гнучка платформа з безліччю інноваційних рішень і практично безмежними можливостями, використовувати які можуть тільки досвідчені розробники.

Для Symfony написані десятки бібліотек, а все пакети-модулі, в тому числі кастомні, можна зібрати в одне ціле налаштувавши зв'язку так, щоб максимально ефективно вирішити ваше завдання.

До речі, на PHP написана найпопулярніша CMS у світі WordPress, ідеальна для інтернет-магазинів Magento, професійна для корпоративних сайтів — Drupal та інші, про них теж можна почитати по посиланнях.

Чому у PHP погана репутація (ні)

Чому при всіх перевагах PHP, саме його згадують коли мова заходить про погані мови програмування? 

Всі ми знаємо, що будь-яке завдання можна вирішити або швидко і недорого, або швидко і якісно, або якісно і недорого, але не все відразу. Традиційно, PHP це якраз про швидко і недорого.

Причина такої ситуації — низький поріг входження. Писати код на PHP можна буквально в блокноті, ось тільки стежити за якістю ніхто не буде. У 90-х, коли з'явилася мова, були зовсім інші тренди, а ще його розробляла не велика корпорація, як Java і C #, а ентузіасти, яким потрібен був простий інструмент, який працює на домашньому комп'ютері тих років. Інтерпретатор PHP не виводить детальну інформацію про помилки і може скластися враження, що все в порядку, якщо код працює. А потім зіткнуться з критичною проблемою.

З огляду на те, що PHP був першою мовою доступної веброзробки, всі його конкуренти, зокрема, Python, Ruby і NodeJS, залучали аудиторію готовим розв'язання проблем «спільного ворога». Поступово ком'юніті виправило всі недоліки PHP і зараз, якщо вашим проєктом буде займатися досвідчена команда, сайт вийде не гірше, ніж на інших мовах. Потужних інструментів PHP-фреймворків досить, щоб задовольнити потреби e-commerce проєкту будь-якого масштабу.

Висновок

PHP — це мова якою можна одночасно написати сайт «на коліні» і, за допомогою фреймворків, створити потужне кастомне рішення для ентерпрайз-бізнесу. На PHP написана більша частина популярних CMS і може бути реалізований будь-який проєкт. У відкритому доступі знаходяться тисячі готових пакетів функцій для сайтів самого різного призначення, а величезна ком'юніті допоможе знайти рішення для нестандартних завдань.

Недоліки мови практично виправлені останніми оновленнями, а гідності дозволяють сміливо використовувати її для розробки вебдодатків для бізнесу будь-якої складності, за умови, що програмуванням займеться досвідчена команда.

Розробка вебсайтів
Розробка вебсайтів

Бізнес знає свої потреби, а ми — як їх реалізувати.

Створюємо і розробляємо стійкі корпоративні сайти та жваві промо-лендинги. Розробляємо web сервіси. Наші продукти витримують величезне навантаження та надійно слугують клієнтам.