Кейс: Змінили стратегію SEO і збільшили транзакції на 259% за рік у високо конкурентній тематиці

472
4 хв.

Кейс з просування магазину електроніки

Послуги: Розробка сайту, залучення трафіку, збільшення кількості продажів, місце у топ-10 видачі

Основні проблеми: конкурентна ніша, основні конкуренти у видачі — агрегатори (Розетка, Цитрус, Comfy і т.д.); обмежений контрольний бюджет.
Термін просування: 1 рік.

Вихідні дані:
Сайт заходив спочатку на розробку, після — на сео-просування. 2 роки просування за ВЧ-запитами показали низьку ефективність, і ми змінили стратегію.

Розробка сайту

Почнемо з того, на чому розроблявся сайт — на CMS Magento. Виходячи з нашого досвіду, це одна з кращих ЦМС на ринку для створення сайтів інтернет-магазинів.

На етапі розробки ми підключили SEO-фахівця, який пропрацював структуру і склав технічне завдання для подальшого створення сайту. Після впровадження правок провели повторну перевірку на відповідність вимогам. Завдяки залученості SEO-фахівця на етапі розробки, створили сайт, орієнтований для просування у пошукових системах, що суттєво полегшило роботу на старті. Крім сео-вимог, були впроваджені додаткові "фішки" для зручності роботи і оптимізації роботи сео-спеціаліста:

 1. Можливість без залучення програміста розміщувати шаблонні мета-теги для різних типів сторінок, а також за необхідності їх кастомізувати.
 2. Використання змінних у мета-тегах, які самі генерують мінімальну вартість продукту, підвищуючи ctr сніпета.

Складнощі

Як уже коротко згадувалося вище, основна проблема — велика кількість конкурентів, які дуже відомі на ринку. Необхідно було приймати рішення, як же все-таки залучати трафік і чим чіпляти покупців, щоб вони виконали цільову дію — зробили покупку. Охопити ВЧ-запити у ніші з поточним бюджетом неможливо, продовжувати просування було безглуздо, тому вирішили змінити стратегію.

Стратегія

Командою SEO-фахівців, а також замовником, було прийнято рішення про впровадження системи кредитів і розстрочки, розвивати проект за НЧ-запитами, адже так сайту буде набагато легше потрапити у видачу, ніж конкурувати за запитами, наприклад, "купити телефон samsung".

SEO-роботи на сайті

Вирішили почати застосовувати стратегію з однієї категорії, і якщо впровадження буде успішним, масштабувати на весь сайт. В першу чергу, зібрали СЯ і кластеризували його. Оскільки семантики дуже багато, збирали її у КейКолекторі. Далі слідували:

 1. написання метаданих, заточених під ключові слова і фрази,
 2. написання текстів з ключовими словами,
 3. нарощування і поступове збільшення посилальної маси.

Результати робіт

Ось тут і починається найцікавіше: який результат нашої роботи, чи виправдалася стратегія просування сайту і скільки продажів вона принесла замовникові. Все по черзі:

 1. Стратегія просування сайту за низькочастотними запитами виправдалася, ось наші позиції за цільовими запитами:
 1. Нарощування посилальної маси, збільшення кількості доменів донорів:
 1. На даний момент середні показники трафіка з органіки тримаються на кількості 800 людей на день:
 1. Показник транзакцій за місячний період:

Порівняння за рік: за такої ж кількості трафіку коефіцієнт транзакцій з 0,41% зріс до 1,51%

Висновок:

 1. Можемо вважати, що стратегія ефективна, у подальшому плануємо просувати інші категорії за тим же принципом.
 2. Завжди важливо оцінювати, наскільки просування ефективне з точки зору бізнесу, іншими словами, чи є дохід.
 3. При прийнятті будь-яких рішень важливо фокусуватися не на видимості просування, в нашому випадку це нарощування трафіку, а на продажі. Як зрозуміло з останнього скріншота, трафік практично не змінився, але продажі виросли більш ніж у 2 рази.
07 листопада 2020
Хочете результат, як у цьому кейсі?
Зробимо проект разом
Заявка отримана
Дякуємо, що довіряєте нам
Голоси відсутні