Що таке SEO-копірайтинг?

1426
7 хв.

Копірайтинг — ключовий елемент пошукової оптимізації. Не застосовуючи SEO у маркетинговій стратегії, ви втрачаєте можливість просувати свій товар у видачах результатів пошукової системи. SEO — це комплекс практичних заходів, створених для єдиної цілі — вивести ваш сайт як можна вище на сторінках результатів. Топ-позиції — це не тільки продажі, це імідж та репутація, довіра та лояльність клієнтів.

Почему SEO це про тексти?

Пошукові системи змінили сприймання інформації. Слово “гуглити” вже є у словнику, при цьому це поняття відноситься не лише до самого Google, але і до будь-якого іншого аналогічного інструменту. Люди звертаються до пошукової системи, щоб знайти інформацію, відповідь, рішення проблеми. Вони довіряють їй.

Частіше за все користувачі відкривають лише перші п'ять сторінок. Якщо вони не потребують нужної інформації, закривають сайт і продовжують пошук. Редко користувач приходить до 3 або 5 сторінок пошукової видачі. Якщо веб-сайт не оптимізований під пошукові запити, він може опинитися на 10 або 20 сторінках видачі. Для бізнесу це втрачена можливість, що означає втрачений прибуток.

Пошукова оптимізація неможлива без якісного контенту на сайті. Алгоритми пошукових систем змінюються, але фактор контенту залишається апріорі. SEO-копірайтинг — фронтенд маркетингової стратегії. Він залишається за кулісами, але грає ключову роль. Однак не всі SEO-тексти приносять вашому сайту користь.

Тексти для людей та тексти для роботів

Недостатньо просто вставити ключові слова в код або футер сайту. Це самообдурення, оскільки пошукові системи розвиваються та з кожним роком представляють нові удосконалені алгоритми, які підозріло відносяться до ресурсу без контенту. Без постійної роботи над пошуковою оптимізацією складно розраховувати на органічний трафік. Особливо у нішах з високим рівнем конкуренції.

Недостатньо просто написати текст на вашу тему, або, що ще гірше для вашого веб-сайту, скопіювати контент у конкурентів. Необхідно створити текст, який буде ранжуватися. Просування у топ — це командна робота SEO-фахівців та копірайтерів.

Головне завдання копірайтера — створити корисний, цікавий, переконуючий і добре оптимізований контент для пошукових систем. Це жорсткий баланс, якого необхідно дотримуватися.

LSI-копірайтинг

У 2013 році компанія Google оголосила про запуск нового алгоритму — “Колібрі”, який змінив класичні методи SEO-просування. Якщо до цього веб-сайт індексувався за ключовими словами, то з появою Колібрі цього недостатньо. Робот шукає не тільки запит, але і смисл запиту. Наприклад, людина хоче знайти, де у Києві можна купити шкіряний рюкзак. До запуску нового алгоритму в перших результатах видачі фігурували б категорії шкіряних рюкзаків, які люди можуть купити. Тепер першими у видачі будуть київські магазини з цим асортиментом, а якщо у вас включена функція геолокації, то найближчі точки продажу, і лише потім — інтернет-магазини з такою категорією товарів. Колібрі також високо оцінює унікальний та корисний контент, оптимізований під пошукового робота, але вже виділяє не тільки ключі, але й асоціативні за темою слова та словосполучення. Запуск алгоритму спричинив застосування текстів, заснованих на LSI — латентно-семантичній індексації.

Латентно-семантичний аналіз — метод обробки інформації, що виявляє латентні зв'язки вивченого предмета або явлення. загалом, це метод, що дозволяє зібрати тематичний словник, розширюючий семантичне ядро, що робить його більш насиченим та цінним. LSI-ключі можуть бути синонімами, гіпонімами, асоціаціями, гіперонімами та іншими змішаними поняттями. Наприклад, коли просувається категорія "обручки", в інструментарій копірайтерів буде входити не тільки головний ключ, а також ЛСІ-поняття: вінчання, весілля, РАГС, весільна сукня, золото, заміжжя, безіменний палець та інші тематичні слова.

На англомовному просторі LSI-копірайтинг починає витісняти класичний підхід, але в наших реаліях латентно-семантичний аналіз став додатковим інструментом просування. При цьому на користь сайта буде працювати тільки продуманий тематичний словник, який допомагає розкрити тему.

Правила SEO-копірайтингу

Щоб досягти балансу між цікавим та контентом для пошукових роботів, автор дотримується правил:

  1. Корисний контент вирішує проблему користувача. Щоб написати корисну статтю, необхідно розуміти, що потрібно аудиторії. Визначте болі клієнтів, запитання та сумніви, дайте їм цінну інформацію.
  2. Одне речення — одна думка. Хороший текст веде читача від цікавого заголовка до цільової дії.
  3. SEO-стаття містить ключові слова, які вводять у текст органічно та рівномірно. Семантичне ядро ​​(базу ключових слів) збирає SEO-спеціаліст.
  4. Унікальність тексту повинна бути 100%. Якщо стаття містить терміни та спеціалізовані поняття, допустима унікальність знижується до 10%.

Головна проблема, з якою стикаються автори — переоптимізований текст. SEO-спеціалісти збирають семантику за темою вашого бізнесу (або окремої групи товарів, якщо це інтернет-магазин). Зібрані ключі формуються у конкретне ТЗ. Задача копірайтера — підібрати слова так, щоб кількість ключів гармонічно та читабельно увійшла в текст.

Технічні параметри SEO-тексту

Структура

Полотно тексту нікоме не цікаве. Перш за все, необхідний заголовок: є неймовірно велика кількість формул для його створення. Лише Джон Кейплз розробив 20 формул ефектного та ефективного заголовка для будь-якого виду тексту. Заголовок не тільки привертає увагу читача і залучає його — він необхідний роботу, щоб зрозуміти релевантність цієї сторінки. У SEO-тексті використовуються кілька заголовків різного рівня, і бажано, щоб у кожному звучав основний ключ.

Крім заголовків, у тексті повинні бути нумеровані списки. Це технічна умова, яка подобається пошуковій системі. Вона надає можливість лаконічно, але грамотно сформулювати переваги продуктів або послуг. Також нумеровані списки візуально краще сприймаються, тому користувач точно зверне увагу на текст усередині цього списку. До цього же фактору додаємо зображення за темою.

Об'єм матеріалу

Кількість символів указує SEO-фахівець на основі аналізу конкурентів. Об'єм — це спірний технічний фактор, однак факт залишається фактом. Пошукові системи краще сприймають сторінки з більшим текстом. Логіка проста: якщо на сторінці великий текст, то він, найімовірніше, має більшу цінність для користувача, ніж невеликі тексти.

Частота і рівномірність ключів

Використання ключів — це половина справи. Алгоритм пошукових систем створений так, що він виділяє найбільш важливі місця у тексті і саме в них шукає релевантні ключі. Тому копірайтер пише текст, враховуючи районування ключових слів.

Текстові фактори ранжування у перших абзацах тексту мають колосальне значення для SEO. Копірайтер повинен вміти правильно починати текст, інтегрувати у нього ключові слова, не жертвуючи читабельністю та зрозумілістю. Також можна створити релевантні заголовки, які привертають увагу, використовуючи фрази із семантичного ядра.

Типова помилка копірайтера-початківця — “звалити” всі ключі в одну купу. Вони можуть зустрітися в одному підрозділі або навіть одному абзаці, а в інших частинах тексту — порожнеча. Алгоритми пошукових систем оцінюють такий текст невисоко, та навіть можуть накинути штрафні бали за заспамленість.

Ми продумуємо структуру тексту заздалегідь. Кожний її елемент повинен бути прочитаним, і, одночасно з цим, оптимізованим. Наша задача — рівномірно розподілити ключові слова у тексті. Оптимальною вважається пропорція 1 "ключове слово" на 500 символів без пробілу.

19 листопада 2020
5 / 5 (6 голосів)