Перевірка контенту на унікальність

423
6 хв.

Контент — "серцевина" маркетингу. Контент – основа будь-якої комунікації, обміну інформацією. Без контенту не можна створити свій бізнес, та й просто достукатися до людей, яким вам є що запропонувати. Але яким цей контент має бути? Який текст вирішує маркетингові завдання? Креативний, інформативний, дружелюбний, конкретний та обов'язково… унікальний. Про це знає кожен копірайтер, але чи є у всіх людей, причетних до маркетингу, розуміння чому це так?

Чому контент має бути унікальним?

Який би текст ви не писали, унікальність це обов'язкова умова його якості. Без унікальності не буде усього іншого. Причини її важливості бувають різні, залежно від того, який вид текстового контенту ми розглядаємо.

SEO-тексти

Якщо текст пишуть для пошукових систем, то унікальність стає критерієм №1. Google, Яндекс та інші пошукові системи одразу перевіряють текст на унікальність. 100% — і ваші шанси потрапити до ТОП пошукової видачі зростають. 0% — і ви підпадаєте під санкції, зникаючи з видачі. Покарання за плагіат буває жорстким, і відмінити його вдається не завжди. Особливо якщо ви багато разів використовували чужі тексти на своєму сайті.

Креативна реклама

Креативний маркетинг це та нива реклами, яку не перевіряють пошукові системи. Тексти на банерах, листівках, візитках, відеороликах – це все те, що орієнтоване на людину, глядача. Не на обчислювальну машину. Але хіба це щось змінює? Чи оцінять потенційні клієнти вашу рекламу, якщо розкусять, що ви скопіювали її текст у свого попередника чи конкурента? Реклама – це голос вашого бренду. Не можна бруднити свою репутацію через бажання не витрачати час на написання унікальних текстів.

Стаття у блозі

Блоги читають не заради того, щоб одноразово отримати якусь інформацію з певного питання. Блог — це авторський витвір. Читач або закохується в стиль блогера, або забуває про нього. Тут потрібно ретельно стежити за унікальністю тексту, інакше є ризик зазнати суттєвої репутаційної шкоди.

І так, момент, що стосується і креативної реклами, і статей у блозі – плагіат може каратися на законодавчому рівні. Видаючи результат творчості іншої людини за свій, ви порушуєте авторські права. Якщо вас розкусять, готуйтеся до штрафів. Збитки будуть не тільки репутаційними, а й фінансовими.
 

Як перевіряти контент на унікальність?

Добре, унікальність — це завжди важливо, який би текст ми не взяли. Що далі? Як слідкувати за тим, що текст не був ніде скопійований? Просто писати всі тексти самому і не перекладати це завдання на чужі плечі?

Ні, по-перше, великий контент-проект ніхто не потягне поодинці. Доводиться наймати співробітників і, отже, контролювати їхню роботу. По-друге, навіть свої тексти не зайвим перевірятиме на унікальність. Якщо це не вузькопрофільний текст, то вже тисячі, десятки тисяч статей про це написано. Інтернет багатий на текстовий контент, можемо вас запевнити. Чи впевнені ви, що у вас не співпали думки та формулювання з кимось, хто писав таку саму статтю кілька років тому?

Тексти перевіряють на унікальність у системах антиплагіату. Для академічних текстів використовують складні системи антиплагіату. Вони працюють повільно, але ретельно вивчають кожен куточок інтернету. Для рекламного контенту така глибина перевірки не потрібна. Достатньо "пропустити" текст через ресурси text.ru, advego.ru або іншу браузерну систему антиплагіату.
Процедура перевірки дуже проста. Скопіювали текст із документа, вставили його у текстове поле системи антиплагіату. Натиснули кнопку "перевірка", і отримали результат через кілька секунд або хвилин.

Яка унікальність контенту є оптимальною?

Запам'ятайте, завжди потрібно прагнути 100% унікальності. Це і для SEO-тексту ідеально, а для креативної ніші — і поготів. Але бувають ситуації, коли система антиплагіату не видає заповітну “сотню”. Не лякайтеся, якщо перевіряєте статтю на дуже популярну та заїжджену тему. Швидше за все, ви вже просто не можете досягти найвищих показників. Обмежтеся 90%. У крайньому випадку – 80%. Все, що нижче – це вже плагіат.
 

Як підвищити унікальність тексту?

Способів підвищити унікальність багато, і кожен з них вибирає під себе. У деяких ситуаціях орієнтуються не так на свої смаки, але в особливості тексту. Нагоді вам можуть:

  1. Зміна структури тексту. Якщо ви трохи інакше повернете свою думку в тексті, то послідовність слів та абзаців зміниться. Цього може вистачити у тому, щоб підвищити унікальність тексту.
  2. Заміна слів на синоніми. Мови багаті на синоніми, тому автор може замінити слово інше слово, що має той самий сенс. Це вирішить проблему, а суть контенту не змінить.
  3. Замінити поняття на термін більш вузького чи ширшого значення. Ви пишете про амурських тигрів? Система перевірки унікальності показує, що пропозиція про амурські тигри була скопійована з іншого джерела? Замініть конкретну назву на слово "тварина". Або приберіть уточнення, що вказує на те, що це амурський тигр. Адже не обов'язково вказувати це в кожному-кожному реченні.
  4. Прибрати "рідкий" текст без корисного для читача сенсу. Чим загальніші фрази ви використовуєте, тим більша ймовірність того, що хтось уже написав таку “воду” до вас. Пишіть конкретно та суворо. Корисна інформація, і нічого більше. Повірте, в інтернеті пишуть багато хто, але істина зустрічається рідко, з багатьох питань залишається унікальною річчю.

Системи антиплагіату підкажуть вам, у яких фрагментах тексту є запозичення. Програма підсвітить їх червоним кольором. Пройдіться по всій статті, замінюючи слова на синоніми. Якщо залишилися місця, де синоніми не допоможуть, то подумайте про те, як змінювати структуру речення чи навіть абзацу.
 

22 липня 2022
5 / 5 (3 голоса)