Репортаж з закулісся: як вибрати підрядника SEO

420
7 хв.

Не всі власники бізнесу розуміють, як саме працює Seo оптимізація і чому результату доводиться чекати так довго. Як зрозуміти, що результат дійсно буде і це не просто відмовки?

Карти на стіл: як насправді працює SEO

SEO — це довгострокова перспектива, тому слід розуміти, що результат може бути тільки після тривалих взаємодій з сайтом. Чому SEO — це довго?

 1. Пошуковий робот не довіряє молодим сайтам, тому навіть якщо у вас технічно ідеальний сайт і правильна стратегія нарощування посилальної маси, то мінімум через рік за середньочастотними і високочастотними запитами можна очікувати появи сайту в ТОП.
 2. Внутрішня вага сайту нарощується і розподіляється довго: краулінговий бюджет пошукового робота обмежений, тому якщо ваш сайт дуже великий, робот буде його сканувати, а, відповідно, і перераховувати внутрішню вагу дуже довго.
 3. Частота оновлення і унікальність контенту на сайті грають велику роль у ранжуванні сайту.
 4. Індексація куплених посилань може займати від тижня до півроку, а як скоро гуглбот врахує куплену посилання для конкретного сайту — величина невідома і непостійна.

"One More Thing": сеошник працює не сам, а у зв'язці програміст — сеошник — копірайтер, і дуже часто робота сео-спеціаліста стопориться через роботу інших членів команди.
Зважаючи на перераховані вище особливості, напрошується висновок: SEO — це не швидко, але навіть при довгострокових перспективах за грамотного підходу кваліфікованого сеошника процес індексації і потрапляння в ТОП можна значно прискорити.

Як повинен працювати SEO-спеціаліст

Щоб оцінити, наскільки сеошник компетентний у своїй спеціальності, є кілька загальних питань, які допоможуть визначити, чи дійсно це та людина, яка вам потрібна.

 1. Отримуючи новий проект або при передачі проекту від свого колеги, сеошник в першу чергу зробить експрес-аудит сайту для виявлення критичних технічних помилок: дублів, закритих від індексу важливих для просування сторінок, дізнається, чи не знаходиться сайт під фільтром та ін.
 2. Стратегія Seo просування. І це не просто "пишемо тексти і купуємо посилання" — це глобальна стратегія приросту посилальної маси в розрізі кожної посадкової сторінки, а також розширення структури і вибір, у яких саме напрямках. Такий аналіз робиться на основі стратегії просування конкурентів, він необхідний для оцінки орієнтовних термінів виходу в ТОП і передбачуваних витрат.

SEOшники: середовище проживання

Де можна знайти фахівця для просування сайту в пошукових системах? Найбільш популярні канали:

 • біржі фрілансерів;
 • агентства;
 • найняти фахівця в штат, тобто інхаус-фахівець.

Розглянемо детально кожен з каналів.

Біржі фрілансерів

Підходять для пошуку фахівців для виконання якогось пулу робіт, наприклад, написання ТЗ копірайтеру або написання шаблонних метатегів тощо. Знайти там фахівця для ведення проекту дуже складно, тому що на вашу заявку сиплються тисячі повідомлень від фахівців, готових "швидко і якісно виконати роботу". Якщо про швидкість виконання можна не переживати, то ось якість викликає сумніви, тому що фахівці виконують роботу потоково, не заглиблюючись у ваш проект, не бачачи повної картини після виконання своєї роботи. З огляду на це, результат їх роботи може вам як допомогти, так і нашкодити.
Серед мінусів бірж також варто відзначити, що знайти розумного фахівця там зможе тільки замовник, який дійсно розуміється на SEO, інакше як розібрати тисячі повідомлень з кейсами сеошників і зрозуміти, що з цього правда, а що — просто красиві цифри?

Прийняття фахівця в штат

Дуже популярний серед власників бізнесу, тому що дає видимість "контролю" роботи SEOшника.
Переваги такого рішення: фахівець занурюється в проект, є багато часу для аналізу та опрацювання стратегії.
Недоліки: фахівець високого рівня не піде працювати на 1 проект через банальну нудьгу, звідси висновок: або ваш проект повинен бути дуже масштабним (100+ годин роботи сеошника), або в штат ви візьмете фахівця недостатньої кваліфікації.
Також варто відзначити, що сеошники працюють з інструментами, які необхідно оплачувати щомісяця:

Serpstat — потрібен для збору семантичного ядра.

Тарифи Serpstat:

Ahrefs — необхідний для закупівлі посилань, дозволяє визначити стратегію конкурентів і вчасно відреагувати, якщо конкуренти почали вести діяльність проти вас.

Тарифи Ahrefs:

Allpositions або SE Ranking — інструменти, призначені для відстеження ключових слів у пошуковій видачі.

Тарифи SE Ranking:

Rush Analytics — опціонально. Інструмент має безліч функцій, але частіше за все ми використовуємо функцію виявлення сторінок, які не в індексі. Так можна легко оцінити, які саме сторінки не в індексі, або перевірити чи бачить усі куплені посилання пошуковий робот.

Тарифи Rush Analytics:

Screaming Frog або Netpeak Spider — парсер для сайту, який виявляє технічні помилки.

Тарифи Netpeak Spider:

Шляхом нехитрих підрахунків — оплата праці сеошника + копірайтинг + закупка посилань + оплата всіх сервісів для забезпечення роботи — ми розуміємо, що найняти співробітника в штат — це не завжди вигідне рішення і оптимальніше звернутися в агентство.

Агентства

Digital-агенція — ідеальний варіант для тих, хто хоче, щоб просуванням займалися профільні фахівці з максимальною віддачею. Переваги вибору агентства для просування бізнесу:

 • агентства працюють з різними нішами, тому знають особливості просування практично в кожній;
 • завдяки тому, що у фахівця кілька різнопланових проектів і завдань, він швидко прокачує свої скіли і знаходить рішення нетривіальних завдань;
 • всі необхідні сервіси та інструменти вже проплачені агентством;
 • агентства дорожать своєю репутацією, тому всі підводні камені, безперспективність просування або тупикові моменти вам озвучують відразу. Гарне агентство націлене на довгострокові відносини з клієнтом, тому всі можливі ризики обговорюються з клієнтом відкрито.

З хорошими агентствами, як правило, співпрацюють великі відомі компанії. У портфоліо агентств є кейси робіт, щоб клієнт міг оцінити досягнення команди.

 

Фріланс

Інхауси

Агентство

вартість послуг фахівця

+

+

-

відповідальність за результат

-

+

+

глибокий аналіз ніші

-

+

+

опрацювання стратегії просування

-

+

+

спеціаліст високої кваліфікації

-

-

+

копірайтер для написання текстів

-

-

+

програміст для виконання сео-правок

-

-

+

сео-інструменти для просування

-

-

+

Як бачите, вибір сеошника — це непросте питання, але доручаючи справу професіоналам, ви зможете домогтися тих результатів, про які мрієте.

Висновки:

 1. Гарного сеошника можна знайти на біржі, взяти в штат або звернутися в агентство — все залежить від вашого бюджету і цілей.
 2. Якість роботи сеошника не залежить від того, скільки років він "у темі", а залежить від того, які завдання він виконував, яка відповідальність за проекти на ньому була, якої мети він досяг і які ресурси при цьому були витрачені.
 3. Наявність кейсів обов'язкова, щоб зрозуміти, які досягнення сеошник вважає своїми успіхами, а також це дає можливість оцінити конкурентність проектів, над якими працював спец.
17 грудня 2020
Зробіть крок до успішного SEO
Зробимо проект разом
Заявка отримана
Дякуємо, що довіряєте нам
5 / 5 (8 голосів)