KPI — оцінюємо та плануємо успіх

306
4 хв.

Що означає абревіатура KPI? Key Perfomance Indicators! Що це за такі індикатори? З їхньою допомогою можна виміряти показники результативності компанії, закладати показники успішності на майбутнє, ставати ще більш маневреними в бізнес-середовищі.

Ключове слово тут — perfomance. Найбільш точно перекласти з англійської можна як ефективність та продуктивність. Ми маємо співвідносити ефективність витрачених ресурсів та продуктивність отриманих ресурсів. Тепер, коли ви зрозуміли суть загалом, розберемо деталі.

Що дає оцінювання за KPI

Оцінюйте результати роботи

Як не намагаються відмахуватися від цього ліниві працівники, цифри можуть охарактеризувати працю найяскравіше. Якщо вони позитивні, демонструють відповідну динаміку, працюємо й далі. Якщо ні, переглядайте рекламну стратегію, відрізайте зайве, не соромтеся.

Перевірка рекламних каналів

Завдання реклами продавати. Гарні банери та відео, що не приносять бізнесу користі, краще залишити та замінити ефективними.

Прогнозуйте бюджети, витрати та надходження

KPI дає змогу подивитися на гроші в потоці. Ви маєте навчитися не лише заробляти, а й витрачати. Перетворити фінанси на повноцінний інструмент.

Поліпшення мотивації співробітників

Працівники на фіксованій зарплаті звикають до думки, що скільки б вони не працювали, їхні старання будуть оцінені однаково. Оцінювання праці за KPI дає змогу не бачити стелі, а відтак і намагатися так, щоб упертися в цю стелю, навіть якщо вона невидима.

KPI має відбивати конкретні цифри ефективності, що підходять саме вашому бізнесу. Якщо ви збудуєте свій KPI на неправильних фокусах, з’явиться ризик втратити мету, до якої йдете разом із командою. Тому, перш ніж вводити систему у своєму бізнесі, дізнайтеся, за що вона відповідатиме і як краще вам послужить.

Якими є KPI. Детально

У цьому розділі розглянемо класифікації та типи. Так, це різні поняття, не дивуйтесь. Почнемо із класифікацій. Ось основні:

  1. Оперативна класифікація. З її допомогою беремо під контроль ключові показники та реагуємо, якщо від планових показників пішло відхилення. Ця класифікація KPI закладається на короткий термін (тижневі продажі, трафік за добу, клікабельність за кілька днів).
  2. Аналітична. Якщо необхідно провести порівняння звітних місяців, тижнів, кварталів. Такою класифікацією KPI вимірюємо продажі, виторг та заборгованість.
  3. Стратегічна. Таким методом перевіряється глобальний процес. Наприклад, вимірюється рентабельність компанії та частка ринку, яку вона має на сьогодні.

Перейдемо до типів. Якщо класифікація широке поняття, що визначає оцінювання високих категорій, то типологія фокусується на вузькому профілі, але від цього не стає менш значущими.

  • KPI результату — за його допомогою визначається результат, якого вдалося досягти;
  • витратний — скільки ресурсів було спрямовано на розв’язання завдання;
  • продуктивний — наскільки ресурси співвідносяться з результатом;
  • процесуальний — оцінювання ефективності роботи;
  • проєктний — демонстрація, скільки цілей вдалося досягти та скільки проєктів закрито.

Інтернет-маркетинг та KPI

Ми налічуємо кілька десятків показників результативності в інтернет-маркетингу, але це не означає, що вашому бізнесу потрібен кожен із них. Ми відібрали найбільш використовувані:

Конверсія — вираховуємо відсоток відвідувачів, які здійснили цільову дію, роззяви не рахуються.

Відмовники — відвідувачі, які з тієї чи іншої причини відмовилися від купівлі та взаємодії із сайтом.

Трафік — вираховується із пошукової стрічки, рекламних оголошень, соціальних мереж.

Чек — середня сума, яку залишає клієнт у вашому гаманці після відвідин вашого ресурсу.

Повторний візит — першого дня після релізу може бути 25 тисяч унікальних відвідувачів. Ми зрадіємо, якщо вони повернуться наступного дня.

І насамкінець

Не просвітлені власники бізнесу сприймають систему KPI як палицю над недбайливими співробітниками. Цю стратегію потрібно змінити, адже KPI націлений зовсім не це. У бізнесі успіх вимірюється цифрами, тож ми розуміємо, що працює, а що ні. Згадані працівники, які звинувачують вас у тиранії та тотальному стеженні за ними, мають ознайомитися насамперед з цією статтею. Можливо, після цього ви зможете налагодити взаємодію та сміливо вирушити у світле майбутнє?

17 листопада 2022
5 / 5 (2 голоса)