Кейс P.UA: як зайняти у свідомості споживача позицію лідера?

476
5 хв.

Проєкт — КУПИ та ДРУКУЙ - №1 Магазин Картриджів
Сайт - p.ua
Тип послуг — розробка інтернет-магазину.

Результати просування:

  • розробка нового сайту;
  • інтеграція з базою даних;
  • зміцнення іміджу компанії як лідера галузі.

Період робіт — з 2012 року по теперішній час.

Про P.UA

КУПИ та ДРУКУЙ — P.UA — інтернет-магазин картриджів та інших витратних матеріалів для принтерів. Це спільний проєкт Brander і одного з найбільших дистриб'юторів і виробників витратних матеріалів в Україні компанії «Worldwide Manufacturing, ED», якій в цьому році вже виповнилося 26 років.

Наше співробітництво почалося у 2012, коли паралельно з оптовим каналом і комерційними продажами компанія Worldwide Manufacturing, ED вирішила створити інтернет-магазин для роздрібних продажів і розвиватися в напрямку E-Commerce, що динамічно зростає.

Коли у компанії «Worldwide Manufacturing, ED» з'явився роздрібний підрозділ, вона стала позиціювати його як КУПИ та ДРУКУЙ - №1 Магазин Картриджів в Україні. Його основне завдання — забезпечити клієнта потрібним картриджем в найкоротші терміни за найкращою ціною. Також надати користувачеві кваліфіковану допомогу в підборі витратних матеріалів, в першу чергу, картриджів, для конкретного принтера.
 

Глобальна мета проєкту КУПИ та ДРУКУЙ - P.UA - зайняти у свідомості клієнта позицію головного кваліфікованого помічника в питаннях заміни картриджа та онлайн замовленнях інших витратних матеріалів для друкованих пристроїв.

Основні цілі проєкту:

  1. Розробка інтернет-магазину.
  2. Інтеграція бази даних компанії з сайтом.
  3. Зміцнення лідерських позицій у свідомості клієнта.
     

Визначення стратегії робіт по просуванню P.UA

Першочерговим завданням співпраці Brander і «Worldwide Manufacturing, ED» стала розробка інтернет-магазину. Сучасного, зручного, функціонального, який би відповідав усім запитам клієнта. Робота над проєктом почалася з аналізу ринку, продукту і цільової аудиторії.


Проблемою виявилося підведення клієнта до цільової дії, тому особлива увага приділялася UX-проєктуванню. Були вивчені поведінкові фактори цільової аудиторії та підготовлені нові сценарії. Це завдання ми вирішили завдяки ключовій експертній компетенції компанії Worldwide Manufacturing, ED. Спільно ми створили на сайті інтернет-магазину таблицю сумісності, яка дозволяє швидко підбирати картридж та інші видаткові матеріали під конкретну модель принтера. 


Для цього завдання були пов'язані більше ніж 20 тис. принтерів і близько 20 тис. SKU-товарів (SKU — ідентифікатор складського номера) в базі даних. Тепер вони відбиваються на сайті коректно і структуровано (за категоріями), а покупець міг зручно і швидко розв'язувати проблему пошуку і вибору потрібного картриджа. Ключовий функціонал сайту допомагає підібрати картридж під будь-який принтер. Це вирішує головне заперечення клієнта — складність підбору картриджа до старих моделей.
Під час роботи над сайтом ми також застосували нестандартне для E-Commerce рішення. Кожен перевізник має свій довідник міст, зазвичай всі сайти працюють за логікою «перевізник → місто». У проєкті P.UA ми це все об'єднали в єдиний довідник. Клієнт самостійно вибирає місто і бачить, який перевізник доставить його замовлення. Ні у кого з конкурентів такого рішення раніше не зустрічалося.
 

Висновки

Робота компанії Brander з інтернет-магазином КУПИ та ДРУКУЙ - P.UA активно триває. Ми займаємося супроводом сайту і виконуємо завдання щоденного моніторингу актуальної інформації та поточних доробок з оновленнями. Ми щодня оновлюємо масу таблиць з інформацією з управлінської системи замовника. Також додаємо дані про нові моделі принтерів і оновлюємо поточні довідники.

Розроблений сайт розв'язувати головну проблему клієнта — підбирає картридж під потрібний принтер. При цьому, клієнт працює зі зручним функціоналом і зручним інтерфейсом. Можливість швидко знайти потрібний продукт, оформити замовлення і самостійно вибрати перевізника в місті клієнта — ефективне рішення в роботі над запереченням.

Також клієнт має можливість отримати професійну консультацію в питаннях роботи друкувальних пристроїв і можливість швидко розібратися з різновидом потрібного картриджа, його купівлею і доставкою. Це формує у клієнтів лояльність і довіру. Клієнту "КУПИ та ДРУКУЙ" немає потреби шукати іншого постачальника, адже він зможе розв'язувати своє питання віддалено і швидко, отримавши допомогу і самостійно замовивши те, що йому потрібно.

Грамотна структура сайту, продумане UX-проєктування, аналіз цільової аудиторії, правильне позиціонування бренду — запорука успіху будь-якого інтернет-магазину. Таким чином КУПИ та ДРУКУЙ - P.UA займає свою нішу у свідомості цільової аудиторії, а клієнтський сервіс інтернет-магазину допомагає йому в цьому.
 

08 липня 2020
5 / 5 (3 голоса)