Кейс "Сушия": як перемогти регіональних конкурентів?

1317
6 хв.

Проєкт — Сушия
Сайт - sushiya.ua

Тип послуг — розробка інтернет-магазину, digital маркетинг.

Результати співпраці:

 • розробка нового інтернет-магазину;
 • покращилася впізнаваність бренду;
 • збільшилася кількість нових клієнтів;
 • приріст трафіку;
 • збільшення транзакцій.

Період роботи: грудень 2018 - даний час.

Про Сушия

Сушия — найбільша мережа японських ресторанів в Україні. Сушия динамічно розвивається: на 2020 рік мережа вже відкрила 35 ресторанів в 12 містах України. Мережа ресторанів пропонує клієнтам японські страви: суші, роли, сети, гарячі страви, салати, десерти. У перспективі планують додати інші східні кухні.

Головна місія компанії Сушия — приготування смачних і корисних страв з найсвіжіших продуктів. Контролюються всі етапи приготування їжі: від закупівлі якісних інгредієнтів до правильної обробки продукту в ресторані. Також у компанії є власна транспортно-логістична система, яка дозволяє швидко доставити замовлення по території 12 міст, а також в передмісті Києва, Харкова, Дніпра. 
 

Основні цілі проєкту

 1. Розробити інтернет-магазин на новому движку.
 2. Залучити нових клієнтів.
 3. Знизити вартість брендового трафіку.
 4. Збільшити кількість брендового трафіку.
   

Визначення стратегії робіт по просуванню Сушия

Основною метою співпраці Brander і Сушия стало створення умов для збільшення кількості інтернет-замовлень. Спочатку необхідно було зробити процес замовлення простішим, зрозумілим, швидким. У розробці інтернет-магазину, його дизайну, frontend, backend зробили ставку на простоті елементів.

UX-фахівці створили прототип, орієнтуючись на ресторанне меню. Ніякої зайвої інформації, картинок або тексту. Тільки дані для усвідомленого вибору страви: наочний перелік інгредієнтів, калорійність порцій, вага і ціна. Це не відвертає уваги клієнта і веде його до цільової дії, без зайвих "поворотів". Дизайн виконаний в брендових кольорах Сушия.
 

Доставка японської їжі може знадобитися клієнту в будь-який момент, тому адаптивність сайту під десктопну версію, планшет, смартфон була обов'язковою умовою.Крім цього, ми додали пару цікавих фіч. Сушия є в 12 містах, тому під кожне зробили окрему сторінку. 

Новий сайт отримав інтеграцію з Fast Operator - системою автоматизації для ресторанів. Щоб підвищити довіру користувачів, був підключений алгоритм часу доставки: клієнт може бачити, на якій стадії його замовлення. Відкрилися нові можливості використання промокоду для подарунків і знижок. 

Для цього проєкту ми одні з перших в Україні зробили інтеграцію з Masterpass - безпечним сховищем даних банківських карт. Для клієнта Сушия — це економія часу, а для ресторану — повернення клієнтів. Якщо користувач колись був зареєстрований, він сплатить такі замовлення SMS-підтвердженням, і йому не треба буде вводити дані заново.

Навіть красивий і зручний сайт — це лише половина шляху до досягнення мети. Після розробки до роботи приступили наші маркетологи, які запропонували осмислені digital-рішення. Основними інструментами просування Сушия були обрані рекламні кампанії в digital, а також SEO-оптимізація.

Діджитал-реклама була направлена на залучення нових клієнтів, підвищення впізнаваності бренду, збільшення інтернет-замовлень. Ми згенерували фід товарів і перевірили події в пікселі Facebook. Запустили рекламу за інтересами на основі brandvoice Сушия. Також налаштували кампанії на продажу за каталогом: з трафіком на сайт і відвідуванням інтернет-магазину.

Маркетингова стратегія показала результат вже в перший місяць після запуску: 2400 post-view конверсій з реклами Facebook і Instagram. 
Контекстна реклама була направлена на збільшення продажів при обмеженому бюджеті на канал, тому "цільова ціна за конверсію" стала основною стратегією GoogleAds. Були додані аудиторії ремаркетингу і коригування, що дозволило знизити вартість брендового трафіку. Щоб збільшити кількість нових клієнтів, які раніше не взаємодіяли з брендом, PPC фахівці запустили три напрямки. Перша — орієнтована на загальні запити, друга — за конкурентами, третя — запити, пов'язані з доставкою їжі. 
Для підтримки впізнаваності бренду запустили медійні кампанії на YouTube і в контекстно-медійній мережі. Фахівці таргетованої реклами спрацювали добре, потрапивши в серцевину ЦА. Внаслідок цього підвищилася ефективність роботи з аудиторією, яка прийшла з охватних кампаній в Instagram і Facebook.

Складністю в рамках проєкту було підвищення кількості лідів в регіонах, де Сушия ще не була добре впізнаваним брендом. У регіонах великій мережі доводилося боротися з локальними гравцями ринку, які для місцевого населення були більш знайомі. Медійні кампанії підвищили впізнаваність і оживили бренд у свідомості потенційних клієнтів.

SEO-оптимізація нового сайту проходила в три етапи. Під час розробки сайту і створення дизайну фахівці зібрали семантичне ядро, здійснили кластеризацію, семантичне проєктування сторінок. Створили карту сайту і розробили технічні вимоги до розробки. На другому етапі ми наповнили сайт контентом, який підвищував довіру клієнтів до сайту, а також оптимізував ресурс під вимоги пошукових систем. Щоб перенести історію зі старого сайту на новий, зробили карту редиректів. Грамотна оптимізація сторінок під релевантні запити допомогла уникнути зниження позицій сайту після релізу.
 

Результати співпраці

 1. Розробка нового інтернет-магазину на покращеному движку зі зручною формою заявки, приємним інтерфейсом, брендованим дизайном.
 2. Інтеграція з Masterpass робить оформлення замовлення на доставку їжі максимально простим і зручним, що підвищує лояльність клієнтів.
 3. Розширення семантичного ядра і зниження вартості залучення одного клієнта.
 4. Вартість конверсії за брендовим трафіком стала дешевше на 15%, при цьому брендовий трафік виріс на 18%.
 5. Кількість конверсій за брендовими запитами зросла на 23%, а по які брендовим — на 127%.
 6. Медійна реклама поліпшила імідж компанії та підвищила впізнаваність бренду.
 7. Безперервна оптимізація конверсії сайту і технічна підтримка.
   
08 липня 2020
4.3 / 5 (11 голосів)