Оптимізація Magento для прискорення роботи інтернет-магазину

55
5 хв.

Для сучасної електронної комерції одним із ключових моментів є час завантаження сторінок. Він залежить не тільки від швидкості інтернету на пристрої користувачів, а ще й від якості самого сайту.

Для кожного інтернет-магазина важливо зробити свій сайт, додаток або адаптовану версію максимально швидкою, щоб не втрачати користувачів. Зараз кожна секунда має значення, адже затримка на кілька секунд під час завантаження сторінки може назавжди відвернути клієнта від вашого сайту. Тому сьогодні ми розкажемо про оптимізацію сайту на Magento для досягнення максимальної швидкості його роботи на різних пристроях.

Проблемні запити SQL

SQL-запити — набір команд до бази даних. Ці команди дають дозвіл на отримання необхідної інформації. Проте ті запити, які некоректно оптимізовані, можуть негативно впливати на швидкість роботи магазина. Це перше, що треба оптимізувати, коли починаєте покращувати швидкість роботи вашого інтернет-ресурсу. Ось кілька порад, на що треба звернути увагу:

 • ви можете використати інструменти моніторингу баз даних, котрі виявляють повільні запити;
 • треба провести аналітику виконання запитів та знайти проблемні;
 • до таблиць баз даних можна додати індекси, щоби прискорити пошук даних;
 • оптимізувати структуру запитів, щоб мінімізувати об’єм даних, що обирає система.

Що обрати: Redis чи Mamcached?

Це дві системи, що дозволяють проводити кешування різних даних, що часто використовуються в оперативній пам’яті сервера. Це дозволяє знизити навантаження на базу даних, що прискорює доступ до даних. Ці системи схожі між собою, проте мають відмінності.

Redis. Підтримує більше різних типів даних: строки, списки та багато іншого. Має функцію збереження даних на диск та реплікацію даних.

Memcached. Простий та швидкий інструмент для роботи, але не підтримує складні структури даних, як Redis. Система зберігає дані у форматі ключ-значень.

Varnish

Varnish — інструмент зворотнього проксі-сервера. Його задача — проводити кешування статичних ресурсів: зображень, стилів, скриптів. Усе це робиться на мережевому сервері. Щоб використовувати Varnish треба:

 • встановити Varnish на сервері та налаштувати для роботи з Magento;
 • налаштувати Varnish для роботи з потрібними ресурсами;
 • час від часу обов’язково проводити чистку кешу Varnish (ця процедура проводиться, коли оновлюється контент на сайті).

Оптимізація зображень

Робота із зображення та медіафайлами — невіддільний компонент роботи по оптимізації. Багато хто забуває про цю складову. Саме вони можуть створювати затримки під час завантаження сторінок. На що треба звернути увагу?

Автоботи, оптимізуємось.
 1. Перед тим, як завантажити зображення на сайт, треба їх стиснути без втрати якості.
 2. Обирайте тільки сучасні формати для постингу медіа, як WebP формат.

  WebP — відносно новий формат графічних файлів, що гарантує стискання файлів великого розміру без втрати якості зображення.
 3. Використовуйте lazy loading на сайті. Це дозволить завантажувати зображення та медіа поступово, а не одразу, що прискорить завантаження самої сторінки.

  Lazy loading — стратегія, котра спрямована на виявлення деяких ресурсів не критичних (не найважливіших), щоб завантажити їх у той момент, коли вони будуть необхідні користувачу.
 4. Мініфікуйте та поєднуйте файли CSS JavaScript. Мініфікація — процес зменшення програмного коду шляхом видалення зайвих символів, без змін у функціонуванні програми.

Використовуйте CDN для прискорення завантаження сторінок

Content Delivery Network (CDN) — мережа серверів по всьому світу. Якщо ви плануєте виходити на міжнародний ринок, то це важлива складова. Адже є затримка під час передачі файлів.

Наприклад, ваша компанія базується в Україні, а сервер знаходиться у Європі. До вас із замовленням хоче звернутись клієнт з Індії. Звісно, що в нього буде тривале підвантаження сторінок. Між Індією та серверами у Європі тисячі кілометрів. Для вашого потенційного замовника було б зручніше, якщо ваш сервер знаходився десь в Азії.

Такий підхід не просто дозволяє розширити вашу аудиторію, але й підвищує кількість замовлень та рівень лояльності клієнтів.

Щоб налаштувати CDN треба:

 • під'єднати свій інтернет-магазин до CDN-провайдера;
 • налаштувати CDN для кешування статичних ресурсів;
 • провести тести та переконатись, що контент буде доставлятись користувачам із найближчих серверів.

Висновки

Оптимізація інтернет-магазина на Magento — комплексний, складний процес. Але результат робот по оптимізації неможливо переоцінити, адже вони суто позитивно впливають на конверсію та лояльності користувачів до інтернет-ресурсу.

Усі заходи з оптимізації, що ми описали вище допоможуть зробити швидкий, функціональний інтернет-магазин, котрий буде сприяти зросту вашого бізнеса. Якщо вам потрібна допомога в створенні інтернет-магазина чи маркетплейса, то наша компанія завжди рада допомогти в реалізації ваших ідей.

23 лютого 2024
5 / 5 (2 голоса)