Magento 2.0: що змінили, що покращили та що отримали в результаті?

87
7 хв.

Двигун Magento вже багато років допомагає створювати якісні інтернет-магазини та сервіси для продажу в мережі. Попри те, що версія Magento 2.0 вийшла давно та актуальна версія CMS системи 2.4.4, ми розглянемо обидва варіанти та почнемо з версії 2.0.

Вихід версії Magento 2.0

На момент релізу версії 2.0 було багато суперечок та питань до творців, попри їхні обіцянки та презентації. Це не дивно, адже такі «номерні» релізи завжди супроводжуються недовірою, інтригами, сподіваннями користувачів на щось дуже цікаве. Отак влаштований світ технологій, що переходи з версії 1.0 до 2.0 мають бути багатообіцяючими. Настав вирішальний день запуску товару й що отримала аудиторія?

Magento стала краще.

Нові технології

Magento 2.0 стало прямим продовженням попередніх версій та покращило їх. Ось який список нових технологій отримала оновлена версія:

 • HTML5;
 • CSS3;
 • Apache 2.2;
 • PHP 5.5.x;
 • дотримання PSR;
 • бібліотека інтерфейсу користувача Magento;
 • препроцесор CSS;
 • набір інструментів для роботи з Magento.

Спрощена робота з інтерфейсом

Оскільки система отримала підтримку HTML5 і процесору CSS, то робота із зовнішнім виглядом сайтів стала в рази простіше.

Поліпшені процеси налаштувань

Редактор став у рази простіше та зрозуміліше. Тому стало легше працювати із візуальною частиною. Наприклад, з’явилися можливості «перетягнути» та «перетягнути для редагування».

Це нововведення в рази спростило роботу над сайтом, адже зробити якісь зміни на сайті можна з панелі в адмінці, без знань коду.

Поліпшена взаємодія зі спільнотою

Саме при переході на версію 2.0 компанія ввела різні заходи для членів спільноти, розробила курси та програми навчання для роботи та управління двигуном.

Покращена робота з документами та тестуванням

При розробці нової версії було враховано всі потреби користувачів, а фреймворк, закладений основою алгоритмів тестування, дає змогу проводити тести безперервно.

Поліпшення масштабованості та показників продуктивності

Компанія внесла значні покращення до індексаторів, представила покращену панель інструментів Magento Performance Toolbox, а також впровадила Varnish Cache. Впровадження нових індексаторів супроводжується ефективнішими оновленнями, що дає можливість значно прискорити процеси виконання та підвищити продуктивність.

Varnish Cache чудово справляється зі зниженням навантаження на сервери, що призводить до значного прискорення завантаження сторінок сайту та магазину.

Значні зміни у версії 2.0

Нова структура

У файловій структурі Magento 2 відбулися дві основні зміни, які спрощують роботу розробників модулів.

По-перше, тепер кожен модуль має власний каталог перегляду, що надає доступ до всіх макетів, шаблонів та файлів конкретного модуля. Це дає розробникам можливість легко модифікувати та налаштовувати модулі без втручання в основну функціональність сайту.

По-друге, усі файли зручно розміщуються в структурі програми. Це полегшує орієнтацію та пошук необхідних файлів, що сприяє підвищенню ефективності та швидкості розробки.

Такі зміни значно покращують досвід роботи розробників, надаючи їм більше можливостей та гнучкості для створення та налаштування модулів, не порушуючи загальної працездатності сайту.

Сумісність із платформами

Версія 2.0 оптимізована для керування продуктивністю за допомогою механізмів кешування PHP 5.3 та Zend Framework. Водночас вона також сумісна з MS SQL, що є великою перевагою для Windows Platform Server.

Бібліотека Jquery

Це популярна платформа для користувачів бібліотеки JavaScript. Фішка версії 2.0 полягає в тому, що Jquery використовується за замовчуванням. Для розробників це зручне нововведення.

Поліпшена продуктивність

Сукупність змін та нововведень призвела до того, що продуктивність сайтів на базі Magento зросла в середньому на 20 %.

Структура каталогів

Вона також зазнала змін. Було зроблено багато нововведень і однією з ключових стала поява каталогу «Pub».

Тестування в автоматичному режимі

За допомогою системи автоматичного тестування розробники тепер можуть не лише налаштувати автоматичні перевірки, а також встановити кроки перевірки сервера. Це значно підвищує безпеку сайту, роблячи його захист більш надійним.

Крім того, нова версія отримала новий індекс "-bar» для захисту коду від зломів.

Jquery Javascript Framework

Ми вже писали, що Jquery встановлено за замовчуванням. Це значно спростило роботу та зменшило кількість проблем з Javascript, якщо порівнювати з версією 1.0.

Остання версія системи CMS 2.4.4

З моменту релізу версії 2.0 пройшов не один рік і було багато патчів, які привели Magento до того, що вона може за правом називатися найпотужнішою та найпросунутішою системою управління контентом на ринку.

Було чимало змін за останні роки, і система повністю перекваліфікувалася під сектор цифрового продажу. Як наслідок, вимоги як до самої системи, так і до скілів розробників значно зросли. Ось, наприклад, вимоги для хостингу (мінімальні):

 • Composer 2.1;
 • Elasticsearch 7.16 або OpenSearch 1.2;
 • сервер баз даних MariaDB версії 10.4 чи MySQL версії 8.0;
 • PHP — не нижче за версію 8.1;
 • Web-сервер Apache 2.4 або Nginx 1.18;
 • Redis 6.2;
 • Varnish 7.0.

Операційна система для роботи з CMS — Linux (MacOS чи Windows не підходять).

З’явилася і низка особливих вимог до бібліотек PHP (curl, GD, hash, mbstring, intl, openssl та ін.).

Система кешування — Opcache, а мінімальний обсяг ОЗП — 2Гб. Якщо обсягу пам’яті не вистачає, то збільшувати доведеться розмір файлу підкачки.

Система більше не підтримує роботу з самопідписними сертифікатами SSL. Тепер необхідно отримати сертифікат через офіційних провайдерів послуг.

Якщо хочете працювати з розсилкою по email, доведеться використовувати SMTP-шлюз або MTA-агент.

Важливо відзначити й низку змін порівняно з попередньою версією (2.4.0):

 • було додано підтримку актуальних версій мови PHP (мінімум версія 8.1);
 • двигуни (Elasticsearch або OpenSearch) стали обов’язковими;
 • тепер є підтримка GraphQL;
 • є інтеграція проведення платежів від Braintree;
 • тепер для адмінів введено двофакторну авторизацію за умовчанням;
 • кінцеві точки API тепер захищені капчою, якщо пов’язані з платежами;
 • кінцеві точки API також можуть обмежувати швидкість обробки, щоб зменшити ймовірність DoS атак;
 • впроваджена боротьба зі шкідливим контентом (якщо користувач намагається зберегти такий у полях опису продуктів);
 • конструктор сторінок тепер став вбудованим розширенням із відкритим кодом;
 • шаблони адрес електронної пошти були переглянуті;
 • було проведено оновлення бібліотек від сторонніх розробників;
 • звісно, виправили баги, помилки, уразливості попередньої версії.

Підсумки

Так, система стала вимогливішою (вплив Adobe не пройшов непоміченим), зросли запити до фахівців. Але чи це погано? Адже система підвищила не тільки вимоги, а і стала функціональнішою та продуктивнішою. Так, тепер для роботи з нею потрібно співпрацювати зі спеціалістами зі сфери. Натомість клієнт отримує цифровий продукт, який задовольнить його потреби та побажання в секторі продажу. Також продукт буде регулярно розвиватися та рости, але залишатиметься гнучким, зручним, звичним.

03 січня 2024
5 / 5 (3 голоса)