Роль розвиненої пошукової системи для e-commerce проектів. Рішення від Magento

71
6 хв.

Е-коммерс в останні роки дуже активно розвивається. У зв'язку з цим для його проблем з'являється більше варіантів розв’язання. Одним із таких ключових аспектів є пошукова система. Якщо точніше, то розширена пошукова система.

Всі знають, що таке пошукова система і при питанні «що це» уявляють класичне поле для введення тексту та подальшу видачу. А ось, що є просунутою або розширеною пошуковою системою? Яка її роль і як з нею працювати, ми розповімо нижче.

Що таке розширені пошукові системи?

Розширені пошукові системи – ті ж пошукові системи, але інтегровані у сайт чи сервіс. Коли ви потрапляєте на конкретний маркетплейс і намагаєтеся щось знайти, користуєтеся нею.

Так, є і гнучка система фільтрів, яка налаштовується, і розумна. Вона може запропонувати товар, з огляду відвідування ваших сторінок та недавніх запитів, активності на сайті, але не завжди точно, і не завжди те, що саме ви шукали.

Сайт з розширеною пошуковою системою.

Статистика показує, що користувачі, які на маркетплейсі шукають товар за допомогою пошукової системи (таких близько 30%), роблять покупки вчетверо частіше.

Якщо у вас не було системи пошуку на сайті, то час її додати. Однак просте додавання опції не змінить ситуацію. Щоб усе почало працювати коректно, а користувач отримав те, що шукає, систему потрібно підібрати та налаштувати.

Що дає правильно підібрана система пошуку товарів:

 • збільшує взаємодію ЦА (покупця) та вашого сайту;
 • збільшує шанс того, що клієнт, який отримав позитивний користувальницький досвід, повернеться знову і здійснить покупку;
 • покращить досвід користувача взаємодії з вашим маркетплейсом (магазином);
 • вибудовування довірчих відносин між вами та покупцями.

Всі пункти, перераховані вище, позитивно позначаються на репутації вашого бренду, на думці покупців та потенційної аудиторії, яка рано чи пізно потрапить на ваш сайт.

Допустимо, ми вас переконали у необхідності інтеграції розширеної пошукової системи для вашого проекту. Що далі? А далі ми розповімо, що може запропонувати індустрія, зокрема, компанія Magento.

Magento – керуй сайтом по-новому

Система Magento була створена як профільний продукт з управління різними інтернет-магазинами. Оскільки продукт профільний, то розроблявся з урахуванням усіх можливих ситуацій і має багатий функціонал у своєму сегменті.

Цей цифровий продукт популярний у світі, і на всю використовується великими світовими компаніями: 20th Century Fox, Gap, Lenovo, Longines, Nestle Nespresso, Nokia, Olympus, Samsung, Skype, Time Out.

Річ цікава, а тепер подивімося, що вона може робити і які фішки, сильні сторони має.

 • Система здатна створювати різні атрибути товару, може створювати комплекти товарів. Вона здатна ставити для продуктів та їхніх груп конфігурацію якостей. Наприклад: колір, розмірність, обсяг пам'яті на флешці тощо.
 • Є опція фільтрів та сортування товарів за його характеристиками. При цьому є можливість задати дані характеристики самостійно. Це може бути «порівняння товарів», «покрокова фільтрація товарів», «фільтрація продуктів за допомогою тегів» тощо.
 • Magento дає можливість керувати цілою мережею магазинів із різних куточків світу одночасно. При цьому мови, домени, оформлення та інші опції можуть відрізнятися і задаватися в індивідуальному порядку для кожного оператора.
 • Робота із цінами. Magento може створити систему багаторівневого ціноутворення, допоможе впровадити знижкові системи та купони для покупців, для оптовиків – знижки тощо.
 • Система допомагає працювати зі звітністю.
 • Magento допомагає налаштувати та інтегрувати всілякі варіанти оплати та покупок на вашому сайті.
 • Робота з доставкою та її оформленням. Налаштуйте доставку за різними відділеннями пошти чи поштоматами, адресну або кур'єрську, прив'яжіть відразу кілька різновидів кур'єрських служб.
 • Magento дає змогу працювати системі як з одним покупцем, так і з цілою групою осіб.
 • Контакт з ЦА: від відгуків та оповіщень до новинних розсилок електронною поштою.
 • Налаштувати вішлисти (списки бажаного/обраного/закладок) з Magento. Також система відповідає за опцію «запропонувати супутній товар» або «разом із цим замовляють». Дуже часта фішка на великих маркетплейсах.
 • Система дає змогу працювати з даними як для експорту, так і імпорту. Для цього використовується Magento DataFlow.

Magento DataFlow — це бібліотека об'єктно-орієнтованого типу. Вона дає програмістам можливість самим писати модулі для імпорту та експорту, а потім працювати з ними. Також у ній передбачено систему контролю доступу.

Але на окрему увагу заслуговує SEO. Програма Magento надає користувачеві повний контроль над розміткою сторінки. Ця функція допомагає зробити для кожного розділу/товару/категорії унікальний шаблон. А це відкриває можливості для покращення пошукової оптимізації. При цьому кожен товар/розділ і так далі буде мати свою унікальну адресу URL. Створюється і карта XML для сайту.

Чи потрібно робити якісь висновки щодо системи? Чи її функціонал сам усе скаже за себе? Не просто так вона вважається однією з найкращих на світовому ринку.

Зробимо підсумки

Інтеграція пошукової системи у ваш e-commerce проект – вигідне та необхідне вкладення коштів. Розвинена пошукова система позитивно впливає на взаємодії покупця та аудиторії з вашим продуктом. А це те, що потрібно вам та вашому бізнесу.

І чим гнучкішою буде система, тим більше опцій отримає клієнт, тим приємніше і простіше буде взаємодіяти з вашим сайтом. Вам, своєю чергою, буде простіше налагодити контакт з аудиторіями та збільшити лояльність до вашого бренду, збільшити кількість продажів.

Такий підхід сприяє розвитку та росту e-commerce проекта. Головне – підібрати відповідні інструменти та рішення.

23 жовтня 2023
5 / 5 (2 голоса)