Основи створення інтернет-магазину на Magento: від встановлення до запуску

54
5 хв.

Ми вже багато писали та говорили про саму систему Magento, її переваги, особливості, останні нововведення, тому настав час подивитися, як відбувається весь процес із самого початку.

Перед тим, як замовити розробку інтернет-магазину на Magento, врахуйте:

  1. Сайт на движку орієнтований під ринок європейських країн та США.
  2. У вас має бути достатній бюджет на створення сайту, тому що робота коштує чимало. Magento — не конструктор, а комплексна система, яка дає змогу створити гнучкий та довгограючий продукт для реалізації ваших товарів, під'єднавши всі необхідні сервіси та розширення.
  3. Розширення є в офіційному магазині та купуються окремо. Це також потрібно закладати до бюджету розробки.
  4. Ви можете створювати відразу кілька сайтів для різних магазинів та працювати з ними з однієї адмінки одночасно.

Етап 1

Після того як ви зрозуміли, що вам точно потрібен інтернет-магазин або маркетплейс на движку Magento, то потрібно починати маркетингові дослідження.

На даному етапі ви та ваша команда проводите низку внутрішніх аналітичних заходів щодо виявлення цілей вашої компанії, сильних та слабких сторін, переваг, бюджетів.

Зібравши всю інформацію докупи, ви вирушаєте (або ваші представники) до компанії, яка візьметься за реалізацію проєкту.

Компанія розмовляє з вами, дізнається всю необхідну інформацію, знайомиться з вашою документацією та файлами (бренд буком, напрацюваннями, начерками, побажаннями). Разом ви вибираєте відповідний пакет Magento та модулі, які будуть потрібні для реалізації вашого інтернет-магазину. Потім оголошується підсумкова вартість роботи.

Етап 2

На цьому етапі студія-розробник проводить комплексний аналіз ситуації на ринку, оцінює ваших конкурентів, дивиться на їхні сильні та слабкі сторони, робить висновки.

Після аналізу, розробники починають створювати зразкові макети та робити перші нариси майбутньої структури сайту, відштовхуючись і від аналітичних даних, і від побажань клієнта. За цей етап відповідають дизайнери UX/UI. На них лягає відповідальність за ергономіку та юзабіліті сайту.

Грунтуються вони на первинних дослідженнях вашої аудиторії. UX/UI дизайнери роблять все, щоб кожна дія клієнта вела його до оформлення замовлення.

Коли буде готовий перший прототип, необхідно зустрітись та обговорити результат.

Важливий момент: не бійтеся висловлювати свої думки та ідеї у процесі роботи над продуктом, вашим продуктом. Не бійтеся ставити питання. Команда розробників і ви маєте працювати спільно для досягнення максимально якісного результату.

Небажання спілкуватися з командою часто призводить до того, що на виході виходить хороший, функціональний, ефективний сайт, але не такий, як вам хотілося.

Етап 3

Ми ж робимо унікальний продукт, отже, ніяких готових шаблонів не використовуємо. Унікальний сайт — унікальні рішення. 

UI дизайнер починає розробку персональної теми для вашого проєкту. На це йде не менш як місяць. Тема створюється з нуля, враховуючи тренди, ситуацію у вашій сфері бізнесу, поведінці та психологію ваших клієнтів. Це копітка робота, яка зробить ваш бренд відомим і таким, що виділяється, не дасть йому загубитися серед інших.

Етап 4

На даному етапі у справу вступають frontend і backend розробники. Компанія закуповує всі необхідні компоненти та модулі для вашого інтернет-магазину. Сюди входять розширення оплати, доставки, складського обліку, логістики та інші компоненти. Все залежить від сфери продажу та ваших бізнес-процесів.

Якщо є необхідність в інтеграції унікальних рішень, вони розробляються в індивідуальному порядку під запити клієнта.

На даному етапі команда вибудовує основну архітектуру сайту, налаштовує елементи керування системою CMS.

Паралельно йде верстка сторінок, які будуть бачити ваші відвідувачі та покупці.

Етап 5

Передфінальний етап — випробування товару. Інтернет-магазин тестуємо не тільки на працездатність, а й на адаптивність. Це означає, що версія проходить перевірку відображення, стабільності роботи на різних пристроях, різних операційних системах і її версіях. Також перевіряємо працездатність у різних браузерах. Етап тестування найвідповідальніший. Основна частина роботи вже готова, тому залишається знайти та усунути похибки, згладити всі кути та презентувати готовий продукт.

Етап 6

Реліз проєкту. Готовий, працездатний сайт, відшліфований та відполірований, представляємо клієнту. Клієнт відразу може перевірити функціонал та працездатність усіх функцій, плагінів та впроваджених систем.

Висновки

Створення інтернет-магазину на Magento – складний процес, який потребує багато часу. Система зросла та змінилася з останніми оновленнями. Тепер Magento є інструментом конкретного профілю – створення ресурсів для онлайн-продажів.

Якщо ви хочете отримати одразу якісний, робочий сайт для продажу ваших товарів з інтегрованими розширеннями, системами доставки та оплати для різних країн, то краще довірити цей процес профільним фахівцям.

25 грудня 2023
5 / 5 (2 голоса)