Порівняння ASO та SEO для бізнесу

151
5 хв.

Деякі власники проектів, маючи додаток і сайт, ведуть лише роботу з SEO та забувають, або не вірять, у роботу з ASO. Це помилка, думаючи, якщо ти на добре пропрацьованому сайті залишиш посилання на свою програму, то зможеш залучити всіх потенційних користувачів з мобайл ринку. Зараз ми розберемо, чому важливо не лише SEO, а й ASO.

Що таке ASO та SEO, та в чому їхні відмінності

Якщо говорити простими словами, то SEO — це оптимізація сайту, а ASO — оптимізація сторінки додатка в сторі. Обидва мають одну мету: залучити якнайбільше потенційних користувачів або, іншими словами, збільшити органічний трафік.

Начебто схожі завдання та цілі, але сам процес оптимізації в них сильно відрізняється. Якщо в SEO йде збір семантичного ядра, аналіз і підбір текстів, вага ключів, підбір, налаштування й закупівля посилань, і багато чого іншого, то в ASO відбувається більше аналіз конкурентів, правильно підібраних ключів і візуальних елементів, і постійні експерименти, щоб знайти кращий варіант для сторінки.

Органічний трафік у них також різний. В одного йде з пошуку в браузері, в іншого — у мобільному сторі. Як можна зрозуміти, залучена аудиторія теж різниться між собою, та може відрізнятися дуже сильно.

Простіше кажучи, якщо у вас є браузерна та мобільна версії продукту, то це два різні продукти, і до кожного потрібен окремий підхід щодо оптимізації та залучення користувачів.

Чи потрібне посилання на мобільний додаток?

Якщо у вас вже є робочий налаштований сайт з хорошим трафіком, і ви ставите питання, чи потрібне це посилання взагалі, то швидка й чітка відповідь — так, потрібне.

Незважаючи на те, що говорилося раніше про різну аудиторію тощо, це посилання, навіть якщо й не принесе додаткові установки на додаток, то може хоч мінімально привернути увагу користувачів, що ще й програма є, яку можна встановити.

Ясна річ, що сто зі ста користувачів ви не зможете змусити встановити вашу програму після відвідування сайту, але, залежно від тематики програми, якась кількість користувачів буде готова перейти на сторінку та натиснути кнопку "завантажити". Для нової програми це вже невеликий буст.

Враховуючи, що Google дивиться на багато факторів, частину з яких ми, можливо, не знаємо, щоб краще визначити, яку сторінку поставити вище, можна припустити, що трафік з цього джерела також впливатиме на це.

Трохи докладніше про ASO

ASO (App Store Optimization) — це зовнішня та внутрішня оптимізація сторінки програми. Головна мета ASO — збільшення органічного трафіку шляхом підвищення видимості сторінки та збільшення конверсії з показів і переглядів до установки.

Простими словами: зробити так, щоб якнайбільше релевантних користувачів побачили сторінку та після її перегляду захотіли встановити програму. Тобто показати й залучити.

Щоб виконати поставлені задачі, проводяться роботи над текстовою та візуальною частиною сторінки, а також іншими напрямками, такими як: відгуки, оцінки та фічеринги.

Чому ASO необхідно

З кожним роком дедалі більше з'являється якісних додатків, і відповідно конкуренція постійно зростає теж. Навіть брендові продукти починають губитися серед своїх аналогів.

Сайт з хорошим SEO — це круто. Але це не допоможе вам отримати максимально можливу кількість користувачів з мобаїл суспільства. Всі будуть бачити ваших конкурентів, у яких краще прокачений бренд, або в яких якісне ASO, та вони на високих позиціях щодо релевантних ключів.

Без оптимізації сторінки в сторі та не намагаючись досягти певних цілей ви маєте шанс залишитися ні з чим. Вас просто не побачать, та ваші потенційні користувачі не знатимуть, що існує ваш крутий продукт.

Висновки

SEO не допоможе вашій сторінці застосунку потрапити на високі позиції та мати хороший показник конверсії. Конкуренція зростає, та без ASO протиставити щось дуже важко. Тому оптимізуйте свою сторінку, якщо хочете збільшити органічний трафік і віджати частину ринку.

І варто пам'ятати, що ASO, як і SEO, потрібно займатися постійно. Іноді результати видно не відразу, але з кожним оновленням показники лише збільшуватимуться.

24 січня 2022
5 / 5 (3 голоса)